Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Tolga Bey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar, kask konusunda su iki model hakkında görüşlerinizi rica ediyorum..özellikle varsa kullanan dostlardan...teşekkürler..
    http://www.anesmotor.com/?urun-1281-...Pro-Beyaz.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-1160-...ecool-Red.html
    Merhaba Ben daha yeni Shark Vision R aldım, senin gönderdiğin 2. linkteki fotoğraf aslında Vision R'ın fotoğrafı hatta fiyatta VisionR ın fiyatı.
    Kask hakkında yorum yapamayacağım çünki ödemesini yaptım ama kask Pazartesi- Salı gibi elimde olacak.
    1.ve 2.arasında 2 katı fiyat farkı var ama kalite 2 kat fazlamadır bilmiyorum

Vision R ı benim tercih etme sebebim, geniş görüş açası olması idi. Bence daha fazla para vermeye değmez VisionR alın derim. Sonuçta bizim motorlar saatte 300km hız yapmıyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kullaniciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja250r 2012
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.90 boyla ne 600RR ne 1000RR ne de R6 da hoş durmassın iyi görünessin Görüntü çok önemliyse Kymco Xciting250 veya ikinci el transp da uyum tam olur..CBR 250 nin üstünde kimse ne kadar güzel karizmatik motor almassın demez. Senin yerinde Xciting250 alırım gemi gibi motor.. Az yakar vites debriyaj uğraşmassın. üstüne binşnce iyi hissedersin

İlla vitesli dersen ST 250R al..
    Yani uzun boylu olmam burda da sorun olacak :D Ama herşeye rağmen uygun olduğu takdirde cbr250r ve ninja250r la kısa bir sürüş yapıp öyle karar vermeyi planlıyorum. Ama dostum ilk defa olumsuz bir cevapla karşılaştım. Bu kadar kesin olmaz diyen ilk senin. Tabiki yorumların önemli çok sağol...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sıcı kullanım sonrası , motoru kapatmadan once beklıyor musunuz?

suana kadar 2 defa basıma geldı.turbo arabalarımdan alıskınlık,15-30 sn bekletmeden kapatmıyorum,buna ragmen tulumba sesı gelıyordu kapatınca.daha da bekletmek mı lazım?

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    pazartesi günü motosikletim park halindeyken aracın biri donerken motoru fark edemedi. son anda frene bastı ama benım motora sol arkadan carptı.
    motor saga devrıldı.
    o anlar halaa gözümün önünde. neyse tutanak falan tuttuk. arabanında tamponu hasar gördü.eee cbr 250 ye carpmak kolay degıl motoru kusadası honda mnr motor a götürdüm. teslim ettim. ertesi gün eksper geldi.servis bütün parcaların degiştirilmesini sagladı. normalde cizikleri ödemiyorlar.parcalar hemen şipariş edildi gelmesi bir gün sürdü.
    toplamda 3 gün de hasar giderildi.

sag sinyal kırıldı
    sag iç grenaj cizildi
    sag büyük grenaj catladı
    ön fren maneti cizildi
    denge topuzu cizildi
    alt sakal cizildi
    egzoz koruma cizildi
    radyator ile ilgili olan yag filtresinin üstünde ki kapak. cizildi

parca fiyatları tahmın ettiğim gibi degil.

fatura elime ulasınca parca fiyatlarını tek tek yazarım. işine yarayacak birileri vardır.

cıkan parcaları isteyen olursa uygun fiyattan satabılırım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıcı kullanım sonrası , motoru kapatmadan once beklıyor musunuz?

suana kadar 2 defa basıma geldı.turbo arabalarımdan alıskınlık,15-30 sn bekletmeden kapatmıyorum,buna ragmen tulumba sesı gelıyordu kapatınca.daha da bekletmek mı lazım?
    Turbo pallerinin yağlanmasının kesilmemesi için araba da çok doğru bir uygulama.. Ne bmw ler ne mercedesler gitti o yüzden

Motor su soğutmalı olduğuğu için aşırı devirli bi kullanım sonrası dediğinz gibi bi 30-45 saniye rölanti iyi gelebilir. Su devirdaim yapıp ısıyı dağıtır..

Funkyboys

Geçmiş olsun.. moraller iyi herşeyin hallolması güzel

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turbo pallerinin yağlanmasının kesilmemesi için araba da çok doğru bir uygulama.. Ne bmw ler ne mercedesler gitti o yüzden

Motor su soğutmalı olduğuğu için aşırı devirli bi kullanım sonrası dediğinz gibi bi 30-45 saniye rölanti iyi gelebilir. Su devirdaim yapıp ısıyı dağıtır..

Funkyboys

Geçmiş olsun.. moraller iyi herşeyin hallolması güzel
    teşekkür ederim. en kötüsü böyle olsun kazalarımızın.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazartesi günü motosikletim park halindeyken aracın biri donerken motoru fark edemedi. son anda frene bastı ama benım motora sol arkadan carptı.
    motor saga devrıldı.
    o anlar halaa gözümün önünde. neyse tutanak falan tuttuk. arabanında tamponu hasar gördü.eee cbr 250 ye carpmak kolay degıl motoru kusadası honda mnr motor a götürdüm. teslim ettim. ertesi gün eksper geldi.servis bütün parcaların degiştirilmesini sagladı. normalde cizikleri ödemiyorlar.parcalar hemen şipariş edildi gelmesi bir gün sürdü.
    toplamda 3 gün de hasar giderildi.

sag sinyal kırıldı
    sag iç grenaj cizildi
    sag büyük grenaj catladı
    ön fren maneti cizildi
    denge topuzu cizildi
    alt sakal cizildi
    egzoz koruma cizildi
    radyator ile ilgili olan yag filtresinin üstünde ki kapak. cizildi

parca fiyatları tahmın ettiğim gibi degil.

fatura elime ulasınca parca fiyatlarını tek tek yazarım. işine yarayacak birileri vardır.

cıkan parcaları isteyen olursa uygun fiyattan satabılırım.
    geçmiş olsun neyseki kısa sürede halledilmiş, aynen parçaların fiyatlarını yazabilirseniz birçoğumuz bilgilenmiş oluruz, teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    daha önce yazdım ama atlandığı için tekrarlıyorum: CBR 250 nin gerçek ağırlığı nedir acaba ? Honda'nın internet sitesi 165 kg derken ruhsatım da 151 kg yazıyor ? Acaba doğru olan hangisi, ya da yanlış olan niçin yanlış

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ciplakayak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce yazdım ama atlandığı için tekrarlıyorum: CBR 250 nin gerçek ağırlığı nedir acaba ? Honda'nın internet sitesi 165 kg derken ruhsatım da 151 kg yazıyor ? Acaba doğru olan hangisi, ya da yanlış olan niçin yanlış
    Ruhsatı dikkate alma orada herşey çarpıtılmış yazıyor, Doğru olan İnternet sitesinde yazan.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aradaki 10 kg farkı kafana takma.
    Buna sıvı ağırlığıda eklenecek 13 litre benzin alcaksın 10 kg fazla olsa ne fark eder onu anlıyamadım?
    165 de geç

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki 10 kg farkı kafana takma.
    Buna sıvı ağırlığıda eklenecek 13 litre benzin alcaksın 10 kg fazla olsa ne fark eder onu anlıyamadım?
    165 de geç
    sıvı ağırlı da eklenir, sürücü ağırlığı da, artçı ağırlığı da... mesele bu değil, bu arada kafama taktığım falan da yok... Ruhsat resmi bir belge... otomobil ruhsatları ile firmaların verdiği bilgiler arasında böyle çelişki olmaz... Motorum konusunda da merak ettim, acaba bu herkesin ruhsatında aynı biçimde mi yazılı ya da sadece benim ruhsatım oluşmuş bir sorun mu diye ? Ya da benim bilmediğim, ama başka bir arkadaşın bildiği bir konu vardır, ne biliyim kiloyla ilgili bürokratik bir nokta var ona takılmamak için böyle düzenleniyordur, ya da Hondanın verdiği ağırlık yakıtta dahil ağırlıktır falan... Öğrenmek istedim yani... yoksa 165 de geç, 185 de geç, 195 de geç... neyse !

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Peki niye 250cc değilde 249 cc
    avcagatay bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Bu kilonun yanıtı mı şimdi ? Keşke bilmiyorum deyip geçseydin... Bu arada gerçek değeri 249.6 cm3, Honda da bunun böyle olduğunu söylemiş, ve üst vergi dilimine geçmesin diye böyle yapmış... Burada çelişki yok !
    s.e.c ve avcagatay bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki niye 250cc değilde 249 cc
    eger o ruhsatta 250 yazarsa mtv baya bır farklı odersınız tabı alırken odenen otv oranıda degısıyor onun ıcın boyle guzel devam

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Motor Alan Arkadaşlara Hayırlı Olsun.
    Bazen Görmek İstemesekde Ufak Tefek Kazalar Oluyor Onlarada Geçmiş Olsun.
    Selamlar.

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Arkadaşlar size sormak istediğim bir konu var birkaç gün içinde İstanbul'dan Honda CBR 250R alacağım şimdilik Mototal ile görüşüyorum. Sormak istediğim şu motorla birlikte neleri teslim alıyoruz acaba? (yedek anahtar vs) Bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz? Bir de fiyatı 9500 olduğundan beri kim hangi bayiden hangi fiyata aldı acaba nakit? Teşekkürler..

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    nakit mototal den alma derim. yanında bir tek yedek anahtar veriyorlar bir de selenin altında anahtar takımı var bir de kullanım kılavuzu. baska bir şey yok. anes motor veya d&b Honda ya bak nakit için.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    ben ocakta taksitli 8950 anlaşmıştım, güngör motorda

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9505076/detay/

motorum satılıktır. Forumdan birilerine satmış olmak beni sevindirir.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı ciplakayak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı ağırlı da eklenir, sürücü ağırlığı da, artçı ağırlığı da... mesele bu değil, bu arada kafama taktığım falan da yok... Ruhsat resmi bir belge... otomobil ruhsatları ile firmaların verdiği bilgiler arasında böyle çelişki olmaz... Motorum konusunda da merak ettim, acaba bu herkesin ruhsatında aynı biçimde mi yazılı ya da sadece benim ruhsatım oluşmuş bir sorun mu diye ? Ya da benim bilmediğim, ama başka bir arkadaşın bildiği bir konu vardır, ne biliyim kiloyla ilgili bürokratik bir nokta var ona takılmamak için böyle düzenleniyordur, ya da Hondanın verdiği ağırlık yakıtta dahil ağırlıktır falan... Öğrenmek istedim yani... yoksa 165 de geç, 185 de geç, 195 de geç... neyse !
    Hocam ağırlığı merak etmeniz gayet doğal, ben burda kaideye alınmayacak bir durum göremedim ama bu sorunuza bile saçma birşey konuşmuşsunuz gibi greksiz bir cevap verilmiş.
    Bunu bende merak ediyordum ama sanırım sıvılarla birlikte olan ağırlığı 165 kg. Bence küçük cc motorlarda ağırlık çok önemlidir, kg başına düşen güç bakımından, zaten az olan motor gücünden ne derecede faydalanabileceğimize etkisi tartışılmazdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler