Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yüksek performanslı motorlarda cbr600 1000 gibi yüksek devir çeviren ve yüksek devirlerde güç veren motorlarda tam sentetik kullanımı daha doğru. Cbr250 gibi alt devirlerde daha torklu ve kısmen daha az devir çeviren motorlarda yarı-sentetik kullanımının daha iyi olduğunu okumuştum. bu yüzden ben bu şekilde yağ kullanıyorum 1000likte castrol power1 10-50 racing yağı cbr250de ise castrol power1 10-40 kullanıyorum zaten kitapçıktada 10-30 yarı sentetik öneriliyor. castrolun power1 10-40 ı yarı sentetik zaten
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Tesekkurler chemical; uthec kardes birsey daha soracagim (karakterlerde sıkınti olablir telden giriyorum kusura bakma) bu sirayla saydigin farkli yaglari kullandgnda farki hssettn mi veya sorn ckarttimi? Veya ne biliyim motorun gidisine etki ettimi vs? Farkedlcek bi fark olustuysa yazabilirmsn acaba?

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda' ya hoş geldin :D 300/500 liralar yok abi burda daha ilk servisten bikaç depo benzin hediye geliyor gibi düşün filtre çok bişey diildir 100 liraları bulacağını hiç sanmıyorum. Hatta ben yağımı kendi götüren biriyim henüz hiçbir servisten yağ almadım.

Zaten 5100 Motul yok adamlarda Dilersen yağını alıp gidersin, işçilik zaten ücretsiz bakımını yaptırıp çıkarsın.

Birde Izmirdeki arkadaşlar diğer Honda başlıklarında Tire deki servisten övgüyle bahsetmişlerdi, randevu ve hizmet kalitesi, fiyatlar... gibi konularda beğenenler olmuştu bi araştır istersen. En fazla bikaç km gezi yapmış olursun, geçerli bi sebep bence gezmek için
    tire de yaptırdım bi kaç sefer bakımlarımı.
    ekstra bişey istemediğin sürece, rutin bakımları güzel yapıyorlar.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi sallamış..kitapçığın üzerinde CBR250 yazıyor ama deseydiniz..
    ben kitapçıkta ne yazıyorsa o aralıklarda gidiyorum servise..ara km'lerde kendim değişiyorum..1000 kmde servise gittim, 4binde ve 7 binde kendim değiştim..12binde servise gideceğim..tabi hepsinde yağ filtresi de değişiyorum..

kitapçıkta yazan değerlerde olması lazım kullanacağın yağ..rodaj bakımında castrol 10-50 koydular...4binde motul 5100 10-50 koydum...7 binde motul 7100 10-40a geçtim..çünkü kitapçığında 10-30 yazıyormuş sonradan gördüm..10-30 bulamadım tam sentetik 10-40 kullanıyorum artık..

merhaba,

motul 7100 10w40 tam sentetik yağ mı kullandığınız ?

ben tam sentetik yağ denemek istiyorum da, bi sıkıntı oluşturdu mu?
    yanlış hatırlamıyosam biri vites geçişlerinde, debriyajda sorundan bahsetmişti ...

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek performanslı motorlarda cbr600 1000 gibi yüksek devir çeviren ve yüksek devirlerde güç veren motorlarda tam sentetik kullanımı daha doğru. Cbr250 gibi alt devirlerde daha torklu ve kısmen daha az devir çeviren motorlarda yarı-sentetik kullanımının daha iyi olduğunu okumuştum. bu yüzden ben bu şekilde yağ kullanıyorum 1000likte castrol power1 10-50 racing yağı cbr250de ise castrol power1 10-40 kullanıyorum zaten kitapçıktada 10-30 yarı sentetik öneriliyor. castrolun power1 10-40 ı yarı sentetik zaten
    şimdi baktım kitapçığa ama tam veya yarı sentetik konusunu göremedim ya da ben bulamadım..hangi sayfada yazıyor yarı sentetik kullanılması gerektiği?

Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler chemical; uthec kardes birsey daha soracagim (karakterlerde sıkınti olablir telden giriyorum kusura bakma) bu sirayla saydigin farkli yaglari kullandgnda farki hssettn mi veya sorn ckarttimi? Veya ne biliyim motorun gidisine etki ettimi vs? Farkedlcek bi fark olustuysa yazabilirmsn acaba?
    aman aman bir fark hissetmedim..motulu ilk koyunca motorun sesinde biraz azalma olduğunu hissetmiştim..motulun castrolden daha üstün bir yağ olduğunu öğrendim o yüzden motula geçtim..1000 bakımında servis 10-50 koydugu için bende 4binde motul10-50 koymustum..sonradan ogrendımkı benim koydugum yağ yarı sentetikmiş o yüzden motul 7100 e geçtim diğer bakımda..
    bir de şöyle bir şey farkettim..4bin yağ değişiminde çıkan yağ(castrol) simsiyahtı fakat 7bindeki yağ değişiminde çıkan yağ (motul) hala sarıydı..bu olay motorun kullanım şekliyle alakalı biliyorum ama ben aldıgımdan beri hep sakin kullanırım...yüksek devirli kullanmam motoru..castrol kararmasına rağmen motul hala sarı kıvamını koruyordu.. bu durumun yağ kalitesiyle alakası var mı bilmiyorum tabi..gördüklerimi söylüyorum sadece

Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

motul 7100 10w40 tam sentetik yağ mı kullandığınız ?

ben tam sentetik yağ denemek istiyorum da, bi sıkıntı oluşturdu mu?
    yanlış hatırlamıyosam biri vites geçişlerinde, debriyajda sorundan bahsetmişti ...
    merhaba..evet en son motul 7100 10-40 yağ kullandım..son bin kilometredir bunu kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım..zaten rodaj bakımında da servis castrolün tam sentetiğini koymuştu..onuda 3bin km kullanmıştım..onda da hiç bir sorun yaşamadım..
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    merhaba arkadaşlar 1 senedir kullanmış olduğum 150 lik scoterden sonra hondanın güvenli sürüş eğitimini aldıktan sonra nihayet yeni motosikletim honda cbr 250r 2013 renk beyaz modelini anes motora görmeye gittim . bir kaç resim çektirdim fotoların devamı değişik mekanlarda gelecek.plaka ruhsat işlemleri cuma günü tamamlandıktan sonra bu cuma kısmetse motosikletime kavuşuyorum.ayrıca yenia ldığım shark s900c darkın kırmızı kaskımla yeni almış olduğum montuda motosikletime kavuşunca yeni resim yükleyerek paylaşacağım. resimdeki kırmızı mont eski montum. o biraz dandik yeni motosiklete daha güçlü daha kaliteli kask ve mont ve eldiven aldım.
    işte bi kaç resim şimdilik

Uploaded with ImageShack.us

tavares ve seigen bunu beğendiler.

Bugün sabah Anes'te gördüm, hayırlı olsun :D. Siyah jant ve egzoz koruma güzel duruyor cidden.
    barodi bunu beğendi.

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    Hayırlı olsun kardeş. renkler baya güzel görünüyor.

arkadaşlar daha yeni aldığım kaskımı satıyorum bu arada sizin de bilginiz olsun.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7795038/detay/
    barodi bunu beğendi.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Önceki modellerle renk dışında fark var mı?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Hayır, tek fark rengi.
    metci bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şu rengi gelemedi gitti...
    DALGIC_800 ve ferdinandd bunu beğendiler.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sen de alamadın gitti valla...o rengi gelmez bekleme boşa..bu sene geçti artık
    metci ve okeanos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çabuk sattın napalım Civarda varsa temiz cbr yada ninja, anlaşırsak alabilirim

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o renkte bir motor var sahibinden.com da 12500 olması lazım fiyatı ruhsata felan işletmiş sahibi. Bence bu motora en çok yakışan renk siyah oldu şimdiye kadar.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı okeanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o renkte bir motor var sahibinden.com da 12500 olması lazım fiyatı ruhsata felan işletmiş sahibi. Bence bu motora en çok yakışan renk siyah oldu şimdiye kadar.
    Evet Manisa'daydı sanırım... Ama rengi ne kadar mükemmel olsa da pahalı...

Bu arada ben Arif İstanbulda ikamet ediyorum aylardır cbr 250r ve cbr 125r topiğini okuyorum ama henüz motorum olmadığı için yazma ihtiyacı hissetmedim. Yaşım 19 öğrenciyim 3 yıldır üniversite sınavına hazırlanıyorum. Para biriktiriyorum bakalım bir gün inşallah alırım ben de cbr 250r ımı şimdilik her gördüğüm yerde inceliyorum.:D

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeş. renkler baya güzel görünüyor.

arkadaşlar daha yeni aldığım kaskımı satıyorum bu arada sizin de bilginiz olsun.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7795038/detay/
    arkadas ilanda daha kalıtelı bı kask demiş de daha iyisi hangısı onu merak ettım .D

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    İyi akşamlar arkadaşlar,

Sonunda bugün trafiğe çıkardım benimkini. Yalnız pek sevdiremedik İstanbul trafiğini, benzin göstergesinden bir çizgi eksildi bile.

Bu aynaların katlanabiliyor olması müthiş bir şey bayıldım, neredeyse iğne deliğinden geçecek yavrucak.

İçi içine sığmıyor sürekli gaz istiyor. Daha yeni diye fazla yormamaya çalıştım, o da bana küstü. Balmumcu'da ışıklarda vites boşta kaldı 1e geçmedi. Bayağı bir terletti beni. Arkadan daaaat daaat kornalar sağdan soldan geçen arabalar en sonunda bir tepikledim hizaya geldi. Yeni olmasına verdim umarım ileride tekrarlamaz.

Selesi hatırladığımdan daha sertti. Belki rengi gibi selesi de yenidir. Depo kapağından çok umutluydum ama yine elimde kaldı.

Acemilik bir de aküye tecavüz ettim. Umarım sabaha kendini toparlamış olur.

Haftasonu, temiz hava almaya götürünce bir iki fotoğraf çekip koyarım. Gerçi fotoğraf nasıl konulur bilmiyorum henüz bir hatamız olursa affola

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    honda cbr 250r vs kawsaki ninja 250r iki makinada çok iyi gidiyo 2 kişi olmalarına rağmen ninja biraz daha rahat gidiyo 2 silindirin avantajı ile
    deep_far bunu beğendi.

Alıntı furkan111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba abilerm sonunda cuma gunu cbr yi almaya gidicem motoru kaç gün içinde size veriyorlar acaba ?
    Neden kimse umursamadı beni ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler