Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ne eminönünde ne kızıltoprakta nede hasanpaşada kırmızı mavi beyaz renklerde reflektör şerit bulamadım :( jantları boyatana kadar bu işi rafa kaldırdım. Jant rengine göre ileriki zamanlarda bi seçim yapacağım. Bu arada bugün motoru yıkattırmaya verdim bu yandaki kırmızı sticker ucundan biraz kalktı yırtıldı gerçi geri yapıştı ama her yıkamada bu duruma gelecek mi ? Ne yapmak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne eminönünde ne kızıltoprakta nede hasanpaşada kırmızı mavi beyaz renklerde reflektör şerit bulamadım :( jantları boyatana kadar bu işi rafa kaldırdım. Jant rengine göre ileriki zamanlarda bi seçim yapacağım. Bu arada bugün motoru yıkattırmaya verdim bu yandaki kırmızı sticker ucundan biraz kalktı yırtıldı gerçi geri yapıştı ama her yıkamada bu duruma gelecek mi ? Ne yapmak lazım
    Başınçlı oto yıkamalar ile yıkattıysanız belli bir mesafenin yakınından(20-30cm) boyayı bile kazıyacak güce sahiptir zaten. Sticker'lerin dayanmas için hiç şansı yok dikkatli olmassanız. Biraz yakın tutulmuş olabilir.

Motosikleti
    11" Honda CBR 600FA
    Alıntı nerol42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, 2013 modelmi hangi bayiden hangi tarihte aldığınızı söyler misiniz? benim bayi türkiyede henüz 2013 satan yok diyo ben iki aydır bekliyorum. sizinki yoksa 2012 model 2013 renk mi?

Hocam çok samimi olduğum Kadıköy Mutluhan bayiiden satın aldım .İstanbulda belki de TR de Son kalan CBR 250 yani =) Motor 2012 model 2013 kasadır . Yeni kanunlar gereği ruhsata da bu şekilde işlendi yani .

Yalnız yakıt konusunda fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar Bir depo ile en fazla menzili merak ediyorum açıkçası .

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başınçlı oto yıkamalar ile yıkattıysanız belli bir mesafenin yakınından(20-30cm) boyayı bile kazıyacak güce sahiptir zaten. Sticker'lerin dayanmas için hiç şansı yok dikkatli olmassanız. Biraz yakın tutulmuş olabilir.
    Bir sonraki yıkamada uyaracağım malesef düşünmemiştim böyle birşey olacağını stickerları honda servisinden bulabilirmiyim acaba? yıprandıktan sonra komple yenilerim belki. aslında karenajlarda çiziklerde mevcut belki komple karenaj değiştirebilirim. Karenaj parça fiyatları nasıldır?

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim motorun hava filtresi ne kadar bilen varmı?
    KDV dahil 29,16 Tl Nisan ayında Ersin Hondaya sormuştum.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin iyi oldu 8000 bakımında değişecekler içinde hava filtreside var.Buji ne kadar bilen var mı arkadaşlar.
    Bana 8000 km bakımında yağ-yağ filtresi-hava filtresi-buji değişecek dendi bir maliyet ayarlayım hemen

Bujim 24 bin bakımı geçti değişmedi , 48 bin gidiyor servis kitapçığına göre. Boşuna para ödemiş olursun.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujim 24 bin bakımı geçti değişmedi , 48 bin gidiyor servis kitapçığına göre. Boşuna para ödemiş olursun.
    Normalde 4000 bakımında hava filtreside değişecek diyorlardı onu değiştirmediler dedim değişecek diyordunuz diye yok o 8000de değişecek dediler o zaman bujide değişecek dediler hayırlısı olsun daha önümüzde 3500 km var

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    eger cok merak ettıysenız pıpodan cıkarıp kontrol yapılır. motor ıslak calısmadıysa(kı bu performans motorlarında-ayarlarda mumkun-belkı egzoz takıp dengesızlıkten olabılır ama zor),bujı ucu komurlesmedıyse(kı 4000km de hıc bı halt olmaz) felan degıstırmeye gerek yok,zaten acıp baktıgınızda tertemız gorursunuz. seıgen de acık tecrube size. hıc gerek yok ;)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    madem öyle buji değişmiyor :D

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol abi. Motor 3000km ye geldi. bakım yapsammı diye düşünüyorum yağ filtrem ve yağım var kimi servis 3000de gel kimi 4000de gel diyor anlamadım bu işi. gerçi ara bakımlarını kendim yapıyorum 10000km bakımına servise giderim heralde.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde 4000 bakımında hava filtreside değişecek diyorlardı onu değiştirmediler dedim değişecek diyordunuz diye yok o 8000de değişecek dediler o zaman bujide değişecek dediler hayırlısı olsun daha önümüzde 3500 km var
    Niye 4000'de bir bakıma sokuyorsunuz motoru? Servis mi öyle istiyor, siz mi ince fikirlisiniz? Kitapçığında yazan rutin servis aralığı 12000 km. Olmadı bunun yarısına gelince yağ ve filtre değiştirilip devam edilir. 4000 km'de hava filtresi değişimi, 8000'de buji değişimi saçmalık.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye 4000'de bir bakıma sokuyorsunuz motoru? Servis mi öyle istiyor, siz mi ince fikirlisiniz? Kitapçığında yazan rutin servis aralığı 12000 km. Olmadı bunun yarısına gelince yağ ve filtre değiştirilip devam edilir. 4000 km'de hava filtresi değişimi, 8000'de buji değişimi saçmalık.
    ince fikir değil 11000 km yağ kullanılırmı bu size mantıklı geliyormu? yüksek devir çeviren makina bunlar. 4000km idealdir yağ değişimi için. Servisler çağırıyor ya 3-6bin yada 4-8bin bakımına. Zaten yağ filtresi 15tl 1.5lt yağ alıyor motor kendin değiştirsen 50-60 lira para yapar bu kadar para için riske girmeye motorun ömrünü yemeye gerek yok. Ha rodaj bakımından sonra bakım yapmazsınız 12000km de bakıma gidersiniz bu arada sıkınt olsa honda niye bakıma gelmedin diyemez sonuç olarak servis bakımı 12000km gözüküyor size kalmış bir olay. ama ben 50-100 lira için ve motorun daha performanslı ve bakımlı olmasını tercih ederim.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Ben de 11000 km yağ kullanılacak demiyorum zaten yazıda. (Olmadı bunun yarısına gelince yağ ve filtre değiştirilip devam edilir demişim). 4000'de, 8000'de servisin bujiden, hava filtresinden değişecek diye konuşmasını dert ettim ben.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 11000 km yağ kullanılacak demiyorum zaten yazıda. (Olmadı bunun yarısına gelince yağ ve filtre değiştirilip devam edilir demişim). 4000'de, 8000'de servisin bujiden, hava filtresinden değişecek diye konuşmasını dert ettim ben.
    hava filtresi 12 binde değiştim Çağdaşda 12 binde değişti sanırım buji değişimi yapan daha yok şuana kadar forumda en çok km Çağdaş da sanırım 25 bin km geçti ve aynı buji bende 15 binde yim daha iki kere marşa basmadım sorun yok yani. Ama yağ olayına dikkat edin inat edipde yağ değişmezseniz benim gibi olursunuz bi bakmışsınız motorun içinden 400 ml yağ çıkmış artık 3 bin km de bir kendim yağını değişiyorum 6 binde birde servise gidiyorum.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar bizim motorun garantiden çıkmaması için girmesi gereken bakım km leri nedir ?? Heryerde farklı bişiler yazıo

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    bana kocaeli haldızlar honda plaza 1000 rodaja gittiğimde 4000 de gelcenn dedi 8000 de gelcen dedi yani 4000 binde bi gidicez
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

Motosikleti
    Alıntı erdem_cengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kocaeli haldızlar honda plaza 1000 rodaja gittiğimde 4000 de gelcenn dedi 8000 de gelcen dedi yani 4000 binde bi gidicez
    Servisler hep farklı diyor zaten ama garantiden çıkmaması için illaki gidilmesi gereken belli bir km varmıki

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorun garantiden çıkmaması için girmesi gereken bakım km leri nedir ?? Heryerde farklı bişiler yazıo

1000 kmden sonra 12000 de gidersen garantiden çıkmazsın
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 kmden sonra 12000 de gidersen garantiden çıkmazsın
    Oh o zaman rahatız yani 12.000 km ye kadar istediğimiz şekilde bakım yapabiliriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler