Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Maksimum gücü 8500 d/d, maksimum tork 6500 d/d veriyor. 6500 d/d den sonra tork azalmaya başlıyor bu sefer güç devreye giriyor. 8500 d/d 'den sonrada güç eğrisi azalmaya başlıyor. Bu devirden sonra hızlanma çok zor oluyor ve isterseniz 10bin devir çevirin motor olduğu yerde sayıyormuş hissine kapılırsınız. Titreşim olması normal zaten son limitte kullanıyorsunuz motoru.

Yukarıda yazdıklarım sadece kullanım kitapçığında yer alan tork - güç grafiğinden gördüğüm kadarıyla tahmini söylediğim şeyler. Henüz bende o devirlere çıkmadım ama çıktığımda bende neler oluyor bilmek istiyorum.
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Hayırlı sabahlar, motorunuz hayırlı olsun.Ben de İnazuma kullanıcısı olarak aynı bahsettiğiniz olayı yaşıyorum.Kırmızı ışığa gelince yüksek vitesten boşa geçebiliyor ama kesinle direk 1.vitese düşemiyoruz.Söylediğiniz gibi boşluk lambası yanıkken tekrar debriajı aç kapa yapınca 1.vitese geçişi gerçekleşiyor.Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi istediğin insanları makine mühendisi mi sanıyorsun. senin benim gibi biri.
    Benim sorduğum yer suzuki bayisinin inazuma tanitimi yapması için görevlendirilmiş ve eğitilmiş kişisi. Sorduğum soru ise makina mühendisi olması gerektirmeyecek çok basit bir soru idi. Zaten inazumayi farkli kilan birkaç tane teknik özelliği var bir zahmet bunlar hakkında da bilgileri olsun. Senin benim gibi birisi değil oradaki suzukinin yetkili satıcısı.
    Dachota bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı diabloII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sorduğum yer suzuki bayisinin inazuma tanitimi yapması için görevlendirilmiş ve eğitilmiş kişisi. Sorduğum soru ise makina mühendisi olması gerektirmeyecek çok basit bir soru idi. Zaten inazumayi farkli kilan birkaç tane teknik özelliği var bir zahmet bunlar hakkında da bilgileri olsun. Senin benim gibi birisi değil oradaki suzukinin yetkili satıcısı.
    katılıyorum bu tip sorulara servis yetkilisi cevap veremiyorsa zaten işini tam manasıyla bilmiyor demektir bilmek içinde prof. yada mühendis olmaya gerek yok kitap okumak kafi ayrıca bir düzeltme yapmak istedim modlarla ilgili, eco modunda enjektör minimum yakıt püskürtmesi yapıyormuş standartta biraz daha açıp son olan modda yani kapalı konumda ise tam yakıt basıyormuş bilginize..

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı imamzuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum bu tip sorulara servis yetkilisi cevap veremiyorsa zaten işini tam manasıyla bilmiyor demektir bilmek içinde prof. yada mühendis olmaya gerek yok kitap okumak kafi ayrıca bir düzeltme yapmak istedim modlarla ilgili, eco modunda enjektör minimum yakıt püskürtmesi yapıyormuş standartta biraz daha açıp son olan modda yani kapalı konumda ise tam yakıt basıyormuş bilginize..
    Bilgi kaynağınızı yazar mısınız ?. Çünkü ben şahsen böyle bir teknoloji olduğuna inanmıyorum. Bu özelliğin yeni nesil araçlarında genelinde olduğu gibi shift light dışında hiçbir fonksiyonu yok. Dediğinize benzer teknolojiler yeni gsxr veya hayabusada mevcut. Bunu basit bir test ile kendinizde algılayabilirsiniz, üç mod da ayrı ayrı gazı tam olarak açıp motor ivmelenmesini hissedin veya sürelendirin. Aynı süreleri veya hissiyatı aldığınızı göreceksiniz.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi kaynağınızı yazar mısınız ?. Çünkü ben şahsen böyle bir teknoloji olduğuna inanmıyorum. Bu özelliğin yeni nesil araçlarında genelinde olduğu gibi shift light dışında hiçbir fonksiyonu yok. Dediğinize benzer teknolojiler yeni gsxr veya hayabusada mevcut. Bunu basit bir test ile kendinizde algılayabilirsiniz, üç mod da ayrı ayrı gazı tam olarak açıp motor ivmelenmesini hissedin veya sürelendirin. Aynı süreleri veya hissiyatı aldığınızı göreceksiniz.
    Kaynak suzuki maltepe servisi Tuna motor, ki ben bu dediğiniz testi yapmadım bunu öncelikle yapacağım bilgi için tşk ederim. bu anlattığınız durumu evvelce bende böyle algılamıştım ama test etmediğim için mukayese edemedim, servis o zaman yanlış bilgi vererek müşterisini aldatıyor demektir bu çok açık. aslında bu tip yanlış bilgilendirmeleri suzuki japonya merkezine şikayet etmek gerekir bir kaç saçmalık daha yapsınlar toptan yazı döşemeyi düşünüyorum..

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı imamzuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak suzuki maltepe servisi Tuna motor, ki ben bu dediğiniz testi yapmadım bunu öncelikle yapacağım bilgi için tşk ederim. bu anlattığınız durumu evvelce bende böyle algılamıştım ama test etmediğim için mukayese edemedim, servis o zaman yanlış bilgi vererek müşterisini aldatıyor demektir bu çok açık. aslında bu tip yanlış bilgilendirmeleri suzuki japonya merkezine şikayet etmek gerekir bir kaç saçmalık daha yapsınlar toptan yazı döşemeyi düşünüyorum..
    Çok iyi yaa) aynı yer bana da sadece gösterge de lamba yanar başka fonksiyonu yok dedi.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma GW250
    Ben de makinayı teslim alırken bu mod konusunu, servis yetkilisine sormuştum. söylediği sadece ışığın farklı devirlerde yanmasını sağladığıydı, bütün modları beraber denedik Eco da 5000 normalde 8500 de falan yanıyor kapattığınızda da hiç yanmıyor.. bu modların enjeksiyon sisteminde değişiklik yaptığını bende pek zannetmiyorum çünkü makina çalışırken, tuşa uzun basıyorsunuz gösterge paneli kapanıyor istediğiniz modu secip tekrar bastığınızda gösterge paneli tekrar açılıyor, olay sadece göstergelerle ilgili gibi. zaten düşük cc bi motorda yakıt ekonomisi için ekstra yazılımla uğraştıklarını zannetmiyorum. makina daha yeni olduğundan servislerinde detaylı bilgisi yok heralde.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Çok iyi yaa) aynı yer bana da sadece gösterge de lamba yanar başka fonksiyonu yok dedi.
    bana ilk önce satış yetkilisi sadece uyarır dedi dün servise aksesuarların montajı için gittiğimde servis yetkilisi ise sadece uyarmakla kalmaz enjeksiyonada müdahale eder dedi, biri hanya biri konya

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı macneer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de makinayı teslim alırken bu mod konusunu, servis yetkilisine sormuştum. söylediği sadece ışığın farklı devirlerde yanmasını sağladığıydı, bütün modları beraber denedik Eco da 5000 normalde 8500 de falan yanıyor kapattığınızda da hiç yanmıyor.. bu modların enjeksiyon sisteminde değişiklik yaptığını bende pek zannetmiyorum çünkü makina çalışırken, tuşa uzun basıyorsunuz gösterge paneli kapanıyor istediğiniz modu secip tekrar bastığınızda gösterge paneli tekrar açılıyor, olay sadece göstergelerle ilgili gibi. zaten düşük cc bi motorda yakıt ekonomisi için ekstra yazılımla uğraştıklarını zannetmiyorum. makina daha yeni olduğundan servislerinde detaylı bilgisi yok heralde.
    detaylı bilgimiz yok demiyorlar maalesef işkembeden sallamak işlerine geliyor..

Işığın amacı vites yükseltme zamanının geldiğini belirtmek , eco mode'da erken yanıyor, normal mode'da 9 bin yanıyor diyorsunuz. Kapalıyken de hiç göstermiyor.

Burada bahsedildiği şekliyle öyleymiş:
    http://www.bikepoint.com.au/reviews/...-inazuma-35501
    Dachota bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    merhaba arkadaşlar;
    Muğladan foruma katılıyorum, inazuma kullanıcısıyım, rodajın geçmesini bekliyorum, motor beklediğimden de iyi çıktı, parası da az değil hani. Muhetemelen konusu geçmiştir ama koruma demiri ve en az onun kadar önemli olan rüzgarlık/siperlik konusunda fikir almak isterim. givininkini alan varmı? aksesuar paketi satın alıp kullananlar varmı?, koruma demiri fiyatı ne kadar?
    bir öneri soru: sizce far üstü kısım ve ön çamurluğun ön kısmı (siyah inazuma için soruyorum) siyah karbon ile kaplansa sizce nasıl olur?

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Evet arkadaşlar,nihayet bu gün Makinayı test etme imkanım oldu.
    Öncelikle şunu belirtmek isterimki,Burada tartıştığımız bir çok konu çok basit detaylardan başka birşey değil([ Ukalalık olarak algılanmasın,lütfen )
    Inuzuma diğer 250 cc segmentindeki motosikletlerden çift silindir olması haricinde farkı olmayan bir motosiklet.
    Oturuş pozisyonu rahat,dengeli,250 cc lik bi motosiklette olması gereken kadar performanslı.
    sesi çok güzel gerçekten,egzost sisteminde yapılacak değişiklik ve modifikasyonlarla daha değişik ve güzel sesler alınabilir.
    Arka firen hissiyatı zayıf,ön fren daha performanslı ve etkili
    Oturuş pozisyonu ile alakalı veya benden kaynaklanabilir,eller gergin pozisyonda oluyor gibi.
    Bu motosiklette yüksek vibrasyon olduğunu söyleyen,daha önce vibrasyonlu motosiklet görmemiştir.
    vites geçişleri yeni olmasına rağmen süper en küçük bir sorun yok.
    Ayrıca Aksesuar paketi olarak takılan orta sehpa,koruma demiri haricindeki tank ped ve diğer ıvır zırı gördükten sonra verilen 995 küsür liraya yazık diyorum.

Elimdeki scooteri satıp,inuzuma almayı düşünürken şu an için vaz geçmiş bulunuyorum.
    Inuzuma yı beğenmediğimden değil,250 cc bir makinayı verip tekrar 250 cc makina almanın gereksiz olduğunu düşündüğümden.

Kısacası Fiyat performans olarak,uzun vade kullanım amacı ile alınabilirliği yüksek bir motosiklet.
    Alıp,kısa süre sonra değiştirmek isteyenlere uygun olmadığını düşünüyorum.
    Diğer marka ve modelleri de değerlendirdiğinizde farklı değil aslında.250 cc olup 8000 üzeri verilecek rakamları hiçbir motosiklet marka ve modeli hak etmiyor.

Bu forum da en büyük rahatsızlığım,Bir marka ve model için açılmış başlıkta,başka model ve marka fanatikliği yapılması.kişilere veya marka modellere saldırılıp her türlü çamurun atılması.
    İnsanları küçük düşürmek,hakaret etmek.ukalalık etmek adetten olmuş.
    Sürekli savunduğum şey....İki teker özgürlüktür.gönül işidir.Neye bindiğiniz,hangi markayı kullandığınızın bir önemi yoktur.Önemli olan ne hissettiğinizdir.
    Motosiklet iki tekerdir,nerede üretildiğinin,markasının hiçbir önemi yoktur.
    Maddi imkanlarla alakalı olarak,her birey gücünün yettiği,ruhuna hitap ettiğini düşündüğü model ve şekilde iki tekere biner.bu nedenle hiç kimsenin,diğerini kullandığı motosiklet ile alakalı ne eleştirmeye nede hakir görmeye hakkı yoktur.

Yaşasın Özgürlük
    nayken81, Dachota, Seko ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;
    Muğladan foruma katılıyorum, inazuma kullanıcısıyım, rodajın geçmesini bekliyorum, motor beklediğimden de iyi çıktı, parası da az değil hani. Muhetemelen konusu geçmiştir ama koruma demiri ve en az onun kadar önemli olan rüzgarlık/siperlik konusunda fikir almak isterim. givininkini alan varmı? aksesuar paketi satın alıp kullananlar varmı?, koruma demiri fiyatı ne kadar?
    bir öneri soru: sizce far üstü kısım ve ön çamurluğun ön kısmı (siyah inazuma için soruyorum) siyah karbon ile kaplansa sizce nasıl olur?
    Yukarıdaki mesajımda da belirttim, aksesuar paketi pek başarılı sayılmaz. Kötü diyemem ama iyi de değil. Ben aldım ama şu andaki fikre sahip olsam internetten inazuma aksesuarı satan yerlerden veya ebayden sipariş etmeyi düşünürdüm, yada yaptırabilecek birini bulur yaptırırdım. İzmir'de koruma demiri veya çanta demiri gibi parçaları yaptırmak isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım. Aksesuar paketindeki cam henüz takılmadı görmüş değilim ama kısa olduğunu düşünüyorum, varlığı yokluğu bir. Paketteki çanta inazuma için çok küçük, bu konuda Suzuki'ye de şikayetçi oldum. Kısacası ben tavsiye etmiyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    aşık oldum galiba

bu nedir arkadaş cbfin büyük abisini yapmışlar,bu grenajlı halini cbf 1000'e benzettim,gidonu şuanki inazumadan daha farklı herşeyiyle tam istediğim gibi benim için hem şehir içi hemde uzun yol motoru...

böyle kafa grenajı olan motorlara bayılıyorum 2014 olsada bu motor bizede gelse

Dachota, burdurlu1985, zenon ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CB500 F
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işığın amacı vites yükseltme zamanının geldiğini belirtmek , eco mode'da erken yanıyor, normal mode'da 9 bin yanıyor diyorsunuz. Kapalıyken de hiç göstermiyor.

Burada bahsedildiği şekliyle öyleymiş:
    http://www.bikepoint.com.au/reviews/...-inazuma-35501

makine mühendisi olmaya gerek yokmuş sanırım, bu bilgi ile mühendis olunacaksa MT den cok masterlı adam cıkar

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    ben yazımı kızman için yazmadım. Bayilik satıcılık gibi işlerde bilgi aranmadığını anlatmaya çalıştım. Paran varsa bir de mekanın varsa motordan anlamazsan da olur. Bu işler böyle... Zaten sorduğun basit soruya cevap veremediler diye aslında onlara söylenerek sana atıfta bulundum kardeşimcimcimcim.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşık oldum galiba

bu nedir arkadaş cbfin büyük abisini yapmışlar,bu grenajlı halini cbf 1000'e benzettim,gidonu şuanki inazumadan daha farklı herşeyiyle tam istediğim gibi benim için hem şehir içi hemde uzun yol motoru...

http://img853.imageshack.us/img853/6712/gw250s2.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/6648/gw250s3.jpg
    GW250S'in geleceğini hiç sanmıyorum. şu andaki modelden devam ederler. aynı motor sadece görüntü farklı. neden yeni model için uğraşsınlar. hangisini satacaklar bunu mu diğerinimi, ikisini birden mi? bunu satsalar kaçtan satacaklar, aynı fiyata satmazlar. fiyat artınca diğer modeller daha cazip görünecek alıcıya. ikisini aynı anda satsalar alıcıyı bölecekler, çoğunluk yine bu grenajlıyı almayacak. kısaca mevcut iyi satan modeli sabote etmek olur bunu getirmek. o modelin Türkiye'ye gelmesi mucize olur. ne modeller var hiç gelmiyor, olan modelin makyajlısı gelecek birde. olacak iş değil.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bunun gorunusu gercekten harika, demek ki 2013 modelin goruntusunu begenmeyenleri duymuslar

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşık oldum galiba

http://img853.imageshack.us/img853/6712/gw250s2.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/6648/gw250s3.jpg

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    viiiiiiiiii biri bana bundan alsııın :D

emiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bugün ben de aksesuarları taktırdım.
    Genel olarak memnun değilim. Aksesuarlar pek kaliteli değil.
    Ön cam hem malzeme kalitesi hem de işçilik olarak çok kötü. Çok kötü bir plexiglass türü kullanılmış ve etrafında çapakları duruyor.
    Top case olarak shad SH29 yollamışlar. Bağlantı demiri için ise motorun kuyruk kısmına ekstra delik açılmış. Bu delik içinden şasi ile birleştirilmiş.
    Tankpad güzel duruyor. Fakat yanlara takılan filmler (dizlerin depoya temas ettiği kısımlar) berbat. Kesimleri yamuk yumuk olmuş. Şekilsiz...
    Motor koruma demiri standart, cbf 150'nin koruma demirlerine benziyor. Yani şahsen aksesuarlara o kadar para verdiğime pişman oldum ben.
    tata bunu beğendi.
    Live To Ride <-|-> Ride To Live

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)