Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar;
    yeni motoru alış sürecim ve ankara ya dönüş notlarım aşağıdaki linkte beyler...

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2988062
    hayırlı olsun tekrar . tekerın duz bassın ınsallah.
    erro bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım keske ses etseydın,tanısırdık
    ben dun bakım yaparken sanırım sen aradın cunku motor ıcerde yatıyordu bulent cıkarıp yıkadı noldu dedım sahıbı gelıyor dedıler benım ısım bıttıp cıktıgımda daha sen yoktun dun nerde bulustunuz ??? bır mekan belırlemelı cumartesı aksamı yerımız olsn
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dun bakım yaparken sanırım sen aradın cunku motor ıcerde yatıyordu bulent cıkarıp yıkadı noldu dedım sahıbı gelıyor dedıler benım ısım bıttıp cıktıgımda daha sen yoktun dun nerde bulustunuz ??? bır mekan belırlemelı cumartesı aksamı yerımız olsn
    once caddede sonra maltepe sahıldeydık.ordan da hep beraber kartal-bostancı yaptık.onlar devam ettı daha nereye gıttıler bılmıyorum,ben hem cok gec olmadan motoru bırakmak ıcın hem de evde coluk cocuk bekledıgınden () 00.30 cıvarı ayrıldım

yagmur/camur olmadıgı surece ben gelırım her daim

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    lastikler için 630 verdim 12 taksit 2 ay erteleme, alarm da takıldı (70 tl), alarmın kontak fonksiyonu da var ancak marşa zarar verdiği için bağlamıyorlar, sesi oldukça gür , disk kilidinin alarmı sinek vızıltısı gibi kalıyor yanında. Lastikler takıldıktan sonra bilgisayarlı balans ayarı da yapılıyor, lastikleri takan Ilgın arkadaşım sağolsun köpük köpük yıkadı motoru, eski lastikleri istoçta bir tanıdığa bırakacaktım daha sonra almak için , abi elinde yürüme dedi arabasının anahtarını da verdi. Dünden bugüne 200 km yol yaptım şu lastik üzerindeki "mum" olayı gitsin diye. Sabah Silivri den gelirken fena fırtına vardı, yolda zor duruluyordu.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar;
    yeni motoru alış sürecim ve ankara ya dönüş notlarım aşağıdaki linkte beyler...

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2988062
    hayırlı olsun temiz motora benziyor güzel seçim absli olmasıda çok iyi. tekerine taş değmesin.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

dumenist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Selamlar herkese az once motorun anahtarini kaybettim yedek anahtarla motoru garaja cektim kontaga komple degistirmek istiyorum acaba fiyati ne kadardir bir bilginiz varsa yardimci olun lutfen simdiden tesekkurler...

Motosikleti
    Fazer
    Ordu Üniversitesi/Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde okuyorum,bu hafta sonu canım sıkılınca daha önce fotoğraf çekmeye gittiğim bolaman geldi aklıma oldukça güzel virajları vardı.Yolu bu taraflara düşenlerin mutlaka ziyaret etmesini tavsiye ederim.Ünye'den yaklaşık 20 km diye tahmin ediyorum tam olarak ölçmedim.

Bolamandan fotoğraflar biraz

Bahsettiğim virajlar ise buradan sonra başlıyor.Yaklaşık 10km inişli,çıkışlı,sağ virajların önünü bile göremediğiniz zamanlar oluyor.Buranın sonunda ise tarihi Yason Kilisesine ulaşıyorsunuz(oturup yemek yiyebileceğiniz/çay içebileceğiniz yer mevcut) güzel manzaralar var Birazda bu çevreden fotoğraflar.

Cbr ve virajlar Lastiklerim orjinal 10.00 km'de.Virajları bilmediğim için çok zorlamadım,1-2 kere bıraktı lastik yinede kendini.Ne olursa olsun mavi ve yeşilin arasında çok güzel keyif alıyorsunuz.

Not : Türkiyede yaşadığımızı unutmayıp yolda 2 tane büyükbaş hayvan,başka araçlardan düşen odun parçalarına rastladığımı söylemeden geçemeyeceğim, dikkatli olmakta fayda var.

Yolu bu tarafa düşen herkesi beklerim
    kakare, slymn93, avcagatay ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Arkadaşlar cbr 250'ye uygulanabilen bir aksesuar gözüme ilişti, konu açtım bilgisi olan varsa yazabilir mi?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...cbr-250-a.html
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Herkese selam.
    Kask alma aşamasındayım. Shark kask kullanan arkadaşlar sevdikleri sevmedikleri yönlerini yazabilirlermi acaba.
    sadece shark değil tabi hekes kendi kaskını anlatabilir.
    şimdiden herkese teşekkür ettim

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24000+ km

lastik,zincir-disli,arka fren balatasi, hava filitresi, buji degisti.
    motor halen gidiyor.
    bende aldım bi tane kısmetse 17 mayıs günü kavuşucam motoruma ama lastik konusunda kararsızım değiştirsem mi orjinalleri idare eder mi bilmiyorum sen nasıl kullandın

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı ugur.t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aldım bi tane kısmetse 17 mayıs günü kavuşucam motoruma ama lastik konusunda kararsızım değiştirsem mi orjinalleri idare eder mi bilmiyorum sen nasıl kullandın
    Orjinalleri idare etmiyor. Kuru havada, asfaltın yeni olduğu durumlarda pek sorun çıkartmıyor. Ama eskimiş asfaltlarda, virajlarda arka lastik hafiften yanaşıyor yana doğru. Islak zeminde tutuş neredeyse yok. Yağmur yeni başlamışsa zaten hiç düşünme çek kenara asfalttaki pisliklerin akmasını bekle. Ya da hemen iyi bir lastik al Fren performansında da hissedilir bir artış oluyor.

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Alıntı b.dog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam.
    Kask alma aşamasındayım. Shark kask kullanan arkadaşlar sevdikleri sevmedikleri yönlerini yazabilirlermi acaba.
    sadece shark değil tabi hekes kendi kaskını anlatabilir.
    şimdiden herkese teşekkür ettim
    ben shoeı raid II kullanıyorum gayet memnunum ve kask konusunda gerçi sadece kask değil diğer ekipmanlarda da ucuza kaçma sonuçta onlara bedenimizi emanet ediyoruz koruma alırken sağlığını göz önünde bulundur derim iyi sürüşler
    b.dog bunu beğendi.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    ugur.t teşekkür ederim.
    Keşke bütçem yetsede versem 1000 2000 tl arai alsam shoei alsam da yok işte. ((((

Sıksam 500 tl harcayabilirim kaska. O yüzden de orta siklet markaları merak ediyorum. shark sormam o yüzden di. Şöyle buğulanmayan ses etmeyen güzel bir alternatif bulursam sayenizde alıcam işte

seigen (çağdaş) arkadaşımız bi ara nitro aikido kullandığını yazmıştı. O biraz anlatsa kaskı. başlangıç için iyi olurdu.
    vakit ayıranlara tekrar teşekkürler.

bende uzun süre araştırdım. shark speed r alacaktım oldukçada iyi yorumlar vardı. ne olduysa en sonunda shoei xr1100 aldım birden.
    gayet memnun olmakla beraber vizör tamamen kapatınca buhulanma xr1100'de de oluyor. siz nasıl kullanıyorsunuz arkadaşlar 1 tık açıkmı bırakıyorsunuz?

michelin pilot active lastiklerim var ve dün ilk kez ıslak zeminde sürme şansım oldu. Acemiliğim dolayısıyla oldukça yavaş ve temkinli gittim. Açıkcası ön freni pek kullanmamaya çalıştım korkumdan sizin ıslak zeminde fren konusunda verebileceğiniz tavsiyeler varmıdır?
    Bir sorumda garip kaçabilir fakat sağ ayağım arka frenin üstünde dururken hep acaba basıyormuyum diye korkuyorum ve ayağımı hep yukarı doğru kasıyorum. Tabii buda yorgunluk yapıyor. Sizsürüş sırasında sağ ayağınızı nasıl kullanıyorsunuz?

Teşekkürler
    b.dog bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    seigen (çağdaş) arkadaşımız bi ara nitro aikido kullandığını yazmıştı. O biraz anlatsa kaskı. başlangıç için iyi olurdu.
    Bende okumuştum Çağdaşın o yazısını, aklımda kalan yanlış olmasın pek övmemişti Nitroyu

Bence başlangıç için v.s deyip bir miktar harcarsanız değiştirme ihtiyacınız çok yakın zamanda tekrar doğacak.

Bütçeiz elverdiğince alabildiğinizin en iyisini araştırıp alın. Şimdilik şunu alayım... falan derseniz, o para benim gözümde heba edilmiş oluyor

not: Tecrube ile sabittir

Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ ayağım arka frenin üstünde dururken hep acaba basıyormuyum diye korkuyorum ve ayağımı hep yukarı doğru kasıyorum.

Tabii buda yorgunluk yapıyor. Sizsürüş sırasında sağ ayağınızı nasıl kullanıyorsunuz?
    Topuğun pege basıyor ayak ucun frene, frene bastın yavaşladın freni bıraktın ayağını geri pege topluyorsun, frene basacağın zaman öne alıp basıp geri topluyorsun.

Otomobilde debriyaja basıp vites attıktan sonra debriyajdan ayağını kaldırıp yana alman gibi düşün Aynı şekilde viteste böyle kullanılıyor.

Yani seyir halinde, düz yolda, her iki ayak peglerde dinlenir vaziyette, topuklardan motosikletin kavrandığı hissedilecek bir pozisyonda duruyor olmalı

Şu başlıkta detaylı video anlatımı vardı diye hatırlıyorum : http://www.motosiklet.net/forum/sikc...baslangic.html
    b.dog bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

çok teşekkürler

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    motor kazasıyla alakası yok,yolda yürürken tansiyonum düştü bende sırt üstü düşerken elimle destekleyeyim derken olan oldu elim terse temas etti yere ve elim kırıldı :(
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ugur.t teşekkür ederim.
    Keşke bütçem yetsede versem 1000 2000 tl arai alsam shoei alsam da yok işte. ((((

Sıksam 500 tl harcayabilirim kaska. O yüzden de orta siklet markaları merak ediyorum. shark sormam o yüzden di. Şöyle buğulanmayan ses etmeyen güzel bir alternatif bulursam sayenizde alıcam işte

Scorpion EXO-1000 bakabilirsin. Motomax'ta rengine gore 500-550tl civarlarinda fiyati. Bugu problemi yasamiyorum ben memnunum.. Amerika'da taninan bir marka, yabanci dizilerde de cogu zaman karsilasiyorum tavsiye ederim.
    b.dog bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    ugur.t teşekkür ederim.

500 liraya en iyi kask bence şu linkteki kask.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-marushin-karbon-kask-rs2-et-guvenlikten-testinden-5-yildiz-90280112/detay

normal fiyatı 500 euro

http://www.tekaymoto.com.tr/index.php?route=product/product&product_id=100

bende en kısa zamanda bu kaskı alıcam hem karbon hem sharptan 5 yıldızı var antalyadaki satıcıdan bir arkadaşım aldı baktım kask harika 1kg zaten çok hafif konforu çok güzel buğuda yapmıyor. bu fiyat değişmeden bende almak istiyorum. Seçeneklerinin arasında kesin olsun.
    b.dog ve ugur.t bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

arkadaşlar bu plakalık için alternatif çözümler yokmu? daha kısa bir plakalık yada plakalık iptali için ek parçalar satan katan bir yer var mı?
    motora önden baktığımızda yandan baktığımızda hoş ama arkadan baktığımda kuyruk hiç içime sinmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler