Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki-inazuma
    selam
    hiç düşün me ınazuma al.burdaki herkes al der.çünki memnun olmayan yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trustwm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma > Honda NC750X
    Yorumlarınız için teşekkür ederim, fuarda gw250 f modeline de bakıp ondan sonra karar vereceğim sanırım. Eklenen grenajların rüzgar korumasına etkisi
    iyi olur diye düşünüyorum.

Ağırlık mevzusu bahsettiğiniz gibi uzun yolda avantaj sağlayabilir, yavaş hızlarda ya da durur vaziyette ilk başlarda zor olur ama alışırım diye düşünüyorum kullandıkça.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı trustwm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkür ederim, fuarda gw250 f modeline de bakıp ondan sonra karar vereceğim sanırım. Eklenen grenajların rüzgar korumasına etkisi

Ağırlık mevzusu bahsettiğiniz gibi uzun yolda avantaj sağlayabilir, yavaş hızlarda ya da durur vaziyette ilk başlarda zor olur ama alışırım diye düşünüyorum kullandıkça.
    Ben geçiş sürecinde hiçbir zorluk çekmedim, gayet dengeli bir motor inazuma.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018

Eğer F modeli almayacaksan fuar öncesi kampanya var. Ben fuarı beklemedim. 2014 Mavi Beyaz aksesuarlı 12.950 TL. değerlendirebilirsin.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300

Yavaş hızlarda sorun yok, motor çok dengeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Bu arada F modelinin canlısını ben de merak ediyorum. CC büyütmek yerine tipi hoşuma giderse motorumu satıp onu alabilirim.

Motosikleti
    F karenajlarini duz Inazuma sahiplerine %50 indirimle satsinlar. Kafamiza gore arada bir F de takilalim

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Iyi gunler çeşitli motorsikletlerden sonra inazuma aldım, siz abilerime bir sorum olacak, 8 bin devirden sonra çok titremeye başlıyor normal mi ? Bir de ortalama 4 bin devirde vites atıyorum (saate bakmam ses göre atarim) bu motora zarar verir mi ? Ilginiz için teşekkür ederim

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi gunler çeşitli motorsikletlerden sonra inazuma aldım, siz abilerime bir sorum olacak, 8 bin devirden sonra çok titremeye başlıyor normal mi ? Bir de ortalama 4 bin devirde vites atıyorum (saate bakmam ses göre atarim) bu motora zarar verir mi ? Ilginiz için teşekkür ederim
    Inazuma da 6bin devirde yok 8bin devirde titreşim var muhabbetini anlamiyorum yada benim hissiyatim zayif, titreşim yok degil ama şöyle tarif edeyim benim motorumda 10bin devir üzerinde sadece ayak basilan yerlerde ve asla rahatsiz etmeyecek düzeyde... 4 bin devirde vites atma olayina gelirsek bana kalırsa inazuma icin 5bin devir ve ustunde vites degisimi daha iyi belki 1 ve 2. Vites için 4 bin devirde vites atmak uygun olabilir ama bu durum 5 ve 6. Vitesler icin ayni olmaz

Flatron02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Merhaba Arkadaşlar

Honda GS1 eğitimine gittim, A2 ehliyetimi de aldım. Uzun bir süredir motosiklet almak için araştırma yapıyorum. YBR 125, CBF 150, MT-125 modellerine baktım, YBR 125 VE CBF 150'yi eğitimlerde kullanma fırsatım oldu. MT-125'in en son zamlı fiyatını gördükten sonra vazgeçtim. Inazuma'yı da bir yandan inceliyorum, başlıktaki sayfaların çoğunu okudum. Hem başlangıç için hem de bir süre sonra 400-500 km'lik mesafelere yapacağım geziler için motosiklet almayı planlıyorum. Şu anda YBR 125 ile Inazuma arasında kaldım. Başlangıç için 125cc önerilmekte fakat Inazuma alıp hem tecrübe kazanmak hem de kısa vadede satmadan uzun yıllar kullanmak daha mantıklı gibi geliyor. Tecrübelerinize dayanarak sizler ne önerirsiniz ?

Teşekkürler
    Uzun süredir motor kullanan biri olarak başlangıç motorunu inazuma terih etmemeni öneririm. Bu inazumanın kötü olmasından değil aksina harika bir motor.. Ancak kursu bitirdikten sonra parçası ucuz bir motorla biraz vakit geçirken iyi olacaktır. Çünkü düşmeyen motor sürücüsü yoktur... Trafiğe ve motor manevralarına iyice alıştıktan sonra hiç düşünmeden inazuma alabilirsin.. Cbf 150 işini fazlasıyla görür..Şahsi görüşüm....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

İnazuma kaliteli bir motor ancak iskelet aksamıda 250 cc lik motora göre yapılmış. Dolayısıyla titreme azda olsa yapacaktır. Her motor titreşim yapar az yada çok kaliteye dolayısıyla parasına göre değişir. BMW 1200 GS de kullandım eğer istersen onda bile titretebilirsin Ancak kendi segmentinde en titreşimsiz ve kaliteli makinadır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Alıntı Cuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Sizlere bir sorum olacaktı. Artçı ile binerken arka süspansiyon ayarını kaç yapıyorsunuz? Baktım baktım bulamadım
    Kitapçıkta sorunun cevabını bulabilirsin.. Ben artçılı yada artçısız hep aynı ayarda kullanıyorum...
    Cuhara bunu beğendi.
    Her İnsan Kendi Hayatının Baş Kahramanıdır .......

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ergo sigorta dan 53 tl ye yaptırdım sigortayı. Plaka 48 yaş 34 :-)
    Bir yıldır biniyorum şu motora, hiç bir devirde hissetmiyorum titreşimi. Belkide 11 yıl honda CG titan bindiğim içindir. 250 cc de en az titreşimli motor bu. Daha ne arıyorsunuz anlamıyorum :-(

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Sırf siz değerli abilerimin tecrübelerinden istifade etmek için foruma üye oldum.İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Bircok motorsikleti deneme imkanim oldu, inazuma hakikaten çok güzel bir makine ama bence sorun su alt devirlerde o kadar konforlu ki üst devirlerdeki az birsey titreşimi hissedip şikayet ediyoruz.Bir sorum daha olacak motorsikletimi alalı kısa bir süre oldu , test ettikce sorular artiyor :D benzin göstergesi tek çizgiye inip yanıp sonmeye başladığı zaman takriben ne kadar yakıt kalıyor öyle ki tek cizgideyken test amaçli 10 tl benzin aldım 3 çizgi oldu

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    10 liralık yol gittikten sonra aynı çizgiye düşer korkma :-)yanıp sönmeye başlayınca alıyorum. Bende bilmiyorum. Toplamda 13. 3 litre alıyor. Çizgi yanıp sönmeye başlayınca fulleyip öğrenebilirsin.

Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Sırf siz değerli abilerimin tecrübelerinden istifade etmek için foruma üye oldum.İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Bircok motorsikleti deneme imkanim oldu, inazuma hakikaten çok güzel bir makine ama bence sorun su alt devirlerde o kadar konforlu ki üst devirlerdeki az birsey titreşimi hissedip şikayet ediyoruz.Bir sorum daha olacak motorsikletimi alalı kısa bir süre oldu , test ettikce sorular artiyor :D benzin göstergesi tek çizgiye inip yanıp sonmeye başladığı zaman takriben ne kadar yakıt kalıyor öyle ki tek cizgideyken test amaçli 10 tl benzin aldım 3 çizgi oldu
    Tahminen 15-20 km gider. Tabi kullandığın devire göre değişir. Mümkün se depo full gez daha az yakıt tüketirsin...

trustwm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma > Honda NC750X
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer F modeli almayacaksan fuar öncesi kampanya var. Ben fuarı beklemedim. 2014 Mavi Beyaz aksesuarlı 12.950 TL. değerlendirebilirsin.
    siz hangi bayiden aldınız acaba ? aksesuar olarak neler var ?
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    12950 mavi beyaz. Orta sehpa koruma demiri oncam ve canta tasiyici. Yarisi nakit yarisi vade farksiz 9 ay. Batuhan Motor dan aldim.
    dyavol-77, cbr1907 ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Topsace cezaları hortlamış. Topsace si olan arkadaşlar ne düşünüyor acaba? Sökecekmisiniz yoksa ruhsatamı işleteceksiniz? Ruhsata işletildiğinde arkada yer kapladığı için koltuk sayısı 1 e düşüyor muş. Ne derece doğru bilmiyorum. Yani ya iki kişi Topsace siz yada tek kişi Topsace li binilecek. Fikirlerinizi bekliyorum. Benim inazuma da Topsace yok. Taktırmayıda düşünmüyorum. Hiç olmazsa bu işler adam akıllı sonuçlanana kadar.
    Flatron02 bunu beğendi.

Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topsace cezaları hortlamış. Topsace si olan arkadaşlar ne düşünüyor acaba? Sökecekmisiniz yoksa ruhsatamı işleteceksiniz? Ruhsata işletildiğinde arkada yer kapladığı için koltuk sayısı 1 e düşüyor muş. Ne derece doğru bilmiyorum. Yani ya iki kişi Topsace siz yada tek kişi Topsace li binilecek. Fikirlerinizi bekliyorum. Benim inazuma da Topsace yok. Taktırmayıda düşünmüyorum. Hiç olmazsa bu işler adam akıllı sonuçlanana kadar.
    Şirket çalışanı değilsen yada üstüne yazı yazdırmayacaksan şu an için ceza yazılmıyor müsama gösteriliyor. Ancak ben işletmek için görüştüm ve taktır ruhsatınla beraber trafik şubeye gel dilekçeyle hemen işlelim dediler. Artçı ile bi alakası olacağını sanmıyorum. Çünkü çanta arka koltukta durmuyor...

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Bu arka çanta cezalarının dayanak noktası ne acaba? Başına gelmiş birisi kanun maddesini söyleyebilir mi? Ortada bi netlik yoksa bilgi edinme talebinde bulunmayı düşünüyorum. cevap verirlerse konu belki netliğe kavuşur.
    Flatron02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Flatron02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirket çalışanı değilsen yada üstüne yazı yazdırmayacaksan şu an için ceza yazılmıyor müsama gösteriliyor. Ancak ben işletmek için görüştüm ve taktır ruhsatınla beraber trafik şubeye gel dilekçeyle hemen işlelim dediler. Artçı ile bi alakası olacağını sanmıyorum. Çünkü çanta arka koltukta durmuyor...
    Şu anda çatır çatır yazıyorlar cezayı. Şirket yazısı varmı yokmu bakmıyorlar. Moto sohbet kısmında konusu var. Artçı konusunda bende emin değilim. Sadece duyum. Ne kadar doğru bilmiyorum.
    Flatron02 bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Benim bildiğim de sadece topcase'e yazıyorlar, yan çantalarda sorun yok diye biliyorum ama tam da emin değilim.
    Polis görürse çıkartıp deponun üzerine koysak cezadan yırtamaz mıyız acaba :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)