Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.. nihat hocamla bu motor hakkında görüşuyoruz zaten..size de sormak istedim

cbf 150 kullanıcısıyım..bu sene 2-3 kere Tekirdağ-Ankara yapma planımız var ve haliyle çok sevdiğim motorum yetmiyor..

cbf 250 de düşüncelerim arasında..

bugun bi gezide arkadaştan izin istedim..denedim. yüzsüzlük yapmadım kullanmak için izin istemedim ama üstüne oturdum. oturuş pozisyonu çok iyi. ayaklar tam sığıyor. ben biraz uzun boyluyum, ayaklarımı büktüğüm zaman grenajdan taşmıyor. bu çok iyi. motorun ön camı uzun değil bu bence noksan..

en önemli meraklarım..
    - ön rahat ama eşimle gezdiğim için ve uzun yol yaptığım için arka koltuk bana çok rahatsız edecekmiş gibi geldi. hiç rahat değil gibi sani..bunu Nihat hocama da demiştim, alakası yok demişti.babası arkada olduğunda bu diğer motorundan ( cbf150 den ) daha rahat dedeğini bana söylemişti. şaşırmıştım sahbsen.. bunu birkaç yerde daha okumuştum.. bugun yine baktım, yine şaşırdım
    - en önemli diğer şey..vites yükseltirken çok iyi ama düşürürken ayaklarım çok sakılıyor.. yani ayakkabı ucunu kendime doğru çok çekmek zorunda kalıyorum ve bu da rahatsız edici. ama ben 47 numara ayakkabı giyiyorum..sanırım en etken o..demem o ki, bu duruma alışabilir miyim acaba bu motoru alsam.. ?

Almak dedim de aklıma geldi .. bi maxi scooter a kayıyorum, bi inazumaya bi cbr 250 ye.. naaaptığım belli değil yani

arkadaşlar, sizden uzun uzun anlatmanızı beklemem..bu motoru merak eden adam oturur saatlerce yazılanlar bakar aradığı soruyu orda bulur zaten..ama sizden şunu istiyorum, bu vites küçültmedeki rahatsız edici ayak pozisyonu hakkında bilgi..

bol keyifli ve güvenli sürüşler herkeze..
    artcılı çok kullanacaksan al xmax absli limuzin gibi gez
    ama cbrde artcı uzun mesafe hariç sürücüsüne çok rahat torku çok iyi
    artcı işin içine girince işler değişiyor.
    sen uzun camda istiyorsan yamaha x-max sana iyi olur
    Garip bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    CBR 250 den sonra geri dönüş yaptım ve CBF 150 de karar kıldım.(Şahsıma ait bir çok geçerli nedeni olduğundan dolayı)

omerta ve zenon bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede olacaksiniz? bana sms atarsin olmadi caddede polisler hala aliyor motorlari valal goruyorum her gece.. ona gore
    bı dahakıne artık , bayag gec kaldın hehe

bugun alperle tanıstk gezdık dolastık yıkandık yaglandık yedık ıctık

maltepe sahıldekı meydanede kahve sunumu cok hosuma gıttı belırtmeden edemeyecegım.

19 mayıstan sonra havalar ıyıce zıvanadan cıkar.guzel bı bulusma tertıpleyecegım 150-200km lık günlük gıdıp-gelme seklınde...buraya detayları yazarım daha onceden.katılım olursa sevınırım.yukarıda tek basına dag tepe gezen arkadasları da kınıyorum tek basına sıkılmıyor musunuz yahu

bu cıtırdan ses videomuz

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

[COLOR="Silver"]
    kakare, cacique, RuzgarSA ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda
    tahminim motor bölümünün ısınması ve sonucu contaların ısınmasından olaBİLİR.Başta contalar sert motor ısınınca yumuşama ve ısınma ile yatağına tam oturuyor.Bu kısa bir süre devam etmesi gerekir bence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Rodaj bakımı için en güzel zamanında yaptırmak.Ama şehir içi sık kullanıyorsan (dur-kalk) vaktini geçirme derim...Ama uzun yolda kullanıyorsan 50-100 km geçmiş önemli değil bence...
    Örn: güncel kamyonların yağ değiştirmesi kamyondaki yol bilgisayarın verdiği uyarıya göre değişiyor.biri 40.000 de biri 50.000 de değiştir uyarısı. İkiside özdeş sıfır kamyonlar .Fark ne ?
    Fark : Biri uzun yol yapmış zorlanmamış .Biri dağa taşa mermere koşmuş.
    kakare bunu beğendi.

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu Aydos denilen güzellik diyarı İstanbul'un neresinde acaba? Şehir İstanbul gözüküyor ordan bağdaştırdım. Bende gitmek isterim buraya çok güzelmiş
    Kardeş E5'ten kartal köprüsünden yakacık tarafına (yukarı) çıkıyosun, yakacığa gelince sorarsan çok yakinda Aydos..
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bı dahakıne artık , bayag gec kaldın hehe

bugun alperle tanıstk gezdık dolastık yıkandık yaglandık yedık ıctık

maltepe sahıldekı meydanede kahve sunumu cok hosuma gıttı belırtmeden edemeyecegım.

19 mayıstan sonra havalar ıyıce zıvanadan cıkar.guzel bı bulusma tertıpleyecegım 150-200km lık günlük gıdıp-gelme seklınde...buraya detayları yazarım daha onceden.katılım olursa sevınırım.yukarıda tek basına dag tepe gezen arkadasları da kınıyorum tek basına sıkılmıyor musunuz yahu

bu cıtırdan ses videomuz

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...56644572_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...10422495_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...46434392_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...56951866_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...29518432_n.jpg[COLOR="Silver"]
    Sıkıcı olabiliyor ama allahtan artçım vardı benim, tek başıma zaten çıkmıyorum.
    İstanbul'da da denk gelemedik ki, öğrencilik hayatı bi ordayız bi bursada
    bu arada facebook linki açılmıyor
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    cbr yi jantları beyaz alt karenaj da beyaz renk ayrıca honda yazılı olacak alt karenajda orta bölümede şekil yada yazı felan sticker ile düşünüyorum alelacele paintten boyama yaptım iyi yapamadım sizlere rica etsem cbr ye beyaz jant ve alt karenajıda beyaz giydirip bir fotoshop ile foruma sunabilecek varmıdır sticker felan dediğime yakın bi resim olursa stickerli .gerçi. sizce nasıl olur? yakışırmı?yakışırsa beyaz jant beyaz alt karenaj ı honda servisi uygularmı uygulayabilcek varmı bildiğiniz ayrıca trafikten tescil etmek gerekirmi renk uygulaması için ?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr yi jantları beyaz alt karenaj da beyaz renk ayrıca honda yazılı olacak alt karenajda orta bölümede şekil yada yazı felan sticker ile düşünüyorum alelacele paintten boyama yaptım iyi yapamadım sizlere rica etsem cbr ye beyaz jant ve alt karenajıda beyaz giydirip bir fotoshop ile foruma sunabilecek varmıdır sticker felan dediğime yakın bi resim olursa stickerli .gerçi. sizce nasıl olur? yakışırmı?yakışırsa beyaz jant beyaz alt karenaj ı honda servisi uygularmı uygulayabilcek varmı bildiğiniz ayrıca trafikten tescil etmek gerekirmi renk uygulaması için ?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    http://img17.imageshack.us/img17/639...50rwhite16.jpg

Beyaz jant rengi görüntü olarak güzel ama çok bakım ister çok çabuk kirlenir temizlemeye bıkarsın.Ben siyah rengi tavsiye ederim.

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

bence güzel olmaz aga makine orjinal haliyle iyi

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz jant rengi görüntü olarak güzel ama çok bakım ister çok çabuk kirlenir temizlemeye bıkarsın.Ben siyah rengi tavsiye ederim.
    Normaldede zaten hergun gunluk tozunu kirini aliyorum hic bikmadan cunku severek yapiyorum

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Çin işi CBR 250

http://www.alibaba.com/product-gs/777674734/MOTORCYCLE_250.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Çin işi japon işi bunu yapan 14 kişi

http://www.alibaba.com/product-gs/768844673/MOTORCYCLE_MOTRAC_250.html

Bu sayfayı komple inceleyin adamlar nasıl yapmış.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R

Her nekadar bjk li olsamda çoğu kullandığım şey siyah beyaz olsada tri color cbra en çok giden jant bence beyaz. siyah jant motoru boğuyor. Beyaz bir başka güzel hele temiz tutulduğunda karşısına geç izle birde kırmızı yada mavi şerit yaptınmı 10 numara olur.
    barodi bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

freesub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 gitti
    Çilingoz yolundan bir kare
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Çift disk çok güzel durmuş keşke bizim motorlarda da olsaydı. Bu arada ben bir şeyi farkettim ülkemize satılan cbrda ön maşada kedi gözü yok avrupa modellerinde var şu çinlilerde bile var bunudamı maliyet olarak görüyor bu honda

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Bu-moto bu çakma cbr lardan getirecekti noldu acaba?

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift disk çok güzel durmuş keşke bizim motorlarda da olsaydı. Bu arada ben bir şeyi farkettim ülkemize satılan cbrda ön maşada kedi gözü yok avrupa modellerinde var şu çinlilerde bile var bunudamı maliyet olarak görüyor bu honda
    motorda olması gereken ne varsa çalıyo HIRGIZ HONDA.Ulan çinlilere kızıyoz ama harbiden helal olsun.Yapıyor adamlar.

Tek disk Nissin fren sistemini, çift disk çinli isimsiz bir firmanın fren sistemine her türlü tercih ederim . Bu resimleri de koyup duruyorsunuz, fuarda gidip yakında gördük motoru, beş para etmez malzeme kalitesi var.
    kakare, zenon ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek disk Nissin fren sistemini, çift disk çinli isimsiz bir firmanın fren sistemine her türlü tercih ederim . Bu resimleri de koyup duruyorsunuz, fuarda gidip yakında gördük motoru, beş para etmez malzeme kalitesi var.
    Ben kaliteli olduğunu savunmadımki.TR deki CBR larla çinlilerin yaptıkları arasındaki teknolojik farkı anlatmaya çalıştım.Nihat kardeşimizinde dediği gibi bir reflektörü kar sayıyorlar.Bu CBR içinde geçerli CBF içinde geçerli.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    300kmdeki yepyeni motorumla acizane deneyimlerim.
    ilk 4 viteste trrrr diye bir ses geliyor. plastik trrrr ı. muhtemelen karenajdan geliyor. (devir 6 bin in üstüne çıkmadığı için olduğunu sanıyorum.)
    Lastiklerle ilgili çok muhabbet geçti ama bence irc lastikler gayet yeterli. ilk 200 km de lastiklerin sınırlarını anladım. siz lastiğe saygılı olursanız karşılığını veriyor.
    lastikleri test ederken önüme atlayıp bana panik fren yaptıran iki kişide oldu. dediğim gibi saygı karşılıklı.
    bu arada numaram 0532 736 17 63. her türlü organizasyon için bi msj atın çağrı bırakın ben uyarım.
    cepten sayfayı takip etmediğim için birsürü gezmelerden tozmalardan mahsur kalıyorum.
    zahmet edip arayan haber veren olursa şimdiden teşekkür ederim.
    herkese kazasız sürüşler diliyorum iyi geceler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler