Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    sizinle benzer düşüncedeyiz.
    Nisandan ber, 3500 km yi buldum. her gün işe gidip geliyorum. arka çanta takmamaya inat ediyorum.
    depo üstü bir çanta buldum yamuk yumuk olmayan. inince sırt çantası gibi alıyorum sırtıma. o şekilde idare ediyorum.
    koruma demiri ve orta sehpa için irfanı tavsiye ederim. kaliteyi ucuza alın.
    Cam konusunda rica etsem resim koyabilir misiniz? bir de kaça aldınız?

Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün puig ön cam aldım. Montajı basit görünüyor. Eve gidince kendim takmaya çalışacağım. Bu cam motorun tipini çok güzelleştiriyor bence, diğer camlara bir türlü ısınamadım. Rüzgar sorunundan da bir nebze kurtulurum inşallah. Darısı motor koruma demirinin başına diyorum.

Esas yokluğunu çektiğim şeyse çanta. Ama çantalı inazumayı da görsel olarak iyi bulmuyorum. Herhalde sırt çantasına devam edeceğim hammal gibi.
    === Eğitim Şart ===

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma ile ilgileniyorum
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el inazuma fiyatlarının sahibinden.com da bazı iyi ve güzel motorların yanında kazalı, ve/veya hor kullanılmış olsa dahi çok yüksek yazılıyor olması bu motosikletin diğer tüm SUZUKİ lerde olduğu gibi gerçek piyasa değerini bulamayacağını gösteriyor. Ülkemizdeki 2. el motosiklet piyasasını anlamak mümkün değil. Sıfırından yüksek bedeller yazılıyor. Bu orta ve uzun vadede inazuma ile ilgili bir önyargının oluşmasına ve benim gibi satın almayı düşünen insanların mesafeli durmasına yol açar. Bence ilk günlerdeki enerjisini kaybetti inazuma. Tüm bu sebeplerden dolayı..Bu kadar tam kıvamında kaliteli güzel bir motor Türk kullanıcısının elinde 10 a alırım 11 e satarım kafasıyla durağan ve tuhaf bir sürece girdi.

Bugune kadar sattığım hiçbir motora sıfıra yakın fiyat istemedim. Sıfır sıfırdır 2. el ikinci eldir. Bütçesi sıfır motor almaya yetmeyen arkadaşlar inazumadan hızla uzaklaştılar. Ve size şunu söyleyebilirim otomotiv sektöründe uzun yıllar deneyimi olan biri olarak. İkinici el piyasası stabil olmayan dengesiz olan her marka/tip taşıt bir süre sonra hızla düşen bir satış grafiği ile tanışacaktır.
    Kesinlikle katılıyorum ikinci elin amacı kar etmek değildir kar bekletisininde olmaması gerekir, keza ben de motorsiklet ve araba alım satımı yaptım ve genellikle 2 -3 gün icersinde araçlarımı sattım nedeni ise aracın ederi neyse ona satmam ve bu işlemlerden kar da zararda etmedim.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinle benzer düşüncedeyiz.
    Nisandan ber, 3500 km yi buldum. her gün işe gidip geliyorum. arka çanta takmamaya inat ediyorum.
    depo üstü bir çanta buldum yamuk yumuk olmayan. inince sırt çantası gibi alıyorum sırtıma. o şekilde idare ediyorum.
    koruma demiri ve orta sehpa için irfanı tavsiye ederim. kaliteyi ucuza alın.
    Cam konusunda rica etsem resim koyabilir misiniz? bir de kaça aldınız?
    Fiyatı 115 EUR. İstanbulda Mototaşta vardı Kredi kartıma taksit yapmadıklarından oradan alamamıştım. Dün Antalya'da Can motor diye bir mağaza sahibinden.com üzerinden ilan vermiş. Hemen 3 taksitle aldım. Bugün bakıyorum ilan kalkmış, sanırım son ürünü ben aldım Resim eklemeyi bilmiyorum. Şu aşağıdaki motorun üzerindekinin aynısı. Şimdi sırada motor koruma demiri var. İRF motordan almayı düşünüyorum onu da. Ama önümüzdeki aya kaldı sanırım. Bütçeyi biraz zorladım bu ay.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-mototas-tan-beyaz-inazuma-puig-camli-orta-sehpali-169180347/detay
    http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=7239&m=58&g=1126&s=1184

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Arka çanta değil de givi e22 yan çantalar fena durmuyor. Onlardan alayım diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Arka lastiğimde ufak bir kesik olmuş. 1 cm eninde ama derinliğini bilmiyorum. Sanırım birşeyin üzerinden geçtim. İdare eder mi bilemedim sonuçta canımızı emanet ediyoruz. Michelin lastiklerin çifti 750 TL civarında, biraz pahalı geldi açıkçası. Önerisi olan var mı? Farklı marka lastik veya tamirat hususunda.

Motosikleti
    Şimdi sırada motor koruma demiri var. İRF motordan almayı düşünüyorum onu da. Ama önümüzdeki aya kaldı sanırım. Bütçeyi biraz zorladım bu ay.
    aman diyim.
    koruma demirini ihmal etmeyin.
    en ufak yan yatırmada size o bahsettiğiniz büteyi mumla aratır.
    Asıl bütçeniz sıkışıksa hemen gidin takın.
    İrfan arkadaş dünyanın en tok gözlü adamı. zaten iyi fiyatlarla veriyor. Bir de derseniz bütçem bu ay bu kadar kalanı da bir daha ki ay vereyim diye sizi üzeceğini sanmıyorum. Yeter ki elinde olsun.
    O da yeni dükkan açtı. Onun da eli rahat değildir bu ara. siz ne yapın edin bir yerlerden denkleştirin koruma demirini takın. Orta sehpa cam falan bunlar para olunca takılır. Koruma demiri ise para yokken... Kaldı ki sizin sağlığınızı da koruduğunu düşünürsek, ihmale gelmez.
    === Eğitim Şart ===

Motosikleti
    Xmax 300
    Doğru diyosunuz. Cuma günü maaşı alayım da İrfan Beyi bir arayayım o zaman. Umarım elinde vardır.

Motosikleti
    Sözleşmek için cumayı beklemeye bilirsin.
    Hemen arayıp varsa ayırt. yoksa üretim süreci için yazıl.
    Sen gene uygun olduğunda gidersin. Yeter ki o ayırsın yada üretim sırasına seni de yazsın.
    Belki bir hafta atmaktan kurtarır seni bu erken telefon...

Doğru diyosunuz. Cuma günü maaşı alayım da İrfan Beyi bir arayayım o zaman. Umarım elinde vardır.
    === Eğitim Şart ===

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Arka topcase olmadan çok zor oluyor , sırt çantasıda terletiyor, yakışıklı bir çanta olursa sıkıntı olmaz.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka topcase olmadan çok zor oluyor , sırt çantasıda terletiyor, yakışıklı bir çanta olursa sıkıntı olmaz.
    kappa canta demiri ile kappa k35 canta aldim. biraz kucuk gibi ama is goruyor

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Arkadaşlar Merhaba,

Aranıza yeni katılıyorum, paylaşımlarınız için teşekkür etmek istedim.

Kazasız günler dilerim...

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase'de yakışıklı olsun diyorsan Coocase markasınınkileri önerebilirim led'li hatta uzaktan kumanda ile açılanı kendinden alarmlı modelleri var 48 lt filan gayet yakışıklı ve adam akıllı sağlam çanta ben motoru almadan topcase'i almayı flan düşünüyorum :D

http://www.motoplus.com.tr/urun/9965...ALARMLI-LEDLI-

metheav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Firmaların saha prensibi nedeniyle bunlar başa geliyor. İlk çıktığında tanışma ve tanıtma fiyatıyla 9küsürlere satılan motorlar 3 5 bin kullanılıp şu anda 11 12 binlira istenmekte. Tabi ki motor adamın söylenecek pek bir laf yok. Sıkıntıların çaresi markaların işleyişi değiştirmesiyle ve kararlı fiyat politikasıyla devam edebilir. Ben 12.450 ye aldım bomboş motoru üstünede bin küsürlira masraf yaptım sadece aksesuarla. Ben neden 10binliraya vereyimki ? Yada neden 11.500e vermiyeyim? Adam orta sehpasız koruma demirsiz v.b parçaları aksesuar ayağına bize ödetip aldırıyor. Sonra sıkıntısını biz yaşıyoruz.
    seyyid47 bunu beğendi.

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma
    Aranıza yeni katılıyorum ben de inşallah Çarşamba günü elimde inazuma ;) iyi sürüşler

Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı cpt_caveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranıza yeni katılıyorum ben de inşallah Çarşamba günü elimde inazuma ;) iyi sürüşler
    Hayırlı olsun. Hangi şehir?

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma
    Hayırlı olsun. Hangi şehir?
    Hocam Konya'dayım ben. Motoru alınca ilk fırsatta Ankara'ya gelecem YOK de senelerdir bitirmediğim bir iş var

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Merhaba ectuna arkadaşım. 2014 kullanım kılavuzu nu rica etsem bana da mail atar mısın?
    ramkar07@hotmail.com

Motosikleti
    Xmax 300
    Haftasonu Puig siperliği test etme fırsatım oldu. 100 km hızla uzun yolda kullandım. Tahminimce rüzgarı yarı yarıya kesiyor. Bayağı rahat ettim eskiye nazaran. Şiddetle tavsiye ederim. Görüntü olarak da ön far grubunu tamamlıyor. Sonradan takıldığı hiç belli olmuyor.

Motosikleti
    Yolladım. isteyen arkadaşlar bana özelden mesaj atsın. Buradan geç görüyorum. Özel mesajı daha çabuk görürüm.
    Kazasız belasız sürmeniz dileği ile...

Not: kullanım klavuzu 2013 modellerle aynı olduğu kanaatindeyim. 2014- 2013 farklarını kendiniz keşfediyorsunuz.

Alıntı ramkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ectuna arkadaşım. 2014 kullanım kılavuzu nu rica etsem bana da mail atar mısın?
    ramkar07@hotmail.com

TDM850 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6, GW250inazuma, TDM900, TDM850, EL250(kawasaki)
    Arkadaşlar nedense hakkaniyetli olmak meselesi hiç göz önünde bulundurulmuyor bir motor çıplak haline yapılan masraftan kimse bahsetmiyor arka çanta demiri+çanta+ koruma demiri+ön cam aparatı+ ön cam+ radyatör koruma vs fiyatlarınıda sıfır fiyatına göre olması gereken fiyatı hesaplayan arkadaşlar hesaba katmalı ve ona göre fiyat belirlenmeli değilmi?
    seyyid47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolladım. isteyen arkadaşlar bana özelden mesaj atsın. Buradan geç görüyorum. Özel mesajı daha çabuk görürüm.
    Kazasız belasız sürmeniz dileği ile...

Not: kullanım klavuzu 2013 modellerle aynı olduğu kanaatindeyim. 2014- 2013 farklarını kendiniz keşfediyorsunuz.
    Teşekkür ederim. Bu arada bende yaklaşık iki hafta önce motoru teslim aldım. Bişey dikkatimi çekti. Garanti belgesinin ilk sayfasında motor tanıtım etiketinin kutucuğa yapıştırılması gerektiği yazıyor ama ben öyle bi etiket falan görmedim. Servisine sordum. Onlarda önemli olmadığını söyledi. Acaba bu durum herkeste aynı mı?

Motosikleti
    benim bilgim yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)