Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    hani akıl vermek gibi olmasında
    evet nikelaj da olası bir sürtmede çok sırtarır tekrar nikelaj yapmak ister
    sen siyah boyalı yap fakat ben şöyle bişey istiyorum boyadan önce koruma demirini komple ince zımpara ile iyice zımpara atılırsa sıfır pürüz olur aynı nikelaj parlaklığı verir
    benim fikrim bu yönde
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    ercishow arkadaşımızın inazumaya taktıyı cam

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    kötü gözüküyor yaw
    drtayfun ve ozgurcakici bunu beğendiler.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Cam mahvediyor bence. Her zaman orijinal candır. Naked'in ruhu rüzgarı yemektir zaten fikrime göre.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    aslında o cam iyi bir işçilikle oraya oturtulabilir gibi gözüküyor. camcılarla bir görüşmek lazım. 90-100 km hızdan sonra rüzgar çok pataklıyor, uzun yolda adamı yorar. ama bu fikrine karşı geldiğim anlamına gelmez, her zaman rüzgar yemek pek hoş olmuyor.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam mahvediyor bence. Her zaman orijinal candır. Naked'in ruhu rüzgarı yemektir zaten fikrime göre.

motosiklettte rüzgarı hissetmek güzel şeyde , böbrekleride kollamak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani akıl vermek gibi olmasında
    evet nikelaj da olası bir sürtmede çok sırtarır tekrar nikelaj yapmak ister
    sen siyah boyalı yap fakat ben şöyle bişey istiyorum boyadan önce koruma demirini komple ince zımpara ile iyice zımpara atılırsa sıfır pürüz olur aynı nikelaj parlaklığı verir
    benim fikrim bu yönde
    estağfurullah tabiki akılda vereceksiniz ne demek ! zira akıl akıldan üstündür, boya ve parlatma işini kafana takma onlar küçük meseleler ayrıca pürüzssüz ve parlak olmasını orjinal demirine bakarakmı bu fikri edindin ?

orjinal olanlar elektro statıc boya ile boyanmış olduğu için pütürlü ve parlak olmayan bir yapısı vardır , normal boyaya göre daha dirençli ve daha uzun ömürlüdür ama oda zamanla tabaka gibi atma yapabiliyor kendi motorumdan biliyorum

tabiki görselide önemli birşeyleri alalım satalım mantığıyla değil koruma demiri yapılacaksa amacını kesinlikle görmelidir , işe yaramadıktan sonra nikelaj kaplatsan ne olur alektrostatic boyasan ne olur , yerim onun boyasını nikelajını , motoru yan yatırdığımda ben o parçanın hasar almasını istiyorum , granajlar hasar alacaksa takmanında lüzumu yoktur nitekim çok önemli bir konudur aslında koruma demiri ama koruyacaksa ! heleki inazuma için , kendi ekipmanımızdan sonra motor için en önemli parçalardan biridir ve kesinlikle koruma demirsiz motor çok risk altında

yan yatmalarda asfalt sürtünmesini minimuma hatta sıfıra indirip , ohhhh beee bana bir şey olmadı çok şükür verilmiş sadakam varmış diye düşündükten sonra yapacağınız ilk şey motorunuza bakmak olacak , ahaaaa koruma demiri yok yan granajlar haşat,egzostlar çizik içinde allah göstermesin ayağınızda motorun altında kalabilir , bunlar tecrübeyle sabit olup yaşanmış gerçeklerdir ,

size bir şey olmasın motor candan daha önemli değil amma velekin mal canın yongası diyen atalarımızında varmış demekki bir bildiği
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında o cam iyi bir işçilikle oraya oturtulabilir gibi gözüküyor. camcılarla bir görüşmek lazım. 90-100 km hızdan sonra rüzgar çok pataklıyor, uzun yolda adamı yorar. ama bu fikrine karşı geldiğim anlamına gelmez, her zaman rüzgar yemek pek hoş olmuyor.
    bu şekilde koymayı sadece fikir ve tecrübe olsun diye düşündüm, test ettim, sonuç: direk böğrünüzü delen (özellikle 100 km/saat ve üstü hızlarda) ön cephe rüzgarını gerçekten kırıyor, şimdi aynı rotalardan giderken daha rahat ediyorum, evet bu cam biraz daha aşağı çekilerek görüntü daha güzel hale de sokulabilir ama bu sefer de kısa kalıyor (rüzgar aşırma aparatı lazım-bu aralar bunu düşünüyorum-yapılabilir). ayrıca bana göre özellikle yüksek hızlarda motorun aerodinamik şeklini daha iyi koruduğu için (camsız haldeyken rüzgar duvar gibi bir vücuda çarpıyor, ama şimdiki halinde rüzgarı yarıyorsunuz) yakıttan bile tasarruf (kısmen) sağlayacaktır. orjinalleri genelde şekilsel kalıyor, pek işlevsel değiller. Givi nin yeni modeli var ama henüz burda yok sanırım. ve fiyatlar da herzamanki gibi uçuk olacak ufacık bir parça için. elinizde bulunan başka parçalarla da bu tarz denemeler yapıp paylaşabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

İrfan;
    bu doğalgaz borusu iyi görünüyor şuan için, eline sağlık. tabi motor üzerinde görmek lazım, motor bloğu haricinde grenajları da yeterince koruyabiliyorsa muhteşem olacak. orda olsam seve seve getirirdim motoru, malesef muğladayım. bi bitse de duruma göre ben de almak istiyorum senden 1 tane

Motosikleti
    Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde koymayı sadece fikir ve tecrübe olsun diye düşündüm, test ettim, sonuç: direk böğrünüzü delen (özellikle 100 km/saat ve üstü hızlarda) ön cephe rüzgarını gerçekten kırıyor, şimdi aynı rotalardan giderken daha rahat ediyorum, evet bu cam biraz daha aşağı çekilerek görüntü daha güzel hale de sokulabilir ama bu sefer de kısa kalıyor (rüzgar aşırma aparatı lazım-bu aralar bunu düşünüyorum-yapılabilir). ayrıca bana göre özellikle yüksek hızlarda motorun aerodinamik şeklini daha iyi koruduğu için (camsız haldeyken rüzgar duvar gibi bir vücuda çarpıyor, ama şimdiki halinde rüzgarı yarıyorsunuz) yakıttan bile tasarruf (kısmen) sağlayacaktır. orjinalleri genelde şekilsel kalıyor, pek işlevsel değiller. Givi nin yeni modeli var ama henüz burda yok sanırım. ve fiyatlar da herzamanki gibi uçuk olacak ufacık bir parça için. elinizde bulunan başka parçalarla da bu tarz denemeler yapıp paylaşabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

İrfan;
    bu doğalgaz borusu iyi görünüyor şuan için, eline sağlık. tabi motor üzerinde görmek lazım, motor bloğu haricinde grenajları da yeterince koruyabiliyorsa muhteşem olacak. orda olsam seve seve getirirdim motoru, malesef muğladayım. bi bitse de duruma göre ben de almak istiyorum senden 1 tane

teşekkür ederim beni tanıyor yada tanımıyorsun bilemiyorum ama iş ahlakım hakkında ve bir şeyi kafama taktığım andan itibaren onu yapabileceğimin en iyisini yapacağımı buradan bir çok dostum çok çok iyi bilirler yani bu iş imkansız değil sadece birazcık zordu ! zordu diyorum ama artık kolay hale geldi hidrolik boru bükme makinam hizmete hazır , malzemeler hazır ve çok güzel bir haber daha çok sevdiğim motoseyyah ( serdar ) ağabeyim beni arayarak gözü gibi baktığı ınazumasını bana bırakabileceğini söyledi , tabi benimde gönlüm razı olmadığı için , malum , motosiklet ihtiyacı yada gerekli durumda motorsuz kalmaması için kendi motorumu ona vereceğim , körün istediği bir göz allah verdi 2 göz
    sevgili serdar ağabeyime huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum ,

senide listeye eklememle birlikte koruma demiri sayısı 8 e çıktı ve elimde sadece 13 adetlik malzeme var talep olursa tekrar üretmem 15 -20 gün zaman alacak bilginize , ve son olarak koruma demiri taktıracak arkadaşlara şunu söylemek isterim , bekleyin beklediğinize değecek
    daha önceden , takrıran arkadaşlarda orjinalini kullanmak istemeyebilirler bu ürünü kötülemek maksatlı değildir kesinlikle yanlış anlamayın , yaptığımın daha fazla özellikleri olacak ama konu hakkında görüşmelerimi yapmadan bir şey söyleyemiyorum 1 tek konu kaldı gün ışığına çıkaracağım görüştükten sonra kesin konuşabilirim , koruma demirine sabit montajlanarak lazerde işletip suzuki karakteristik yazısı ve tabiki altına imzamı atabileceğim radyötör koruma paneli yer alacak ve fiyat 150 lirayı geçmeyecek şeklinde düşünüyorum ama her şey motor elime geldiğinde belli olacak , bakalım klavyede yazmak kolaymı hep beraber göreceğiz az biraz daha sabır
    ercishow ve ramizan83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    irfan usta inazuma koruma demirleri iftaharla sunar..............
    siz korunuyorsunuz sanırım peki ya motorunuz......
    irfan usta sizler için gece demedi gündüz demedi motor koruma demiri üretti......
    motorunuz korumasız kalmasın.........
    not: stoklarla sınırlıdır

irfan usta alırsam birgün inazuma bende alacağım bir tane...........
    haaaaa bu arada iki parça alınca bi tane bedava kampanyan var mı topcase demiri de alacağım da

Motosikleti
    koruma demiri tamamen bittimi yani satışa sunuldumu

irfan usta bi cevap ver be ona göre gelelim

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    selo nasil gidiyor inazumali hayat :-) kac km devirdin sormasi ayip?

Motosikleti
    kanka bugün çok yaptım 140 km yaptım toplamda 180 oldu

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaşlar ;
    Bugün İrfan ustaya benim Inazumayı koruma demiri üretimi için birkaç günlüğüne model üretim ve tasarım için teslim ettim.Sanırım 3-5 gün sonra üretime başlayacak. Daha önce Suzuki bayisinden orijinal koruma demiri almıştım fakat, demir et kalınlığı, koruma işlevselliği ve tasarım hiç hoşuma gitmedi ,o yüzden İrfan ustanın imal edeceği koruma demirini bekliyorum.İrfan ustanın anlatımıyla ve anladığım kadarıyla çok kullanışlı ve sağlam bir şey ortaya çıkacak.Biraz bekleyelim ve hep beraber nasıl bir şey ortaya çıkacak görelim.
    Hadi İrfan Usta göster mucitliğini !
    piyanist_irf, ercishow ve NoVaRiX bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan usta inazuma koruma demirleri iftaharla sunar..............
    siz korunuyorsunuz sanırım peki ya motorunuz......
    irfan usta sizler için gece demedi gündüz demedi motor koruma demiri üretti......
    motorunuz korumasız kalmasın.........
    not: stoklarla sınırlıdır

irfan usta alırsam birgün inazuma bende alacağım bir tane...........
    haaaaa bu arada iki parça alınca bi tane bedava kampanyan var mı topcase demiri de alacağım da

ne zaman bir cnc tezgahı edinirsem ,o zaman bir demir alana bir gofret hediye edebilirim sanırım klavyede yazması çok kolay fakat işin üretim kısmına gelince hele birde seri ve ticari amaçla yapıyorsan döktüğün emeğinde eşliğinde , ve buna mütakiben maddi bütçe dolayısıyla şu an için öyle bir alana 2 tane bedave diyecek güce sahip değilim

biliyorsun şu an devam eden hava aracı procem var ama finansal desteksizlikten durma aşamasına geldi temmuzda bitirecektim hesapta , ama nakitsizlikten seneye bahara kalacak böyle giderse canım durmuyor o aleti uçurmam lazım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

koruma demiri tamamen bittimi yani satışa sunuldumu

irfan usta bi cevap ver be ona göre gelelim
    daha değil selami hocam satışa hazır olduğunda ilk buradan paylaşacağım yada haberdar ederim seni ama bunun için telefon vermen gerekli , benimkini aldın sen vermedin olmuyo böle bu arada 2 meslekle haşır neşirim hatta 3 gece çalışıp gündüz bu malzemeyle uğraşmaktayım emin ol hepinizden çok ben istiyorum bitmesini , çünki insanı bedenen ve manen yoruyor helede uykusuz uykusuz çalıştığında , ama çok kalmadı pek yakında

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ;
    Bugün İrfan ustaya benim Inazumayı koruma demiri üretimi için birkaç günlüğüne model üretim ve tasarım için teslim ettim.Sanırım 3-5 gün sonra üretime başlayacak. Daha önce Suzuki bayisinden orijinal koruma demiri almıştım fakat, demir et kalınlığı, koruma işlevselliği ve tasarım hiç hoşuma gitmedi ,o yüzden İrfan ustanın imal edeceği koruma demirini bekliyorum.İrfan ustanın anlatımıyla ve anladığım kadarıyla çok kullanışlı ve sağlam bir şey ortaya çıkacak.Biraz bekleyelim ve hep beraber nasıl bir şey ortaya çıkacak görelim.
    Hadi İrfan Usta göster mucitliğini !

allah senden razı olsun serdar abicim , ne kadar makbule geçtiğini bilemezssin , ben biliyorumki beni seviyorsun ama emin ol şu kardeşinde seni çok seviyor ve sayıyor , emanetin çok kıymetlidir nazarımda , normalde emanet ata binen tez iner derler , kolay kolay emanet almak pek adetim olmasada mecburiyetler gereği bu teklifini kabul etmek durumunda kaldım , o gayet iyi için rahat olsun

ramizan83 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    irfan ustaya güvenim sonsuz iyi bir malzeme çıkaracağına eminim kolay gelsin,,,
    NoVaRiX, piyanist_irf ve mbuyuk bunu beğendiler.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan usta, kısmetse geleceğin Inazuma'cısı olarak arkandayım! hep destek tam destek!

Motosikleti
    arkadaslar on arka lastik basinclari kullanma kitapciginda 36 ps yaziyor sizce bu cok degilmi ben doblo aracima bile 30-32
    basiyorum ustelik 1500 kg olan bir arac
    kaldiki inazuma 182 kg yanlislik olmasin
    bi aciklik getirin lutfen

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan ustaya güvenim sonsuz iyi bir malzeme çıkaracağına eminim kolay gelsin,,,
    her zaman her çalışmamda hep yanımdaydın ramizanım teşekkür ediyorum düşüncelerin için yüz yüze görüşemediğim arkadaşlarımdansın inşallah bir gün göüşeceğiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan usta, kısmetse geleceğin Inazuma'cısı olarak arkandayım! hep destek tam destek!

beni inazumayla standartlamayın inazuma başlangıçtı ama BMV GS Serileri beni bekler teşekkür ederim desteğin için sağol varol
    ramizan83 bunu beğendi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar on arka lastik basinclari kullanma kitapciginda 36 ps yaziyor sizce bu cok degilmi ben doblo aracima bile 30-32
    basiyorum ustelik 1500 kg olan bir arac
    kaldiki inazuma 182 kg yanlislik olmasin
    bi aciklik getirin lutfen
    Ustad, benim bir önceki motorumda (Salcano Wolf) Michelin lastikler 33-36 basınç öneriyordu. Vardır bi bildikleri..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    evet arkadaşlar daha önceden takip eden arkadaşlarında bildiği üzre parça borudan doğaçlama olarak büktüğüm aparatı iptal ettim , çok uzunca yazmayacağım lakin elimde motor olmadığı için kafadan bükülmüş resimlere bakarak hayal edilmiş bir parça idi bu gün itibari ile ilk prototip , yaklaşık 9 saatlik bir çalışmayla montaja hazır hale geldi , orjinal demirin enden genişliği 55.5 cm gelmekte idi ve buda gidon menetler, ön çamurluk kısmi olarak yan granajları korusada tam eminiyetli bir parça değildi , gidon mesafesi elcikten elciğe 72 cm gelmekte , ve imalatını yaptığım koruma demiri 77 cm gelmekte bunun anlamı şudur, kesinlikle , yukarıda saydığım , gidon menetler, ön çamurluk ,yan granajlar ve egzostların büyük bölümünü koruyacak , ileride egzost arka yan kenarlarına yapacağım extra vir parça ile motorunuz yan yatmalarda neredeyse sıfır hasar ile atlatacak , tabiki temennim hiç böyle bir olayın yaşanmaması , üst koruma demirinin köşelerini 88 derecelik açılarla bükmemdeki amaç , sis farı, gündüz farı, led vs. aydınlatmalarınızı düzgün bir açıda , montajlamanız ve işlevini görmesi içindi, gerçii ufak teferruat olsada köşelere uygun bir parça daha yapılacakki ileride koruma demirini delmek durumunda kalıp uğraşmayın,

bu gün cnc imalat firmasıyla yaptığım görüşme sonucu (telefondan) koruma demirine montajlamak sureti ile (suzuki) baskılı radyötör panel koruması için ölçü ve çizim istediler , ölçü verdim ama telefondan o şekilde fiyat vermediler bu konu şimdilik ilerleyen zamana kaldı kesin bir şey söyleyemiyorum, işte taze taze ilk resimler

bu eni 55.5 cm gelen orjinal olan koruma demiri.

işaretli bölge hasar alabilir .

dalışa geçmiş kartallara benzemişmi biraz

hani bazen uzun yola çıkarızda ayaklarımız ağırır ve şöyle öne doğru uzatsak rahatlayacağız ama ayak koyacak bir yer olmazya , bu konuda güzel oldu bence

arkadaşlar koruma demiri şekillenmiştir özellikle konuya hakim mühendis arkadaşlar fikirlerini yazarlarsa memnun olurum tabi herkez yazabilir yanlış anlaşılmasın ama yapabildiğiim imkanlar ve motosiklet alimin altında olduğu için mantıken ortaya böyle bir şey çıktı ,

ben bunu motoru korusun ama aynı zamanda tabi azıcıkta estetiği hoş dursun mantığı ve gayretiyle yaptım , sizlerin aradığı nedir ? hoş görünmesimi , motoru korumasımı ?

kalın sağlıcakla.
    ramizan83, Dachota, hakanmn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)