Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gkhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salı günü bende 8000 bakımı için Bora'daydım. Benim makina 2013 model fiyat 175 lira tuttu. Yılı gereği tüm sıvıları değişimi gerekiyor fakat binmeyeceksen kışın gerek yok sezon başı değiştirelim dedi öyle yaptık.
    Fiyatlar aşağı yukarı aynı tek fark koydukları yağdan kaynaklanıyor sanırım 2 katı fiyat farkı var,olması gereken fiyat bu aslında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Gereken fiyat o degil. Honda güngöre uyanik derdim bunlar daha uyanikmis.
    Gungor castrol koyuyor ama ben motoru yakina biyere parkediyorum bir yemek yiyip sigara iciyor telefonla vakit geciriyor sonra servise goturuyorum.
    Banane kardesim motorun icerde ne kadar sure kalmasindan, iscilik senin ustunde ugrastigin zamani kapsar. 1 saat bos bosta dursa aliyolar o parayi. Bende soguk soguk goturuyorum daha az para oduyorum

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Geçen sorduğum soru için olabilecek cevabı aldım. Motor vites geçişlerinin tam olmaması veya 1 den 2 ye atarken boşa geçmesi gün itibariyle bitti. Nedeni debriyajın gereğinden fazla boşlamış (gevşemiş) olması, bakımda onu da halletti. Bu sefer geçişler çok net ama elim bi türlü alışmadı

Bugün 6.000 bakımını 5.000'de iken yaptırdım arkadaşların söylemesi üzerine. Honda Konşuk Motor ustası sağolsun çok ilgilendi gerçekten uzaktan adamı izledim ve hakkını verdi.

183tl tuttu ama ek olarak hava filtresi değişti.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sorduğum soru için olabilecek cevabı aldım. Motor vites geçişlerinin tam olmaması veya 1 den 2 ye atarken boşa geçmesi gün itibariyle bitti. Nedeni debriyajın gereğinden fazla boşlamış (gevşemiş) olması, bakımda onu da halletti. Bu sefer geçişler çok net ama elim bi türlü alışmadı

Bugün 6.000 bakımını 5.000'de iken yaptırdım arkadaşların söylemesi üzerine. Honda Konşuk Motor ustası sağolsun çok ilgilendi gerçekten uzaktan adamı izledim ve hakkını verdi.

183tl tuttu ama ek olarak hava filtresi değişti.
    Konşuğada güvenme fazla, debriyaj maneti bile yok servise bak ne büyük ama! :D

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konşuğada güvenme fazla, debriyaj maneti bile yok servise bak ne büyük ama! :D
    Konşuk'taki bu son bakımımı yapan usta fazlasıyla ilgilendi aslında. Tam olarak insanların ne yaşadığını bilmiyorum ama bi ara açılan konuda en güvenilir konşuktu. Bu ara 2-3 farklı kişiden duyuyorum konşuk'un sıkıntılarını ama dediğim gibi bi sıkıntı çıkmadı inş çıkmazda.
    Ama sizin kötü yorumunuz sadece debriyaj manetinin olmaması kaynaklı ise makul bi neden değil, her servis her motorun her parçasını muhafaza edemez. Önemli olan doğru işçilik ve müşteriye verilen değerdir benim gözümde. Adam zincir temizliğimi yaptı yaparken baktım ben yapsam bu kadar yapmazdım.
    Şu bi arkadaşımızın konşuk motorla olan bi imza toplaması vardı ona bende imza attım lakin tam hatırlamıyorum sorunun konşuk kaynaklı olup olmamasını. Sanki yeni motor istemi üzerine olan bi sorundu o. Ama dediğim gibi neresi iyi işçilik ve müşteriye değer veriyosa bence iyi yer orasıdır. Gerçekten güvendiğiniz servis varsa yazın. Zaten garanti bitti ben bilmediğim için konşuk'a gidiyorum, ordan almıştım motorumu.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konşuk'taki bu son bakımımı yapan usta fazlasıyla ilgilendi aslında. Tam olarak insanların ne yaşadığını bilmiyorum ama bi ara açılan konuda en güvenilir konşuktu. Bu ara 2-3 farklı kişiden duyuyorum konşuk'un sıkıntılarını ama dediğim gibi bi sıkıntı çıkmadı inş çıkmazda.
    Ama sizin kötü yorumunuz sadece debriyaj manetinin olmaması kaynaklı ise makul bi neden değil, her servis her motorun her parçasını muhafaza edemez. Önemli olan doğru işçilik ve müşteriye verilen değerdir benim gözümde. Adam zincir temizliğimi yaptı yaparken baktım ben yapsam bu kadar yapmazdım.
    Şu bi arkadaşımızın konşuk motorla olan bi imza toplaması vardı ona bende imza attım lakin tam hatırlamıyorum sorunun konşuk kaynaklı olup olmamasını. Sanki yeni motor istemi üzerine olan bi sorundu o. Ama dediğim gibi neresi iyi işçilik ve müşteriye değer veriyosa bence iyi yer orasıdır. Gerçekten güvendiğiniz servis varsa yazın. Zaten garanti bitti ben bilmediğim için konşuk'a gidiyorum, ordan almıştım motorumu.
    Al 100 liraya arka sehpa koy evinin onunde kendin yap bakimini, zaten 2 bakimda parasini cikarirsin 40-50 lira iscilik verecegine uzun uzun ugras hem 1-2 mekanik bilgin olur
    Garanti olmasa ben oyle yapacagimda yemiyo

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Şimdi bu depo boşken kaç litre alıyor ? ve benzın cubugu yanıp sonmeye basladıgında yaklaşık kaç km daha gider tecrübe eden varmı

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    3 litre kaliyo isik yaninca yavas 100 km hizli 70 km civari gidersin ben 20-22 tl benzine 110 kmde yolda kaldim.
    13 litre deposu

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 litre kaliyo isik yaninca yavas 100 km hizli 70 km civari gidersin ben 20-22 tl benzine 110 kmde yolda kaldim.
    13 litre deposu
    4 litreden çok yakmış olmuyormu bu hesapla? Sert mi kullandınız yoksa o kadar yakıyor mu?

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 litreden çok yakmış olmuyormu bu hesapla? Sert mi kullandınız yoksa o kadar yakıyor mu?
    Mt 09 a yetismeye calistim maltepeden istinyeye kadar istinyeden donerkende ayni sekilde :D

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Teşekkürler
    motoru aldığımdan beri 2. depoyu henüz bitirdim ilk depomla 10.2 litreyle 220 km yapmışım 2. depoda biraz sakin kullandım bide uzun yolda kullandım ilk depoda öğrenme aşamasında oldugumdan 10 15 dk kullanıp bırakıyordum her akşam neyse 2. depoda şuan ısık yanıp sonuyor 270 km yapmışım. başka bi arkadaşım 300 350 yaptıgını söylemişti şu yakıt konusu çok belirsiz kullanımmı etkiliyor başka bişeymi var anlamadım ( şu 2.depoda nekadar yakıtla yaptığımı benzinliğe gidince anlaşılcak)

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    motoru aldığımdan beri 2. depoyu henüz bitirdim ilk depomla 10.2 litreyle 220 km yapmışım 2. depoda biraz sakin kullandım bide uzun yolda kullandım ilk depoda öğrenme aşamasında oldugumdan 10 15 dk kullanıp bırakıyordum her akşam neyse 2. depoda şuan ısık yanıp sonuyor 270 km yapmışım. başka bi arkadaşım 300 350 yaptıgını söylemişti şu yakıt konusu çok belirsiz kullanımmı etkiliyor başka bişeymi var anlamadım ( şu 2.depoda nekadar yakıtla yaptığımı benzinliğe gidince anlaşılcak)
    Agrasif kullanimda 250 de isik yaniyor benimde.
    5 bin devirde vitesi yukselt 100 u gecmezsen 350 km yaparsin. Ama uzun yolda.
    Oyle 3-5-10 kmlik yerlere gideyim falan dersen olmaz o iş. Motosiklet sogukken daha fazla benzin tuketir diye biliyorum.
    Bu arada gazi aniden açma motora alistira alistira yedire yedire aç gazı
    Rica ederim

Motosikleti
    CBR 500 2015
    eywallah sagolun 1-2 güne yakıt alcam bakalım kaç yakmışım :D

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Gkhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salı günü bende 8000 bakımı için Bora'daydım. Benim makina 2013 model fiyat 175 lira tuttu. Yılı gereği tüm sıvıları değişimi gerekiyor fakat binmeyeceksen kışın gerek yok sezon başı değiştirelim dedi öyle yaptık.

http://i.hizliresim.com/r802kM.jpg
    Ben de boradaydım geçen randevu aldık falan dedim ne kadar bakım, herifler yağ filtresine 30 tl işçiliğe de 68 tl isteyince hemen tozoldum oradan. Alt tarafı yağ filtresi 30 lira nedir ya

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet olcmedim bu aralar ama sogukta benzin tuketimi bir nebze de olsa artiyor.

Havalar ciddi sogudu, hayvani isitmadan binmeyin, sabirli olun 1 dis yandi deyip gazlama da yapmayin. Lastikleriniz ne olursa olsun isinma suresinin daha da uzun surecegini unutmayin.

Su yaz gelse de fileli montumla sehirin ve motorun tadini cikarsam

Motosikleti
    CBR 250R
    motorun aynasını bozdum galiba. sabit durmuyor artık. aynanın değişmesi gerekiyor dediler. çıkma bulamaz mıyım

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı s10der adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun aynasını bozdum galiba. sabit durmuyor artık. aynanın değişmesi gerekiyor dediler. çıkma bulamaz mıyım
    Orijinal çıkma fiyatının altında Ebay'den katlanır, sinyalli ayna alabilirsin.

Motosikleti
    CBR 250R
    teşekkürler ama ben takamam galiba sinyalli olursa @mucoist

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    teşekkürler ama ben takamam galiba sinyalli olursa @mucoist
    sinyal kablolarını bağlamazsın olur biter şekilli şukullu olur ama yanmaz
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    KZGN
    Grenajın üzerinden civata kesmiştir
    sök paslanmaz aynısı ile değiştir
    aynı ayna ile devam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler