Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen cuma bende motorsikleti fuarda canlı olarak gördüm.Bir daha sezon başında almayı düşündüğüm motorsikletlerden biri.Son bir kaç aydan beri CBR 250 R,GV 250 ve Inazuma arasında gidip geliyordum en sonunda cruiser hastası olduğumdan GV 250 de karar kıldım.Ama hala aklıma da Inazuma var.Beni hayal kırıklığına uğratan tek nokta resimlerdeki kadar kalıplı bir motor olmaması oldu.Teknik özelliklerine ve görüntüsüne bakacak olursak hiç kimse darılmasın kızmasın ama CBF 150 ile karşılaştırılacak bir motosiklet değil.Su soğutmalı çift silindirli 6 vitesli 250cc bir motoru hava soğutmalı 5 vitesli 150cc bir motor ile karşılaştırmak zaten çok mantıklı değil.Oturma pozisyonu gayet rahat,hatta direksiyonu biraz daha yüksek olsa,pedallar çok az ileride olsa nerdeyse bir cruiser kadar rahat bir oturma pozisyonuna sahip olacak.Fuarda sergilenen motorda tank pedi,motor koruma demiri,arka çanta gibi ekstralar vardı.Açıkçası arka çanta motosiklete hiç yakışmamış ve arka çanta yüzünden biraz commuterlara benzemiş.Motosiklet konusunda yıllarca kullanıyor olsamda profesyonel değilim ama şimdiye kadar edindiğim bilgilerle rahatlıkla bu motosiklet ile CBF 150 den kat kat daha rahat yol yapacağınızı söyleyebilirim.Artçı için denemeden bir şey diyemem.Çift silindir titreşimi daha az,24 bg videolardan gördüğüm kadarıyla son hızı 155 km civarı ve 140 km çok rahat çıkan bir araç.Tabikii 600 cc lik bir motor kadar rahat olmaz uzun yolda ama trafikte sizi zora da sokmaz.Genel olarak işçilik kalitesi güzel.Gerçi fuarda segilenen motorun debriyaj biraz sakattı o belki insanlarda kötü bir izlenim oluşturabilir.Önümüzdeki günlerde 250 cc motor almayı düşünenler için güzel bir alternatif.Tavisyem zaten önümüz kış bu motorsiklet bir daha ki mart ayına kadar Türkiye'ye gelicek ve büyük ihtimalle bayiilerde görebileceksiniz.Gidin inceleyen binin oturma pozisyonuna,işçiliğine,görünüşüne bakın kendiniz karar verin.Beğenmezseniz GV 250,CBR 250 R,Wolf 250,GT 250 R,Ninja 250 gibi farklı sınıflarda güzel ve mantıklı alternatifleriniz zaten elinizin altında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Bunlarda fotolar ;
    http://e1211.hizliresim.com/13/5/fnyqn.jpg
    http://e1211.hizliresim.com/13/5/fnyrp.jpg
    http://e1211.hizliresim.com/13/5/fnysb.jpg
    resimler için teşekkürler.. fena durmuyor, e türkiyede 10 liraya başka ne alınır ki.. malesef motor konusunda kısır bi ülkeyiz..
    250cc naked pozisyonunda honda ,yamaha, suzuki gibi devler bizim ülkemizede yollasa o zaman karşılaştırmalarda daha akılcı
    ve gerçekçi olur.. bak cbf 150 ile karşılaştırıyoruz, vay bee

---------- Post added at 00:55 ---------- Previous post was at 00:50 ----------

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Offff Bu laf kavgada bile söylenmez
    o yarın akşam bakar ancak, sonra mektup yazmaya başlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulem topitop Nihat; ben motoru alınca sana vermem ki..
    ethem abi ve senle bi daha tura çıkmam, ne işim olur ulem hava soğutmayla falan..
    hem bana yetişmek için uğraşacaksınız, bide her geziden sonra rektefiye masrafınız olacak..
    o yüzden sizinle irtibatı kesiyorum.. silindir bile dengi dengine demişler
    Vay Koray cım, demek ki buraya kadarmış dostluumuz

Şaka bi yana o motoru çevrenden çok denemek isteyen olacaktır Napıcan bilmem

Nihatcım, bu arada burası bizim forumu geçti baksana, yazmasakmı napsak

Yalnız motor gerçekten çok harika görünüyor. Alan arkadaşlar umarım bir an önce maturlarına kavuşurlar.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Koray cım, demek ki buraya kadarmış dostluumuz

Şaka bi yana o motoru çevrenden çok denemek isteyen olacaktır Napıcan bilmem

Nihatcım, bu arada burası bizim forumu geçti baksana, yazmasakmı napsak

Yalnız motor gerçekten çok harika görünüyor. Alan arkadaşlar umarım bir an önce maturlarına kavuşurlar.
    vallahi deneme tahtası değil abi.. senle yumuyum nihattan başkası deneyemez .. sizde sokağın başından dönüp geleceksiniz ona göre..

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

Ethem abi şaka bi yana, şuan yakın çevremde fırtınalar kopuyor..
    Düğün arifesi muhabbeti bi yandan ,çok para bağladın muhabbeti bi yandan bide başbakanın dırdırı bi yandan..
    bakalım beni pişman etmeye çalışıyorlar ama sonuç ne olacak.. ağzımın tadıyla sürebilecez mi bilmiyorum.. vallahi marttan sonra gelmesini
    istiyorum.. ortam yumuşasın,aynı nihat ın kıvamına gelsin.. topitop nihat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    vallahi deneme tahtası değil abi.. senle yumuyum nihattan başkası deneyemez .. sizde sokağın başından dönüp geleceksiniz ona göre..
    ulen çakal
    pek bakmıyorum topiğe diye zart zurt attırıyorsun ha
    geçen öyle demiyorsun sürüş denemeleri için bana
    bak hem gelecem oraya
    hem armut odunumu alacam geriye
    hem gelmişken motora binecem
    hemde armut odunu kurumuşmu diye üstünde deneyecem
    demedi deme.

cosby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Çok güzel kareler buldum nette gezinirken sizinle de paylaşmak istedim bilemiyorum daha önce görmüşsünüzdür belki görmeyenlere faydası dokunur.

http://www.motocykle.v10.pl/galeria/...03,20,jpg.html

http://www.facebook.com/photo.php?fb...e=1&permPage=1
    Redmoon bunu beğendi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

Ethem abi şaka bi yana, şuan yakın çevremde fırtınalar kopuyor..
    Düğün arifesi muhabbeti bi yandan ,çok para bağladın muhabbeti bi yandan bide başbakanın dırdırı bi yandan..
    bakalım beni pişman etmeye çalışıyorlar ama sonuç ne olacak.. ağzımın tadıyla sürebilecez mi bilmiyorum.. vallahi marttan sonra gelmesini
    istiyorum.. ortam yumuşasın,aynı nihat ın kıvamına gelsin.. topitop nihat
    Sen söz konusu etme bu aralar pek, unutulur o düğün zamanı yaklaştıkça düğün heyecanı ile birlikte, sıkma canını. Marttan sonra gelmesi aslında önün ilk bahar yaz olur, sıcak havalarda binmeye başlarsın. Düzenini yuvanı kuruş olursun, bu açılardan iyi olabilir.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen çakal
    pek bakmıyorum topiğe diye zart zurt attırıyorsun ha
    geçen öyle demiyorsun sürüş denemeleri için bana
    bak hem gelecem oraya
    hem armut odunumu alacam geriye
    hem gelmişken motora binecem
    hemde armut odunu kurumuşmu diye üstünde deneyecem
    demedi deme.
    ooooo gürol baba ; aramızdaki konuşmaları deşifre etme yav
    sen ayrı, yoksam uzunda armut odunu var vesselam
    abi sen sokağın başından değilde, biraz daha uzuktan dönebilirsin

---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

Sen söz konusu etme bu aralar pek, unutulur o düğün zamanı yaklaştıkça düğün heyecanı ile birlikte, sıkma canını. Marttan sonra gelmesi aslında önün ilk bahar yaz olur, sıcak havalarda binmeye başlarsın. Düzenini yuvanı kuruş olursun, bu açılardan iyi olabilir.
    abi kasım 15 te sürpriz olabilir diye (kesin değil) söylenti aldım..
    motorun tekerin söküp ........... monte ederler yani... o yüzden aralık sonu en erken olarak iyi

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Geçen hafta Mototaş'a uğradığımda 15 Kasım'da 7 tane gelecek dedi.
    Boşta olan sadece iki tane varmış. Biri siyah diğeri kırmızı. Almak isteyenlere duyurulur.
    Önümüzdeki sene ise daha büyük partiler gelecekmiş. Suzuki Türkiye 600'ün üzerinde getirmeyi düşünüyormuş.

Yani önümüzdeki sene Inazuma'nın senesi olabilir.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İyi dileklerini sunan tüm arkadaşlara teşekkürler:

Koray yan çantalı istiyordun bak bakalım şuna beğenecekmisin;
    F54 ve c90 bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    ön camda takmışlar süperrr olmuşşşş. missss. kısmetse martta alınca ilk bir hafta solonda tutucam. seyredeceğim. doya doya.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gezicez atilla abi gezicez ne seyretmesi millet seyretsin bizi

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dileklerini sunan tüm arkadaşlara teşekkürler:

Koray yan çantalı istiyordun bak bakalım şuna beğenecekmisin;http://img16.imageshack.us/img16/999...9847412451.jpg
    fena değil ,ama istediğim gibi de değil abi... kaba durmuş, motor küçük kalmış.. zaten eti ne butu ne.. bakalım şimdilik beklemedeyim.. inşallah givi kappa sesimi duyar.. yoksa topcase ye devam

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aynen abi, bende geç gelmesini istiyorum ama, kasım 15 olayı canımı sıktı.. neyse benim kontratta aralık 15 ile sonu arası teslim yazıyor..
    kendmi ona göre ayarladım..
    karıyı boşarım motoru başamam

Motosikleti
    cbf 500
    aynen abi, bende geç gelmesini istiyorum ama, kasım 15 olayı canımı sıktı.. neyse benim kontratta aralık 15 ile sonu arası teslim yazıyor..
    kendmi ona göre ayarladım..
    karıyı boşarım motoru başamam
    Umarım nişanlın burayı okumuyordur

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Umarım nişanlın burayı okumuyordur
    okusa beni redline a sokar serdar abi.. o kirmuzu yazısı siyah yapta göz almasın.. benim gözler kamaşıyor

Motosikleti
    cbf 500
    okusa beni redline a sokar serdar abi.. o kirmuzu yazısı siyah yapta göz almasın.. benim gözler kamaşıyor

Haklısın dikkat çekmesin

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaş o nasıl bir ön çamurluk kafa karenajı orantısızlığıdır anlamadım gitti...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Haklısın dikkat çekmesin
    yan çanta olayına sen ne diyorsun.. hala aksesuar fiyat listesi gelecek.. bekliyorum..
    orta sehpa ve koruma demiri şart, onlarda tomarla para yahu ..suzukinin aksesuarları çok para

Motosikleti
    cbf 500
    yan çanta olayına sen ne diyorsun.. hala aksesuar fiyat listesi gelecek.. bekliyorum..
    orta sehpa ve koruma demiri şart, onlarda tomarla para yahu ..suzukinin aksesuarları çok para
    Yan çantalar dediğin gibi abartılı duruyor BMW Adv ye daha iyi yakışır.Ben ilk etapta ön cam ve koruma demiri alırım.Diğerleri zamanla artık.
    Arka çanta da gerekli,yan çantaları yazın almayı düşünüyorum malum festivaller yazın oluyor.Orta sehpa ise benim için çok gerekli değil zira zincir yağlama yaparken bendeki elamanlardan birini yakalarım alırım yan sehpaya 2 dakikalık iş.Elbette opsiyonel olmasaydı daha iyiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş o nasıl bir ön çamurluk kafa karenajı orantısızlığıdır anlamadım gitti...
    Ön çamurluk bir derece de ön kafa bana göre bu motorun en sırıtan yeri olsa gerek. Uygun ön cam takarak bu sorun hallolur sanırım

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yan çantalar dediğin gibi abartılı duruyor BMW Adv ye daha iyi yakışır.Ben ilk etapta ön cam ve koruma demiri alırım.Diğerleri zamanla artık.
    Arka çanta da gerekli,yan çantaları yazın almayı düşünüyorum malum festivaller yazın oluyor.Orta sehpa ise benim için çok gerekli değil zira zincir yağlama yaparken bendeki elamanlardan birini yakalarım alırım yan sehpaya 2 dakikalık iş.Elbette opsiyonel olmasaydı daha iyiydi.
    suzuki dl 650 orta sehpa 437 TL koruma demiri 390 TL .. buna yakın fiyat olur.. benimde ilk olmazsa olmazım koruma demiri..
    zamanla yaparız ihtiyacımız doğrultusunda..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)