Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    rodaj dönemin de biraz yakabilir. Nasıl sana da çok seri geldi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Rodajda seri gelmesi imkansız zaten bisiklet gibi kullanıyorum

Motosikleti
    Honda1000RR
    o kadar yavaş kullanıyorum diyorsun yani

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    120'yi falan görüyorum ama hard kullanmıyorum. Sakin sakin çıkıyorum o hıza da..
    "CaRPe DieM"

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Spil Dağı Manisa, esasında beyazla pek aram yok ama şansıma hep beyaz denk geliyor

Bu da önceki pamuk prensesim
    cihan54 ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Anıl resmini görünce tanıdım seni çilingir mehmet yakın arkadaşım olur orda tanışmıştık seninle. senin maxi scoter denemiştik. Dünkü toplantıdan resimler var mı? Bence beyaz da çok güzel duruyor be. Makine tasarım harikası kardeşim

Cihan yazın düşündüğümüz datça turuna 1 gün erken gelip misafirim ol hep beraber birde spil yapalım

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spil Dağı Manisa, esasında beyazla pek aram yok ama şansıma hep beyaz denk geliyor
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...36949000_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...48345509_n.jpg
    Bu da önceki pamuk prensesim
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...41988525_n.jpg
    8'ciler canlanıyor. Maşallah maşallah makine de yakıyor yani. Benim oğlanın ikiz kardeşisi gibi İnşallah seninle de tanışmak kısmet olur astral. Konuda da aktif olursun umarım.. Hanimiş 8'ciler

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anıl resmini görünce tanıdım seni çilingir mehmet yakın arkadaşım olur orda tanışmıştık seninle. senin maxi scoter denemiştik. Dünkü toplantıdan resimler var mı? Bence beyaz da çok güzel duruyor be. Makine tasarım harikası kardeşim

Cihan yazın düşündüğümüz datça turuna 1 gün erken gelip misafirim ol hep beraber birde spil yapalım
    Bakalım kısmet diyelim Şu anda haziran ortası için zemin hazırlıyorum kendime de..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Anıl plaka harbiden çok estetik durmuş, bende kenarlarından küçültüp ince yazdırdım fena olmadı. Bu hafta içi bir akşam çay içeriz

Motosikleti
    Çilingir Mehmet dedin ,anahtar kelimeyi söyledin! Büyük ihtimal bende seni tanırım, zaten Manisa küçük yer...Maxi derken 2008 yılında X9 500 vardı sanırım onu söylüyorsun. Esas olarak İtalyanları severim ve kullanırım ama arada sadece Yamahaya kaçış yapıyorum. Ducati'den önce yine yami vardı XT660X. Buluşma fotoğrafları mevcut ama şuan ekleyemiyorum, yaklaşık 200 kişi vardı, en son 80 adet motosiklet, 20 adet bisikletli ve birçok aracı ile gelen motosiklet tutkunu vardı, hem de yağmurlu havaya rağmen...Bu organizasyon baharda olsaydı 200-300 motosiklet gelirdi,sadece Kuşadasından 20 motosiklet yağmur nedeniyle gelemedi. Çok güzel bir organizasyon oldu...
    Plakayı ben Ankara'da yaptırıyorum, temizisplaka.com, malzeme ve işçiliği güzel,üretici olduğundan fiyat uygun; 20TL+6TL kargo veriyorum. Görüşmek üzere.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Manisa için çok güzel bir organizasyon oldu malesef işlerden dolayı gelemedim, bir daha ki sefere diyelim.Plaka gayet makul bir fiyatmış. 2008 olabilir ER5 satıp 600F almıştım o sene. Cihanın gezisinde resimler var

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-kacamagi.html

Motosikleti
    Evet, Ahmet seni tanıyorum,resimlerde görünce anladım Manisa'da biz sürekli arkadaşlarla buluşuyoruz,kısa geziler vs yapıyoruz. Mesela Uğur Civanoğlu var,merkezde matadorun yanında inşaat malzemeleri satıyor BMW K1200S var onda, Vatan bilg. çalışan Çınar var Fazer'lı, birde küçük sanayide kalıp işi yapan Doğan var yine fazerlı. Arada Çilingir Mehmet'in arkadaşı Sinan katılıyor. Bizim kadro genelde bu,senide bekleriz..

Motosikleti
    Honda1000RR
    Evet kişileri genelde tanıyorum. BMW ve vatanda çalışan fazerli arkadaş bizim yamahacı serhatın orda bakımlarını yapıyorlardı tanışmıştık. Sinanı zaten tanıyorum. Bizim grupta yakın arkadaşlarım fazer600 bekir (sembol elektrik)mehmetin akrabası her yere beraber gidiyoruz,r6-KAWA636 cılar vardı şimdi sattılar yeni arayış içerisindeler. Geçen sene 2013'te 4 tane sıfır yamaha xmax alan arkadaşlarımız var bakalım bu sene nasıl olacak. Haziran ayına datça planımız var sizde isterseniz buyrun gelin. Yarın akşam izmire ünlü tostçuya gidelim diyoruz ama tam kesin değil, gelmek ister misin?

Bak cihan kardeşimiz nasipse sakaryadan datça turuna katılmayı düşünüyor

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Nasipse o tarafa doğru gelicem inşallah.. Herhangi bir iş değişikliğim olmazsa yıllık iznim de olacak.. İş değişikliği yaparsam benim için izin hayal olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Biraz önce Michelin Pilot Power 3 lastiklerimizin de siparişini vermiş bulunuyorum.. yarın elimize ulaşacak. İş yoğunluğundan dolayı bir dahaki haftasonu anca taktırabilcem o ayrı mesele
    Çıkan lastikleri isteyen olursa 500 tl karşılığında verebilirim motorun üzerinde gelen lastikler Bridgestone Battlax BT-021
    mkaptan ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Aman diyem lastikler takılırken dikkat etsinler kenarlarını bizim sattığımız 6 daki gibi çizip zarar vermesinler.

Yazın biz de bekirin 6'ya Michelin aldık daha önce metzeller m5 kullanmıştı, michelinı daha yumuşak ve güzel buldu.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hmm bunu bildiğim iyi oldu.. M5 aslında çok yumuşak hamurlu bi lastik. Bu yüzden performansı da çok iyi. Ama çabuk bitiyo haliyle.. Bakalım Pipo'nun performansı memnun edecek mi beni M5'e göre..

O lastik takma olayına ben de takığım yaa. Bi de balans olayına.. Kara kara düşünürken, benim motorcu bana balans yaptırmayacağımı, zaten motorun da lastiğin de yeni olacağından balans gerekmediğini söyledi. O yüzden balanstan yırttık.. Ama lastik takılması muhabbeti var şimdi de.. Ki Sakarya bunun için pek biçilmiş kaftan değil. Burada lastik takılmasını da balansını da oto lastikçisi yapıyo :(
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Lastik de, jant da yeni olsa balans yapılır. Öyle bir durum olsa neden fabrikadan çıkan sıfır araçlarda bile balans var, bu işten kaçmanın bir yolu! Birde BT-021 kötü bir lastik değil, Altın Elbiseli Adam test yaptı,lastikleri atın dedi,herkesin kafasına bu lastik kötü imajı çizdi. Ben şahsen memnunum, yurtdışında hiçbir sitede de fz8'de bu lastikleri atın diye birşey duymadım. Aksine adamlar virajda dibine kadar kullanıyorlar,bizim yollar farklı da olsa, bu yollarda diğer lastiklerinde kötü olması gerekir bence!

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Dediğin "bizim yollar" faktörü işi bozuyor aslında. Hem kaliteli değil hem de her taraf farklı karakteristikte asfalta sahip. Bir arkadaşım da bir ay kadar önce aldı aynı motoru ve günde 3 defa düşme tehlikesi atlatıyorum lastikten dolayı dedi. Ben de bu yönde tepkiler almıştım daha önce de bu lastikten. Çevremde çok sayıda 8 kullanıcısı var. Balans konusunda aslında seninle aynı fikirdeyim. O yüzden sırf balans yaptırmaya istanbula götürücem motoru rodaj bitiminde...
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Bende lastiklerden memnunum herhangi bir şikayetim yok. He sınırları da çok zorlamıyorum. 2011 - 2012' de kullanılan lastiklerin 2013'te kullanılmadığını farklı olduğunu duydum, araştırmak lazım. İlanlarda da 2013 lastik değişimi gerektirmez,amortisör ve kaymaz koltuk farkını göz önünde bulundurun falan diye yazıyorlardı.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    doğrudur tabi. Üzerindeki lastiklerin fiyatı boşuna 1200tl değildir
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Ahmet, benim motor Ekim'de yola çıkmış 2013 model aynı lastiklere sahip, Dot tarihleri de 2013 ortası,kısaca 2013'de de aynı lastikler kullanıldı. Sıfır ilanlara bakıyorum,deseninden aynı lastikler olduğu belli. 2013 farkları, ayarlı ön amortisörler,kaydırmaz malzemeli koltuk döşemeleri,arka amortisör farkı,fazer yazılarının olduğu yerler siyah plastik vs vs. birde 2011'lere göre konjektör arka tarafa alınmış...Bende lastiği ve motoru limitlerde kullanmıyorum bu yüzden yol tutuşunda bir problem yaşamadım,belki bu durum amortisör sistemi farkından da olabilir.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)