Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Inazuma icin koruma demiri alicam dun irfan ustayla gorustum sagolsun yardimci olacak, koruma demirinin genis oldugu soyleniyor her hangi bir sikinti yaratiyormu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma icin koruma demiri alicam dun irfan ustayla gorustum sagolsun yardimci olacak, koruma demirinin genis oldugu soyleniyor her hangi bir sikinti yaratiyormu?
    Kardeş daha önceden konuşulmuş irfan usta ilk yaptığından daha kısa olan modeli üretmiş orjinal koruma demiri 55 cm irfan ustanın ilk ürettiği ise 75 cm idi ve hakikaten çok uzundu youtubede tanıttığı koruma demiri ilk ürettiğinden sanırım. Telefon ile görüş uzun isteyene uzun kısa isteyene kısa diye yazmıştı bence kısa olanı al. Motor koruma demiri motor kısmını , ön karenajı, ayakları korusun yeter. İrfan ustanın ilk yaptığı modelde egzoz ve ön çamurluk bile yere değmiyor ama bu kadar uzunluk yan yatmış motora takla attırabilir demeden kendimi alamıyorum irfan ustanın affına sığınarak tabi , kıymetli bir usta sonuçta.
    arslan26 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı akap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma takozu veya koruma demiri ne olursa olsun muhakkak olmalı veya yapılmalı, bende İnazuma F alanlardanım Nisan 15 teslim denilmişti eğer bu koruma parçaları olmazsa en ufak kazada bile cebimizde yangın çıkabilir...
    Konuyla alakasız ama acaba hangi bayi Nisan 15 teslim dedi. Acaba beni ikinci partiye mi attılar Mayıs 10 deyip.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı SUAT.2014 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    İntercom almayı düşünüyorum.Öneri ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.tşkler,
    Suat abi, sana bahsettiğim ürün bu. Fiyat/ performans oranı iyi. Arkadaşım 2 senedir kullanıyor. Teklisi 45, çiftlisi 90 USD gibi bir fiyatı var sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=g_RUi3kwlpQ
    SUAT.2014 bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş daha önceden konuşulmuş irfan usta ilk yaptığından daha kısa olan modeli üretmiş orjinal koruma demiri 55 cm irfan ustanın ilk ürettiği ise 75 cm idi ve hakikaten çok uzundu youtubede tanıttığı koruma demiri ilk ürettiğinden sanırım. Telefon ile görüş uzun isteyene uzun kısa isteyene kısa diye yazmıştı bence kısa olanı al. Motor koruma demiri motor kısmını , ön karenajı, ayakları korusun yeter. İrfan ustanın ilk yaptığı modelde egzoz ve ön çamurluk bile yere değmiyor ama bu kadar uzunluk yan yatmış motora takla attırabilir demeden kendimi alamıyorum irfan ustanın affına sığınarak tabi , kıymetli bir usta sonuçta.
    bilgilendirme için teşekkürler 2 model oldugundan haberim yoktu buna sevindim..

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar birkaç sorum olacak

1- Zincirlerimiz oringli zincirmi ? Ben önceki motorumda gazyağı kullanıyordum ama inazumanın kitapçıkta gazyağı kullanmayın yazıyor !!!

2- Motosiketin ön amortisörlerinin yana bakan tarafında sanırsam reflektör vida yerleri var ben takmak istiyorum ama kalitelisini bulamıyorum.Tavsiye edeceği bir ürün bilen varmı ? Arkası krom plastiği kaliteli olan bişey istiyorum

3-Orjinal lastikleri zayıf deniliyor bu zayıflık sadece yağıştamı? Sadece yağış ise sorun yok çünkü asfalt lastiği var üzerinde michelin pilot street kullanmıştım oda yerler ıslakken kolay kayıyordu , elbette değiştirirsem iyi olur ama orjinal lastikleri ile ilgili yorumunuzu almak istiyorum zaten birebir ebat sadece metzeller ve bridgestonede var. Mesela metzelleri kullanan varmı ?

http://www.motolastik.com/inazuma-gw-250-pmk17384

4- Arka amortisör ayarı ile hiç oynamadım 95 Kg'yim ayarı değiştirmem gerekirmi ?

5- Benzin deposunda yedek bulunuyormu ? (ybr ve çinlilerdeki gibi yolda benzin bitince yedeğe alınır ya onu soruyorum)

6- Arka çanta demirinin grenajı delmeden sağlam yapmanın bir yolu varmı ? Bir givi ürün buldum ama hiç montajı yapılmış halinin resmini bulamadım. Sanki granajı delmeden demir selenin ortasındaki küçük deliklerden 3. ve 4. bağlantıları yapılıyor, üzerindede givi monokey tabla var. Grenaj delmeden sağlam yapmak mümkünmü ?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Arkadaşlar birkaç sorum olacak

1- Zincirlerimiz oringli zincirmi ? Ben önceki motorumda gazyağı kullanıyordum ama inazumanın kitapçıkta gazyağı kullanmayın yazıyor !!!

2- Motosiketin ön amortisörlerinin yana bakan tarafında sanırsam reflektör vida yerleri var ben takmak istiyorum ama kalitelisini bulamıyorum.Tavsiye edeceği bir ürün bilen varmı ? Arkası krom plastiği kaliteli olan bişey istiyorum

3-Orjinal lastikleri zayıf deniliyor bu zayıflık sadece yağıştamı? Sadece yağış ise sorun yok çünkü asfalt lastiği var üzerinde michelin pilot street kullanmıştım oda yerler ıslakken kolay kayıyordu , elbette değiştirirsem iyi olur ama orjinal lastikleri ile ilgili yorumunuzu almak istiyorum zaten birebir ebat sadece metzeller ve bridgestonede var. Mesela metzelleri kullanan varmı ?

http://www.motolastik.com/inazuma-gw-250-pmk17384

4- Arka amortisör ayarı ile hiç oynamadım 95 Kg'yim ayarı değiştirmem gerekirmi ?

5- Benzin deposunda yedek bulunuyormu ? (ybr ve çinlilerdeki gibi yolda benzin bitince yedeğe alınır ya onu soruyorum)

6- Arka çanta demirinin grenajı delmeden sağlam yapmanın bir yolu varmı ? Bir givi ürün buldum ama hiç montajı yapılmış halinin resmini bulamadım. Sanki granajı delmeden demir selenin ortasındaki küçük deliklerden 3. ve 4. bağlantıları yapılıyor, üzerindede givi monokey tabla var. Grenaj delmeden sağlam yapmak mümkünmü ?

reverse 1.soru evet oring zincir.bende mazot kullanıyorum ancak her ikiside zararlı şimdi bununda tartışması çıkar eminim
    2.ah ahhh o reflektörü aparatıyla bir bulsam ..
    3.orginal lastiklerini kullanıyorum ,imkanım olsa anında değiştiririm .kızmayın ama cinayete sebebiyet okadar kötü.ıslak zemini siz düşünün artık.uzun yolada çıkıyorum yağmurda ama allah göstermesin önüme birşey çıksa asla.virajları bile çok dik açıyla ve kamyon gibi dönüyorum.he bide şu var.marmariste balans ayarını yapan yer yok buda sıkıntı
    4.benim ayar 7 de 80 kg ve artçı ilede fevkalade
    5.cbf teki gibi benzin musluğuna müdahale yok
    6.karenajı hiç delmen filan söz konusu değil .orginal ürününü alıp monte edip geçiyorsun birebir uyumlu montaj yerleri açık geliyor.
    tabiki bacak atarken dizlere dikkat
    Mirkuza bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Çok teşekkürler ama eklediğin orjinal çanta demirinde dikkat edersen karenaj delinip 3. vida yeri takılmış. Hemen kırılır diye bişey yok elbet ama 3. deliği açmaz isen bağlantı bir üçta çanta en geride kaldıraç etkisi yaratıyor hali ile sürekli sallandığı için de bağlantı yerleri kırılabilir.

Galiba zinciri temizlemenin en zararsız yolu sıcak su öyle değilmi ?

Motosikleti
    harbi ya bak şimdi dikkatimi çekti .ben bunu alırken öyle bir vida yoktu ama demir inanılmaz sağlam duruyor böyle birşeyede gerek olduğunu hiç düşünmesemde dediğin gibi miyapmışlar
    şahsi fikrim hiçbirşey olacak gibi durmuyor ama inazumada yolcu koltuğu kilit mekanizması belli bir süreden sonra vidası hafif gevşeme yapıyor .tek bunu gördüm onuda disklerin vidasını sıkmadan evvel bir yapıştırıcı madde sürüyorlarya öyle sıkıştırmalı

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bana da batuhan motordaki yetkililerin soyledigi sey; eger arka cantaya biraz agirlik yukleyeceksen mutlaka grenaji delerek arka kisimdan da baglanti yapilmasi gerektigiydi. Ki ben topcase uzerine kancali lastikle sirt çantası baglayan bir adamım.
    Irfan usta da yine bu konuda grenaji
    delip 3. bağlantının mutlaka yapılması gerektiğini söylemişti diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Him bunu ogrendigim iyi oldu demekki fazla yuke bindirmemek lazim .
    Bu arada marmarise geldim ve arkdasla yamaha r25 inceleme firsati buldum bayisinde. Beni cok sasirtti yemin ederim motor fanatikliginden filan zerre kadar soyluyorsam iki gozum onume aksin .motorun elcikleri ,tus govdeleri, arka kuyruk plastigi ne oyle ya .bajaj pulsarda gordugum plastik kalitesinin aynini gordum .birde kasasi cok ufak ve ciliz geldi.ah ahh inazumanin gozunu sevem
    reverse, Mirkuza ve __bakteri__ bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Him bunu ogrendigim iyi oldu demekki fazla yuke bindirmemek lazim .
    Bu arada marmarise geldim ve arkdasla yamaha r25 inceleme firsati buldum bayisinde. Beni cok sasirtti yemin ederim motor fanatikliginden filan zerre kadar soyluyorsam iki gozum onume aksin .motorun elcikleri ,tus govdeleri, arka kuyruk plastigi ne oyle ya .bajaj pulsarda gordugum plastik kalitesinin aynini gordum .birde kasasi cok ufak ve ciliz geldi.ah ahh inazumanin gozunu sevem
    Kardeş motor fanatikliği değil harbiden r25 hakkında bende aynı şeyi hissettim inazumanın neresine baksan dokunsan sağlamlığı kaliteyi hissediyorsun ama r25 gerçekten aynı işçilik kalite hissini vermedi bana hele selenin altına denk gelen plastik kısım çok basit gidon kısmı dahada basit boyası hemen atacak gibi.
    __bakteri__ bunu beğendi.

Bence arka çanta demiri için 3. delik yani karenejın delinmesi kesinlikle gerekli adamlar oraya ayrı bir vida yeri yapmışlar demekki gerek var japon düşünmüş biz gerek yok deyip geçiştiremeyiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Fuarda Batuhan Motor dan aldım sözleşmede 30 Nisan yazıyor fakat 15 Nisan da gelecek demişti.
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız ama acaba hangi bayi Nisan 15 teslim dedi. Acaba beni ikinci partiye mi attılar Mayıs 10 deyip.
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Kardeş motor fanatikliği değil harbiden r25 hakkında bende aynı şeyi hissettim inazumanın neresine baksan dokunsan sağlamlığı kaliteyi hissediyorsun ama r25 gerçekten aynı işçilik kalite hissini vermedi bana hele selenin altına denk gelen plastik kısım çok basit gidon kısmı dahada basit boyası hemen atacak gibi.

Aynen kardesim sonra yamaha mt125 vardi ona baktim harbi motor cok kaliteliydi .kalite isteyen adamin adresi gibiydi.
    Artik inazuma kullanmaktan mi tecrubeden mi anlasilmaz bir bakista motorun kaliteli olup olmadigini hemen anliyorsunuz

Motosikleti
    MT-07
    Motorcu48 sendede kalite kokusu alan bir yapı varmış bende mt125 i gördüğümde 125 cc olduğuna inanasım gelmedi öyle bir ön amortisör koymuşlarki kol gibi ve baş aşağı.Plastik kaliteside çok iyiydi

Motosikleti
    Ee bosuna ayni motoru secmedik ikimizde :D gerci f ve n kasa ama olsun simdi sen hafif egilmeden yapacaksin yolculuklari mis gibi biz anca bir elimizi birakinca o konumda yolculuklari yapabiliyoruz xD
    Naked kasada bi baska be heheh
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum geçen paylaşmıştım .sprey boya ile boyandığını hızımı alamadım birde motorun üzerinde görün istedim

http://i.hizliresim.com/AAakvq.jpg
    http://i.hizliresim.com/07dBaL.jpg
    http://i.hizliresim.com/ORgL5A.jpg
    http://i.hizliresim.com/zmXB14.jpg
    http://i.hizliresim.com/yPQ3vN.jpg

nasıl olmuş
    nası olsun çiçek olmuş çiçekk
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Ooo forumlarin efendisi motosiklet.netin fenomeni metehan abim olmus dediyse akan sular durur cok sagol tesekkur ederim .artik eskisi gibi forumda yoksun dikkat ediyorum sensiz buralar cekilmiyorxD

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    İlanda da belirttiğim gibi bir durum oldu. İnazuma almak yada MXax250ABS satmak isteyen olursa görüşelim. Herkeze Selamlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8358561/detay/
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Motor_derili cok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.
    Motor_Derili bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)