Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Fazer + Ege + Yılbaşı = "Küçük bir kış kaçamağı..."

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Herkese selamlar motordaşlar; sayın "yolda gördüğümde selam verdiklerim" , saygıdeğer "aynı yola baş koyduğum güzel insanlar"

1-2 saat önce tamamladığım bir turumun da başlığını ayağımın tozuyla (Tekerimin tozuyla ) Açayım dedim. Çünkü üzerimde bi yük olacak zamanla... Sebebi de, bu turumda birçok arkadaşımı göreyim, tanışalım, hatıralar edinelim dedik. Ki bu kişiler Fazer kardeşliği de diyebileceğimiz benim gibi Fazer tutkunu olan arkadaşlar

Kısaca bahsetmem gerekirse. 28 Aralık Cumartesi gününden başlayıp 1 Ocak Çarşamba gününe kadar süren, 1500km tepilen, 6 farklı şehirden Fazer severleri bulunduran ve bunların dışında da karmakarışık bir tur diyebiliriz. Anlatım ve fotoğraflara geçeyim ki daha fazla saçmalamıyım

Yola çıkıp ilk durağım olan Bursa'da ÇEL1KYELEK'e uğrayarak soluklanıyorum. Birer kahve içip laflıyoruz. Çok nazif bir insan Halil hocam. Hoş sohbetin için tekrar teşekkürler.

Eee günler kısa tabi, fazla zaman kaybetmeyip Bursa'dan ayrılıyorum. İstikamet Balıkesir. Yolda Susurluk'ta ufak bir mola verip ozgurakman'ı arıyorum, buluşmak için gerekli görüşmeyi yapıp hemen yanında bitiveriyorum orada turumun ortalama hızının 150km/h olduğunu öğrendi ve biraz şaşırdı sanıyorum. normalde uzun sürüşlerimde daha sakin seyrediyorum tabi fakat dediğim gibi, günler kışın kısa olduğundan iyi programlamam gerekiyor. Bu da tempolu olmayı gerektirdi tabi.. yay/ada (Halk ağızıyla yaylada haline gelmiş) avm'de kırk yıllık hatrımızı da fincanlara yazıyoruz. Özgür oldukça teknik bir insan. Araştırmacı ruhlu olduğu ve el emeğine önem verdiği ortada Orada söylemeyi unuttum sanırım. S2 çamurluğunu S1'e (orjinal şekilde) entegre edebilirim. Yeterki elimde numune olsun

Yolcu yolunda gerek. Sıradaki durağım da son anda Manisa oldu. "Bana da uğra, darılırım" diye yoldayken bana ulaşabilen (MNS-FZ6) Ahmet üstadımla da çok şükür tanışabildik. Tecrübeli bir insan, daha bol bol görüşüp tecrübelerinden faydalanmak isterim Bu arada motorları değiştik ve bir süre bana eşlik etti.. Fazer 8'i bir kez daha bana hatırlattık hocam, ne diyim ben sana. En sonunda aldıracaksınız bir tane de bana

İlk sığınacağım liman İzmir. Tabiiki mkaptan nickli nam-ı diğer traktörcü Mustafa'ya konuşlanıyorum. Gelecek başka zaman bulamadın mı olm. diyerek beni evine kabul etti. (Nasıl bir çelişkiyse ) Annesi babası olsun eşi Birsen olsun, çok iyi insanlar. Allah hepsine uzun ömür versin kardeşim. Hepsine çok selamlarımı ilet tekrardan. Dur emrah moduna da gireyim. Bana sıcak yuvanızı açtınız elinizlen doyurdunuz. Hatta doyurmakla yeinmediniz, al bundan da ye bundan da bundan da diye diye obeze çevirdiniz. Allah sizden razı olsun aaabi

Tabi Mustafa bize boyoz kahvaltısı da sundu saolsun. Kendisi Fazer'ını gaddar bir şekilde sattığı ve vstrom arayışında olduğu için bana artçı olmakla yetindi garibim. Umarım sana iyi şoförlük yapmışımdır da keyif almışsındır birader. Yoksa arkamda neler yaptığını o sırada göremediğimden bilmiyorum yani

Mustafayla Şirince - Selçuk - Kuşadası gibi egzantrik bir tur gerçekleştirdik. (Sonrasında tabi Kuşadasına ayrı geçiş yaptım)

Şirince sonrası Kuşadası...

Mustafa'dan sonra sırnaşacağım kişi Kuşadasının hayalet sürücüsü Aybars oluyor. Biraz gizli saklı takılan bir Fazer tutkunu olduğundan pek tanınmaz ama birçok kişiyi gizli gizli takip ettiğinden iyi tanıyor motorunu gırtlağına kadar "E-BAY" ile dolduran saygıdeğer kişilik Aybars Kuşadasında bir aperatif işletiyor. Yolu düşen herkese kokoreçini, tavuk sotesini, özel kahvaltısını tavsiye ediyoruz. Dur bi dk, o kahvaltı bana özeldi doğru ya Senden de Allah razı olsun kardeşcağızım, resmen dolu dolu geçirdik zamanı ya la ama kalaydım iyidi

Bu arada adam hemen tavrını koydu. Ben bu motoru böyle pasaklı pasaklı almam Kuşadasına dedi. Sıvadı kolları, parlattı headers'ları Eline sağlık bre

Öncesi

Sonrası

Bir Fazer daha bulup 3 silahşörleri oynuyoruz

Bu hafta kardeşcağızlarımın kendi elcağızlarıyla yaptığı çok güzel yiyeceklerden tattık. Elinize sağlık canlar

Ve Aybars'la bazı sanatsal çalışmalara imza attık

Eee yılbaşını Kuşadasında nasıl geçirirsin... Gripin konseri ile kuşadasındaki son saatlerimi renklendirdik..

Sakarya'ya geri dönüş yapacağım sabah bir sıkıntımız vardı. Yılbaşı eğlencesini fazla kaçıran bazı kişiler benim motorun dikiz aynasını kırmış. Hoşgörü ile karşılayıp bilerek yapmadıklarını düşünüyorum ve çok da ağır konuşmuyorum kendilerine.. Yani umarım bilerek yapmamışlardır Aybarsla yılbaşı sabahında sanayi sanayi dolaşıyoruz ve sonunda motorlarla uğraşabileceğimiz bir yer buluyoruz. Aybars'ın dikiz aynasını söküp benim motora taktık. Nasıl bir canilik ettim farkındayım ama yapacak birşey yok. (Tekrar saolasın kardeşim...)

Dönüşü gidişten daha soğuk bir süreçle tamamlıyorum. Dönüş süresince birçok motosikletle selamlaştık. Buradalarsa tekrardan selam olsun sayın tekerdaşlarım

Birkaç küçük enstantane ile konuyu tamamlıyayım... Herkese keyifli sürüşler

Saolsunlar kardeşlerim bana küçük süprizler hazırlamışlar. Bunlardan biri de Mustafa'nın bulup buluşturduğu asitli içecek markası olan Cihan şişesi

Fazer gören masum traktörcü Mustafa

Oğlumun panzotlarını ısırayım, yerim onu ben

Bir insan evladı hep mi semirir arkadaşım. Nerede bir boşluk bulsan hemen çök yayıl... Yok yok Fazer'ı satman doğru karar. Çürük Fazer'cıları temizlemeye devam

Güzel güzel geziyoruz, o yollarda viraj da mı yapıyeağhh.. (Filin aklını alırlar )

SAYGILAR...
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Güzel gezi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayırlı uğurlu olsun..alnının akıyla kazası belasız bitirdin..üşümeyeymişsin iyiymiş darısı başımıza artık

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun..alnının akıyla kazası belasız bitirdin..üşümeyeymişsin iyiymiş darısı başımıza artık
    Seni de sürüklemek için çok uğraştım da gelmedin kerata

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    maşallah tekerine taş deymesin......
    cihan54 bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Mangal'a sizide bekledik fakat çoktan kuşadasına yolculuğa başlamışsınız...Tanışsak hoş olurdu.

İzmir merkezinde içimden geçen fazer sizinmiydi acaba Sakin sakin seyrederken powww diye birşey uzadı yanımdan.Gaz açtım fakat ayrıma gireceğim için çabuk kapayıp yetişemedim
    cihan54 bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    lastikleri parlatmışsın. filler M3 müydü onu görememiştim buluştuğumuzda

çamurluk konusunu keşke önceden konuşabilmiş olsaydık da ben de bu karbon fiberi alacağıma s2 çamurluğunun karbonunu alsaydım

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mangal'a sizide bekledik fakat çoktan kuşadasına yolculuğa başlamışsınız...Tanışsak hoş olurdu.

İzmir merkezinde içimden geçen fazer sizinmiydi acaba Sakin sakin seyrederken powww diye birşey uzadı yanımdan.Gaz açtım fakat ayrıma gireceğim için çabuk kapayıp yetişemedim
    hangi gün saat kaç sıralarında

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri parlatmışsın. filler M3 müydü onu görememiştim buluştuğumuzda

çamurluk konusunu keşke önceden konuşabilmiş olsaydık da ben de bu karbon fiberi alacağıma s2 çamurluğunun karbonunu alsaydım
    Eskiden M3 kullanıyordum da şu ankiler M5. Önümüzdeki sene M7 giyecek oğlum abisi

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ağlıycam yemin ediyorum, dört koldan saldırıyor herkes final dönemi

tebrik ederim süper gezmişsin

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi gün saat kaç sıralarında

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Eskiden M3 kullanıyordum da şu ankiler M5. Önümüzdeki sene M7 giyecek oğlum abisi
    11:00 civarları. 5 10 gece olabilir en çok Karşıyaka ayrımı öncesi Siyah Z750 ben

M3 süper lastikti M5 eh işte...M7 bende alacağım bu arada
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla Z750 farketmedim ama o saatlerde otobandan sabuncubeli'ne geçiyordum. Söylediğin muhit mi oluyo bilmiyorum.. kırmızı bi Fazer. Benim sırtımda büyük bi sırt çantası vardı. Eğer gördüğünse...
    flame bunu beğendi.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Yine keyifle okuduğumuz bir gezi teşekkür ederiz gazlamaya devam

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Keyifli gezi olmus, fazer abisini görünce çok sevinmiş ufakta olsa bir tatsızlık gölge düşürmemiş, fazer candır,eline sağlık

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    cihan abi geldin o kadar izmire görüşemedik gitti :(

Bir türlü denk gelemedik pazar günü bizim gezi etkinligine denk geldi :/

pazarteside sen kuşadasındaydın bende okula dönmek zorunda kaldım.

Affet artıkın cem kardeşini ben gelecegim inş sakaryaya yanına

Bende pek yerimde duran biri degilim sürekli bulundugum yerler degişken oluyor.

Pazar günü keşke izmir mt'nin mangal etkinligine mustafa ile birlikte katılabilseydınız..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben bilmem. Üzerime düşeni yaptım. Gelirken, geldiğimde, dönecekken haber verdim. Ayrıca dönerken kırkağaçtasın diye, izmirde, Manisada ve Akhisarda aradım seni. Açmadın.. Mangal etkinliğinden de haberimiz yoktu, olsaydı gelirdik
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Z750 farketmedim ama o saatlerde otobandan sabuncubeli'ne geçiyordum. Söylediğin muhit mi oluyo bilmiyorum.. kırmızı bi Fazer. Benim sırtımda büyük bi sırt çantası vardı. Eğer gördüğünse...
    Pazar günü gündüz 11:05 civarı olabilir.Yok bu dediğim yer Bornovadan Konak-Alsancak istikametine doğruydu...Motosiklet sizinkinin rengindeydi.Çanta hatırlamıyorum ama egzozlu ve gayet hızlıydı

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    On numara beş yıldız. Helal olsun. Tebrikler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Heaa.. Pazar günü artçılıydım ben. İçinden geçen ben değilimdir

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum güzel gezi olmuş. Şu kış gününde Ankara'nın soğuğunda bizi zorla yollara düşüreceksin
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum güzel gezi olmuş. Şu kış gününde Ankara'nın soğuğunda bizi zorla yollara düşüreceksin
    Sen her mevsim ve yol şartında geziyorsun, biz de seni keyifle takip ediyoruz hocam. Arada bir de kaçamak yapıyoruz işte
    S6453 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)