Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bugün koruma demirimi aldım. Akşam taktırıyorum inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1 haftadır çalıştırmıyorum makinayı. Herhalde yattığı yerde bişey olmaz

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma
    Bugün itibariyle inazumama kavuştum beklediğimden çok çok daha rahat ve güzel

İnazuma kullanan arkadaşlar, makinanın ortalama yakıt tüketimi tam olarak nedir ? 250cc sınıfında, en fazla yakıt tüketen makina olduğu iddialarının doğruluk payı nedir ? teşekkürler...

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı cpt_caveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibariyle inazumama kavuştum beklediğimden çok çok daha rahat ve güzel
    Allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın ve bana da o günleri göstertsin inşallaahhh :D

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Arkadaşlar 7 temmuz pazartesi bende inazumaya kavuşuyorum inşallah, bugün eskişehir denge ticaretle konuşup siyah rengini ayırttım rabbim nasip ederse pazartesi ödememi yapıp teslim alıcam. Satın alan arkadaşlara bir sorum var motora serviste ne gibi bir bakım yapıp teslim ediyorlar ve ayrıca ne kadar vakit alır bu işlem, çünkü motoru alıp eskişehirden sivrihisara(ilçesine) götürcem yani 100 km yola çıkıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Yokmu bilgilendirebilecek bir arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Bir açıklama yapacak inazuma sahibi bulamadık ya

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    2 ci el aldığım için bu soruya cevap veremicem.
    arslan26 bunu beğendi.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 7 temmuz pazartesi bende inazumaya kavuşuyorum inşallah, bugün eskişehir denge ticaretle konuşup siyah rengini ayırttım rabbim nasip ederse pazartesi ödememi yapıp teslim alıcam. Satın alan arkadaşlara bir sorum var motora serviste ne gibi bir bakım yapıp teslim ediyorlar ve ayrıca ne kadar vakit alır bu işlem, çünkü motoru alıp eskişehirden sivrihisara(ilçesine) götürcem yani 100 km yola çıkıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Eski bir inazuma sahibi olarak bakım dediğin nedir bilmiyorum ama motor demonte geldiği için montaj yapıyorlar. İstediğin aksesuarlar varsa onlarıda monte ediyorlar. Daha sonra zincir yağlanıyor yakıt konuluyor vs... Özetle motor yol için hazır bir durumda oluyor. Senin dikkat etmen gereken ilk kilometreler olduğu için motorun tüm aksamının(frenler, lastikler) henüz tam performansı ile çalışmadığını bilmen ve rodajı sınırlarına uygun sürüş yapman.
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir inazuma sahibi olarak bakım dediğin nedir bilmiyorum ama motor demonte geldiği için montaj yapıyorlar. İstediğin aksesuarlar varsa onlarıda monte ediyorlar. Daha sonra zincir yağlanıyor yakıt konuluyor vs... Özetle motor yol için hazır bir durumda oluyor. Senin dikkat etmen gereken ilk kilometreler olduğu için motorun tüm aksamının(frenler, lastikler) henüz tam performansı ile çalışmadığını bilmen ve rodajı sınırlarına uygun sürüş yapman.
    Uyarınız için teşekkürler hatırlatmanız çok iyi oldu, yaklaşık bir ay önce pulsar ve inazumayı kullanarak bir seçim yaptım (iyi yada kötü karşılaştırması değil) benim isteklerimi karşılayan ve bana hitap eden motor inazuma oldu, kısaca bundan sonra yol arkadaşım inazuma

Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Ne amaçla aldın bilmiyorum ama ben 13k neredeyse hergün kullandım, şartlarım değiştiği için değiştirdim yoksa koleksiyonluk motor. Hayırlı uğurlu olsun.

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selamlar inazuma'lılar. Şehir içinde sıkıntılı olduğu için CBR 250R satıp biraz daha rahat oturuş pozisyonu olan bir modele geçmek istiyorum. Inazuma adaylardan birisi. Ne dersiniz? Şehir içi için rahat bir alet midir?

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma

Merhaba

Hazırlık işlemi bir kaç saatte tamamlanır. Rodajda olduğu için motoru uygun devirlerde kullanarak giderseniz hiç sıkıntı olmaz. Inanılmaz keyifli motor. Şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar inazuma'lılar. Şehir içinde sıkıntılı olduğu için CBR 250R satıp biraz daha rahat oturuş pozisyonu olan bir modele geçmek istiyorum. Inazuma adaylardan birisi. Ne dersiniz? Şehir içi için rahat bir alet midir?
    Aradığınız rahatsa düşünmeden alın. Ister sehiriçi ister sehirdışı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Alıntı sultanzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma kullanan arkadaşlar, makinanın ortalama yakıt tüketimi tam olarak nedir ? 250cc sınıfında, en fazla yakıt tüketen makina olduğu iddialarının doğruluk payı nedir ? teşekkürler...
    Daha çok yeni kullandığım için bir fikrim yok
    arslan26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Ne amaçla aldın bilmiyorum ama ben 13k neredeyse hergün kullandım, şartlarım değiştiği için değiştirdim yoksa koleksiyonluk motor. Hayırlı uğurlu olsun.
    Hayırlı olsun dileklerini sunan herkese teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun, motoru hergün gibi kullanıcak fırsatım yok ama daha önce kullandığım motorların km ortalamasına baktığımda yılda 13 bin km yapıyorum, büyük ihtimal şehir içi az kullanıcam, köyden ilçeye veya şehire... Pulsarın orta devirdeki ivmelenmesi suzukiye oranla yetersiz (bana göre) ayrıca daha oturaklı daha dengeli bu yuzden seçimim inazuma oldu
    Zaten ikiside bir biri ile kıyaslanacak motorlar değil iki motorunda karakterleri farklı ve ap ayrı çizgileri var
    cpt_caveman ve rebel_punto bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Rodajda kabaca 3,5 litre yakıyor. Rodaj sonrası da sakin kullanımda 3'e ineceğini düşünüyorum, maximum da 3,5 yakar tahminimce. 250 cc sınıfında en fazla tüketen değil ama en az tüketen makina olabilir.

Haftasonu orjinal koruma demiri taktırdım. Fakat sonradan birşey dikkatimi çekti. Sanki koruma demirinin sağ tarafı daha uzun, sol tarafı biraz daha kısa. Acaba yanlış mı taktılar dedim ama zaten demir ortadan sabitleniyor. Sağa sola kayma durumu yok. Dikkat eden oldu mu acaba?

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Hayýrlý olsun dileklerini sunan herkese teþekkürler daha iyileri sizlerin olsun, motoru hergün gibi kullanýcak fýrsatým yok ama daha önce kullandýðým motorlarýn km ortalamasýna baktýðýmda yýlda 13 bin km yapýyorum, büyük ihtimal þehir içi az kullanýcam, köyden ilçeye veya þehire... Pulsarýn orta devirdeki ivmelenmesi suzukiye oranla yetersiz (bana göre) ayrýca daha oturaklý daha dengeli bu yuzden seçimim inazuma oldu
    Zaten ikiside bir biri ile kýyaslanacak motorlar deðil iki motorunda karakterleri farklý ve ap ayrý çizgileri var

Hayırlı olsun şimdiden. Allah(cc) kaza bela vermesin kardeşim. Bol resim isteriz.
    arslan26 bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Uyarınız için teşekkürler hatırlatmanız çok iyi oldu, yaklaşık bir ay önce pulsar ve inazumayı kullanarak bir seçim yaptım (iyi yada kötü karşılaştırması değil) benim isteklerimi karşılayan ve bana hitap eden motor inazuma oldu, kısaca bundan sonra yol arkadaşım inazuma
    Sevgili arslan26, pulsar ve İnazuma biribirine alternatif gibi görünüyor olsa da, fiyat farkı çok fazla. Buna rağmen nasıl bir karşılaştırma ve nasıl bir kıyaslama yaptınız da İnazuma da karar kıldınız ? istek ve beklentilerim derken, tam olarak kasdettiğiniz şeyler nelerdir ? açıklarsanız memnun olurum. Selamlar...

on the road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Bu akşam Ankara Yaşamkent'te gördüğüm 06 EA 3673 burada mı?

Yakıt tüketimini takip etmek için android'te Mileage programını kullanıyorum. 1480 km'deyim, şimdiye kadarki ortalama yakıt tüketimim şehir içi - şehir dışı karışık 3,47 Lt/100km. Dün 250 km şehir dışı yaptım, ortalama 85-90 km/h saat hızla (maksimum 110'a çıktım) 3,31 Lt/100km yaktı. 3,8Lt/100km nin altına düşmeyenler de varmış, motorlarında mı sorun var yoksa çok mu agresif kullanıyorlar bilmiyorum

Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı on the road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam Ankara Yaşamkent'te gördüğüm 06 EA 3673 burada mı?

Yakıt tüketimini takip etmek için android'te Mileage programını kullanıyorum. 1480 km'deyim, şimdiye kadarki ortalama yakıt tüketimim şehir içi - şehir dışı karışık 3,47 Lt/100km. Dün 250 km şehir dışı yaptım, ortalama 85-90 km/h saat hızla (maksimum 110'a çıktım) 3,31 Lt/100km yaktı. 3,8Lt/100km nin altına düşmeyenler de varmış, motorlarında mı sorun var yoksa çok mu agresif kullanıyorlar bilmiyorum
    Bende 15k kilometre kullandım bahsettiğiniz rakamlar hiç olmadı bence onlar agresif değil siz sakin kullanıyorsunuz :D

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    merhaba inazumacı arkadaşlar, şu motor nasıldır, fikirlerinizi sorayım dedim bilen eden varsa memnun oldurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70162256/detay

herkese keyifli sürüşler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

on the road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Bende 15k kilometre kullandım bahsettiğiniz rakamlar hiç olmadı bence onlar agresif değil siz sakin kullanıyorsunuz :D
    Olabilir, kalkışlarda agresif kalkıyorum ama sonrasında momentumu koruyarak kullanıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)