Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    türkiyeye gelecek olanlarda abs limi olack?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyeye gelecek olanlarda abs limi olack?
    abs olmayacak

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    motoplus fuarında ilk gördüğüm anda aşık oldum cbr 250r a ve en geç 2 3 seneye benim olacak inş. kim ne derse desin ne kawa ne yama, HONDA HAYAT ONDA
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşların dediği gibi, motorun yağ yakmasının marka ile ne ilgisi var anlayamadım. Acun arkadaşımız sürekli olarak internetten, sağda solda tanıdığı ustalardan duyduklarını kafasında evirip çevirip yorumlayıp burada yazıyor.

Yağ yakma konusuna dönersem, en çok devri hangisi çeviriyorsa onun yağ yakma ihtimali her zaman fazladır ve ömrü de muhtemelen daha kısa olur. CBF 150 kullanıcıları alınmasınlar ama bana göre o motorların %99'u devir saatinin olmamasına bağlı fazla sıkıştırlmaktan dolayı yağ yakıyorlar. Honda'yla falan alakası yok yani.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoplus fuarında ilk gördüğüm anda aşık oldum cbr 250r a ve en geç 2 3 seneye benim olacak inş. kim ne derse desin ne kawa ne yamaha, HONDA HAYAT ONDA
    aynen dostum benim içinde geçerli bu sölediklerin, şuan dylan 150 kullanıyorum 2012 yazında maddi durumuma göre ya 11' cbr 125r olcak yada cbr 250r

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    Alıntı rebellion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hondanın yerinde olsam sadece türkiyeye motor sokmazdım......
    tek silindir motormu olur?
    beygir gücü çok düşük?
    yağ yakar bu motor?
    o paraya 600 lük alınır?
    parçaları çok pahalıdır bunun?
    sesi scooter gibi?
    ninja deler bunu?
    lastikleri çok ince?
    yeterince hızlı değil?
    ..............
    bizim milletimiz eleştirmeye bayılır, çok iyi fikir yürütür....
    katılıyorum
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R 2011
    fotoğraflar gelecekti hani===???
    it matters not how strait the gate, how charged with punishments the scroll, i am the master of my fate;
    i am the captain of my soul.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların dediği gibi, motorun yağ yakmasının marka ile ne ilgisi var anlayamadım. Acun arkadaşımız sürekli olarak internetten, sağda solda tanıdığı ustalardan duyduklarını kafasında evirip çevirip yorumlayıp burada yazıyor.

Yağ yakma konusuna dönersem, en çok devri hangisi çeviriyorsa onun yağ yakma ihtimali her zaman fazladır ve ömrü de muhtemelen daha kısa olur. CBF 150 kullanıcıları alınmasınlar ama bana göre o motorların %99'u devir saatinin olmamasına bağlı fazla sıkıştırlmaktan dolayı yağ yakıyorlar. Honda'yla falan alakası yok yani.
    seko illa şu motor diye teşhir etmeme gerek varmı? hondanın artık eskisi gibi rekabet gücü kalmadı.
    bu yağ yakma sorunu nu çözemediler gitti .sadece yağ yaksa neyse bu yağ yakarken bir süre sonra motorda elden çıkıyor. HONDA servisleri aslına bakarsan ugraşmaktan bıktı. eğer kullanıcı dişli ve bilinçli çıkarsa motoru garantiden yapılıyor.
    evet ustalardan duyduğum gördüğüm şeyler yüzünden yazıyorum. kafadan atmıyorum yani 46367917 nolu ilana bakarsan belki yorumlarına faydası olur.
    bu sadece birisi peki motor değiştigi halde 6000 km sonra yine yağ yakma sorunu devam ettiğini de görebilirsin. peki neden suzuki yağ yakmıyor.yada yamaha ya peki bunlarda devir yokmu. neresi bunun mantıksızlık.
    diyeceksin sen neden honda aldın.
    ben sıfır aldım. bu yaz yağ yaksada eksiltsede biner işimi görür.15 bine gelmeden tam masraf yapacağı zaman satarım satarken de HONDA bu diyerek hurra diyen bir müşteri bulma oranım çok olduğu için honda aldım. çünkü köylü mehmet ağaya da sorsan en iyi motor hangisi diye HONDA der. bilmez gerisini o yüzden satışa iyi geliyor. ben canını alıyorum sonra honda diye elimi koparıyorlar.alıcı adama yağ yakar bu alma demiyorum. tabi.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seko illa şu motor diye teşhir etmeme gerek varmı? hondanın artık eskisi gibi rekabet gücü kalmadı.
    bu yağ yakma sorunu nu çözemediler gitti .sadece yağ yaksa neyse bu yağ yakarken bir süre sonra motorda elden çıkıyor. HONDA servisleri aslına bakarsan ugraşmaktan bıktı. eğer kullanıcı dişli ve bilinçli çıkarsa motoru garantiden yapılıyor.
    evet ustalardan duyduğum gördüğüm şeyler yüzünden yazıyorum. kafadan atmıyorum yani 46367917 nolu ilana bakarsan belki yorumlarına faydası olur.
    bu sadece birisi peki motor değiştigi halde 6000 km sonra yine yağ yakma sorunu devam ettiğini de görebilirsin. peki neden suzuki yağ yakmıyor.yada yamaha ya peki bunlarda devir yokmu. neresi bunun mantıksızlık.
    burada tek mantıksızlık var senin de gidip honda alman. Cbr250r daha kullanılmadan nasıl yağ eksiltir dersin ozaman senin cbf1000 de yağ eksilticek demi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyeceksin sen neden honda aldın.
    ben sıfır aldım. bu yaz yağ yaksada eksiltsede biner işimi görür.15 bine gelmeden tam masraf yapacağı zaman satarım satarken de HONDA bu diyerek hurra diyen bir müşteri bulma oranım çok olduğu için honda aldım. çünkü köylü mehmet ağaya da sorsan en iyi motor hangisi diye HONDA der. bilmez gerisini o yüzden satışa iyi geliyor. ben canını alıyorum sonra honda diye elimi koparıyorlar.alıcı adama yağ yakar bu alma demiyorum. tabi.
    Bu ilandaki motorun nasıl kullanıldığını bilmiyorum ve satan kişi de motorunun neden değiştirildiğini yazmamış. Dolayısıyla "Honda'lar kötüdür" diye bir sonuç çıkmaz benim açımdan. CBR1000 kullanıcıların büyük çoğunluğu yağ yakmasında şikayetçiler mi ona bakmak lazım ? Honda firması BMW ile birlikte dünyanın en iyi motor (motosiklet demiyorum) üreticilerinden biridir. O yüzden bu işi diğer markalardan daha az bildiklerini hiç sanmıyorum. Şu yağ eksiltme mevzusunu da açığa kavuşturmakta fayda var: Motorun yağ seviyesi, periyodik bakım aralığı süresince kontrol çubuğundaki minimum çizginin altına inmiyorsa endişe edilecek bir durum yoktur. Ben zaten şu kadar eksiltiyor, bu kadar eksiltiyor diyenlerin nasıl ölçüm yaptıklarını çok merak ediyorum. Arkadaşlar her gün motorun yağını bir kaba boşaltıp ölçüm mü yapıyorlar ? Ve de kullanma kılavuzunda tavsiye edilen motosiklet yağlarını mı kullanıyorlar yoksa bazılarının yaptığı gibi Castrol Magnatec vs ya da açık otomobil yağı mı koyuyorlar ? Devir saatinin kırmızı bölgesinde mi sürüyorlar motorlarını ? Bunların tümü yağ eksiltmeye etkendir.

Aklıma gelmişken sen yeni aldığın CBF 1000 motorunun rodajına falan dikkat ediyor musun yoksa nasılsa satıcam diye gazlıyor musun ?

bu motoru kullanan bu iş den bende anlarım diyen devamlı akşama kadar motorsiklet ile konuları okuyan tecrübeli ve aynı zamanda motordelisi sitesinde Administrator bir arkadaş rodajından tutunda kullanımına kadar en ufak masraftan kaçmadan devamlı servisin tavsiye ettiği yağları kullanarak binilen bir motor. cbr 1000 rr belki ilgi alanına girmeyen bir motor olduğundan incelememişsin incele araştır oku japon mühendisler bile kabul etti. yağ yaktığını
    bu arkadaş yağına bakıp yağ eksildikçe katan birisi idi. fakat motor sadece yağ yakmakla kalmadı.bir süre sonra ses de yaptı. daha sonrasını merak ediyorsan telefonu var hepsini detaylı öğrenebilirsin. ve hondalar yağ yakarmı ? sağır sultan duydu. yapma böyle
    evet rodajı elbette yapıyorum hatta ilk yağını 300 km dolunca yenileyeceğim. bakımı zevkle yapan birisiyim. korkma

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Çok yakın 3 arkadaşım cbr1000 kullanıyor, rodajlarını bakımlarını düzgün yapıp bilinçli kullanıyorlar motorlarını.. hatta ikisi 2005 model sıfır almışlardı ve bugüne hiç öyle yağ yakma gibi şikayetleri olmadı.. bikaç kişiye oldu diye genelleme yapmak doğrumu???

http://www.motovirus.com/forum/haber...ma-sorunu.html
    http://www.motovirus.com/forum/payla...mi-okuyun.html
    bu ikinci forumdaki yazanlar şimdi ki motor satacak arkadaşın hukuk savaşı

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Acun ;
    yeni kasa 1000rr'ların yağ yakma sorunu olduğu, debriyaj taslarında sıkıntı olduğunu sağır sultan bile duydu. yeni bişey değil. Nitekim 2009 model yılının ortasından itibaren bu sorun giderildi, hatalı üretim serilerde servise başvurduklarında motorları komple olarak değiştirildi ve sorun çözüldü.
    evet kimse 0 km aldığı motosikletin motorunun değiştirilmesini istemez ama bu durum bazen otomotiv devlerinin bile başına gelebiliyor ve üreticiler araçları geri çağırıp ücretsiz onarım yapıyorlar.

şimdi 2008 1000rr'lar yağ yaktı diye bunun tüm honda modellerinde olacağını iddia etmek bence yanlış.
    ayrıca gerek otomobil olsun gerek motosiklet olsun yeni üretime geçen bir modeli hemen almak her zaman risktir çünkü her zaman tespit edilmemiş üretim hatası olabilir bu modellerde. Ben 2006 yılında çıkar çıkmaz çok beğenip Grande Punto almıştım. mesela o seride tıkırtı burcu kronik sorunluydu, naptım servis çağırdı ücretsiz değiştirdiler oldu bitti.
    250r'da piyasaya çıkınca sorunlu olablilir bunu kimse bilemez ama kesin öyle olacak diye bi öngörüde bulunmak da yanlış.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

sorun giderildi. demişsin nereye dayanarak dediğini açarsan bizde öğreniriz. zaten 2010 model 1000 rr alan sayısı bir elin parmakları kadar az adam gibi test drive edilmeden alelacele sürülmüş ondan sonra millet kullanırken böyle bir hata çıkmıştır, olur normaldir. Bizim milletimiz motoru 1000 km'de 1 litre yağ yaksa yine de motorum yağ yakıyor, motorum kötü demez.bir yerde haklılar. yağ yakıyor desen motor dukaka olacak bir sürü para vermiş zarar edecek tabiki Benimki süper, 1 gram yakmıyor der. Ben daha motorum kötü diyene rastlamadım.
    yağ yakan motorları yaptılar yeni motor taktılar bu işde bitti dedin. yeni motor takarken bu takılan motor 2010 senin motor 2008 di deyip 10bin tl gibi para isteyerek mi taktılar. okadar çok tartışılaak şey var ki
    garanti garantinin garantisi varmı?
    şu model bu model meselesi değil kaç kişi uğraştı bir sürü kafa ağrıtacak şey
    onca para verip sırf markası yüzünden burda polomiğe giriyoruz. honda hayat onda deyip savunan bizler.
    varsa hatası üstünü örtmek yerine hakımızı arayalım. cbf 150 ler yağ yakıyor. aslında motor orjinalden yakıyor. ne yapsan hava ama hak aramak yerine oraya buraya sürücüye mahana bulup kendi kendimizi kandırıyoruz.
    neyse sıkıldım. elin derdi beni gerdi. boşver sal gitsin.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırf muhalefet yapacağım diye, hala ısrarla doğmamış çocuğa don biçmeye çalışıyorsun ya helal olsun.
    Bir gelsin şu motor, ondan sonra yaparsın yorumunu aslanlar gibi, en azından dayanağın olur. Sen de rahatlarsın biz de.
    Kusura bakma ama, şu durumda bu başlığa yazdığın ilk mesajdan itibaren boş konuşuyorsun.
    Nedir bu düşmanlık anlam veremiyorum sahiden.
    Honda kötü mal mı? Dünyanın teknoloji devi.
    Rekabet gücü kalmadı demişsin? Halen sadece Türkiye değil; tüm dünyada da en çok satan motosiklet markası Honda.
    Motorsporları vb. mücadele verdiği bütün kulvarlarda liderliğe oynuyor.
    Bu zamana kadar arabasını da, 4 model motosikletini de kullandım ve 2008 1000RR'daki yağ yakma haricinde hiçbir sorun yaşamadım. Onun da çıktığı anda sınıfındaki diğer litreliklerle yapılan testlerde hep 1. sırada olması, bu açığı kapatarak, benim gözümde bu sorunu görmezden gelmemde ağır bastı açıkcası.
    Çevremde Honda'sından son derece memnun onlarca da arkadaşım var.

Bu arada, CBF1000'de yağ yakma sorunu duymadım hiç. Onu da 15 bin kilometre kullanıp satmak için sıfır aldıysan, senin motosiklet bilgin ve kültüründen şüphe ettim ama açıkcası.
    15 binde bakım harici ne gibi bir masraf çıkartmasını bekliyorsun ki, Çin malı motor mu kullanıyorsun, bu nasıl bir önyargıdır daha en baştan?
    Ömürlük kullanılan, 100 bin+ kilometreler yapabilecek kapasitede makinalar bunlar.
    Avrupa'da kullanılmakta olan motosikletlerin model yılı ve km.lerini bir araştırırsan ne demek istediğimi anlayacaksın aslında.

Neyse yahu para senin, dilediğin gibi hareket etmekte özgürsün sonuçta üstad.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Arz talep meselesi hondada tersine işliyo arkadaş. Talep var arz yok

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

acun u hala ciddiye mi alıyorsunuz ya hu?

bu yağ yakma meselesine yeni gelin gibi sarılmasının nedeni benim bu motor hakkında yaptığım bir yorum ama o yorumda 1000rr gibi kısa stroklu olmasının ve devamlı devir çeviren rossi çakması Türk kullanıcıları nedeniyle böyle bir sorun yaşanabilir (!) demiştim. Bir ihtimalden bahsetmiştim bir bulgudan değil. acunun yeni gelin heyecanıyla bu argümana gerçekmiş gibi sarılmasını normal karşılıyorum çünkü taşı delmeye niyetli ama sonuçta yaptığı iş gene de sadece ortalığa gaita saçmak oluyor. acun hala anlamıyorsun bu işten, desteksiz sallamaya devam et sen evladım ama seninki gibi mesajlar da lazım foruma, hep ciddi mesajlar okuyacak değiliz sonuçta, yazmaya devam et sen

acun neden honda aldı? bu kadar motordan anlayan (!) adam başka marka motor alsa 15 bin km sonra haşatı çıkmış o motoru kör alıcıya bile satamayacağını bildiğinden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler