Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çift Silindir Çin Malı Motorsikletlere Dikkat !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    KoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaslar çift silindirli çin mallı motorsikletler aslında tek silindir. Belki inanmıyacaksınız ama işin teknik kısmına girecek olursak gerçekten önemli bi konu. Avrupa motorsikletlerde çift silindir olan modellerde pistonlar birbirine zıt bi şekilde çalısır yani biri aşağıda iken diğeri yukarıdadır. Ama çin mallarında durum öle diğil arkadaslar. ' piston aynı anda inip aynı anda çıkmaktadır yani senkron çalısmaktadır. Aynen tek silindir gibi çalısmaktadır. Bilindiği gibi çift silindirin amacı 2 farklı açıdan kranga güç iletip çekişi artırmaktır. fakat çin mallarında bu durum maalesef yoktur , çünkü tek açıdan kranga 2 silindir aynı anda güç iletmektedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deskator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elinde açıklayıcı çizim gibi bişi varmı ?

Motosikleti
    Tiger 250
    Elimde çizim yok ama gerek te yok aslında. Çift silindir dediğimiz zaman pistonun biri aşağıda ise diğeri yukarda olması gerekiyo ama bu olay çin mallarında olmamaktadır. 2 pistonda aynı anda hareket etmektedir 2 si birden iniyo 2 si birden çıkıyo .

acaip bir durum

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sesinden anladığım kadarıyla bendekinde asenkronize hareket mevcut

Motosikleti
    Tiger 250
    ttopchu dostum sende profilinde yazdığı kadarıyla sende suzuki var. Dediğim gibi Avrupa motorsikletlerde olması gerek biçim de çalısmaktadır pistonlar yani asenkron çalısmaktadır. Pistonları bu şekilde çalıstırmak aşırı maliyet gerektirdiğinden çin mallarında bundan kaçılmıs diye tahmin ediyorum.
    Amacım motorsiklet alacak arkadasları bilgilendirmek. Çift silindir diye aldanmasınlar. Her türlü masraf !

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    zannımca kanuni de sonuçta çin malı ama ayna anda inip kalmıyorlar çünkü sübap ayRI yapmak için silindirlerin üstündeki kapağı kaldırınca ve silindirleri motordan hareket ettirince biri inip biri kalkıyor ben bizzat şahit oldum...
    Eğleniyor muyuz?

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kesin doğrudur bu bilgi... adi çinliler....
    bu arada bilgi için tesekkurler
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kırank milinde her iki piston kolunun bağlantı yerlerinde kod farkı vardır eğer çin mallarındaki krank milinde bağlantı yerleri aynı ise dediğin doğrudur..ama bana hiç mantıklı gelmedi ilk fırsatta araştıracam vibrasyonun sebebi budur ..hiç ama hiç bir mantığı yok Hasan bakalım ne diyecek buna
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    abi biyerde bi yanlış var.

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    kırank milinde her iki piston kolunun bağlantı yerlerinde kod farkı vardır eğer çin mallarındaki krank milinde bağlantı yerleri aynı ise dediğin doğrudur..ama bana hiç mantıklı gelmedi ilk fırsatta araştıracam vibrasyonun sebebi budur ..hiç ama hiç bir mantığı yok Hasan bakalım ne diyecek buna
    neden tartışıorsunuz ki ben bizzat gözlerimle gördüm
    Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    Tiger 250
    volkanmet86 dostum ben bu olayı kanuni seyhan250 ve mondial 250 de gördüm. Bi kaç marka servisleriylede konustum maalesef durum böle. Bu arada amcam kanuni servisi. Böyle bi durumun olduğunu o göstermişti. Senin gördüğün sibopların hareketidir. Ben pistonların hareketinden bahsediyorum. Siboplar tabi ki biri aşağıda iken diğeri yukarda olacaktır. (Tek kafa için) Mesela seyhan 250 lerde 4 sübap var. Her kafa için 2 sübap. Bu durumda 2 emiş , 2 çıkıs oluyor. Bence bir kere daha izle emişler birbirleri ile senkron , çıkışlar ise kendi aralarında senkrondur. Dediğim olayı burdan anlayabilirsin ! Avrupa bi motorsiklette ise tam tersidir. 1. kafadaki emiş sibobu basılıyken 2. kafadaki emiş sibobu basılı değildir çünkü o esnada 2. kafada çıkış sibobu basılıdır. Yani pistonlar asenkron hareket etmektedir.

BBRR arkadasımızı dediği gibi belkide vibrasyonun sebebi de bu olabilir.

Motosikleti
    ben benim motorun krank milini gördüm.eğer dediğin gibiyse krank milinin eğimlerinin aynı yönde olması lazımdı.böylece ikisini de aynı yönde çevirecekti ama aynı arabalardaki gibi biri dışardayken diğeri içerdeydi bu demek oluyorr ki aynı yönde hareket etmiyorlar...
    Eğleniyor muyuz?

turkishflier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heyecan yapmayın hemen;çinlilerin kimseyi kandırdıkları yok.Pistonların aynı yönde hareket etmesi gayet doğal bir şey ve daha birçok motorda pistonlar bu şekilde hareket ediyor.

Rüzgarınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek motor çift silindir örnek regal raptorlarda 70 lerin teknolojisi çift vurum yani iki piston aynı istiikamete hareket eder doğrudur.Ancak V tabir ettiğimiz çift silindir motorlarda durum bu şekilde değildir.
    Bilginize...
    [I][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Rüzgarınoğlu...[/SIZE][/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    ayrıca bunun en kolay anlayabileceğiniz yer egzostdur.. eğer kod arkadaşımın dediği gibiyse iki silindirde aynı anda çıkış vercekti.ama egzostların ikisininin önüne elinizi koyun ve rölantiyi iyice düşürün göreceksiniz ki sırayla hava verecektir.benim yaklaşık 3 ay pistonlarla ilgili problem yaşamıştım ordan biliyorum...
    Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    Tiger 250
    [IMG]F:\Documents and Settings\Okan\Desktop\krank.jpg[/IMG]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    abi biyerde bi yanlış var.
    dediğini şimdi anladım ve ortada yanlış yok.dediğin şekilde ikisi birden çalışıyo olabilir.(benim aklım v2 motorlara gitti ve bitürlü aklımda çalışma diyagramını kuramadım)

Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaslar resimde gözüküyor. Piston kollarının burçlarına dikkat edin !

Motosikleti
    Alıntı KoD adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar resimde gözüküyor. Piston kollarının burçlarına dikkat edin !
    resimde öyle görüküyor olabilir ama sayfa düzenine uydurmak için ikisini de yukarıda göstermiş olabilirler ki bunu bilemeyiz.birde sayfanın adresini verebilir misin ben bakayım?
    Eğleniyor muyuz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler