Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DAHON

Ayrıca bende bagaja atılabildiğinden, 5. kata elde çıkartılabildiğinden ve evde yer kaplamamasını istediğimden tercih ettim
    hocam ben hastayım o bisiklete ya geçen arkadaşta gördüm sahilde oturuyoduk bagajdan bisiklet çıkarttı adam sahilde turladım çok beğendim çocukluğuma döndüm valla pinokyo vardı bizim zamanımızda ona gitti aklım valla. Link varmı pahalı bir aletmi?
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    2 teker tutukusu bisiklet motor farketmez

omerta, tavares ve tugfox bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjınal kıtapcıgı olmayan var mı? (3 adet farklı dılde)

kıme hedıye edeyım :D (vermeyı unutmusum.bavullardan cıktı sımdı.)

yanında isteyene bmc fıltre stıckerı da vereım hatta
    barıs abı gidon topuzlarına ben talıbım bılıosun ayrıca noldu bızım mangal ısı ??

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DAHON

Ayrıca bende bagaja atılabildiğinden, 5. kata elde çıkartılabildiğinden ve evde yer kaplamamasını istediğimden tercih ettim

Senin bahsettiğin model şunlar tabi

http://o1305.hizliresim.com/19/3/mqmnw.jpg
    aynen bunlardan dı 1000 küsür lira yaw. kronunda var 702tl onlar nasıl? birde sirkecide bisikletçiler onlarda daha ucuz olma ihtimali varmı?
    http://www.spordunyasi.com/urun/kron-fd-500-katlanabilir-bisiklet.aspx

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol abi. Motor 3000km ye geldi. bakım yapsammı diye düşünüyorum yağ filtrem ve yağım var kimi servis 3000de gel kimi 4000de gel diyor anlamadım bu işi. gerçi ara bakımlarını kendim yapıyorum 10000km bakımına servise giderim heralde.
    1000 bakımında repsol yağ konmuştu motora yağ filitreside değişmişti.Servisteki usta bana 4000 de yağını değiştirirsen iyi olur demişti.Bakımada 12000 de gelirsin demişti.O motorun zor şartlar hariç gerçekten 12000 e kadar bakıma ihtiyacı olacağını sanmıyorum.Ama yağ değişimlerini 3000 de yada 4000 de yaparsanız motorun ömrü uzar.Yağ filitresi konusundada 2 yağ değişiminde bir değişmesi gerekir demişti.Kaliteli yağ kullanırsan filitre konusu mantıklı.

Hava filitresine gelince motor çok tozlu ortamda kullanılmadı.3000 km filitre değişimi için erken bence.

Her servistede söylenene inanma servislerin para için yapmıcakları iş yoktur.Sen motorunu iyi tanı onunla arkadaş ol yeter.O sana ihtiyacı olduğunda hissettirir.O zaman servise başvurursun.Zaten yasal bakım aralıklarına uydunmu kanunen bir hakkın var.Servis sana neden 3000 de 5000 de gelmedin diye dayatamaz.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    ne kadar çok bisiklet sevdalısı varmış bisikletleriniz de ne güzel, inşallah birlikte pedallama fırsatı da olur :D

Motosikleti
    CBR250R
    Şu hava filtresini çok dert etmeyin arkadaşlar nasıl yağ değiştirince yağ filtresinide değiştirmenizi öneriyoruz diyorsa kitapçık 30tl daha vererek hava filtrenizide değiştirin bu sizin yararınıza olur yakıtınızı bile etkiler. Yani 100-150 lira olsa tamam 10.000km de 1 değiştirelimde çok pahalı değil. Ben zaten 12000 de servise giderim onun haricinde bakımını kendim yapıyorum elimden geliyor servise vereceğim parçayı hava filtresine veririm. 15tl yağ filtresi, 37lira 1.5lt castrol power1 yağ, 30 tl hava filtresi = 82tl mis gibi bakım olur. 4000km de 82 lira hiç bir şey değil bence... cbf 150de bile 2000km de1 yağ, hava filtresi değiştiriyoruz ( 25tl 1lt yağ, 15tl hava filtresi 40 tl yapar 4000km de 80 tl yapar kafa kafaya geliyo daha ne olsun ) kitapçıkta zaten hava,yağ filtresi nasıl değişiceğini adam anlatmış bakarak çok kolay değiştirebilirsiniz.
    Edit: hava filtresine hava tutmayın, temizlemeyin yenisini kullanın
    peki parçaları nerden temin ediyosunuz?
    honda servisinden mi?
    benimki 7000km olmak üzere, tüm bakımları serviste yaptırdım başım ağrımasın diye
    garanti bittikten sonra ara işleri kendim halledecem...
    yav 1000 bakımı 70küsür tl, 4000 bakımı 130küsür tl tuttu, üstelik sadece yağ değişti

ha bi de tapa pulunun ne olduğunu çözemedim...

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki parçaları nerden temin ediyosunuz?
    honda servisinden mi?
    benimki 7000km olmak üzere, tüm bakımları serviste yaptırdım başım ağrımasın diye
    garanti bittikten sonra ara işleri kendim halledecem...
    yav 1000 bakımı 70küsür tl, 4000 bakımı 130küsür tl tuttu, üstelik sadece yağ değişti

ha bi de tapa pulunun ne olduğunu çözemedim...
    parçaları yetkili honda servisinden alıyorum yani orijinal parçalar. Sizin bakımlar baya tuzlu tutmuş çözemedim belki servis saat ücretinden çok almışlardır. Tapa puluda yağ değişiminde motorun alt kısmında kartel civatısının altında olan pul. O civatayı söküp yağ boşaltılıyor söküncede yeniliyolar. Sanayide 5-10kuruş arası fiyatı değişir oda bakır olan yani daha kalitelisi Ara bakımları elinizden geliyosa yapın boşuna servise gerek yok. Sadece garanti için zorunlu bakımlara gidin 1000-12000 gibi

Motosikleti
    CBR250R
    parçaları yetkili honda servisinden alıyorum yani orijinal parçalar. Sizin bakımlar baya tuzlu tutmuş çözemedim belki servis saat ücretinden çok almışlardır. Tapa puluda yağ değişiminde motorun alt kısmında kartel civatısının altında olan pul. O civatayı söküp yağ boşaltılıyor söküncede yeniliyolar. Sanayide 5-10kuruş arası fiyatı değişir oda bakır olan yani daha kalitelisi Ara bakımları elinizden geliyosa yapın boşuna servise gerek yok. Sadece garanti için zorunlu bakımlara gidin 1000-12000 gibi
    daha önce burda yazmıştım 4000 fatura detaylarımı, şöyle:

eleman yağ filtresi 1adet 11,40
    tapa pulu 1adet 1,24
    motul 5000 mineral 4t 10w40 2lt 42,38
    temizleme spreyi 1adet 8,00
    peryodik bakım işçiliği 1,2saat 48,00

tabi bi de +kdv var

toplam 131TL

vala bu işler elimden geliyomu bilmiyorum da görecez bakalım

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    bu temizleme sipreğini verdilermi sana sıkma ücretimiydi bu
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar cok bisikletci varmis

ben de motosiklete, bisikletten gecis yapanlardanim Stock halinin uzerine zamanla kendim gelistirdigim XT-SLX-LX duzende Rockshox Tora amortisorlu Michelin lastikli bir Sedona'm var CBR250r dolayisiyla yatiyor bisiklet Jantlarini bile kendim ormustum

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı erdem_cengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu temizleme sipreğini verdilermi sana sıkma ücretimiydi bu
    yok vermediler, 8tl+kdv sprey ücreti, temizlemişler yani
    bu spreyle neyi temizlediler anlamadım...

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    Bisiklet alma fikri istanbul yokuşlarindan dolayi beni motosiklete yoneltmisti bundan 6 sene evvel. 10 ay once bisiklet de aldim. Kron xc500. Hatta Bugun besiktastan belgrat ormanlarina veya caddebostan tarafina bir rota belirleyecegim. Katilmak isteyen 250ciler varsa tanismis da olur.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Buda benden gelsin 3 yıllık Bisikletim Drag Flatbar, km saatini çaldılar 6 bin km deyken sanırım 9 km ye dayandı

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet alma fikri istanbul yokuşlarindan dolayi beni motosiklete yoneltmisti bundan 6 sene evvel. 10 ay once bisiklet de aldim. Kron xc500. Hatta Bugun besiktastan belgrat ormanlarina veya caddebostan tarafina bir rota belirleyecegim. Katilmak isteyen 250ciler varsa tanismis da olur.
    bu gün zamanım kısıtlı sana katılmak isterdim ama yarına ertelersen öğleden sonra 4 gibi buluşuruz Beşiktaşta Belgrad yapabiliriz

Buda benden gelsin Kron xc250 (250 den devam :D ) Cumhuriyet Bisiklet Turu

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    istanbul tayfası son cagrım.

bugun aksam ya da yarın sabah bısey yapmak ısteyenler bı adım once cıksın pls

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Ben bu akşam katılabilirim Barış, yarın da akşam işim var o yüzden 5'e kadar müsaitim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

11.30 da yazmissin dikkat etmemişim
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

Bu bisiklet de benim. Alalı 12 gün oldu, gün aşırı 20-25 km sürmeye çalışıyorum.

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    Selam

Bende dün salcano mu satıp Cbr 250 R alarak aranıza katıldım. İlk motosikletim. Dün ve bugün toplamda 6-7 saat gezdim. Gayet memnunum.

Nereye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler