Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsoz kullanan herkes söylediklerini kullanıyo diyebilirim. Bir iki istisna dışında, sen üzerine alınma Mehmet'im
    Yani hocam daha açık olursanız memnun olurum. Sonuçta sizin tecrübelerinizi dinleyerek bir karar vermek istiyoruz. Mesela siz orjinal egzoz ile mi kullanıyorsunuz? Yada değiştirdiniz mi? Değiştirdiyseniz egzozu anlatabilir misiniz? Marka, fiyat, performans, ses, tedarik edilebilecek yerler gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani hocam daha açık olursanız memnun olurum. Sonuçta sizin tecrübelerinizi dinleyerek bir karar vermek istiyoruz. Mesela siz orjinal egzoz ile mi kullanıyorsunuz? Yada değiştirdiniz mi? Değiştirdiyseniz egzozu anlatabilir misiniz? Marka, fiyat, performans, ses, tedarik edilebilecek yerler gibi.
    Ben eski motorum fazer 6'da da Yoshimura Trioval kullanıyordum. Fazer 8 aldığımda da yine Yoshimura (R77 Carbon) tercih ettim. Ayrıca performans hava filtresi tabi. Kimileri de Bros kardeşler takılır. Gayet gürdür. Kimisi Akrep takılır. Gayet serttir.

Fazer 6, R6, 600RR, litrelikler, veya F kasa 4 silindir kardeşlerde egsoz markalarına göre seste büyük değişimler meydana geliyor. Fakat Fazer 8'de marka modeller arası çok az farklar oluşur. Yalnızca, markaların kendi DNA'larını taşıyan ses tınısı değişimi var. Akrapovic'in desibeli yükseltir. Devir yükseldikçe incelir. Yoshimura'nın ses desibeli Akrapovic'ten bir tık alttadır, fakat alt devirde de üst devirde de tok ses çıkarır. Twobros ve LeoVince desibelleri en yüksel olanlardır. Fakat yüksek devirlerde cırlayan bir ses karakteri vardır, fazla incelir. Mivv'i şimdi hatırlamıyorum ama imkanım olsa bir Remus takmak isterdim. Şahsen aşık olmuştum sesine. Aşırı tok ve homurdanan bir sesi vardır.

Fiyatların ne durumda olduğunu bilmiyorum ama pahalıdan ucuza sayarsak sanıyorumki Akrep-Twobros-Yoshi-Leo diye gidiyor olabilir.

Performans derken neyi kastettiğini anlamadım. Tedarik olarak da ben yurt dışından tedarik eden kişisel çalışan birinden satın almıştım. Bu tarz birini bulamaz veya yurt dışından kendin tedarik edemezsen motosiklet bayiilerinden talep edebilirsin. maliyeti biraz daha artacaktır.

Bu söylediklerim Fazer 8 için geçerlidir. Diğer marka ve modellerde değişkenlik gösterecektir...
    Maslak ve CraCheR bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

abi bununla mivv arasında ses farkı yok sanki

https://www.youtube.com/watch?v=qmPpT6AXh1M

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eski motorum fazer 6'da da Yoshimura Trioval kullanıyordum. Fazer 8 aldığımda da yine Yoshimura (R77 Carbon) tercih ettim. Ayrıca performans hava filtresi tabi. Kimileri de Bros kardeşler takılır. Gayet gürdür. Kimisi Akrep takılır. Gayet serttir.

Fazer 6, R6, 600RR, litrelikler, veya F kasa 4 silindir kardeşlerde egsoz markalarına göre seste büyük değişimler meydana geliyor. Fakat Fazer 8'de marka modeller arası çok az farklar oluşur. Yalnızca, markaların kendi DNA'larını taşıyan ses tınısı değişimi var. Akrapovic'in desibeli yükseltir. Devir yükseldikçe incelir. Yoshimura'nın ses desibeli Akrapovic'ten bir tık alttadır, fakat alt devirde de üst devirde de tok ses çıkarır. Twobros ve LeoVince desibelleri en yüksel olanlardır. Fakat yüksek devirlerde cırlayan bir ses karakteri vardır, fazla incelir. Mivv'i şimdi hatırlamıyorum ama imkanım olsa bir Remus takmak isterdim. Şahsen aşık olmuştum sesine. Aşırı tok ve homurdanan bir sesi vardır.

Fiyatların ne durumda olduğunu bilmiyorum ama pahalıdan ucuza sayarsak sanıyorumki Akrep-Twobros-Yoshi-Leo diye gidiyor olabilir.

Performans derken neyi kastettiğini anlamadım. Tedarik olarak da ben yurt dışından tedarik eden kişisel çalışan birinden satın almıştım. Bu tarz birini bulamaz veya yurt dışından kendin tedarik edemezsen motosiklet bayiilerinden talep edebilirsin. maliyeti biraz daha artacaktır.

Bu söylediklerim Fazer 8 için geçerlidir. Diğer marka ve modellerde değişkenlik gösterecektir...
    Değerli yorumun için teşekkür ederim hocam. Henüz motoru almadığımız için şuan sadece internetten egzoz arıyoruz. Sahibinden.com a yazdığımda da fazer 8 için sadece tiger egzozlar çıkıyor. Ürün yelpazesi çok dar. Diğer markaların TR lokasyonlu satıcılara ulaşmam gerekir. Şuan bu konuda pek bilgimiz yok açıkçası.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bununla mivv arasında ses farkı yok sanki

https://www.youtube.com/watch?v=qmPpT6AXh1M
    Dediğim gibi bizim 8'lerde markadan markaya çok değişkenlik gösteren birşey yok. Ama Arowun yüksüz sesi de fena değil hani
    Maslak bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

undone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS , 2014' R1200 GS ADV.
    Akrapovic kullanan biri olarak size tek bi marka önerebilirim , kesinlikle Two Brothers alın hatta imkan varsa full sistem alın
    Maslak, mehmetoguzzz ve mesmeyut bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı undone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic kullanan biri olarak size tek bi marka önerebilirim , kesinlikle Two Brothers alın hatta imkan varsa full sistem alın
    Desibeli çok güçlü
    "CaRPe DieM"

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Kameramızı aldık cihan yavaş yavaş hazırlıkları yapıyoruz yorumlar ve kullananlar çok memnun üstelik sitede indirim yapınca kaçırılmaz oldu artık. Kullananlar 650 civarı almış ve gayet memnunlar. Bize de yeter diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/nex...oryId=22018092

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kameramızı aldık cihan yavaş yavaş hazırlıkları yapıyoruz yorumlar ve kullananlar çok memnun üstelik sitede indirim yapınca kaçırılmaz oldu artık. Kullananlar 650 civarı almış ve gayet memnunlar. Bize de yeter diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/nex...oryId=22018092
    Hadi hayırlı ola.. bi 64'lük kart alman da mantıklı sanırım.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Sağol kardeşim, 32gb aldık onuda.
    Maslak bunu beğendi.

Sağol kardeşim, 32gb aldık onuda.
    Hayırlı olsun abi güle güle kullan
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Teşekkür ederim sağolun. Gurup adına aldık bakarsın memnun kalırsak ileride bir tane daha alırız

Teşekkür ederim sağolun. Gurup adına aldık bakarsın memnun kalırsak ileride bir tane daha alırız
    fiyat cok makul geldi bana illa iş görecektir bende sony aldım bir heves şimdi bakıyorumda gerek yokmuş gibi sanki; deneme çekimi yapıp burada paylaşmak istersen almak isteyenler için kaynak olur
    http://www.n11.com/sony-as100v-wifig...PHhRoCg9nw_wcB
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

zekerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8 Fazer & Honda Goldwing
    Arkadaşlar merhaba

Uzun bir aradan sonra bir fazer 8 sahibi olarak motosiklet severlerin arasına katıldım. Uzun zamandır 2015 modelinin çıkmasını bekliyordum. Fuar sabahı yamaha standına gittiğimde yeni modelin malesef 31.150 TL olduğunu gördüm. Ayrıca 2015 modelin rengi hiç hoşuma gitmedi. Aydın nazillideki bayide bir adet 2014 modeli kalmıştı. Biraz zahmetli de olsa onu aldım.

Daha önce fazer 6, fazer 1, Honda VFR 800, Honda st1300 kullanmıştım. Genel olarak beklentilerimin dışında çıkmadı fazer 8. Her ne kadar fazer 1 kadar uzamasa da fazer 6'ya nispeten oldukça atak geldi. Ancak en son kullandığım ST 1300'den sonra cbf 150 hissi verdi diyebilirim. Kullanım açısından oldukça rahat, hafif ve kıvrak.

Daha öncede bahsettiğim gibi motoru Aydından aldım ve İstanbulda ikamet ediyorum. Kargo veya otobüs ile sıkıntı olabilir düşüncesiyle bir hafta önce sürerek getirdim motoru. Ancak anladım ki uzun yol için hava durumu pek müsait değil. Nazilliden Bandırma feribotuna 6 saatte gelebildim. Malum rodajdan dolayı fazla gazlayamadım. Ayrıca izmir sonrası başlayan yağmur iliklerime kadar işledi.

Yakıt tüketimi olarak ortalama 6 litre yakmışım. Maksimum 150 km hıza çıktım. Ortalama 120 km hız ile geldim. Bir kez akhisarda mola verdim. Daha önceki motorlarda 150 km yolculuktan sonra kalçada başlayan iğrenç ağrılar fazer 8 de pek olmadı. Titreşim diğer motorlara nazaran daha az geldi bana. Nasip olursa havaların ısınmasıyla en kısa zamanda bir yunanistan bulgaristan turu planlıyorum.

Herkese kazasız belasız bir sezon geçirmesini temenni ederim.
    Maslak, MNS-FZ6 ve S6453 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun, Allah temiz temiz nazarsız kazasız binmeyi nasip etsin.
    "CaRPe DieM"

Alıntı zekerya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Uzun bir aradan sonra bir fazer 8 sahibi olarak motosiklet severlerin arasına katıldım. Uzun zamandır 2015 modelinin çıkmasını bekliyordum. Fuar sabahı yamaha standına gittiğimde yeni modelin malesef 31.150 TL olduğunu gördüm. Ayrıca 2015 modelin rengi hiç hoşuma gitmedi. Aydın nazillideki bayide bir adet 2014 modeli kalmıştı. Biraz zahmetli de olsa onu aldım.

Daha önce fazer 6, fazer 1, Honda VFR 800, Honda st1300 kullanmıştım. Genel olarak beklentilerimin dışında çıkmadı fazer 8. Her ne kadar fazer 1 kadar uzamasa da fazer 6'ya nispeten oldukça atak geldi. Ancak en son kullandığım ST 1300'den sonra cbf 150 hissi verdi diyebilirim. Kullanım açısından oldukça rahat, hafif ve kıvrak.

Daha öncede bahsettiğim gibi motoru Aydından aldım ve İstanbulda ikamet ediyorum. Kargo veya otobüs ile sıkıntı olabilir düşüncesiyle bir hafta önce sürerek getirdim motoru. Ancak anladım ki uzun yol için hava durumu pek müsait değil. Nazilliden Bandırma feribotuna 6 saatte gelebildim. Malum rodajdan dolayı fazla gazlayamadım. Ayrıca izmir sonrası başlayan yağmur iliklerime kadar işledi.

Yakıt tüketimi olarak ortalama 6 litre yakmışım. Maksimum 150 km hıza çıktım. Ortalama 120 km hız ile geldim. Bir kez akhisarda mola verdim. Daha önceki motorlarda 150 km yolculuktan sonra kalçada başlayan iğrenç ağrılar fazer 8 de pek olmadı. Titreşim diğer motorlara nazaran daha az geldi bana. Nasip olursa havaların ısınmasıyla en kısa zamanda bir yunanistan bulgaristan turu planlıyorum.

Rabbim kaza bela vermesin motorunuz hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda1000RR
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat cok makul geldi bana illa iş görecektir bende sony aldım bir heves şimdi bakıyorumda gerek yokmuş gibi sanki; deneme çekimi yapıp burada paylaşmak istersen almak isteyenler için kaynak olur
    http://www.n11.com/sony-as100v-wifig...PHhRoCg9nw_wcB
    Tabi olur niye olmasın. Dün elimize geçti fiyatına göre çok iyi bir cihaz.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı zekerya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Dostum hayırlı olsun

Motorunla keyifli zamanlar geçirirsin umarım
    anadoluyollarinda.blogspot.com.tr

undone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS , 2014' R1200 GS ADV.
    Aletin 0 fiyatı harbiden 31.150tl olmuş.

zekerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8 Fazer & Honda Goldwing
    Cümleten çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Motorlarınızın kıymetini bilin Bu devirde altından daha kıymetli. Ancak aksesuar olayı ayrı bir dert. Malum fazer 8 de orta sehpa yok. Givi motor koruma demiri, orta sehpa ve radyatör koruma demiri için 1250 TL verdim.

Bu güne kadar hiç motosiklet kaskosu yaptırmamıştım. Bir arkadaşımın ısrarıyla 1500 TL ye de Anadolu sigortadan kasko yaptırdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)