Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Arkadaslar eski bir cbr250 kullanicisi olarak cbr125 almaya cok yakinim size bir sorum olacak 115ligin lastikleri 130luk gozume kotu gozukuyor 250ligin lastikleri 125 le uyar mi ? Uyarsa lastigini degistirmek isteyen biri olur ve lastigi bitmemis olup satmak isterse uygun fiyatli satinalabilirim ? Ama uyarmi oncelikle onu bilmemiz gerek
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar eski bir cbr250 kullanicisi olarak cbr125 almaya cok yakinim size bir sorum olacak 115ligin lastikleri 130luk gozume kotu gozukuyor 250ligin lastikleri 125 le uyar mi ? Uyarsa lastigini degistirmek isteyen biri olur ve lastigi bitmemis olup satmak isterse uygun fiyatli satinalabilirim ? Ama uyarmi oncelikle onu bilmemiz gerek
    uyar hocvam merak etmeyın 125 topiğindede yazmıstım 125 130 luk cbr250 ise 140 lık biz 250 ye 160 takmıstık uyduguna göre sizinkide uyar

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sağa çekme vardı demişsiniz.. Metak ettim zincir yüzünden motor sağa sola çekme yapar mı ?[COLOR="Silver"]

benim zincir aşırı kötü hale gelmişti bir kısmı bol bir kısmı gergin o yüzden çok sallanıyo ve motoru zıplatıyo du o yüzden motor terse yatıyodu galiba ama ben sola ağırlık vererek bir şekilde yine gidiyordum ama çok hafifti ama bıraksam motor sağa gidiyodu ama şimdi düzeldi dediğim gibi yeni bir motor oldu adeta

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Kokladım ama benzin kokuyordu,yağ değil gibi sanki...Bugün ben de temizleyeceğim bakalım

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    6.000 bakımının değişen parçaları ve toplam maliyeti nedir? bilgisi olan söyleyebilir mi?

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kokladım ama benzin kokuyordu,yağ değil gibi sanki...Bugün ben de temizleyeceğim bakalım
    dün bende zinciri değiştirdim yağlamada yaptılar geldim eve bi baktım yağ damlamış muhtemelen yağdan ötürü

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o akan benzindir normal bir durum. Sıcakta deponun içerisinde buharlaşma oluyor ve bu buharlaşan benzin tahliye borusu yardımı ile dışarı atılıyor. ayaklığın oradaki boruda bu bahsettiğim tahliye borusu.Güneş almayan kapalı bir yerde motoru bırakırsanız normal şartlarda buharlaşma pek olmayacağı için atmayacaktır. Birde depo fullendiğinde yine tahliyeden atılabiliyor fazlasını.
    Tuncbilek ve Didem17 bunu beğendiler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma takozu motor kapaginin hemen üst tarafına monte ediliyor aslında grenaji değil motor bloğunu koruyor bende var ciziksiz 100 tlye verebilirim isteraeb
    Teşekkür ederim hocam bilgi için.. Düşündüm ve vazgeçtim hocam koruma takozu takmaktan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zincir aşırı kötü hale gelmişti bir kısmı bol bir kısmı gergin o yüzden çok sallanıyo ve motoru zıplatıyo du o yüzden motor terse yatıyodu galiba ama ben sola ağırlık vererek bir şekilde yine gidiyordum ama çok hafifti ama bıraksam motor sağa gidiyodu ama şimdi düzeldi dediğim gibi yeni bir motor oldu adeta
    Teşekkürler hocam bilgi için.. ;)
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6.000 bakımının değişen parçaları ve toplam maliyeti nedir? bilgisi olan söyleyebilir mi?
    UP UP UP UP UP

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    1.5 lt yağ artı işçilik parası değişen yok ,yağ filtresi 12 000 km diyor kitapçıkta ama ben olsam değiştiririm
    birde cbr 250 nmotorun varsa forumu okumanı öneririm bütün sayfaları okumuş biri olarak

Motosikleti
    honda cbr 250 r 2014
    bugün arkadaşımla berabar kurtbogazından dönerken daha yeni göbek den dönmüştüm ki yanımda bide baktım yamaha r6 yazıyordu yanımda yamahanın motorlarından anlamıyorum motora ilgim oldu olalı hondacıyım herneyse 600 filan diye zannediyorum ama 140 la yanından gectim bide bizde 2 kişiyiz yani herneyse kazana girdik kırmızı ışık önümde duruyor arkadaş yeşil yandı bagırıyor ama gitmiyor 70 dedim dip gaz yaptım yanından geçtim bakıyor bana otobana gectik ordan sonra rampa 3 km uzunlugunda bayagıda dik orda beni geçti ben 130 a kadar düştüm ama dip gaz dayım elimi çekmiyorum gazdan rampa bitince tabi her cıkışın bir inişi var inişte 2 kişiyiz 172 gördük bu arada benim cbr 250 yeni kasa çift far tabi yetişemedi bana r6 yazıyordu ama lastikler filan kasa 600 gibi duruyordu ama yoldu durdugu gibi durdu yani sadece bende kıymetlimi onun yüzünden zorladım

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar 2011 cbr250 dün akşam marşa bastıktan sonra gösterde ışıklarının sağ kısmının yanmadıgı bi süre sonra geri geldiğini ve kontagı ac kapa yaptıgımda aynı tepkiyi almaya başladım acaba akümü zayıf

Motosikleti
    Alıntı uguret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün arkadaşımla berabar kurtbogazından dönerken daha yeni göbek den dönmüştüm ki yanımda bide baktım yamaha r6 yazıyordu yanımda yamahanın motorlarından anlamıyorum motora ilgim oldu olalı hondacıyım herneyse 600 filan diye zannediyorum ama 140 la yanından gectim bide bizde 2 kişiyiz yani herneyse kazana girdik kırmızı ışık önümde duruyor arkadaş yeşil yandı bagırıyor ama gitmiyor 70 dedim dip gaz yaptım yanından geçtim bakıyor bana otobana gectik ordan sonra rampa 3 km uzunlugunda bayagıda dik orda beni geçti ben 130 a kadar düştüm ama dip gaz dayım elimi çekmiyorum gazdan rampa bitince tabi her cıkışın bir inişi var inişte 2 kişiyiz 172 gördük bu arada benim cbr 250 yeni kasa çift far tabi yetişemedi bana r6 yazıyordu ama lastikler filan kasa 600 gibi duruyordu ama yoldu durdugu gibi durdu yani sadece bende kıymetlimi onun yüzünden zorladım
    şimdi buradan çıkaracağımız mesaj ne
    Tardigrat, OnurTr ve depicci bunu beğendiler.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı uguret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEBEBİ NEYDİ Kİ?!?
    OnurTr ve depicci bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün beylikduUnden Mahmutbey gişelere giderken bir tane grenajsız 250yi sahibi öyle bir zorluyordu ki bıraktım artık geçsin gitsin diye. Apaçilerin elinde motorlar heba oluyor
    Tardigrat bunu beğendi.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Bugün yine doldurdum depoyu, Istanbul şehir içinde, yarı agresif sürüşte 100km'de 3.6 litre benzin tüketmiş motor.

Sizin değerleriniz ne aralarda?

Uzun yol giden var mı? Uzun yolda ne kadar yakar?

( 100km hesabı verirsek daha doğru olacaktır. Benzin fiyatları her yerde farklı ve değişiyor. )

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ filtresi, yağ filtre kapak contası, hava filtresi, yağ tapa pulu, motor yağı, sarf malzeme, işçilik = 187 tl

6600 km'de istanbul fiyatı (2-3 hafta önce)

Motosikleti
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ filtresi, yağ filtre kapak contası, hava filtresi, yağ tapa pulu, motor yağı, sarf malzeme, işçilik = 187 tl

6600 km'de istanbul fiyatı (2-3 hafta önce)
    çok ödemişsin bence

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ödemişsin bence
    ne kadar çok mesela? değişen parçalar ve toplam fiyat gittiğim serviste yazdığım gibiydi başka yetkili serviste de olsun olsun 20 tl aşağısı olsun

Motosikleti
    en pahalı yağ repsol 1.5 lt çarpı 35 52.5 tl yağ ve hava filtreleri 25 er tl maksimum tapa pulu 1tl yağ filtre contası metal değişmesine gerek yok ;sarf malzemesi 0 tl (elemanın elini temizlemek için sıktığı balata spreyinden banane )103.5 tl (bu fiyatlara kdv dahildir ) artı işçilik olması gereken budur senden 85 tl gibi bir işçilik almışlar

mümkünse ödediğin faturanın bir resmini atarmısın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler