Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2 zamanlıda yakıt yağ oranı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    merak ettim senin motoru, cumadan itibaren ankaradayım, bi buluşalım mı, hatta motoru yürütüyosan bi motosiklet.net ankara buluşması tertipleyellim motorla gel olmaz mı
    imza, safrane

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JustHappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VivaCity 100
    Valla benim motora 1 litre yağ koyuyorum 7-8 defa 10 milyonluk benzinden sonra tekrar koyuyorum 1 litre. birde motor sadece ilk çalıştıktan ısınana kadar beyaz duman çıkarıyor ısındıktan sonra gözle görülür bir duman olayı yok. diğer scooter lara bakıyorum onlar ısınsada soğuktsa olsa ilaç motoru gibi beyaz duman çıkarıyorlar hep
    Artık kısa cümleler kuruyorum...

Arkadaşlar yazın 1 lt ye 40 gram, kışın 1 lt ye 30 gr. koymak gerekir.

Misafir
    sinan kardeş iyi bak motoruna,öylelerini yapmıyolar artık,bizimde arkadaşın 54 horexini toplamamıza az kaldı

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinan kardeş iyi bak motoruna,öylelerini yapmıyolar artık,bizimde arkadaşın 54 horexini toplamamıza az kaldı

bende elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum bu arada horex hangi markanın modeli

horex kendi başına bir marka...

Misafir
    evet markası horex modeli regina3,350cc,4 vites(vites kolu sağda)
    alman malı

açıkcası ilk defa duyuyorum sachs olabir mi diye düşünüyordum bayağı değişik bişi o zaman

Misafir
    tam bi klasik
    bide zundapp vardır bilmem bilirmisin

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    benim mz in yağ pompası bozulmuştu 3 ay önce hiç bulamadım yaw kaza yapmış hurda mz in içinden çıkma bir yağ pompası bulmuştum beleşe düşün yani 95 te aldım motoru yağ pompası 04 te bozuldu. mz in silindirinin iç kısmı çelik ama dış kısmı aliminyum olduğu için çok kolay soğuyor ben o motorla mersinden anamura gittim tık demeden gidiyor.
    jawa lar bildiğim kadarıyla 3 vitesli(eskileri tabii) onların silindiri hiç ölmüyormuş.
    ama rampaya banamısın demiyor ben dedem ve babamla üç kişi yaylaya gittiğimizi hatırlıyorum. herkes bize bakardı bu motor nsl çekiyo bu rampayı diye
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

evet MZ 'in bu iki zamanlı makineleri ETZ 150 ,251 ,301 kontak kapatmadan uzun yol gidebilir ve motosiklet olsun otomobil olsun bunların silindirin iç kısmı (gömlek)zaten hepsi çeliktir .ve dış blokları hemen hepsininkide aliminyumdur.... ve jawaların silindiri ölmüyormuş yazmışsın böyle bir saçmalık yok ya ve sonuçta Çekoslavakya malı

Motosikleti
    tuning
    bende 1 ltye 50 gr koyuyorum motor jawa 250 az yağ koymayın yoksa silindir şişer ve size pahalıya patlar bana olduda ha bide ben jawayla göstergeye göre 140 ı devirdim ama sonra freni sıktığımda ön taraf dağılcak gibi oldu

Motosikleti
    50 tane adam tanıyom hiçbiri aldığı jawanın silindirini değiştirmedi eskileri diyom tabi
    Kingston in Aksaray

Motosikleti

bu jawalar
    Kingston in Aksaray

Seni kandırmışlar iki zamanlı motordan anlayan herkes bilir iki zamanlı motorlar dört zamanlıya nazaran piston ve gömleği daha çabuk aşınır ve değiştirmek gerekir ...sen neye inanmak istiyorsan ona inan ve silindir diye kastettiğin pistondur herhalde, eğer öyleyse söylemiş olduklarımı kanıtlıyor...resimdeki jawa iki zamanlı 250 cc 3 vitesli bir makinası var biliyorum o motorları yani

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    bu ne olm cizgi film motoru gibi.:-)))
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    tuning
    resimdeki jawa iki zamanlı 250 cc 3 vitesli bir makinası var biliyorum o motorları yani
    3 vitesli olduğundan eminmisin ben 4 die biliyorum yada 70 model altımı 3 vites

70 den sonrası 4 vites olsa ne olur kuru gürültü sonuçta

Motosikleti
    3 vitesli o motorlar
    bizim erdemlide bunlarla mobiletter yarış yapıyorlardı bir zamanlar hala yapılıyo mu bilmiyorum bayadır gitmiyom
    Kingston in Aksaray

resimdeki jawa "kara jawa" olarakta bilinir.ancak niye kara dendiğini bende bilmiyorum.bir tanıdığım kenara hurda diye atılmış bu model bir jawayı bedava denecek paraya alıp toplattı.nikelaj ve boya yaptırdı.vişne çürüğü, depo yanları nikelajlı.çok güzel oldu.merak ve zevk meselesi.

önceki motorum 350 jawa twin sport idi.bu modelin burda bahsedilmeyen bir hatası var(bence).silindiri tutan 4 adet somun yuvasından bir tanesi(üst silindir kapağındaki, ön taraftakilerden biri) silindirin bitiş noktasına çok yakın.benim motor birazda hararet sebebiyle olsa gerek, bu noktadan delindi.silindir üst kapağını söküp alüminyum kaynakçıya götürdüm.usta 2 dakkada orayı kaynakla kapattı.kalan çapakları kendim silindirik bir eğe ile düzelttim.toplam maliyet; kaynak:2,5 milyon.eğe:birmilyon beşyüzbin türk lirası!

ayrıca aklınızda olsun silindiri sökmek gayet basit.şu an kullandığım mz 251'in pistonu kırıldı.benimkinin de yağ pompası tıkanmış ama haberim yok!silindiri söküp pistonu kendim değiştirdim.yukarıda da bahsedildiği üzere silindirin içi çelik olduğu için gayet sağlam.ufak bir iki çizik vardı.pistonu aldığım yedek parçacı tornaya girmeden olmaz dedi.tornaya girmeden pistonu taktım.gayet güzel çalışıyor.bursadan manisaya geldim, oradan izmire gittim sorun çıkmadı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler