Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3500 kmye gelmiş bi 150ZC(Scooter) Yapılması Gerekn TÜm Bakımları?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Yeri burası mı değil mi pek emin olamadım ama ben bişeyi merak ediyorum sizinde fikirlerinizi alayım dedim..

Mondial 150ZC motorum var ve 3500 kmdeyim...
    3500 bu kmde neler yapılmalı sizce? Karbüratör temizlenmeli diyen var benzin filtresi temizlensin diyen var buji kontrol edilsin diyen var herkes bi yazarsa çok memnun olurum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    bence serwiste ne gerekirse yaparlar:Dsen takma

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Serviste yapacaklarını ve yaptıklarını bende biliyorum ama neyseki bugün gidip bi daha konuştum karbüratörde pislik olmadıkça temizlemek gereksiz,Benzin filtresi denilen şey 3,5 cmlik sarı renkli bi plastik neresini temizlicen? her 1000 kmde yağ değişir diyo o resmen para tuzağı usta dedi bunların hepsine aldanırsan cebinden sürekli para çıkar ha sen istersen ben hepsini yaparım sen boşa para verirsin dedi yağını 1500de bir değiştir bazen 2000 yani her 1000 kmde yağ değiştirmek bence sarfiyat falan banada mantıklı geldi fren sıvıları extra bi durum olmassa 5000-6000de falan değişebilir triger kayışı 10.000den sonra değişir extra bi durum yoksa tabi gibi gibi yani bujiler 2 zmanlıdaki gibi çabuk kirlenmiyo o yüzden onları da sorun yapmadığı sürece ellemek lasım yani adam resmen neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu söyledi...

Sizin ilave etmek istediğiniz bi yer varsa buyrun paylaşın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)