Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim yusuf
    ozaman buradanda davet edeyim arkadaşlar tarih belli değil ama bahçemde güzel bir organizasyon planlıyorum

burdan herkes davetlidir yabancıyız tanimıyorum diye takıntı yapmayın lütfen
    herkes gelsin tanişırız kaynaşırız benden haber bek.

nihat oglım beleşe getirecen derken kermes mi yapacaz olum herkes gelirken kendi yiceğini getirsin fean ortam musait o bakımdan

herkez benden deyince dikat etmek lazım gelir forumda 100 bini aşkın üye var ! birer tane , bayram şekeri ve bir damla kolonya, ile seni batırabiliriz motoru satsan ancak bayram şekerinin parasını ödersin

şaka bir yana hayırlşı uğurlu olsun motosikletin , kazasız kedersiz günlerde inşallah.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Merhabalar, Allah hayırlı etsin kazasız belasız binersiniz inşaallah...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Peki bu motor dağa-taşa gelir mi? "Asfalt iyidir abi" mi?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    tesekkur edrim saolun

bu tarz motorlar daga tasa surulecek motor degil
    dag tas icin cross bakacanksinen ideali
    drtayfun bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar yağ filtresi 45 tl mi?? bu makinenin yedek parça fiyatları hakkında bilgisi olan var mı??

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yağ filtresi 45 tl mi?? bu makinenin yedek parça fiyatları hakkında bilgisi olan var mı??
    evet yağ filtresi orjinal suzuki nin 45 tl. devamlı yağ aldığım yerdeki arkadaş aslında arabalara 10-15 tl ye takılan filtrelerin (suzuki marka araçların) de aslında motorlara takılabileceğini söyledi ama bi fikrim yok. girş kısımları ve komple görünümleri aynı gibi, farkı nedir bilmiyorum, ama sırf garanti kapsamından çıkmasın diye mecburen servisinden 45 tl lik olanlardan alıyoruz. yedek parçaları da genel olarak pahalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

bu arada yeni inazuması olan arkadaşlara ilham vermesi açısından: rüzgarlık için, motoruma daha önce bende olan orjinal Honda PCX 125 cc ön camını plastik kelepçelerle taktım/bağladım. çokta güzel oldu bence. ve piyasadaki inazuma camlarından daha güzel ve de daha iyi koruduğuna eminim (henüz yüksek hızlarda test etmedim). oturuş pozisyonunda direk göğüse gelen sert rüzgarı kırıyor ve kaska yönlendiriyor. uç kısımda biraz boşluklar var , test sonrası durumunu yazacağım.

Emre Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000A 2006
    Değerli Arkadaşlar,

Bundan kısa bir süre önce Suzuki GW250 Inazuma için yapılması öngörülen bir ön çamurluk projesi için site yönetiminin bilgisi dahilinde bir konu başlığı açmış bulunmaktayım. Amacım yapılacak bu proje sürecine dahil olmayı arzulayabilecek Inazuma kullanıcılarına ulaşmaktır.

Konunun açılmış olduğu "Moto Sohbet" bölümündeki bir arkadaş bana burda da bir duyuru yapabileceğim yönünde bir fikir verdi. Eğer aramızda böyle bir projeye dahil olmak isteyebilecek bir Inzuma kullancısı var ise aşağıdaki link üzerinden ana konuya gelip detayları görebilir.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-araniyor.html

Teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yağ filtresi orjinal suzuki nin 45 tl. devamlı yağ aldığım yerdeki arkadaş aslında arabalara 10-15 tl ye takılan filtrelerin (suzuki marka araçların) de aslında motorlara takılabileceğini söyledi ama bi fikrim yok. girş kısımları ve komple görünümleri aynı gibi, farkı nedir bilmiyorum, ama sırf garanti kapsamından çıkmasın diye mecburen servisinden 45 tl lik olanlardan alıyoruz. yedek parçaları da genel olarak pahalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

bu arada yeni inazuması olan arkadaşlara ilham vermesi açısından: rüzgarlık için, motoruma daha önce bende olan orjinal Honda PCX 125 cc ön camını plastik kelepçelerle taktım/bağladım. çokta güzel oldu bence. ve piyasadaki inazuma camlarından daha güzel ve de daha iyi koruduğuna eminim (henüz yüksek hızlarda test etmedim). oturuş pozisyonunda direk göğüse gelen sert rüzgarı kırıyor ve kaska yönlendiriyor. uç kısımda biraz boşluklar var , test sonrası durumunu yazacağım.

ercü resim çekip paylaşsaydın merak ettim şimdi hoşuma giderse belki bende takarım
    öyle ata kelebek konmuş gibi durmuyor dimi

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    olur resmini koymaya çalısırım, ama bu forum olaylarında bu tarz paylaşımların acemisiyim. nasıl yüklendiğini ogrenince burdam son halini koyacagım.

Motosikleti
    mail olarak at bana o zaman ben yayınlayayım

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    mail olarak at bana o zaman ben yayınlayayım
    olur, ama sana mail kısmında da URL adres isityor, neyse şöyle yapalım , sen bana mesaj olarak normal bir mail adresi yolla. gmail üzerinden atacam, yayınlarsın.

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    şunu yapmak çok mu zor? çok kolay, adamların sattığı paraya bakın. bu direk inazuma çanta askısı. bu siteyi inceleyin. aynısı çok çok daha ucuza yapılabilir.

http://gw250inazuma.com/Chrome_Sidebox_Carrier_with_Boxes_Version_1_for_Su zuki_Inazuma_GW250

Motosikleti
    Suzuki v-strom 650
    MERHABA ARKADAŞLAR...

SUZUKİ İNAZUMA İÇİN HANGİ MOTOR YAĞLARINI KULLANA BİLİRİM.
    YAŞAYACAĞIM ŞEHİRDE SUZUKİ SERVİSİ YOK... BAKIMLARINI KENDİM YAPACAĞIM...

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    Alıntı mertvarol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKADAŞLAR...

SUZUKİ İNAZUMA İÇİN HANGİ MOTOR YAĞLARINI KULLANA BİLİRİM.
    YAŞAYACAĞIM ŞEHİRDE SUZUKİ SERVİSİ YOK... BAKIMLARINI KENDİM YAPACAĞIM...

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
    Mert,

ben Castrol power1 10-40 4T (4 zamanlı motor) için üretilen yagı tavsiye ederim. daha önce de paylaştım. ben burda devamlı ugradıgım yagcıdan 4lt (kesinlikle 1 lt lik olanlardan alma, zarar etmeninin yanında anlamsız, zaten motor 2100 ml alıyor,) kutuyu 75 tl ye aldım, sen de 75-85 aralıgında bulabilrsin.

Motosikleti
    benim gittiğm serviste usta ben iponhe den başka yağ kullanmam diyor kaliteli yağdan başkasını
    motora koymam koydurmam diyor
    e dedim 2,5 lt alıyor sen şimdi benden 3 lt parası alırsın dedim
    -yok bizde kesinlikle öyle bişey yapmıyoruz 2 lt aldıysa 2 lt parası 2,5 lt aldıysa 2,5 lt parası alıyoruz
    bazı servisler 2,5 lt yağ koyuyor 3 lt parası alıyor neymiş 3 tane ayrı ayrı bidon açmış kalanını kullanamıyormuş.
    ben şuan daha rodajdayım ilk bakım 1000 kmde o zaman gelsin ipone koyduracam
    bu arada iponhenin ltsi 30 tl imiş

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır km alıp rodajını kendi kafama göre yapacağım. Motoru kendi kafama göre düzenleyeceğim. Kontak açmak, çalıştırmak, hatta 1 km yol gitmek %20 değer kaybettirir bana göre. 2 ci el almayacağım. Küçük bi ihtimal uygun fiyata bulursam alırım ama 10950 tl ye asla 2 ci el bi inazuma almam. İsterse üstünde 3-5 bin tl lik aksesuar olsun. 2 ci el adı üstünde 2 ci eldir. Bana göre asla sıfır parası etmez. İnşallah satarsın diyorum. Hemde istediğin fiyata. Şöyle düşünün, 2 ci el aldınız aynı fiyata, bi arkadaşın gördü, oo hayırlı uğurlu olsun kaça aldın, sıfırmı aldın? Cevap= 2 ci el aldım 10950 ye. Arkadaşın= sıfırı kaç paraki? Sen= aynı fiyat. Arkadaşın= sen aptalmısın, salak mısın demezmi? Ben bu duruma düşmek istemem. Anlatabilmişimdir umarım.
    kilomtereler 15 bini geçsin herkes doysun kış gelsin 8000 civarı ilanlar gelsin ben birtane alıcam Adem şuana kadar ...... tane motor sattım belki , ölü pazarlığını müşteriden güzel öğrendim ,,, mal sahibini sürüm sürüm süründürücem )
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    selam arkadaşlar ınazuma koruma demiri yakın zamanda meydana çıkacak konu hakkındaki fikirleriniz benim için önemli yapabileceğim sınırlar içinde fikirlerinizi söylerseniz ortaya daha güzel bir şey çıkartabiliriz

benim düşüncelerim,,, kesinlikle şu an mevcut koruma demirinden daha sağlam olacak ve daha geniş olacak , orjinal demirin ağırlığı 1200 gr civarı gelmekte , benim şu an doğaçlama elimdeki eski malzemeyle yapmaya çalıştığım demirin sadece yarısı 1200 gr geliyor yani toplamda 2.5 kg bir ağırlığı olacak bunun ne anlama geldiğini kestiremeyen arkadaşlar için söylemek isterim , şayet bu koruma demiri yamulup işlevini görmez hale geldiyse , yaşamın anlamını yitirdiği andır , öyle yatmayla kalkmayla yamulacak bir parça değildir
    allah inşallah kaza keder göstermez ve inşallah bu koruma işlevini görmez,

öte yandan elimin altında bir ınazuma olmayışından sebep malesef orjinal demirin bağlantı yerlerinin kalıbına mutabık kalmak durumunda kalıyorum şayet bir ınazuma olmuş olsa emin olun ortaya çok daha estetik kaliteli ve sağlam iş çıkacağı aşikardır, bakalım zaman neyi gösterecek bir kaç güne ilk koruma demiri meydana çıkacak paylaşımını yaparım kend,inize iyi bakın kazasız sürüşler.

ayağımızıda koyabileceğimiz bir yer olsa uzun yolda bazan ihtiyaç duyuyor insan hayal işte şu an hiç bir şeyde kesinlik ve netlik yok ama genel hatlar bu yönde olacak keşke elimin altında bir inazuma olsa , şahane bir şey yapacağımda ince ölçümler ve açılı bükümler motor olmadan olmuyor mecbur kalıba sadık kalmak durumunda kalıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilomtereler 15 bini geçsin herkes doysun kış gelsin 8000 civarı ilanlar gelsin ben birtane alıcam Adem şuana kadar ...... tane motor sattım belki , ölü pazarlığını müşteriden güzel öğrendim ,,, mal sahibini sürüm sürüm süründürücem )
    hee hee hee ben şimdi sıfır alıp gresleyip kömürlükte 2100 yılına kadar sakjlayıp torunlarıma bırakacağım o zaman daha değer kazanıyor klasik ve antika olarak

sende çok acımasızssın ama beaaaa
    zenon ve gs500inanc bunu beğendiler.

Motosikleti
    reis hrrsey bittikten sonra renk ne olacak
    ornegin ben parlak nikelaj istiyorub bu mumkunmu acaba

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ınazuma koruma demiri yakın zamanda meydana çıkacak konu hakkındaki fikirleriniz benim için önemli yapabileceğim sınırlar içinde fikirlerinizi söylerseniz ortaya daha güzel bir şey çıkartabiliriz

benim düşüncelerim,,, kesinlikle şu an mevcut koruma demirinden daha sağlam olacak ve daha geniş olacak , orjinal demirin ağırlığı 1200 gr civarı gelmekte , benim şu an doğaçlama elimdeki eski malzemeyle yapmaya çalıştığım demirin sadece yarısı 1200 gr geliyor yani toplamda 2.5 kg bir ağırlığı olacak bunun ne anlama geldiğini kestiremeyen arkadaşlar için söylemek isterim , şayet bu koruma demiri yamulup işlevini görmez hale geldiyse , yaşamın anlamını yitirdiği andır , öyle yatmayla kalkmayla yamulacak bir parça değildir
    allah inşallah kaza keder göstermez ve inşallah bu koruma işlevini görmez,

öte yandan elimin altında bir ınazuma olmayışından sebep malesef orjinal demirin bağlantı yerlerinin kalıbına mutabık kalmak durumunda kalıyorum şayet bir ınazuma olmuş olsa emin olun ortaya çok daha estetik kaliteli ve sağlam iş çıkacağı aşikardır, bakalım zaman neyi gösterecek bir kaç güne ilk koruma demiri meydana çıkacak paylaşımını yaparım kend,inize iyi bakın kazasız sürüşler.

ayağımızıda koyabileceğimiz bir yer olsa uzun yolda bazan ihtiyaç duyuyor insan hayal işte şu an hiç bir şeyde kesinlik ve netlik yok ama genel hatlar bu yönde olacak keşke elimin altında bir inazuma olsa , şahane bir şey yapacağımda ince ölçümler ve açılı bükümler motor olmadan olmuyor mecbur kalıba sadık kalmak durumunda kalıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

hee hee hee ben şimdi sıfır alıp gresleyip kömürlükte 2100 yılına kadar sakjlayıp torunlarıma bırakacağım o zaman daha değer kazanıyor klasik ve antika olarak

sende çok acımasızssın ama beaaaa
    Kırmızı İnazumaya çanta aparatı yapmıştınız.Dostunuzdu sanırım , satıldı mı? Ona bakarsınız diye düşünmüştüm.Kolay gelsin.

Motosikleti
    reis hrrsey bittikten sonra renk ne olacak
    ornegin ben parlak nikelaj istiyorub bu mumkunmu acaba

tabiki olabilir lakin ortada kesin bir talep ve adet sözkonusu olmalı ,bir kaç parça ürün zannediyorum biraz tuzluya gelir , şu anki amacım koruma demirini geliştirmek ve sağlamlık , tabi estetiğide önemli lakin söylediğin şeyi hiç düşünmedim işin aslı nikelaj kaplamayı iyi yapamazlarsa sonradan dökülme yapabilir , konuya tam hakim değilim araştırmak lazım sanayide , benim fikrim siyah olmasından yana, çünki allah göstermesin , yatma kalkma olur , tekrar boyarsın , ama nikelaj kaplandığı zaman çizildiğinde boyama şansın olmaz çünki nikelajın üzerinde boya durmaz ve hakkıyla adam gibi nikelaj yapacak birilerini bulmam gerek , herşeyden önemlisi maliyet ne olur kaça yaparlar ama ilerleyen zamanlarda düşünülebilir ,

hatta eveli günü sanayide elektrostatic boya için görüşmeler yaptım hem maliyetli hemde adet sayısı az yani mantık ,,, adet sayısı ne kadar fazla olursa, fiyatında o kadar düştüğü yöne sürüklenmekte ilerleyen zamanlarda talep doğrultusunda olabilir ama şu an için zor görünmekte

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı DayDreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı İnazumaya çanta aparatı yapmıştınız.Dostunuzdu sanırım , satıldı mı? Ona bakarsınız diye düşünmüştüm.Kolay gelsin.
    satıldımı derken ? 20 adet arka çanta demiri, yapmıştım hala elimde mevcut teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)