Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla renk konusu senin keyfine kalmış. Herkes gönlünde ki rengi söyler. Ben siyah derim başkası repsol der. Git bayiye gör ilk hangisi hoşuna giderse onu al. Motoru aldiktan sonra değil de almadan önce koruma ekipmanlarını ve eğitimini tamamla. Motoru aldiktan sonra sıfır alırsan rotajinı düzgünce yap. Gaza gelmemeye özen göster. Motorunu tanı sınırlarını zorlama.
    Üstündeki lastiği değiştirmemi önerir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Furkan Ekmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstündeki lastiği değiştirmemi önerir misiniz?
    Üzerinde ki lastiği daha iyi bir lastikle değiştirirsen faydası olur tabi. Ama gaza gelmem efendi efendi sürerim diyorsan bana göre kalmasında bir sakınca yok.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

Bi naked da benden

Bu arada motorun tipini baya değiştirmişler şaşırdım cidden bitek egzosu beğenmedim bazı resimleri var motor kaslı duruyor ancak ilk modelinde böyle resimlerini yayınlamışlardı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn.imghack.se/images/30500de...4b81709b80.jpg

Bi naked da benden

Bu arada motorun tipini baya değiştirmişler şaşırdım cidden bitek egzosu beğenmedim bazı resimleri var motor kaslı duruyor ancak ilk modelinde böyle resimlerini yayınlamışlardı.
    Ahaha :D hocam senin ki çok çıplak ama :p

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı kildren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, aynı konudan ben de görüş almak istiyorum. Çok yakında 2014 modelini almak istiyorum. Para nakit hazır, OK dediğim anda bayiinin önüne bırakabilirim ama merak ettiğim konu şu,

1- Peşin ödemede ne kadar indirim yaptırabilirim? Sonuçta plaka, tescil, sigorta masrafları da olacak, ne kadar kar edebileceğimi bilmek çok önemli.

2- İstanbul'daki en iyi bayii hangisidir? Yakın zamanda motor alıp sorun yaşayan veya hiç sorun yaşamadım verdiğim paraya helal olsun dedirten Honda bayileri hangileridir?

3- Peşin ödeme yaptıktan sonra motorumu ne zaman teslim ediyorlar? Bayide istediğim rengin(kırmızı) ellerinde olduğunu ve getirtme süresi olmayacağını varsayıyorum, hemen o gün içinde teslim alınıyor mu?

4- Plaka ve tescil işlemleri için muameleciye para vermeye değer mi? Bu işlemler çok mu ızdırap oluyor yoksa 2-3 saatte haledilebilecek işler midir? Forumlarda okuduğum kadarıyla muameleci 100-150TL kadar tutuyormuş. Aynı şekilde bu paraya pek çok aksesuar vs.. alınabiliyor. Yani muameleciye vereceğim para için iyi ki vermişim, hayatta uğraşılmazmış bu devlet işleriyle, git gel imza mimza anamdan emdiğim süt burnumdan geldi der miyim; yoksa ona vereceğim parayla mis gibi ayna, yedek stop lambası vs.. alırdım, değmezmiş mi?

Tecrübelerinize dayanarak vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Sormak istediğim bir diğer konu da CBR250R kullanıcılarını trafik polisi ne kadar sıklıkla çevirip kontrol ediyor? Bazı motorlar şüpheli gibi sık sık çevriliyor ama daha commuter tipi motorları kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla aylarca bir kere bile çeviriye girmeyenler olduğunu biliyorum. CBR 250 kullanıcılarının bu konuda tecrübelerini bilmek isterim.
    Peşin paraya indirim yapacaklardir en azindan bana yapmislardi ama bunu burda soylemek saticinin dusecegi durun acisindan pek etik olmaz. Gerci kendilerininde pek etik olmadigini soylemek isterim. En iyi bayiyi bilmem ama ben anes motordan aldim. Teknik olarak cok iyiler ama satici arkadaslarin pek dogru insanlar oldugunu soyleyemem. Bisiklet bile surebildiklerinden suphe ettigim insanlar. Ben motor alirken merak eden ve bana eslik eden anne babamin yaninda yok kolu kopan arkadaslardan yok kafasi patlayan arkadaslardan bahsederek cocuklari motor alicak olan insanlari etkiliyorlar. İlk aldigim eldiveni degistirirken 15€ gibi bi fark olmasina ragmen ayni fiyat onlar degistirirsin abi falan dedikten sonra ben gizlenmis fiyat etiketini gorunce bilmiyomus gbi davranmalar ben motor aldiktan sonra arkadasimda oraya gidince benim arkamdan onlari biraz ugrastirdigim icin firlama o egitimsiz biniyo ben ona alma motor dedim ama o aldi diye asilsiz ve satmak icin afedersiniz totoma yapistigi halde bu sekil davranislarda bulunan insanlar calisiyor. Bana kalirsa anes motordan alma nerden alirsan al.

Motoru aldiktan sonra ertesi gun teslim ederler plakayi falan onlara yaptirmayacaksan. Ben trafik islemlerini onlara yaptirdim. Ertesi gun motoru istedim plaka hazir olunca soyleyin gelip alayim dedim. 5 gune falan hazir oldu. Ve benim yaptigim pazarlikla plaka islemlerinin bir kismi bayinin karından cikti diye tahmin ediyorum suanda :D

Edit: sanirim o yuzden gicik oldu ordulu arkadas bana

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    led sinyal takan var mı?

yarın taktırmayı düşünüyorum ama yapsam mı ne dersiniz?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    led sinyal takan var mı?

yarın taktırmayı düşünüyorum ama yapsam mı ne dersiniz?
    sakin öyle bir hata yapma. üstündeki sinyallerin tanesi 150 tl. takınca anlarsın neden böyle dediğimi
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Öncelikle iyi forumlar abilerim.Yaşça benden büyüksünüz hepiniz .1 ay önce bende bu çaresiz hastalığa yakalandım artık dönüşü yok.Araba kullanmayı biliyorum fakat trafik deneyimim pek yok.Pek çok kişi scooter ile başlamayı öneriyor ama aranızda ilk motoru CBR250R olan abiler var bayiden eve arkadaşı getiriyor kendi boş alanda çalışa çalışa öğreniyor.Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz malzeme konusunda bütçe sıkıntısı yok.Boyum 167 arkadaşım sırıtır diyor..Umrumda değil sırıtıyor diye mahrum mu kalalım bu zevkten.Beni en çok endişelendiren sele.Hiç motora binmedim daha önce boyum yeterli olur mu merak ediyorum.

Motosikleti
    2014 KTM Duke 200
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peşin paraya indirim yapacaklardir en azindan bana yapmislardi ama bunu burda soylemek saticinin dusecegi durun acisindan pek etik olmaz. Gerci kendilerininde pek etik olmadigini soylemek isterim. En iyi bayiyi bilmem ama ben anes motordan aldim. Teknik olarak cok iyiler ama satici arkadaslarin pek dogru insanlar oldugunu soyleyemem. Bisiklet bile surebildiklerinden suphe ettigim insanlar. Ben motor alirken merak eden ve bana eslik eden anne babamin yaninda yok kolu kopan arkadaslardan yok kafasi patlayan arkadaslardan bahsederek cocuklari motor alicak olan insanlari etkiliyorlar. İlk aldigim eldiveni degistirirken 15€ gibi bi fark olmasina ragmen ayni fiyat onlar degistirirsin abi falan dedikten sonra ben gizlenmis fiyat etiketini gorunce bilmiyomus gbi davranmalar ben motor aldiktan sonra arkadasimda oraya gidince benim arkamdan onlari biraz ugrastirdigim icin firlama o egitimsiz biniyo ben ona alma motor dedim ama o aldi diye asilsiz ve satmak icin afedersiniz totoma yapistigi halde bu sekil davranislarda bulunan insanlar calisiyor. Bana kalirsa anes motordan alma nerden alirsan al.

Motoru aldiktan sonra ertesi gun teslim ederler plakayi falan onlara yaptirmayacaksan. Ben trafik islemlerini onlara yaptirdim. Ertesi gun motoru istedim plaka hazir olunca soyleyin gelip alayim dedim. 5 gune falan hazir oldu. Ve benim yaptigim pazarlikla plaka islemlerinin bir kismi bayinin karından cikti diye tahmin ediyorum suanda :D

Edit: sanirim o yuzden gicik oldu ordulu arkadas bana
    Teşekkür ederim, tam da bilmek istediğim bilgileri verdiniz. Motosiklet camiasına hiç katkım olmasa bile en azından motorumu ve malzemelerimi alırken bunu hakedecek firmalara kazanç sağlatmak isterim. Sonuçta bayilerin, teknik servislerin ve diğer sürücülerin içinde olduğu bir ekosistemin sağlıklı ve bilinçli olması bizim elimizde, 3-5 kuruş daha cebime atıcam diyen müşterisini düdükleyip gönderme niyetinde olan satıcılardansa, sürücüye iyi niyetle yardımsever şekilde yaklaşan bir bayiye para kazandırmayı tercih ederim. Yoksa motorumu nereden alacağım gerçekten hiç önemli değil.

Alıntı kostantine96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi forumlar abilerim.Yaşça benden büyüksünüz hepiniz .1 ay önce bende bu çaresiz hastalığa yakalandım artık dönüşü yok.Araba kullanmayı biliyorum fakat trafik deneyimim pek yok.Pek çok kişi scooter ile başlamayı öneriyor ama aranızda ilk motoru CBR250R olan abiler var bayiden eve arkadaşı getiriyor kendi boş alanda çalışa çalışa öğreniyor.Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz malzeme konusunda bütçe sıkıntısı yok.Boyum 167 arkadaşım sırıtır diyor..Umrumda değil sırıtıyor diye mahrum mu kalalım bu zevkten.Beni en çok endişelendiren sele.Hiç motora binmedim daha önce boyum yeterli olur mu merak ediyorum.
    kendine de motora da yazık edersin, bu zevkten mahrum olmak istemiyorsan, kurallara uygun şekilde ilerle, tavsiyem today tarzı scooter ike başlaman.
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Güzel kardeşim motosiklet tutkudur tamam eyvallah ama hayatla ölüm arasında ince bi çizgi olabileceğini de unutmamalısın. Motor kullanmak öyle ha dedimi öğrenilecek birsey değil. Önce motoruna hakim olmayı ve ayrica trafiği iyi okuyabilmelisin. NŞA da boyun bu motor için sıkıntı değil eğer ki vitesli motor tecrüben varsa. Ama daha ilk motorum olacak demişsin ki daha ağırlığını tekerlere vermeyi, dururken ön amortisörü yavaşça ezerek frenaj yapmayı vs vs ufak ama olmazsa sıkıntısı büyük detayları var. Motorsiklet öyle bisiklet gibi atlarım üstüne gazı açarım gider; freni sıkarım durur denilebilecek bir araç değil. Sana yukarda yazan arkadaşım gibi tavsiyem otomatik şanzımanlı boyutları makul frenlemesi iyi gazlamasi ani tepkiler vermeyen fıtı fıtı bir motor gerek. Ha bu vespa olur today olur spacy mi ne zımbırtı olur ona sen karar verirsin. Bu sayede motorla ugrasmak yerine trafiği okumayı öğrenir bir sonraki adım vitesli motora gecmen icin sağlam temellerin olur.

Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin öyle bir hata yapma. üstündeki sinyallerin tanesi 150 tl. takınca anlarsın neden böyle dediğimi
    evet aradaki fiyat farkını biliyorum ama aksesuar olarak düşünüyodum

Honda ataberk Servis

arkadaşlar bi haftadır motorumu Antalya ya bakıma götürmeyi düşünüyorum ama servisi arıyorum açmıyorlar Antalya da ikamet eden yada servisi bu aralar götürmüş olup haberi olan varsa yardımcı olursa sevinirim çünkü taa Afyondan Antalyaya gideceğim bilgileriniz için teşekkürler şimdiden

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim motosiklet tutkudur tamam eyvallah ama hayatla ölüm arasında ince bi çizgi olabileceğini de unutmamalısın. Motor kullanmak öyle ha dedimi öğrenilecek birsey değil. Önce motoruna hakim olmayı ve ayrica trafiği iyi okuyabilmelisin. NŞA da boyun bu motor için sıkıntı değil eğer ki vitesli motor tecrüben varsa. Ama daha ilk motorum olacak demişsin ki daha ağırlığını tekerlere vermeyi, dururken ön amortisörü yavaşça ezerek frenaj yapmayı vs vs ufak ama olmazsa sıkıntısı büyük detayları var. Motorsiklet öyle bisiklet gibi atlarım üstüne gazı açarım gider; freni sıkarım durur denilebilecek bir araç değil. Sana yukarda yazan arkadaşım gibi tavsiyem otomatik şanzımanlı boyutları makul frenlemesi iyi gazlamasi ani tepkiler vermeyen fıtı fıtı bir motor gerek. Ha bu vespa olur today olur spacy mi ne zımbırtı olur ona sen karar verirsin. Bu sayede motorla ugrasmak yerine trafiği okumayı öğrenir bir sonraki adım vitesli motora gecmen icin sağlam temellerin olur.
    Scooter ile piştikten sonra vitesli motora geçebileceğimi nasıl anlayacağım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Scooter ile piştikten sonra vitesli motora geçebileceğimi nasıl anlayacağım.
    En az bi 8-10 bin km sürmeni tavsiye ederim. Ayrıca bak bu adamın videolarını izleyebiliyorsan izle. Çok faydası olur.

Motosikleti
    Xmax 400
    varsayıyorum ki motoru sürekli 8bin devir üzeri kullandınız hızınız hep 130 üzeri ve 250 km yol gittiniz.
    motor hiç sorun çıkardı mı?
    bu kadar zorlamaktan motoru arızalanan oldu mu?

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    varsayıyorum ki motoru sürekli 8bin devir üzeri kullandınız hızınız hep 130 üzeri ve 250 km yol gittiniz.
    Dün sapancaya giderken 5 ve 6. Viteslerde 7.500 devirin altına inmedim...Bir sorun çıkmadı(fazla yakmasının dışında)
    Hatta itiraf ediyorum ilk kez cbr250 için yetmiyor lan dedim

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Dostum o tempoda Kocaeli'den Ankara'ya 3 kez gidip geldim. Otobanda kalkıştan itibaren 10.000 devirde vites yükselterek 6. viteste 9.000+ devirde sürekli sürüş yaptım.

Bu 6 sürüşün 1'inde Ankara'dan Kocaeli'ye kadar sağanak yağış altında gittim. Ankara'ya son gelişimde ise motosikletin en az ne kadar yaktığını görmek için 120'yi hiç geçmeden sürdüm. 90-120 arasında gidince bir depoyla 320 Km, 130+ hızlarda gidince bir depoyla 280 Km gidebildim.

Motosiklette en küçük bir sıkıntı bile olmadı. Ama ben zaten şehir içinde de sürekli 8000+ devirlerde sürdüğüm için, uzun yolda sıkıntı çıkarmayacağını tahmin ediyordum.

Kaliteli yağ kullandığım için ve bu yağı 4000-5000 Km'de bir değiştirdiğim için motorun sorun çıkarmayacağından emindim. Son olarak bu şekilde sürmek motoru zorlamıyor.

Sen 3. 4. 5. viteste sürekli redline'da gidersen, motor o zaman zorlanır. Ancak 6. vites motosikleti rahatlatıyor. Aynı şekilde Cbr 250 5000 devir altında kullanıldığında da zorlanır. Rodajdan sonra 7000 deviri görmeden vites değiştirmemek lazım.
    Tardigrat, depicci ve theplatoon bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Xmax 400
    bu haftasonu 600lük ve 1000likler ile çanakkaleye gidicem de önden ben gidicme beni takip edecekler çok düşük hızda gitmek istemiyorum

peki o zaman 130un altına inmeden gidebilirim demek duyduğum iyi oldu teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Servise en son 6 ay önce 125 likle gitmiştim telefona biraz geć bakıyorlar ama bakarlar 311 44 07 bnde 3000 deyim 15 güne 4000 e götürecem inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler