Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayırlı olsun... Yakında banada hayırlı olacak inş. kısa bir süre sonra bende almak istiyorum bir tane siyah!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam arkadaslar

cbr250r'im ilk motorum ve yaklasik 1 ay once aldim. gecen haftaya kadar sadece 100 km tecrubem olmustu
    gecen hafta ise 4 gunlugune yunanistan sakiz adasina arkadaslarimla gittik ve orada 4 tane kle500 kiraladik. Yaklasik 500 km yapip tecrubemi biraz olsunda artirdim.
    Yollar hep virajliydi ve virajlarin keyfini ilk gunden sonra almaya basladim.

Kle500'den sonra bugun motorumu ilk kez kullandim ve belgrad ormanlarina gittim. Sonrada sahilde biraz dolastim.
    Tabiiki kle500'den sonra oldukca ufak geldi. Fakat en cok rahatsiz eden nokta arka frenler oldu. Motorumu 2.el almistim sahibide yaklasik 2000 km once michelin pilot almis.
    Bir tanesi panik frende olmak uzere bir kerede 3. vitesten 2.vitese attigimda arka taraf kendini birakti. Acikcasi oldukca korktum. Panik frende kaymasi sanirim normal denebilir fakat 3. vitesten 2.vitese atarken kendini birakmasi oldukca sasirtti beni.

Sanirim alisana kadar biraz calismam gerekecek.

Bu arada arkadaslar zincirlerin yaglanmasi gerektigini nereden anlayacagim ve arka sehpa aldiginiz bir yer varmidir?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar

cbr250r'im ilk motorum ve yaklasik 1 ay once aldim. gecen haftaya kadar sadece 100 km tecrubem olmustu
    gecen hafta ise 4 gunlugune yunanistan sakiz adasina arkadaslarimla gittik ve orada 4 tane kle500 kiraladik. Yaklasik 500 km yapip tecrubemi biraz olsunda artirdim.
    Yollar hep virajliydi ve virajlarin keyfini ilk gunden sonra almaya basladim.

Kle500'den sonra bugun motorumu ilk kez kullandim ve belgrad ormanlarina gittim. Sonrada sahilde biraz dolastim.
    Tabiiki kle500'den sonra oldukca ufak geldi. Fakat en cok rahatsiz eden nokta arka frenler oldu. Motorumu 2.el almistim sahibide yaklasik 2000 km once michelin pilot almis.
    Bir tanesi panik frende olmak uzere bir kerede 3. vitesten 2.vitese attigimda arka taraf kendini birakti. Acikcasi oldukca korktum. Panik frende kaymasi sanirim normal denebilir fakat 3. vitesten 2.vitese atarken kendini birakmasi oldukca sasirtti beni.

Sanirim alisana kadar biraz calismam gerekecek.

Bu arada arkadaslar zincirlerin yaglanmasi gerektigini nereden anlayacagim ve arka sehpa aldiginiz bir yer varmidir?
    Salması normal debriyajı yavaş bırakmanız gerekiyor. Zinciri 500 km de bir yağlayın.

http://www.motosuperstore.net/Arka-K...si,PR-950.html
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Merhaba arkadaşlar bugün napsam napsam dedim servise uyuz olduğumdan bakım yapıyım dedim 3000 mi 4000 mi derken ikisinin ortasında kendi bakımımı yaptım

Yapılan işlemler

Ön-arka dişli gaz yağıyla temizlendi yağlandı ( gulf sprey gres)

ön dişli kapağı yağ içindeydi onuda güzelce temizledim

Temizlendikten sonra

Würth fren balata temizleyicisiyle ön arka disk balataları temizledim.

Daha sonra yağ-yağ filtresi değişimini yaptım

Yağ castrol power1 10-40 yağ filtesi, contası orijinal honda parçası.

Bu aşamaları ellerim yağlı olduğu için çekemedim

Tabiki sonra ufaktan bir gazlama yapıldı maksat dişler yağlansın

Hayırlı forumlar
    viper17, wolrath, avcagatay ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Bugün otosevere uğradık.Anahtar teslim fiyatı 10.700 dedi plaka filan hepsi içinde dedi diğer bayiler ne kadara bırakıyor?
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün otosevere uğradık.Anahtar teslim 10.700 dedi plaka filan hepsi içinde dedi diğer bayiler ne kadara bırakıyor?
    Şöyle bişey düşünmezmisin

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün napsam napsam dedim, servise uyuz olduğumdan kendi bakımımı yaptım
    Sonuca bakılırsa emek harcanmış, eline sağlık
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün otosevere uğradık.Anahtar teslim fiyatı 10.700 dedi plaka filan hepsi içinde dedi diğer bayiler ne kadara bırakıyor?
    Bende çok merak ediyorum bilgisi olan varsa... peşin ödeme yapıcam ve alışverişimide oradan yapmayı planlıyorum. Söylentilere sağlam indirim yapabiliyorlarmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

bir sorum daha var 2013 modeller gelmedimi daha insanlar gri jantlı modelini alıyorlar 2013 modelinin jantlar ve egzos koruması siyah renkte.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Ben 2. el almaya razıyım ama ilk motorum zaten 2. eldi 7 sene kullandık ettik.Bu yaz ehliyette geliyor şöyle güzel bir şey olsun dedi peder ben 2. el alalım zarar etmezsin diyorum ama keçi gibi inatçı sıfır motorun zevkine bak sen ne yapcan ikinci eli vır vır vır gidiyo.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok merak ediyorum bilgisi olan varsa... peşin ödeme yapıcam ve alışverişimide oradan yapmayı planlıyorum. Söylentilere sağlam indirim yapabiliyorlarmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

bir sorum daha var 2013 modeller gelmedimi daha insanlar gri jantlı modelini alıyorlar 2013 modelinin jantlar ve egzos koruması siyah renkte.
    Arkadaşlar 2013'ler geldi, sanırsam ilk parti ya da 2. Parti bitti. Ben bir ay önce kızıltoprak mototal'den aldım 2013 siyah, o zaman bir dahakiler mayıs sonuna gelir demişlerdi. Fiyati 10300 dediler, plaka ruhsat sigorta 580 tuttu, 10500'e bıraktılar.
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Dezinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013'ler geldi, sanırsam ilk parti ya da 2. Parti bitti. Ben bir ay önce kızıltoprak mototal'den aldım 2013 siyah, o zaman bir dahakiler mayıs sonuna gelir demişlerdi. Fiyati 10300 dediler, plaka ruhsat sigorta 580 tuttu, 10500'e bıraktılar.
    nakite kaça düşerler acaba

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı Seino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam

Bende dün salcano mu satıp Cbr 250 R alarak aranıza katıldım. İlk motosikletim. Dün ve bugün toplamda 6-7 saat gezdim. Gayet memnunum.

http://www.motobikehouse.com/images/...f83-332_40.jpg

Nereye

http://www.motorcyclenews.com/upload...nda-cbr250.jpg
    Ben bisiklet tamircisiyim.Bu güne kadar 500 tane bisiklet satmışımdır.Sen bir salcanoyla CBR aldığına göre ben hayabusa almam lazım.
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakite kaça düşerler acaba
    Hocam pek düşeceklerini sanmıyorum. Nuh diyor peygamber demiyorlar çünkü motosiklette kar marjları çok düşükmüş bayilerin.
    Bu yüzden aralarında anlaşmışlar 200-300'den fazla yapmiyorlar, alet çokta satılıyor zaten tok satıcılar. Tank pedden başka bişi de koparamadım.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    cbr 250 R fren debriyaj kısa manet seti,
    son bir takım KIRMIZI,
    100 lira,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-cbr-250-kisa-spor-manet-cbr150-takim-her-renkde-73577028/detay
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    08.30-09.00 arası maltepeden yola cıkıp kıyıkoy'e gıdıyoruz (hıc sanmıyorum ama,gaza gelıp gelecek olan olursa,numaram : 543 220 32 7sekiz )
    ızmırden ıstanbula ve ızmır seferhısardan sonra 3. uzun gezım olacak
    yolun yarısı 3 şerit TEM yarısı bu sekılde vıraj

tugfox bunu beğendi.

Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Ogs ya da hgs olsa gelirdim valla.. Bir türlü alamadım şunları gitti.
    wolrath bunu beğendi.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    08.30-09.00 arası maltepeden yola cıkıp kıyıkoy'e gıdıyoruz (hıc sanmıyorum ama,gaza gelıp gelecek olan olursa,numaram : 543 220 32 7sekiz )

http://motosikletguncesi.files.wordp...02/kiyikoy.jpg
    http://img48.echo.cx/img48/1518/igneada051390qg.jpg
    Bu günde çalışıyorum geçen haftada 16 / 23 vardiyasındaydım bugünde 08 / 16 vardiyası Barış sana iyi yolculuklar iyi gezmeler olsun bakalım
    wolrath bunu beğendi.

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bisiklet tamircisiyim.Bu güne kadar 500 tane bisiklet satmışımdır.Sen bir salcanoyla CBR aldığına göre ben hayabusa almam lazım.
    (: Heralde salcano ile takasa girmedik (:

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/url]
    Çok da sevdiğim bir rota ama malesef işim yeni bitti. Yeni turlarda görüşmek üzere inşallah
    wolrath bunu beğendi.

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Sonunda bende cuma akşam üstü saat 5 gibi maltepe mutluhandan motorumu teslim aldım ellerinde vardı son bir tane ayvalıktan kaparo yatırıp ayırtmıştım eski 2011 yeni kasa cbr 125imi satıp üstüne para ekleyerek 2013 motorumu aldım performans baya baya fark etti 1. ve 2.vites muazzam dünde motorumu ayvalık'a getirdim

Çanakkale - Edremit Yolu arası virajları mükemmel manzara desenizde öyle çok keyif vericiydi

Daha sonra detaylı resimleri çeker atarım, bu arada motor 10.500 oldu cuma günü zam geldi + 9800 e aldım indirimli.
    KeaSH-07, wolrath, m1t0 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    cbr250r nin liste fiyatı 10.500.tl olmuş. Bence fiyat avantajını tamamen kaybetti. bugün motor almaya karar versem duke a ninjaya suzukiye ve diger koreli markalara daha dikkat ederdim.
    sizce?
    S.Orhan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler