Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Geçmiş olsun arkadaşım. Allah acil şifalar versin. Genede vazgeçmemişsin. Daha az rüzgar alan scoter iyi fikir.
    Motor_Derili bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Allah razi olsun. Kader diyelim Aman sizler dikkat edin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo forumlarin efendisi motosiklet.netin fenomeni metehan abim olmus dediyse akan sular durur cok sagol tesekkur ederim .artik eskisi gibi forumda yoksun dikkat ediyorum sensiz buralar cekilmiyorxD
    başgan valla benim içinde king sensin çünkü böyle bir zevke sahip olmak ayrıcalık farkındalık gerektirir...bana istediğin makinayı hediye et ben illede şu kombinasyonu tercih ederim...eline sağlık...yazın memlekete gittiğimd emotorun cbfnin fiyatına 5-6 bin dediğimde ula bu para verilir mi motora diyorlar bir ınazumayla gitsem köye bile sokmazlar ayıplarlar öyle acayip servet düşmanı veya cahil bir memleket işte aga napcan... çok dikkat çekici kelebek gibi...buna işte kışın binilmez stresten...aman çamur olmasın aman şu bu derken yaz motoru gibi...
    Motor_Derili ve motorcu48 bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başgan valla benim içinde king sensin çünkü böyle bir zevke sahip olmak ayrıcalık farkındalık gerektirir...bana istediğin makinayı hediye et ben illede şu kombinasyonu tercih ederim...eline sağlık...yazın memlekete gittiğimd emotorun cbfnin fiyatına 5-6 bin dediğimde ula bu para verilir mi motora diyorlar bir ınazumayla gitsem köye bile sokmazlar ayıplarlar öyle acayip servet düşmanı veya cahil bir memleket işte aga napcan... çok dikkat çekici kelebek gibi...buna işte kışın binilmez stresten...aman çamur olmasın aman şu bu derken yaz motoru gibi...
    yokbe metehan abi naptın .unutmayalım ki bu motorun sahibiydin geçen youtube den ilk km'relerini izledim kışın binilmez katılıyorum ama lastiklerinin dandikliğinden
    mete_han bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Suziki İnazuma
    Engin'cim,çok tesekkür ederim ilgine.Yogunluktan foruma yeni girebildim.Mesajını yeni gördüm.
    Verdiğin linki incelicem ve değerlendiricem.tekrar tesekkürler

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokbe metehan abi naptın .unutmayalım ki bu motorun sahibiydin geçen youtube den ilk km'relerini izledim kışın binilmez katılıyorum ama lastiklerinin dandikliğinden

ganga alışmışız 10 liralık benzinle 80-85 kmye sırf çingeneleikten işte ama pişmanım bak sçyleyeyim...şimdiye borcu bittiydi...balkonumu garaj yaptım dar olmasa dakka durmam yarına kaparım bir tane...ama çift egsoz falan balkona sıfır giriyor ...geri çıkamıyor...
    motorcu48 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    MT-07
    Benim inazumayı girdirme ihtimalim olan bir balkonum olsa o balkonun o kapısını yıkarım Genişlet kapıyı gitsin abi ne kafana takıyosun
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim inazumayı girdirme ihtimalim olan bir balkonum olsa o balkonun o kapısını yıkarım Genişlet kapıyı gitsin abi ne kafana takıyosun
    dostum inan ben bu balkonu kırarken komşuyla kavga ettim beni belediyeye şikayet ettiler illegal bir iş yaptım ama balkon küçük ınazuma sıfır giriyor pay kalmıyor motoru sokuyorum ama çıkaramıyorum sıkıntı büyük...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    MT-07
    Yağ değişiminde kitapçıkta diyorki
    "Suzuki SAE 10W-40 motor yaðý kullanmanýzý tavsiye eder. SAE 10W-40 motor yaðý bulamadýðýnýz takdirde, saðdaki çizelgeye bakarak alternatif bir yað seçiniz."
    Çizelgeye bakınca -20 derece ile + 10 derece hava sıcaklığı yazıyor. Yaşadığım şehirde hava nadiren eksi dereceye düşer ve ben o havalarda binmiyorum
    1.000 Km bakımına girdiğimde ustaya hangi numara yağ koydurmalıyım 10w50 mi 15w50 mi 15w40 mı hangisi ?
    Birde bu metinde geçen SAE ne demek ?

SAE ne demek ? = Society of Automotive Engineers . Sam emminin veledleri tarafından gıdıları sarkık beyaz yakalıların oluşturduu bir standart.

İnazuma değil ancak 250cc motorum için klavuzunda aynı değerler yazılı ve ben hep sadık kaldım, yaz zamanı gavrun mmı gibim asfaltta klavuza sadık kalıp, değişim periyodunu sıklaştırdım, sonuç yaz ayında 10-40 fazla cıvıyıp su gibi olmakta, 1 haftadır motul esterli 5100 15-50 koydum sonuç için erken...

Neysem inaduma kullanıcılar yanıtlar umarım.
    Mirkuza bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,

1000 bakımından sonraki bakım 5000 km' demi?
    Bu bakımda neler yapılıyor ve yaklaşık ne kadara mal oluyor bilgi verebilirseniz çok sevinirim

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Yag konusuna cok bagli kalmayin .sizlere servis hangi yag firmasiyla anlasmaliysa onu kakaliyor.5000 bakiminda hava filtresi degisimi olacagi icin on taraftaki karenajlari ,depo tankini sokuyorlar buda benim gibi titiz motora bakanlari tedirgin ediyor :D

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bu başlık ne kadar durgun böyle.
    İnsan biraz fotoğraf paylasir
    En azindan motorumu teslim alıncaya kadar avunayim.
    Aramızda f kasa kullananlar da varmis hiç sesleri çıkmıyor.

Motosikleti
    Boxer 150 , CBF 150
    Merhaba arkadaşlar,

İnazuma almayı düşünüyorum ancak ağırlık konusu beni çelişkiye düşürüyor. Motoru genellikle şehir içinde ara sırada eşimle şehirlerler arası kısa geziler yapmak için almayı planlıyorum. Tercih etmemin öncelikli sebebi kaliteli oluşu ve konfor. Aldıktan sonra satmayı bile düşünmüyorum açıkçası hız vs. amacım yok. Ancak dediğim gibi motorun ağır olması beni ürkütüyor hakim olabilme adına sıkıntı yaşarmıyım diye düşünüyorum. Boyum 1.78 kilo 75, alırsam ikinci motorum olacak boxer 150 ile 3 bin km tecrübem var sadece. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Eşinizle kısa seyehatler yapacaksanız zaten başka alternatif yok bence 250 cc de artçı alabileceğin en rahat model. Motorun ağırlığı size durma anına çok yakın olduğunuz durumlarda sıkıntı olabilir ama motoru kendine taşıtmayı kavradığınızı düşünüyosanız bir sıkıntı olmaz. Hele hareket halinde hissettiğiniz bir ağırlık zaten yok inazumanında biraz adı çıktı bu konuda yoksa rakiplerinden hepi topu 15-20 kg ağır oda çift ve iri egzoz, iri şanzuman ve jantlardan kaynaklı. Ama size şunu söyleyim daha motor kullanmada yeni iken hani dururken parkederken bir hata yaparsında ayağını atıp tutarsın motoru işte o anlarda boxer gibi tutamaya bilirsin
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Boxer 150 , CBF 150
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşinizle kısa seyehatler yapacaksanız zaten başka alternatif yok bence 250 cc de artçı alabileceğin en rahat model. Motorun ağırlığı size durma anına çok yakın olduğunuz durumlarda sıkıntı olabilir ama motoru kendine taşıtmayı kavradığınızı düşünüyosanız bir sıkıntı olmaz. Hele hareket halinde hissettiğiniz bir ağırlık zaten yok inazumanında biraz adı çıktı bu konuda yoksa rakiplerinden hepi topu 15-20 kg ağır oda çift ve iri egzoz, iri şanzuman ve jantlardan kaynaklı. Ama size şunu söyleyim daha motor kullanmada yeni iken hani dururken parkederken bir hata yaparsında ayağını atıp tutarsın motoru işte o anlarda boxer gibi tutamaya bilirsin
    Anlıyorum , ama bu durum her zaman başımıza gelebilir değil mi ? Yani demek istediğim o motorun üstünde çokça km yapmış olsakta her motorda bu tarz küçük aksilikler gelebilir diye düşünüyorum, bu tarz durumları yara almadan atlatmanın yolu gün geçtikçe kullandığımız motorun ağırlığıyla orantılı bacak kasımızdaki artış mı olacak Yoksa çok iyi sürücüler kesinlikle böyle şeyler yaşamazlar mı

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Arkadaşlar ilan günceldir. Selamlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8358561/detay/

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 bin TL bütçem var, bu fiyata garantisi devam etmekte olan, tercihen 10 binden düşük km'li İnazuma alabilir miyim? Yoksa şansını zorlama, başka modellere bak mı dersiniz?

Haberim olması için lütfen alıntı yaparak cevaplayınız.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı ceniver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İnazuma almayı düşünüyorum ancak ağırlık konusu beni çelişkiye düşürüyor. Motoru genellikle şehir içinde ara sırada eşimle şehirlerler arası kısa geziler yapmak için almayı planlıyorum. Tercih etmemin öncelikli sebebi kaliteli oluşu ve konfor. Aldıktan sonra satmayı bile düşünmüyorum açıkçası hız vs. amacım yok. Ancak dediğim gibi motorun ağır olması beni ürkütüyor hakim olabilme adına sıkıntı yaşarmıyım diye düşünüyorum. Boyum 1.78 kilo 75, alırsam ikinci motorum olacak boxer 150 ile 3 bin km tecrübem var sadece. Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Kullanım amacın gözönüne alınırsa bence bu motor tam sana göre. Ağırlıkla hiçbir sorun yaşamazsın sonuçta 3 bin km tecrüben var. Ağır diye adı çıkmış. Ağırlığın dezavantajı yok, tersine kötü havalarda ve uzun yolda daha stabil olmasını sağlıyor. Hiç düşünmeden al derim. Ankara'da ara ara inazumacılar olarak buluşuyoruz. Gelip benim motoru deneyebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin TL bütçem var, bu fiyata garantisi devam etmekte olan, tercihen 10 binden düşük km'li İnazuma alabilir miyim? Yoksa şansını zorlama, başka modellere bak mı dersiniz?

Haberim olması için lütfen alıntı yaparak cevaplayınız.
    10 olmasa da 10-11 aralığında bulabilirsin bence. Sahibinden.comdakilerle pazarlık yap

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    10000tl olanlarda km fazladır yada sorunludur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)