Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Bu kış piyasa hiç düşmedi ya, aksine çıktı. Yaz gelse de basıp gitsek bir yerlere, soğukta yürüyemeyen ben motorun üzerinde donuyorum..
    Tardigrat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kış piyasa hiç düşmedi ya, aksine çıktı. Yaz gelse de basıp gitsek bir yerlere, soğukta yürüyemeyen ben motorun üzerinde donuyorum..
    isterimki kimse motor almasın bu yaz, insallahta almazlar, piyasa anasını görsünde, zam üstüne zam neymiş lan ayıp ya.
    fearlesboyy bunu beğendi.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Arkadaslar aksam uzeri kaporami hondadan geri istedim nazlanarak verdiler. Bu hondalarin kalitesine bisey demiyorum ancak daha almadan beni biktirdilar onume sayisiz engel cikardilar bilmiyorum belkide benim sansim ancak ikinci el yamaha wr 125 r satin aldim motoru aldim sozlesme yaptik adamla parasini verdim aksilik cikmazsa pazartesi noterden satisi alacam hepinize kazasiz belasiz surusler herseyin hayirlisi olsun

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motorun şekli makyajlı yani çift farlı olarak gelirse bunu da bahane ederek fiyatı 12500'e kadar çekerler yaza kadar. Dolar da yükseldi. Hele hele çift far dışında 1-2 değişiklik daha olursa bu fiyata kesin gözüyle bakıyorum.

Bu çift far olayına gelince, biraz daha tombul motorlarda güzel duruyor ama daha yüksek cc'li motorların ebatına göre bizim motor daha zayıf olduğu için bence güzel durmuyor. Yine de beğenen eski model kullanıcısı arkadaşlar ön grenajları değiştirerek çift fara çevirebilir gibi geliyor bana motorunu. Ön kafa tarafı ne kadar tutuyor bilmiyorum ama bunu çok isteyen bir insan için düşünülebilecek bir konu olur en azından.

Ama satarken sıkıntı olabilir kaza mı yaptı acaba vs. tarzında.
    kakare bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    VFR 1200ü çift farlı düşünemediğim gibi CBR 250 ye de hiç yakıştırmadım :/

Teknoloji olarak birşeylerle gelirse ( mesela ABS gibi ) ve grenajlar uyumluysa...

ben yenisini alıp tek farlı grenajı takanlardan olurum bu kesin
    kakare ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar aksam uzeri kaporami hondadan geri istedim nazlanarak verdiler. Bu hondalarin kalitesine bisey demiyorum ancak daha almadan beni biktirdilar onume sayisiz engel cikardilar bilmiyorum belkide benim sansim ancak ikinci el yamaha wr 125 r satin aldim motoru aldim sozlesme yaptik adamla parasini verdim aksilik cikmazsa pazartesi noterden satisi alacam hepinize kazasiz belasiz surusler herseyin hayirlisi olsun

hocam iyi yaptnda adama niye parasını verdin ya, insallah aksilik çıkmaz, yani para işi noterde olur hayretsin sen ya, bide niye alelacele motor işine girdin, biraz sabretseydin keşke yaa...
    Twin bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Motorun sele alti kismina baktim ve kapadim aninda cok kucuk. Simdi bir sirt cantasi veya sele ustu kucuk bir canta sart. Sele ustu siyah guzel bir canta onerisi olan var midir?

Motosikleti
    ybr125-fazer 600-ninja 250r-sv650a
    Sordum motorun sesi farklı gürültülü ve sarsıntılıymış bana da farklı oldugunu gösterdi biraz can sıkıcı evet kendı motoruda öyle cıktı bi müşteriside al bunu yap bu ses ne demiş hepsi degil ama bazılarında var böyle mekanik bi sıkıntısı yok su an ama daha yeni fabrikasyon bi hatası varsa ilerde yazışmalar tartsmalar cıkar başın agrır dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Bu arada honda bayiisine sordum 12.000 oldu fiyat bi haftaya gelır sipariş verirsek dedi ana bayiisine telefon actım elimizde var su an 2013 yok elimizde gelecek 15 gune fln dedi 2013 nasıl gelecek ya anlam veremedim 2014 yılındayız ve eski motorun yeni gelecek olması cok garip 2014 ne zaman gelir dedim mayıstan once gelmez dedi mayısta kim bilir ne kadar olacak..

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı esefcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sordum motorun sesi farklı gürültülü ve sarsıntılıymış bana da farklı oldugunu gösterdi biraz can sıkıcı evet kendı motoruda öyle cıktı bi müşteriside al bunu yap bu ses ne demiş hepsi degil ama bazılarında var böyle mekanik bi sıkıntısı yok su an ama daha yeni fabrikasyon bi hatası varsa ilerde yazışmalar tartsmalar cıkar başın agrır dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Bu arada honda bayiisine sordum 12.000 oldu fiyat bi haftaya gelır sipariş verirsek dedi ana bayiisine telefon actım elimizde var su an 2013 yok elimizde gelecek 15 gune fln dedi 2013 nasıl gelecek ya anlam veremedim 2014 yılındayız ve eski motorun yeni gelecek olması cok garip 2014 ne zaman gelir dedim mayıstan once gelmez dedi mayısta kim bilir ne kadar olacak..

seni yemiş kardeş bana kalırsa, o kadar araştırdım hiçbir forumda bu şikayetleri duymadım, kaldıki piyasada da deli gibi 2013 model var, bana kalırsa amacı farklıymış

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Ustadim resmen icine dogmus o istede aksilik cikti. Bugun icime kurt dustu sigortasi neden yok diye sordum plakayi cikarirken gerek yok diye sigortasini yaptirmadim dedi. Sonra arac sorgulamalardan filan plakayi arastirdim. Mersin 7.icra tarafindan rehinli yazdi 21.01.2014 tarihinde rehin konulmus. Tam anlamam ama dosya numarasi 2011 li bisey o tarihten bir borcu var sanirim.
    Haberi olmadigini soyluyor az vardir yarin avukata gideriz oderiz filan dedi ama israr ustune israr parami az bisey eksik olsada geri aldim motoru tekrar teslim ettim. Hacizi kaldirip gelecek oyle soyledi.
    Yalniz benim anlamadigim 4 ay once tragige cikan aracta zorunlu trafik sigortasi nasil olmaz. Plaka cikatken mecbur yaptiriyolar ve ilk sahibi ancak sorgulamalarda sigortasi gozukmuyor ve yok

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Arkadaslar motor egitimini Cbf150 ve Ybr125 ile aldim. Honda GS1 sonrasi cbr250 ile iki tur atmistim. Simdi motorum cbr250 ve dun az biraz gidon turunda zorlandim. Gidon turu tabii daha kisa racing oldugu icin. Sizce gidon donuslerine alismam ne kadar sure alir?

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motor egitimini Cbf150 ve Ybr125 ile aldim. Honda GS1 sonrasi cbr250 ile iki tur atmistim. Simdi motorum cbr250 ve dun az biraz gidon turunda zorlandim. Gidon turu tabii daha kisa racing oldugu icin. Sizce gidon donuslerine alismam ne kadar sure alir?
    Birazda bu seninle motorun uyumuna bağlı diyebilirim. çok uzun sürmez tahminimce alışırsın kısa sürede. Boş vakitlerinde inme üzerinden 1-2 saat sür günlük olarak. tahminimce 1 haftada bütünleşmeye başlarsın motorla =) Yani tamamen sana bağlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı erays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkaten ha... İyi zam bindirdiler. 12 binleri görür derken motor seneye 15 bin falan olcak heralde fiyatı...
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

Böyle bir şeyler denemiş olan varmı? CBR da nasıl duruyor bu kitler? Videoda çok ilgi çekici duruyor özellikle akşam trafiğinde araçlar tarafından daha görünür olmayı sağlayabilir. Türkiye de bu tip modifiyeli cbr gördünüz mü?

İnternetten bakıyım dedim bu kitler 40$ ile 100$ arası değişiyor. Yorumlarınız nedir?

http://www.motorcycleledlights.com/6...cycle-Kit.aspx
    http://www.aliexpress.com/item/mulit...217485610.html

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustadim resmen icine dogmus o istede aksilik cikti. Bugun icime kurt dustu sigortasi neden yok diye sordum plakayi cikarirken gerek yok diye sigortasini yaptirmadim dedi. Sonra arac sorgulamalardan filan plakayi arastirdim. Mersin 7.icra tarafindan rehinli yazdi 21.01.2014 tarihinde rehin konulmus. Tam anlamam ama dosya numarasi 2011 li bisey o tarihten bir borcu var sanirim.
    Haberi olmadigini soyluyor az vardir yarin avukata gideriz oderiz filan dedi ama israr ustune israr parami az bisey eksik olsada geri aldim motoru tekrar teslim ettim. Hacizi kaldirip gelecek oyle soyledi.
    Yalniz benim anlamadigim 4 ay once tragige cikan aracta zorunlu trafik sigortasi nasil olmaz. Plaka cikatken mecbur yaptiriyolar ve ilk sahibi ancak sorgulamalarda sigortasi gozukmuyor ve yok
    kardeşim bak yanlış iş yapıyorsun motor alayım diye ona buna dalma, yapma bunu zararlı çıkarsın, ayrıca dediğin olay eğer motoru alırken banka kredisi yada mağazadan kredili almışsa üzerine rehin konulur, borcunu bitirirsin rehini kaldırırlar ama arkadaş biraz cahilse borcu bitirse bile rehini kaldırmamış olabilirler, yani borcu bitmiştir gerisini onlar halleder diye düşünmüştür, ama firmada rehini kaldırmadıysa sıkıntı olur, ayrıca sigorta olmamasını anlamadım ama motorun yeni olduğuna dikkat et, sigorta olmayabilir, normaldir, adam biraz batık bir tipse yaptıramamıştır. bide 7. icradan dedin, haciz de olabilir o ! haciz ise yine kaldırması için tam sıkıntı olur, borç miktarı yüksekse, iş biraz uzar, bence sen vazgeç o motordan, adam sıkıntılı bi tip belliki, hakkında haciz varsa, motoru tespit edip koymuşlardır sanırım...
    okan4037 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bugün satıcı icraya gidecekti borcunu bilmiyorum kapatırım gelirim dedi. bugün kapatıp icrayı kaldırırsa alacam kapatamazsa cuzi bir miktar param kaldı onu alacam motordan vazgeçecem.
    konu biraz dışına çıktı ama motor alırken 2 kere değil 10 kere düşünüp dikkat etmek gerekiyor. satıcıya sorduğunuzda tertemiz borcu harcı hacizi yok satışı verilebilir diyolar ama illa bişey çıkıyor. eşşeği sağlam kazığa bağlamak gerekiyor bu ortamda

Merhabalar tekrardan,

Daha öncelerde (1.5 sene önce yaklaşık) buraya cbr250r almakla ilgili yazmıştım fakat aksilikler oldu, alamadım.

Şimdilerde 8bin lira civarında para biriktirdim, başta cbr125r alayım para kalsın dedim, sonra gt250 naked alayım dedim
    ama en sonunda tekrar cbr250r'ye geri döndüm.

Daha önceden ybr125 ile bayağı bir yol yaptım ve şimdi arkadaşımın gv250'sini kullanıyorum. Zaten yeterince araştırdım, tek kafama takılan bir nokta uzun yolda nasıl bir konfor sağlayacağı ama kullananlar gayet memnun sanırım.

Benim asıl sorum, satın alırken olabilecek şeylerle ilgili sorularım olacaktı.

İstanbul Ataşehir tarafında oturuyorum. Yaklaşık 8 bin lira bütçem var.

Sahibinden'de İstanbul içi hemen hemen her gün ilan geliyor. Kendime uygun birkaç
    ilan buldum ama alırken nelere dikkat etmek lazım? Özellikle şuna bak dediğiniz bir şey var mı?

Tanıdık bir motosiklet ustası var fakat Honda yetkili servisine mi götürtmek mantıklı?

Bu hafta sonuna bakıp, almayı düşünüyorum bu arada.

Teşekkürler,

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    üstadım satın alırken bence servise göstermelisin yüksek km olsada iyi kullanılmış bir cbr sorun çıkartmaz. zaten çalıştırıp bir tur attığında az çok anlarsın sorunlu olup olmadığını. alacağın zaman dikkat et notere gitmeden önce vergiyi yatırmasını söyle genelde yatmamış oluyor onunla uğraşmayın hacizinide internetten plaka sorgulamadan öğrenebilirsin e-devlet ile. 5664 den plakayı yazıp şase numarasını kontrol etmende fayda var kazaya karışıp karışmadığını görebilirsin

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    12.000 TL olmuş hayırlı olsun.
    http://honda.com.tr/motosiklet/super...cbr-250r/fiyat

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    8.500 e almıştım ben

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    eylülün sonunda Liste fiyatı + Kredi kartı taksit vade farkı + Sigorta, vergi ve plaka işlemleri toplam 11.650 TL ödemiştim. $ Dolar böyle yükseldikçe Fiyatlar uçacağa benziyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler