Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı wk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray merhaba,
    İlk motorumu kısmetse bende inazuma aldım ... Scooter ile motora hiç bulaşmama arasında dolaşırken, araba bakmak için gittiğim fuarda gördüm ve aldım.
    velahasıl bugün parasını da ateşledim. Tipi çok hoşuma gitti, teknik özellikleri anladığım kadarıyla iyi gözüküyor. Kasım ayı içerisinde gelir diye söylediler, aslında kış vakti motor almak iyi fikir mi , mart ayında alsam model yaşı açısından daha mı iyi olur gibi şeylerde kafamı kurcalamadı değil ... Aksesuar konusunda Rüzgarlık ve koruma demiri olmazsa olmaz gibi gözüküyor. daha sonra sizlerden bilahare bilgi rica edeceğim.
    selamlar,
    hadi hayırlı olsun.. ilk motor olarak bunu amasaydın keşke.. hem pahalı hemde normal commuterlere göre ağır..
    çalışır ağırlık 182 kg + sürücü... kasımda teslimat yapılacak diyebende duydum ama benim sözleşmemde aralık 15 ile sonu arası yazıyor..
    fikir konusunda inazuma motora sahip arkadaşlar bu topikte yazışacak sende buradan takip edersin.. tekrar hayırlı olsun

---------- Post added at 02:24 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam bende fuara gittim motoru inceledim. Malzeme kalitesi iyi mekanik kısımdan kalite akıyor tasarım göstergeler çok iyi fren debriyaj manetleri iyi aynalar fena değil. Burada çok konultuk kalıp konusunu ben biraz daha hacimli olacağını sanmıştım ancak cbf 150 ile arasında aman aman bir fark yok üzülerek kalıp arayanlara duyrulur. Benim için kalıp önemli olmadığından sorun değil hatta ufak motorları daha çok seviyorum neyse. Beğenmediğim rahatsız eden koltuk kısmı bunu üzülerek söylesemde cbf150 nin sürücü koltuğu daha geniş ve konforlu bunda depoya dokunuyosunuz yani nasıl denir dalga depoya deyiyor tabi çalışır halde olmadığından titreşime ve rahatsızlık düzeyine bakamadım. Birde tuhafıma giden cbf150 de ön taraf birleşik olduğundan yani far kafa grenajı bütün olduğundan inazumada ayrı olduğundan önce tuhaf geldi ybr gibi. Binince zaten korayın ybr sine binmiş gibi oldum koltuk ve ön taraf ybrin çok az hacimlisi diyebilirim. Bu motorun en kötü kısmı benim için koltuk oldu keşke biraz daha geniş olsaymış bu arada ben 74kiloyum yani şişman biri değilim bana bile dar geldiyse uzun yolda rahatsız edebilir. artık koray motoru alınca denerim birde ön cam kesinlikle şart ön far felaket çok ufak duruyor zaten ön çamurluk yarıya kadar iniyor bi tuhaf oluyor ikisi. Siyah olanı vardı zaten kırmızı yok bence siyahtaki gri detaylar iyi durmuş kappa değilde siyah-gri çanta takılırsa çok hoş duracağına inanıyorum. Motor genel anlamda güzel ancak ekstralarla baya bir külfetli olcağa benziyor çanta demiri ön siperlik topcase orta sehpa koruma demiri vs bunlarda sanırım 1000-1500 arası tutar. Açıkçası gördükten sonra kafam karıştı cbr250 alternatif olabilir benim için ( benim kriterlerime göre ) bakalım hayırlısı diyelim. Alan arkadaşlarda çok kaliteli bir motor aldıklarını söyleye bilirim hayırlı olsun tekerleri düz bassın.
    ulem adaklık keçi ..
    demek gittin gördün ve beni aramadın ha..
    olum ybr kadar mı motor.. ne yaptın ganga sen ya..
    250 cc motordan ne bekliyosun yumoş.. ee heralde cbf den biraz iri olacak..
    hem caponlar minik insanlar, onlar kendilerine göre yapıyorlar.. kalite akıyo diyosun ha...
    bu yeterde artar.. ama ebat ölçülerini kendi kılasmanındaki motorlarla karşılaştır aynı..[COLOR="Silver"]

.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    koray sen motoru alınca binecem üstüne verecem gazı verecem gazı.. canını alacam senin mototün...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray sen motoru alınca binecem üstüne verecem gazı verecem gazı.. canını alacam senin mototün...
    sende mi ramo yaa
    kanka ne istiyonuz motörümdan... hem ben artıkın tek silindirle takılmıyorum...
    sedat duydun mu

---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 09:47 ----------

Biraz araştırınca inazuma hiçte cbf 150 gibi durmuyor , arkadaşlar

sınıfında normal ölçülerde görünüyor..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Koray benim için kalıp önemli değil ancak takan insanlar var. ben 183 boyla cbfe de biniyorum 1000rr da benim için sorun yok. şimdi cbf in boyutlarına bakalım istersen
    2075 x 750 x 1135mm
    bu durumda
    uzunluk olarak twister wolf ybr250 den uzun cometten 5mm daha kısa
    genişlik olarak twister ve ybrden uzun inazuma ve cometten 5mm daha ince
    yukseklık olarak hepsinden yüksek

şimdi 5mm uzunluk ve genişlik için hacim olarak hemen hemen aynı hatta 250cc ler içinde cbf150 en yüksek motor ama insanlara sorsan efendim cometmi daha kalıplı cbf150mi düşünmeden comet derler. inazumada bu hesap ölçü olarak normal ancak dediğim gibi cbf150 ile aralarında aman aman fark yok bu tabloda dediklerimi doğruluyor. resimlerden gayet kalıplı duruyor dogru ancak abartıldıgı kadar değil olması gerektiği kadar. beni ilgilendiren konu kalitesi oda ortada bakalım yollara çıkınca durum ne olucak kronik sorunu olcakmı(sanmıyorum ama ihtimali var) aksesuar işleri nasıl olacak en önemlisi konforu nasıl olacak? benim tek beğenmediğim kısmı sürücü selesi sen ybr den alışıksın sana normal gelicek ama bence biraz dar olmuş buda kişiden kişiye değişir
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray benim için kalıp önemli değil ancak takan insanlar var. ben 183 boyla cbfe de biniyorum 1000rr da benim için sorun yok. şimdi cbf in boyutlarına bakalım istersen
    2075 x 750 x 1135mm
    bu durumda
    uzunluk olarak twister wolf ybr250 den uzun cometten 5mm daha kısa
    genişlik olarak twister ve ybrden uzun inazuma ve cometten 5mm daha ince
    yukseklık olarak hepsinden yüksek

şimdi 5mm uzunluk ve genişlik için hacim olarak hemen hemen aynı hatta 250cc ler içinde cbf150 en yüksek motor ama insanlara sorsan efendim cometmi daha kalıplı cbf150mi düşünmeden comet derler. inazumada bu hesap ölçü olarak normal ancak dediğim gibi cbf150 ile aralarında aman aman fark yok bu tabloda dediklerimi doğruluyor. resimlerden gayet kalıplı duruyor dogru ancak abartıldıgı kadar değil olması gerektiği kadar. beni ilgilendiren konu kalitesi oda ortada bakalım yollara çıkınca durum ne olucak kronik sorunu olcakmı(sanmıyorum ama ihtimali var) aksesuar işleri nasıl olacak en önemlisi konforu nasıl olacak? benim tek beğenmediğim kısmı sürücü selesi sen ybr den alışıksın sana normal gelicek ama bence biraz dar olmuş buda kişiden kişiye değişir
    yav sevgi kelebeği, 250cc olunca akla hemen neden kalınlık falan gelir ki.. cc olarak akranlarından küçük değil..
    şunu kesinlikle kabul edemem, motor beklenildiği gibi değil.. motor resimlerdeki gibi değil... bunlar tıraş laflar..
    motor seninde dediğin gibi olması gerektiği ölçülerde.. klasmanında bile ebat seviyesi olarak iyi..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Koray ganga bu motor sana küçük gelmez merak etme senin En'in kaç boyum yani hadi benim gibi 1.82 boy 85kg olsan neyse ama sende ne bu kadar boy nede bu kadar en var yani motor boş gibi yol alır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sayın inazuma bekleyen arkadaşlar
    fuara gidip gördüm bindim baktım baya inceledim
    benim için hayal kırıklıgı oldu
    yarın fotoları ekleyecegim
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray ganga bu motor sana küçük gelmez merak etme senin En'in kaç boyum yani hadi benim gibi 1.82 boy 85kg olsan neyse ama sende ne bu kadar boy nede bu kadar en var yani motor boş gibi yol alır
    aynen kanka, inşallah kronik sorunu olmayan sağlam bi alet çıkarda zevkle bineriz.. gelsin arık şu aralık ayı

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bugün otoshowda baktım şu 10 bin küsürlü fiyatı olan motora.
    cbf 150,cbf 250, fazer kullanmış birisi olarak hiç ama hiç begenmedim.
    ön far ufak ve yere bakıyor, ön çamurluk kocaman emanet gibi duruyor.
    çantanın baglandıgı yer varilin üstüne benziyor, yan granajlar ve depo çin malından varkı yok,
    bu motorun nesini övüyorsunuz bilmiyorum gerçi öveni de görmedim çünkü mesajları okumadım,
    şahsi fikrim olarak gördüklerimi yazıyorum, belki birileri o kadar parayı 250 cc ye vermekten vazgeçer diye paylaştım,
    yanında hayabusa vardı birsürü resim çektim inceledim baktım elledim. çünkü motosikelet benziyordu.
    kırıcı yıkıcı olmak istemem ama 250 cc ye 10 bin küsür para verenin parası çoktur diyorum
    saygı ve selametle iyi geceler diliyorum...
    o motorun üstüne suzuki yazısı yazık olmuşşş....
    Mengu16 bunu beğendi.
    98 Beygir.....

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih ben bugun bindim inazumaya küçük geldi :D
    alışmışız cbfe
    185 boy var rahat gelmedi bana koltuk sele filan biraz dandiğe kaçmışlar malzemede:D
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    inazuma tırt çıktı demek..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayabusa üzerindeki sarışın afet duruyormu...
    hiç kalkmıyorkii
    98 Beygir.....

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bence malzeme kalitesi olarak vasat değil paradan kaçsalardı çift egsoz koymazlardı. zaten beğenilmeyen yönü ön taraf far ve çamurluk. Bunlarda kişisel görüşler. Bence görünümden çok mekanik kısmı önemli uzun ömürlü sağlam bir motor olacağa benziyor en azından suzukinin kötü motor yapmadığını biliyoruz. Açıkçası tek silindir çin malı cbf150 nin 5000tl yaptığı ülkede çift silindir çift egzos ön arka disk olan suzuki 10bin yapar kimse kusura bakmasın. Kawa gibi 15-16bin isteselerdi eyvallah doğru etmezdi ama 250cc bir motorunda 7-8binlira olması biraz komik olur bu üklede.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün otoshowda baktım şu 10 bin küsürlü fiyatı olan motora.
    cbf 150,cbf 250, fazer kullanmış birisi olarak hiç ama hiç begenmedim.
    ön far ufak ve yere bakıyor, ön çamurluk kocaman emanet gibi duruyor.
    çantanın baglandıgı yer varilin üstüne benziyor, yan granajlar ve depo çin malından varkı yok,
    bu motorun nesini övüyorsunuz bilmiyorum gerçi öveni de görmedim çünkü mesajları okumadım,
    şahsi fikrim olarak gördüklerimi yazıyorum, belki birileri o kadar parayı 250 cc ye vermekten vazgeçer diye paylaştım,
    yanında hayabusa vardı birsürü resim çektim inceledim baktım elledim. çünkü motosikelet benziyordu.
    kırıcı yıkıcı olmak istemem ama 250 cc ye 10 bin küsür para verenin parası çoktur diyorum
    saygı ve selametle iyi geceler diliyorum...
    o motorun üstüne suzuki yazısı yazık olmuşşş....
    o takdirde biriside çıkar 5bin lira 150lik motora verenin aklı yoktur o paraya ikinci el 500lük motor var der. sıfır ve ikinci el olması faktörü var ortada gözünden kaçırdığın. ayrıca inazuma gibi bir alet var iken cbr250 alana şaşarım derim bende. hayabusanın yanında inazuma motosiklete benzemediği kadar, bi vstromun yanında da cbf150 motosiklete benzemez ;)
    K o r @ y ve chemical bunu beğendiler.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ybr 250 ile kıyas yapılırsa inazuma nerede kalır..
    soruya hayatında ybr 250 görmemiş kişi cevap vermesin..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 250 ile kıyas yapılırsa inazuma nerede kalır..
    soruya hayatında ybr 250 görmemiş kişi cevap vermesin..
    Bende inazumayı görmedim hacı canlı canlı..ybr 250 dearka kampana balatada bile made in brazil yazıyor
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende inazumayı görmedim hacı canlı canlı..ybr 250 dearka kampana balatada bile made in brazil yazıyor
    bas bakayım havanı....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde görmedik inazumayı ama heralde madein kaportacı hüseyin yazmıyordur galiba
    neyse motor tırt çıktı kanka, suzukinin hatası gösterge vizörünü motora takmayacaktı, normal orjinal camı ile satışa çıkması lazımdı

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    O kadar çok yorum var ki insanlar gizliden gizliye hayran bu motora sanki.Motor gayet güzel cbf 150 5000 veren inazumaya 10000 tl'yi seve seve verir.Çok ağır deniliyor ki bence de ağır.Sym wolf'ta bu ağırlıklarda ve kullananlar oldukça memnun.Suzuki naked'in kralını yapar bu motor 100000 km'leri rahat devirir.Biz 250'lilik motorları genel olarak motordan saymıyoruz ondan sonra neden 250'lik gelmiyor Türkiye'ye gelmez tabi... Güzelim honda vtr 250'nin başını yedik ki bu motor 30 bg ve v motor buna rağmen satılmadı.Japon 250 cc motor kılçıklarıyla birlikte 10000 12000 eder.Hele 40000 km'ye gelmiş 7 yaşında honda cbf 250'lere 6000 tl istenilen bir yerde...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar çok yorum var ki insanlar gizliden gizliye hayran bu motora sanki.Motor gayet güzel cbf 150 5000 veren inazumaya 10000 tl'yi seve seve verir.Çok ağır deniliyor ki bence de ağır.Sym wolf'ta bu ağırlıklarda ve kullananlar oldukça memnun.Suzuki naked'in kralını yapar bu motor 100000 km'leri rahat devirir.Biz 250'lilik motorları genel olarak motordan saymıyoruz ondan sonra neden 250'lik gelmiyor Türkiye'ye gelmez tabi... Güzelim honda vtr 250'nin başını yedik ki bu motor 30 bg ve v motor buna rağmen satılmadı.Japon 250 cc motor kılçıklarıyla birlikte 10000 12000 eder.Hele 40000 km'ye gelmiş 7 yaşında honda cbf 250'lere 6000 tl istenilen bir yerde...
    yıllardır motor üstündeyim ,tabiri caizse parmaklamadığım motor kalmadı..
    mopedler ,çinliler , cbf 150, tvs, 600rr, fazer 6, cbf 500, ybr 125 motorlarım oldu.. videodan iyi olduğu kanaatine vardım..
    bizzat görenler beğenmedi.. mesela wolf ile arasındaki malzeme kalitesi nasıl.. açıklayıcı olunmuyor. bana göre wolf malzeme kalitesi olarak fena değil, iyi derim.
    acaba suzuki isminden dolayı deli dehşet bişey beklenildi.. neyse motor gelsinde yorum sırası bana gelsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)