Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    park halinde ceza yazılamaz diye bi kaide yok...park halindeki araca hız sınırını aşmaktan ceza keserse küfür etsin ama ortada bence bi gariplik yok...egsoz kabak gibi ortada...yasak olduğu belli...herşey açık ve net...

benim arabanın siyah cam filmlerine ceza yazsana araba orda duruyo park halinde yazamazsın mı diyecem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    Tamam kapatın konuyu , cezayı kesen sizin kadar düşünmemiştir , cezayı yiyen de büyük ihtimalle ödemiştir
    tugfox bunu beğendi.
    Araba kendini , motor sahibini öldürür demişler... O yüzden motorunuzu iyi tanıyın ve bakımlarını aksatmayın.....

Alıntı totocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende evraklar tam vs diye hep güvenirim kendime , meğer bahane olunca yazılıyormuş. Adam taktıktan sonra egzoza da laf eder , farın yanmıyor der , artçının kaskını sorar , 51km hızla gitsen şehiriçi ona da yazar. Valla ben de anlamıyorum köprüden avrupa yakasına geçerken o kadar emniyet şeridi kullanılıyor , millet plakalık iptal ediyor komple plaka yok vs. kimse görmez , bize denk gelir..............
    Niye araçların arasından geçiyorsun, emniyet şeridinden gitsene demesini biliyorlar. Ama emniyet şeridinde motorcu kaza yapsa 8/8 suçu verirler. İstanbul'daki kadar iki yüzlü trafik polisi görmedim. İyi ki egzozumu zamanında çıkarmışım, yanlarından geçerken hep 2-3 bin devire iniyordum ama duran motora bile uygulamaya denk gelirse egzoz cezası kesiliyormuş demek ki.
    Zippo's bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park halinde ceza yazılamaz diye bi kaide yok...park halindeki araca hız sınırını aşmaktan ceza keserse küfür etsin ama ortada bence bi gariplik yok...egsoz kabak gibi ortada...yasak olduğu belli...herşey açık ve net...

benim arabanın siyah cam filmlerine ceza yazsana araba orda duruyo park halinde yazamazsın mı diyecem...
    Poliste sesini duymadan egzostun orjinal olup olmadığını çok anlıyo ya Bırakın bu işleri.3 sene önce otomobilimde sadece egzost ucu vardı,park halindeydi aracım yine aynı şekilde.tam aracıma binerken polis yanıma gelip daha arabayı çalıştırmadan ''bu abart egzost sana ceza kesiyorum'' dedi.2 saat laf anlatmaya çalıştım bu egzost ucu diye.Bizim milletimiz düdüklenmeye iyi alıştığı için artık ses çıkarmaz zaten sizin gibi.Polisler haklı,polisler bir melek

Motosikleti
    CBR 250R
    Benim anlamadığım bir husus da şu...... Adamda gsxr var , 1000rr var. Orjinal egzoz o şekilde getirmiş distrübütör , onlara ne diyecekler. Hadi diyelim o orijinal egzoz işlem yapamayız diyecek polis abimiz , ya cbr 250ye uygulanan tiger vs daha mı çok ses çıkarıyor 4silindir motordan? Zaten testler yapılmış tam hatırlamıyorum rakamları ama 1-2 desibel oynarsa oynar , yüksek devirlerde bağırıyor motor ve biraz daha tok ses oluyor hepsi o. Çüv çüv uzay mekiği olmuyor sesi.

Zippo's herhalde egzozun ucuna kaynak yapılan egzoz ucunu anlamıştır o abim ama hava soğuktu herhalde. Üşümüş olabilir. Bir çorba ısmarlamanı filan beklemiştir
    Zippo's bunu beğendi.
    Araba kendini , motor sahibini öldürür demişler... O yüzden motorunuzu iyi tanıyın ve bakımlarını aksatmayın.....

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    allah belasını versın ya foca ruzgarının. 2.brandamı da aldı goturdu. bı daha alırsam kı dusunmuyorum (carsaf koycam akü...) halatla baglayacagım... ıyı motor o kadar yatık durmasına rgmen devrılmemıs o ruzgarda....

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah

az önce motordan düştüm, bina yıkımı olan bir sokaktan geçtim ,sokak bitiminde 90 derecelik bir dönüş var , orayı açıktan dönmek istedim, çünkü kamyonlardan düşen moloz parçları vardı yolda, karşıdan gelen bi araç sıkıştırınca mecburen molozların üstüne sürdüm, ön teker bi moloz parçasının üstünde resimdeki kadar kaydı ve sağa doğru düştüm, insanımız sağolsun araçlarından inip motoru kaldırdılar,koruma takoz demiri yamuldu onu düzelttim belli bile değil, sağ grenajdaki çizikler çok ama çok küçük belli bile olmuyor, egzoz korumada çizikler var, belki kaplatır, belki de değiştiririm.
    Sonuçta arka ayaklıkların açık olması ve koruma takozları motoru hasardan korudu. Kendimi suçladığım tek nokta gece acil serviste bir tandığa refakat ettiğim için uykusuzdum,uykusuz olarak motor kullanıp kendime fazla güvenmiş oldum. Allah bu kadarıyla uyardı işte. Buna da şükür. Motor kitapçığının başında da yazdığı gibi kendinizi fiziken ve ruhen hazır hissetmedikten sonra motora binmeyin. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah belasını versın ya foca ruzgarının. 2.brandamı da aldı goturdu. bı daha alırsam kı dusunmuyorum (carsaf koycam akü...) halatla baglayacagım... ıyı motor o kadar yatık durmasına rgmen devrılmemıs o ruzgarda....
    oranın rüzgarı sağlamdır, ben burada (İstanbul) motorun altından ucu plastik çengelli lastikle brandayı bağlıyorum, çantanın oturduğu plastiği de lastikle bağlıyorum,motoru sol tarafına eğik olarak duvar kenarına parkediyorum devrilme olmasın diye, yine de branda bu hatunun etekleri gibi havalanıyor
    wolrath bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    geçmiş olsun usta... cana gelmediğine göre sorun yok

Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun :( allah beterınden korusun...

benım de gelırken aldıgımdan berı ılk defa on fren kıtlendı toprak-tas yola gırınce.lakın stres yapmadan devam ettım.sunu gordum kı tecrube arttıkca reaksıyonlar degısıyor.ama cogu zaman sansa kurtuluyorum bu tur durumlardan

gına geldı artık. 100 lıra bosuna gıttı brandalara. sımdı gene mı 50lıra vercez aq :(

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Evet totocan cezayı ödedim. Motoru çıkardım . Sıfır motorun MTV'side olunca 47 TL onunla birlikte. Motoru al muayeneye götür cart curt 500 TL'yi buldu. :(

benım de gelırken aldıgımdan berı ılk defa on fren kıtlendı toprak-tas yola gırınce.lakın stres yapmadan devam ettım.sunu gordum kı tecrube arttıkca reaksıyonlar degısıyor.ama cogu zaman sansa kurtuluyorum bu tur durumlardan

gına geldı artık. 100 lıra bosuna gıttı brandalara. sımdı gene mı 50lıra vercez aq :(
    İlk aldığımda bayiden gri branda almıştım. O branda yüzünden rüzgarda motor sağa düşmüştü . Sonra gidip motoplus'tan hein gericke'nin brandasını aldım, baya ağır birşey, fırtına çıksa, oynamıyor , tavsiye ederim.

@avcagatay
    Geçmiş olsun, böyle sıkıştıran çok oluyor, kendimizi riske atmayalım, gerekirse trafik dursun.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    sağolun arkadaşlar, Allah hepimizi beterinden korusun
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk aldığımda bayiden gri branda almıştım. O branda yüzünden rüzgarda motor sağa düşmüştü . Sonra gidip motoplus'tan hein gericke'nin brandasını aldım, baya ağır birşey, fırtına çıksa, oynamıyor , tavsiye ederim.

@avcagatay
    Geçmiş olsun, böyle sıkıştıran çok oluyor, kendimizi riske atmayalım, gerekirse trafik dursun.
    atladım baktım bakmaz olaydım 200lıra dıo la ya :D

Evet ben de baktım , benim aldığımı göremedim, rain ve storm olanı vardı, rain olanını almıştım ben. O da gerçi 150 lira mıydı neydi .
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    bu arada gemıde boya yapmıslar bılmeden basmısım.sag ayaklık guverte grısı olmus aq.ust uste gelıo her .ok :(

yarın da yagmur var kaldı sımdı oyle.neyse kısa zamanda beyaza felan mı boyasam plastıklerı temızlesem mı bılemedım ...

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    merhaba arkadaşlar cbr 250r siyah motorumu 3 ağustos 2012'de sıfır aldım(siyahı olmadığı için biraz beklemek zorunda kalmıştım) bu güne kadar yakıt ve performans olarak bir çok kez test ettim. ilk günden beri hep depomu full tutarım(benim ki biraz takıntıdır en son yaptığım 110 km lik denememin şehir içi kısmı 60, ve şehir dışı agresif kullanımlık 50 kmlik kısma ayırdım. bu agresif kullanımda motor 130 ve üstü olarak kullanılmıştır. maksimum hızım düz yolda 162ye kadar çıkmıştır. 110 km sonunda ilk benzinliğe girdiğimde depo 23.50 liralık 95 oktan(1lt benzin 4.80 lira) yakıt aldı(4.9 lt) ortalama yakıt sarfiyatı km'de 0.213 krş. bu şu ana kadar çıkan en yüksek sonuçtur galiba benden başka var mı böyle merak ettim?? ha daha önce yaklaşık 1 ay kadar önce manisa salihli'den yola çıkıp izmir çandarlı oradan da foça'ya gitmiştik grup olarak. grup olarak ve fermuar düzeninde gittiğimiz için pek fazla düzeni bozup gaz açmadığımızdan ortalama 80-90 km hızlarla 322 km'lik bir yol yapmıştık. yaklaşık yakıt fiyatları o zaman da aynıydı. o zaman da 44 lira yakmıştı. yani ortalama 0.138 kuruş. şu an motorum 1400 km de. allaha şükür hiç şıngırtı sesi gelmedi. hiç stop etmedi birkez bile. evet lastikler genel anlamı ile sıkıntılı. hele kısa mesafelerde ve havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı bu günlerde. 15 gün kadar önce bi eksoz koruması değiştirdim fiyatı 95 tl. yeni korumayı değiştirdiğim gün yine eve girerken çizildi. artık takıntı yapmıyorum kalsın öylece bundan iyisi kısacası ybr. o da bu klasmanda değil zate şimdilik bu kadar cbr kullanıcısı arkadaşlarım

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı blow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Evet totocan cezayı ödedim. Motoru çıkardım . Sıfır motorun MTV'side olunca 47 TL onunla birlikte. Motoru al muayeneye götür cart curt 500 TL'yi buldu. :(

Valla parasını da geçtim bayram önceleri vs. inanılmaz yoğunluk oluyor TUV da. Bu rezervasyon sisteminden önce ilk özelleştirildiği sıra motorumu götürmüştüm kumburgaz tarafındaki istasyona , maşallah traktörü,tırı,motosikleti aynı sıraya çekmişlerdi. Tam bugün git yarın gel tipi bir sıra vardı.Motosikletlere özel muayene istasyonu açıyoruz demişlerdi var mı avrupa yakasında ?

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı totocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla parasını da geçtim bayram önceleri vs. inanılmaz yoğunluk oluyor TUV da. Bu rezervasyon sisteminden önce ilk özelleştirildiği sıra motorumu götürmüştüm kumburgaz tarafındaki istasyona , maşallah traktörü,tırı,motosikleti aynı sıraya çekmişlerdi. Tam bugün git yarın gel tipi bir sıra vardı.Motosikletlere özel muayene istasyonu açıyoruz demişlerdi var mı avrupa yakasında ?
    İstanbulda var ama neresinde bilgim yok. Dediğin doğru saat 15.00'a randevu almıştım 17.30'da sıra geldi bana. Aklıma şu video geldi http://www.youtube.com/watch?v=1WgL27QiZ6M

Motosikleti
    CBR 250R
    Video güzelmiş , "röportajdayım şu an " yalnız şaka maka pahalandı , aylık faiz uyguluyorlar muayene bitikse , kılı kırk yarıyorlar ama bence gerekli. Bende 98 corsa vardı seneler önce "muameleci" ile birlikte gitmiştim muayeneye , adam beni de atarmısın abi demişti , ya insan bi kaputu açar ya da açar gibi yapar direkt geçmişti öyle. Arabayı bile götürmüyordu millet , ruhsatı yolluyordun , tak muayene hazır. Böyle en azından araçların frenleri vs kontrol ediliyor. Lazım bence............

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

brandaları iple yada bagaj bağıyla sabitlemezseniz ucup gidiyor yada motoru bile devirebiliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler