Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Inazuma Sahabısı Olduk Çok Şükür )

Allah utandırmasın artık...nihayet adam gibi bir motorumuz oldu diyebilirim...kaza bela olmazsa 2 yıl binmeyi hedefliyorum...

...
    Metehan kardeşim geç gördüm kusuruma bakma, hayırlı uğurlu olsun
    Rabbin utandırmasın
    Adem Balkan bunu beğendi.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/124042-inazumasina-ozel-yapim-arka-40-dis-disli-isteyen-varmi.html#post3200685
    arkadaşlar..inazuma için devri düşürmek isteyenler varsa,küçültülmüş arka dişli yapmaya karar verdik..
    isteyenler bana ulaşabilirler...
    önü büyütseydiniz daha iyi gibiydi.Arka için kavrama çevresi daraldıkça tekeri döndürmek motor için kasmaya neden olur. tabi bunu siz hissedeceksiniz diye bir şey yok. şöyle düşünün araba direksiyonu kadar ve bir de tek elinize sığacak kadar büyüklükte bir musluk düşünün. İkisi de aynı oranda paslanmış sıkışmış olsun. hangisini daha rahat açabilirsiniz? elbette direksiyon büyüklüğünde olan musluğu... Anladığınızı umuyorum.arkadan dişli daralttığınızı düşünün zincir arka maşaya daha da yakınlaşacaktır. gevşedikçe buraya vurup ses yapacaktır tabi çok yakınlaştıysa. sonra zincir kısalırsa ömrü de kısalır. bir baklayı işaretlediğimizi düşünelim, bu zincir baklası dişliye daha çabuk ulaşıp, 100 km de milyon defa dönüyorsa kısaldığında milyon küsür kere dönmüş olacaktır bu da daha çok kullanıldığına ispattır. zincir kısalığının faydası ise motor kavraması arka tekere daha çabuk ulaşacaktır.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba, bu makinenin kullanım - servis klavuzunu bulamadım. Aradığım tam olarak filtre ile birlikte yağı değişirken kaç lt yağ koyacağım ?

Motosikleti
    suzuki GW250 Inazuma
    Aradiginiz ozellikler inazumada mevcut sanzimani cok yumusak yormaz, torku ehhh 250 cc icin idare eder(benim gorusum) son hizi 150, yokuslarda bayilma yok aksine rahat cikarsiniz fabrika cikisi lastik guven vermiyor bana ancak daha taksitlerini bitiremedim motorun yeni lastik neyime! Yokuslarda hizlanmak soyle, eger 6. viteste yokusa girerseniz maksimum 120e kadar cikiyor makine, ama 4de girerseniz 6'da 130u gecmis olursunuz.Farlar gayet iyi gece suruslerinde kisalar kanimca yetersiz kaliyor ama bana sorsan hicbir motorun gece surusunde kisa farlari yeterli degil :D.Ben otomobilde bile bazen uzunlari yakiyorum geceleri.Motor agir oldugundan kamyon sollamada falan dengesi bozulmuyor kendini topluyor, kotu yonleri agirligi sehir icinde bazen buyuk motor gibi gelebiliyor ama cok da abarti degil yani azicik .Gulu seven dikenine katlanir hem uzun hem sehir ici bir motor bulmussun o kadar da olsun oyle kafadaki hersey olsun diye bir motor cikti mi piyasaya .Ben inazuma alip da pisman olani gormedim.motoru alali 4 ay bitti 6000 km de bitti kis geldi ve adliyelere bile inazuma ile gidiyorum.Boyle giderse sene sonuna 20000i bulucam.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Selamun Aleykum

Sorularıma cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Ben inazuma hakkında ufak bir yurddışı araştırması yaptım sanırım ABS'li modeli hiç bir ülkede yok ve kanımca 2-3 seneye kadarda olmayacak. Belkide hiç olmayacak.

Aslında Suzuki DL 650 veya Honda NC 700 XA almak isterim ama ne bütçem nede deneyimim bu motorlara yetmiyor.

İnazuma çok hoşuma giden bir motor tek eksisi ABS olmayışı ama onu takmayacağım kafama.

Şuan sol ayağım iyileşme sürecinde ve koltuk değnekleri ile yürüyorum yakın zamanda iyileşirsem, bende kış bile olsa aranıza katılmak isterim.

Selametle

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arka dişli yapmak için ölçü alacağımız inazuma ölçüyü alamadan satılmış..bu durumda yenisini bulana kadar arka dişli küçültme işini erteliyoruz..
    bana yakın olan gelirim diyen olursa tekrar projeye devam edebiliriz...

Başlangıç İçin Bu Motoru Önerirmisiniz? 125lik alıp 1 sene sonra degistirmek istemiyorum

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu makinenin kullanım - servis klavuzunu bulamadım. Aradığım tam olarak filtre ile birlikte yağı değişirken kaç lt yağ koyacağım ?
    Buralarda hyocuları sevmiyor musunuz yoksa ?

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Buralarda hyocuları sevmiyor musunuz yoksa ?
    hyocuyu hyocudan gayrisi sevmez halil gec sen bizim başlığa :-D

Merhaba arkadaşlar!!!!
    Ben de suzuki inazuma sahibiyim 4.000 km 'ye gelmiş bulunmaktayım. Ancak düşük devirde sabit hızla gidince özellikle 4.000- 5000 devir arasında motordan ıslık sesine benzer bi ses gelmektedir. Bu ses sanki daha önce yoktu. Sonradan ortaya çıktı gibime geliyor. Ses dikkatli dinleyince duyuluyor. Bunun sebebi nedir? anlayamadım. Diğer inazuma sahibi arkadaşlardan böyle ıslık sesine benzer bi ses duyan var mı ? ya da motorun yeni olması sebebiyle gevşeyen yerler mi var anlamadım.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyocuyu hyocudan gayrisi sevmez halil gec sen bizim başlığa :-D
    Sanırım öyle yağ değişmiyor musunuz inazumacılar ? yağsız mı çalışıyor bu makine )

Sanırım öyle yağ değişmiyor musunuz inazumacılar ? yağsız mı çalışıyor bu makine )
    motorun yağını ilk 1000 km de değitirdim rodajdan sonra ikincisini 5.000 de değiştiricem.
    Kitapçığı 5.000 de bir yazıyor.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı _cK_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yağını ilk 1000 km de değitirdim rodajdan sonra ikincisini 5.000 de değiştiricem.
    Kitapçığı 5.000 de bir yazıyor.
    Filtre ile birlikte kaç lt yağ alıyor aslında sorum bu

Filtre ile birlikte kaç lt yağ alıyor aslında sorum bu
    2.2 litre filtre ile birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Merhaba arkadaşlar!!!!
    Ben de suzuki inazuma sahibiyim 4.000 km 'ye gelmiş bulunmaktayım. Ancak düşük devirde sabit hızla gidince özellikle 4.000- 5000 devir arasında motordan ıslık sesine benzer bi ses gelmektedir. Bu ses sanki daha önce yoktu. Sonradan ortaya çıktı gibime geliyor. Ses dikkatli dinleyince duyuluyor. Bunun sebebi nedir? anlayamadım. Diğer inazuma sahibi arkadaşlardan böyle ıslık sesine benzer bi ses duyan var mı ? ya da motorun yeni olması sebebiyle gevşeyen yerler mi var anlamadım.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2.2 lt oldukça yüksekmiş , bizim makine 1.5 lt alıyor

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı _cK_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.2 litre filtre ile birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Merhaba arkadaşlar!!!!

debriyaj sesi olabilir. vitese göre biraz yavaş gidince öyle yapıyordur (belki)

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Arkadaslar yakit tuketiminiz nasil acaba ?. Bir depo ile sehirici sehirdisi ne kadar km yapıyorsunuz. Cevaplariniz icin şimdiden teşekkürler

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar,nihayet bu gün Makinayı test etme imkanım oldu.
    Öncelikle şunu belirtmek isterimki,Burada tartıştığımız bir çok konu çok basit detaylardan başka birşey değil([ Ukalalık olarak algılanmasın,lütfen )
    Inuzuma diğer 250 cc segmentindeki motosikletlerden çift silindir olması haricinde farkı olmayan bir motosiklet.
    Oturuş pozisyonu rahat,dengeli,250 cc lik bi motosiklette olması gereken kadar performanslı.
    sesi çok güzel gerçekten,egzost sisteminde yapılacak değişiklik ve modifikasyonlarla daha değişik ve güzel sesler alınabilir.
    Arka firen hissiyatı zayıf,ön fren daha performanslı ve etkili
    Oturuş pozisyonu ile alakalı veya benden kaynaklanabilir,eller gergin pozisyonda oluyor gibi.
    Bu motosiklette yüksek vibrasyon olduğunu söyleyen,daha önce vibrasyonlu motosiklet görmemiştir.
    vites geçişleri yeni olmasına rağmen süper en küçük bir sorun yok.
    Ayrıca Aksesuar paketi olarak takılan orta sehpa,koruma demiri haricindeki tank ped ve diğer ıvır zırı gördükten sonra verilen 995 küsür liraya yazık diyorum.

Elimdeki scooteri satıp,inuzuma almayı düşünürken şu an için vaz geçmiş bulunuyorum.
    Inuzuma yı beğenmediğimden değil,250 cc bir makinayı verip tekrar 250 cc makina almanın gereksiz olduğunu düşündüğümden.

Kısacası Fiyat performans olarak,uzun vade kullanım amacı ile alınabilirliği yüksek bir motosiklet.
    Alıp,kısa süre sonra değiştirmek isteyenlere uygun olmadığını düşünüyorum.
    Diğer marka ve modelleri de değerlendirdiğinizde farklı değil aslında.250 cc olup 8000 üzeri verilecek rakamları hiçbir motosiklet marka ve modeli hak etmiyor.

Bu forum da en büyük rahatsızlığım,Bir marka ve model için açılmış başlıkta,başka model ve marka fanatikliği yapılması.kişilere veya marka modellere saldırılıp her türlü çamurun atılması.
    İnsanları küçük düşürmek,hakaret etmek.ukalalık etmek adetten olmuş.
    Sürekli savunduğum şey....İki teker özgürlüktür.gönül işidir.Neye bindiğiniz,hangi markayı kullandığınızın bir önemi yoktur.Önemli olan ne hissettiğinizdir.
    Motosiklet iki tekerdir,nerede üretildiğinin,markasının hiçbir önemi yoktur.
    Maddi imkanlarla alakalı olarak,her birey gücünün yettiği,ruhuna hitap ettiğini düşündüğü model ve şekilde iki tekere biner.bu nedenle hiç kimsenin,diğerini kullandığı motosiklet ile alakalı ne eleştirmeye nede hakir görmeye hakkı yoktur.

Yaşasın Özgürlük
    Dostum çok güzel yazmışsın, keşke herkes aynı ruhu paylaşsa da şurada saçma sapan atışmalar yerine bilgi paylaşımı yapılsa..

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    2.2 lt oldukça yüksekmiş , bizim makine 1.5 lt alıyor
    2.2 litre normal hacmi filtre değişimiyle 2.4-2.5 arası birşey giriyor yanlış hatırlamıyorsam.. Biz burda yabancıları sevmeyiz hyocu

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı tyetemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç İçin Bu Motoru Önerirmisiniz? 125lik alıp 1 sene sonra degistirmek istemiyorum
    Ağırlığı nedeniyle başlangıç motoru olarak önermiyorum. Bu ağırlıkta bir motoru kesin durduğu yerde düşürürsünüz, can sıkıcı olur. Motoru kendi gücüyle idare etmeyi öğrenmeden kullanılabilecek bir alet değil. Başlangıç olarak 250ccye kadar motorları düşünmenizde sakınca yok bence ama ağırlığa ve sele yüksekliğine dikkat edin. Mutlaka oturduğunuzda ayaklarınız yere sağlam bassın.
    papazkemal bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)