Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    alt kısımda toz olan tum metal aksamı işte.
    serviste de aynısını yaptılar hatta
    Yuce123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Arkadaşlar merhaba... Uzun bir aradan sonra tekrar bir motosiklet almayı düşünüyorum. Tahmin edeceğiniz gibi cbr250 ve ninja 250r arasında kaldım. Belki konuya uygun olmayabilir ama bazı bilgileri siz kullanıcılardan almamın mantıklı oalcağını düşündüm. Bu iki motoru maalesef görme şansım yok. Yaşadığım yer itibariyle. Yani görmeden sipariş vermek zorundayım. Gelecek ay birisini alacağım İnşallah.
    1-1,90 boyunda olduğum için motor cüssesi önemli. Hangisinde daha rahat edebilirim. Bir forumda ninjanın çok ince bi yapıda olduğunu okumuştum.Fiziksel olarak bu motorların farkı nedir?
    2-Ayrıca ninja ve CBR250 motor bakım periyotları çok farklı mı?
    3-Hız olarak uzun yolda 130-140 civarı giderken rahatlık ve motor güveni nasıldır?
    Bu sorular hakkında net bilgi bulamadığım için sizlere danışmak istedim.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    benim boyum da aynı. cussesi beni bozmuyor motorun ama 140 larda rüzgar yiyorum. belki olması gereken budur. ilk motorum olduğu için bilemiyorum tam.ninjayla hiç tecrübem yok.
    kullaniciii bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    1. 2sine de oturdum.farkedebılecegın bır fark yok. cbr cok az daha rahat kullanımlı.
    2. bakım perıyotlarından cok bakım maalıyetı ve kolaylıgı acısından cbr.
    3. surat olarak pek 130 yapmıyorum ama benı rahatsız eden ruzgar olayı.gercı ogrendıgım kadarıyla her turlu motorda ruzgar yıyormussun. 90 dan ıtıbaren durus seklın dırek etkılıyor.
    kullaniciii bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    [MENTION=78576]rq7[/MENTION] hocam,aynalar geldi.Acaba nerden delip bağlamıştınız kabloları ?

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    arkadaslar kontagin icinde kırdığım anahtarı servis anahtarciya cikarttirdi. sanki gidon çok yumuyamis. doğru mu hissediyorum acaba? bildigim kadarıyla gidonu ve depoyu söktüler anahtarı çıkartmak için. gidon böyle bir işlemde yumuşar mı acaba?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Çok sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgileri mutlaka değerlendireceğim. ama son karar zor olacak...

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [MENTION=78576]rq7[/MENTION] hocam,aynalar geldi.Acaba nerden delip bağlamıştınız kabloları ?
    hocam orijinal aynaları sök mevcut iki delik göreceksin o iki delik arasında uygun bir yerden deleceksin kabloyu delikten sal alttan diğer sinyal bağlantılarına ekleyeceksin elin yatkınsa sen yap değilse anlayan birine yaptır bu arada tekrar hayırlı olsun gözün aydın

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam orijinal aynaları sök mevcut iki delik göreceksin o iki delik arasında uygun bir yerden deleceksin kabloyu delikten sal alttan diğer sinyal bağlantılarına ekleyeceksin elin yatkınsa sen yap değilse anlayan birine yaptır bu arada tekrar hayırlı olsun gözün aydın
    Sağolasın Valla burda bi motor ustasına mı yaptırsam diyorum.Sırf şu iş için servise gitmek istemiyorum

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pekı sınyal devresın herhangı bır ayarlayıcı yok mu arabalarda 3 ampulden bırı yanmazsa yada buyk w ampult takılırsa hızlı hızlı yanıp soner motorlarda boyle olmuyor hos benm kafamda parklara baglamak varda merak ettım

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir arkadaşımın motorunun jantları siyaha boyattık buyrun aradaki fark

benim motor sönük kaldı bide jant şeriti çekince ben burdayım der

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Valla burda bi motor ustasına mı yaptırsam diyorum.Sırf şu iş için servise gitmek istemiyorum
    resımlerını merakla beklıyorum.. Bence servıse gıtmeyın daha oncekı deneyımler bellı ustalar sevmıyor extra calısmayı ozenmeden yapıyorlar onlarn bole yapmasındansa bence sız yapın cok daha ıyı

---------- Post added 24-03-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 23-03-2012 at 23:56 ----------

ama dıgerınınde egsozu sıyah saka bır yana eger lastıkler aynıysa sıyah jantlı olan lastık daha buyuk durmus ama bnce orj. Daha guzel

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastikler pirelli ben hiç begenmedim lastikleri.

Egzozuda karbon kapladım baya oldu güzel duruyo oda
    Flashock bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resımlerını merakla beklıyorum.. Bence servıse gıtmeyın daha oncekı deneyımler bellı ustalar sevmıyor extra calısmayı ozenmeden yapıyorlar onlarn bole yapmasındansa bence sız yapın cok daha ıyı

---------- Post added 24-03-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 23-03-2012 at 23:56 ----------

ama dıgerınınde egsozu sıyah saka bır yana eger lastıkler aynıysa sıyah jantlı olan lastık daha buyuk durmus ama bnce orj. Daha guzel
    İşleri bu sonuçta ama kendim bişey değiştirince surat filan değişiyo hemen hiç oralı olmuyolar kimsenin suratını çekmek istemiyorum paramla rezil oluyorum.Ama bide hem aynalar bağlanacak hemde sinyaller değişicek acaba ysta yapabilir mi burda diye düşünüyorum.Ön sinyallerin değişmesi için yan grenajların sökülmesi lazım çünkü

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şu zinciri buhar makinesiyle temizlesek zincire bi zararı olurmu

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba... Uzun bir aradan sonra tekrar bir motosiklet almayı düşünüyorum. Tahmin edeceğiniz gibi cbr250 ve ninja 250r arasında kaldım. Belki konuya uygun olmayabilir ama bazı bilgileri siz kullanıcılardan almamın mantıklı oalcağını düşündüm. Bu iki motoru maalesef görme şansım yok. Yaşadığım yer itibariyle. Yani görmeden sipariş vermek zorundayım. Gelecek ay birisini alacağım İnşallah.
    1-1,90 boyunda olduğum için motor cüssesi önemli. Hangisinde daha rahat edebilirim. Bir forumda ninjanın çok ince bi yapıda olduğunu okumuştum.Fiziksel olarak bu motorların farkı nedir?
    2-Ayrıca ninja ve CBR250 motor bakım periyotları çok farklı mı?
    3-Hız olarak uzun yolda 130-140 civarı giderken rahatlık ve motor güveni nasıldır?
    Bu sorular hakkında net bilgi bulamadığım için sizlere danışmak istedim.
    Motoru sürüşünde boyla ilgili bir sıkıntı çıkmaz. Ama dış görünüş olarak 1.90 boya Ninja yada CBR250 ufak durur gibi geliyor. Benim boy 1.76 motorla birlikte olan fotoğraflarıma baktığımda bende bile ufak duruyor. Hacimle ilgili bir takıntın yoksa Ninja yada CBR250 gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ninja yada CBR arasında pek bir fark yok. Bana kalırsa sadece fiyat ve marka farkı var, gerisi teferruat. Dış görünüşü hangisi sana hitap ediyorsa onu al derim. Periyot olarak hepsinde yağ ömrü var zamanı geldiğimi değiştiricen. Hız olarak ben Maximum 162 Km gördüm. 130-140 oldukça güvenli, rahat ve keyifli. Uzun yoldan kasıt şehirler arası ise kanımca R tarzı motor düşünme, yatık poziyon kullanım olduğu için bilek ve kolların çok yorulur.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sürüşünde boyla ilgili bir sıkıntı çıkmaz. Ama dış görünüş olarak 1.90 boya Ninja yada CBR250 ufak durur gibi geliyor. Benim boy 1.76 motorla birlikte olan fotoğraflarıma baktığımda bende bile ufak duruyor. Hacimle ilgili bir takıntın yoksa Ninja yada CBR250 gönül rahatlığı ile alabilirsin. Ninja yada CBR arasında pek bir fark yok. Bana kalırsa sadece fiyat ve marka farkı var, gerisi teferruat. Dış görünüşü hangisi sana hitap ediyorsa onu al derim. Periyot olarak hepsinde yağ ömrü var zamanı geldiğimi değiştiricen. Hız olarak ben Maximum 162 Km gördüm. 130-140 oldukça güvenli, rahat ve keyifli. Uzun yoldan kasıt şehirler arası ise kanımca R tarzı motor düşünme, yatık poziyon kullanım olduğu için bilek ve kolların çok yorulur.
    Sarp çok teşekkürler bilgilerin için. Evet uzun yolda daha çok kullanıcam ama aynı zamanda görüntüde önemli. Diğer modellerde görüntü çok eksik. Yinede normal ss lar kadar rahatsız değildir tahminimce. Bakalım artık, bir şekilde görüp kararı vereceğim. Tekrar sağolun....

Motosikleti
    Honda CBR 250
    CBR 250 nin gerçek ağırlığı nedir acaba ? Honda'nın internet sitesi 165 kg derken ruhsatım da 150 kg ( ruhsat yanımda değil 155 de olabilir) yazıyor ? Acaba doğru olan hangisi, ya da yanlış olan niçin yanlış ?

selam dostlar, kask konusunda su iki model hakkında görüşlerinizi rica ediyorum..özellikle varsa kullanan dostlardan...teşekkürler..
    http://www.anesmotor.com/?urun-1281-...Pro-Beyaz.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-1160-...ecool-Red.html

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarp çok teşekkürler bilgilerin için. Evet uzun yolda daha çok kullanıcam ama aynı zamanda görüntüde önemli. Diğer modellerde görüntü çok eksik. Yinede normal ss lar kadar rahatsız değildir tahminimce. Bakalım artık, bir şekilde görüp kararı vereceğim. Tekrar sağolun....
    1.90 boyla ne 600RR ne 1000RR ne de R6 da hoş durmassın iyi görünessin Görüntü çok önemliyse Kymco Xciting250 veya ikinci el transp da uyum tam olur..CBR 250 nin üstünde kimse ne kadar güzel karizmatik motor almassın demez. Senin yerinde Xciting250 alırım gemi gibi motor.. Az yakar vites debriyaj uğraşmassın. üstüne binşnce iyi hissedersin

İlla vitesli dersen ST 250R al..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler