Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    fikirlerinizi almak istiyorum 1.000 km bakım yaptırcam konsuk 80tl yapıyor mobıl kullanıyor dogu batı 70tl yapıyor ıphone kullanıyor esengul 60 tl civarı dedi ıphone kullanıyor konsuk ıssılıgınden memnunum sızce nereye gıdıyım
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikirlerinizi almak istiyorum 1.000 km bakım yaptırcam konsuk 80tl yapıyor mobıl kullanıyor dogu batı 70tl yapıyor ıphone kullanıyor esengul 60 tl civarı dedi ıphone kullanıyor konsuk ıssılıgınden memnunum sızce nereye gıdıyım
    60 tl'ye doğru batı'da yaptırdım.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    arkadaşlar benim motor 3000e gelmek üzere. Kendim yağını yağ filtresini 3000de değiştirip 6000 demi bakıma gitsem yoksa 4000demi gitsem? her servis başka şey söylüyor kafam karıştı? normalde 10000de bakımı aslında.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

@dream_rider
    1000 km işçilik ücreti zaten bedava. Yağı kendin götürebilirsin. D&B'de Motul yok mesela, ben dışarıdan alıp gidiyorum . Fiyat farkı da yağdan olabilir veya 1.6 L yerine 2 L yazarlar, o fark yaratır.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor 3000e gelmek üzere. Kendim yağını yağ filtresini 3000de değiştirip 6000 demi bakıma gitsem yoksa 4000demi gitsem? her servis başka şey söylüyor kafam karıştı? normalde 10000de bakımı aslında.
    Ben sadece kullanım kılavuzunda yazan aralıklarda servise gidiyorum. Bende sürekli kendi yağımı götürüyorum (Motul yok diye )

Kullanım kılavuzunda yazan aralıkların ortalarında kendim sadece yağ değiştiriyorum. Kullanım kılavuzunda 6000 yazıyorsa, 3000 yağ değişimini kendin yap 6 da gidersin
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dream_rider
    1000 km işçilik ücreti zaten bedava. Yağı kendin götürebilirsin. D&B'de Motul yok mesela, ben dışarıdan alıp gidiyorum . Fiyat farkı da yağdan olabilir veya 1.6 L yerine 2 L yazarlar, o fark yaratır.
    ama o zamanda ibare kullanıyor musterının getırdıgı motor yagı kullanıldı dıye

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 3000 bakımına gitmedim otoseveri aradıgımda "Zorunlu değil ara bakım" dedi bende honda Türkiye'yi aradım ve zorunlu bakımı 1.000 ve 12.000 oldugunu söyledi, kısacası servislerin kurnazlığı bu oluyor araştırıp sormazsan parayı tomarla kaldırırlar bizim gibi enayilerden. Bu yüzden araştırıp sormak gerekiyor. Kısaca özetlemek gerekirse zorunlu bakımlar kitapçıkta ne yazıyorsa o'dur. Kalan yağ hava filtresi vs.. bakımlarını dışarıdan ustanıza götürmeniz yeterli olur düşüncesindeyim.

simdi eve geldim. sabah yola koyuldum once motorumu yikattim sonrada xena disk kilidimi alip istanbul turu yaptim.
    zaten zor yuruyen istanbul trafigini biraz daha yavaslatmis olabilirim
    hep arabalara yogunlastim fakat yayalarda oldukca tehlikeli. goz gore gore yasli teyzenin teki yola atladi ani fren yaptim ve ayaklarida yere koyarak zar zor durabildim. tabii kendisi hicbirsey olmamis gibi devam etti.
    yine ani bir fren sirasinda arka taraf kaydi fakat bir sekilde dusmeden tehlikeyi atlattim.
    virajlarda kontra teknigi gercekten cok is kolaylastiriyor. tabii acemi oldugum icin cok fazla yatma yapamiyorum.

bir iki kez ani yavaslamam gereken durumlarda elim gazda takili kaldi ne oluyor diye panik oldum
    en yakin zamanda bir egitim ve ya bos bir alanda frenleme calismalarina baslayacagim. su an icin gorebildigim en kritik nokta bu.

arkadaslar disk kildinizi eger cantaniz yoksa nerede tasiyorsunuz? bir videoda kucuk bir canta takan gormustum motorun yan grenajinin alt tarafina sanirim

Motosikleti
    BMW 650 GS
    arka koltuk altına koyuyordum ben.

Bugün michelin'ler verdiğim parayı hak etti. Şile yolunda sol şeritte gidiyorum, hızım yüksek biraz (130 civarı), agresif süreyim dedim . İlerimde iki araç var, öndeki oldukça yavaştı, hatta ne yaptığı belli değil, 50-60'la gidiyor sanırım. Yolun o kısmında da köprü benzeri birşey var, altından yol geçiyor. Hemen öncesinde sağa dönüş var. Ama sağa dönüşe girecek şerit çoktan ayrılmış, turuncu bariyerler başlamış. Bu noktada bunları geçmek için sağa geçtim, hızım yine aynı. Hemen ardından sol şeritteki ilk araç bir anda sağa çıktı, sinyal falan yok. Ben şerit değiştiriyor sandım, ama sağa dönecekmiş. Dönmek için daha da yavaşlıyor. Böyle bir dönüş yok, turuncu bariyerlerin arasından sağa geçti, son saniyede karar veriyor ve kim var kim yok bakmadan dönüyor.

Neyse dönüş yaptığını fark etmemle frene başladım. Hayatımda bu kadar sert fren yapmadım . İki tekerden de ciyak ciyak ses geldi. Arka sola kaydı, ön de kilitledi galiba ama gram sarsılmadı. Motorun tepkisinden ya vuracağım ya da dengeyi kaybedip düşeceğim sandım ama biraz geçtikten sonra aracın hızına düştüğümü gördüm, 5 metre kala araçtan yavaştım. 120'den 40'a frenledim gibi birşey, üstelik çok kısa mesafede. Yerde iki teker de iz bırakmış... Lastiklerin ısınmış olması çok işe yaradı ama IRC'yle asla bu kadar iyi frenleyemez. Adamın arkasından gidecektim ama dönüş yok bir daha. Ettiğim küfürle kaldı.

@dream_rider
    Garantiyi etkilemiyor, yazması sorun değil, ayçiçek yağı götürmediğin sürece . Daha kaliteli yağ götürüyorum ben.

@flashdance
    Zorunlu bakım 12 bin doğru da, yağ eksiltip hasar almasın sonra . 3 binde bir yağ değişmesine rağmen başıma geldi. Gerçi yağı kontrol edip arada bakımları kendiniz yaparsanız, dediğiniz gibi 12 binde zorunlu bakım garantinin devamı için yeterliymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin pilot active ön-arka için 8 taksit 630 tl ye anlaştım ,anlaştım derken pazarlık falan yapmadım açıkçası , pek beceremem , fiyat fahiş gelirse almam çıkarım. 70 tl ye de alarm düşünüyorum , bugün sağolsunlar sadece yağ değişimi görünüyor faturamda ama ( 40 tl, mobil extra 10w-40) motorun lastik havasına kadar her şeyiyle ilgilenildi , zincir temizlemesinden tutun da debriyaj ayarı-yağlamasına kadar.
    Michelin fiyatları standart galiba, birkaç yere sordum, hepsi katalog fiyatını söylüyor ve inmiyor. Nakit veya tek çekimde %8 indirim yapıyorlar, 590 oluyor. Buna takma ve balans da dahil ama fazladan para vermeyin .

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kadkoy yakası bulusma zamanı. sahıl & cadde vs .
    suan cıhancan ve ben olacagız.baska gelmek ısteyen olursa ;

barıs : 543 220 32 78

Saat kaçta, nerede buluşacaksınız ?
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadkoy yakası bulusma zamanı. sahıl & cadde vs .
    suan cıhancan ve ben olacagız.baska gelmek ısteyen olursa ;

barıs : 543 220 32 78
    tabii olursun RR aldın ben bakımdayken danısman sungerle motorunu yıkıyordu temızlenınce ayrı guzel gorundu yaawww
    wolrath bunu beğendi.

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Arkadaşlar bugün motorumu aldım siyah bir kısrak Yine bayileri aradım ümraniye, kartal, ellerinde yoktu ve ne zaman geleceği belli değil ( mayıs 15 - 30 dediler). Mototali aradım bir tane siyah var dediler, dedim hemen geliyorum Daha bugün direksiyon sınavına girdim ama baktım bir daha ki parti mayıslara kalmış, gittim yarı parasını verdim ve işlemleri başlattım. Fiyat plaka ruıhsat dahil 10800'di 10500'e hallettim. O kadar istedim ama depo üstü çanta kilit falan sadece tank ped verdiler. Şimdi taşınma işleri bitsin sürmek için ölüyorum

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    24000+ km

lastik,zincir-disli,arka fren balatasi, hava filitresi, buji degisti.
    motor halen gidiyor.
    tugfox ve wolrath bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24000+ km

lastik,zincir-disli,arka fren balatasi, hava filitresi, buji degisti.
    motor halen gidiyor.
    Hayırlı olsun... Tabiki gidecek

Ne kadar tuttu onuda yazın, değiştirmek isteyen arkadaşlara bilgi olur.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı flashdance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 3000 bakımına gitmedim otoseveri aradıgımda "Zorunlu değil ara bakım" dedi bende honda Türkiye'yi aradım ve zorunlu bakımı 1.000 ve 12.000 oldugunu söyledi, kısacası servislerin kurnazlığı bu oluyor araştırıp sormazsan parayı tomarla kaldırırlar bizim gibi enayilerden. Bu yüzden araştırıp sormak gerekiyor. Kısaca özetlemek gerekirse zorunlu bakımlar kitapçıkta ne yazıyorsa o'dur. Kalan yağ hava filtresi vs.. bakımlarını dışarıdan ustanıza götürmeniz yeterli olur düşüncesindeyim.
    ozaman getirmeme gerek yok zaten tüm motorların yağ yağ filtresini kendim değiştiriyorum ustaya gitmeye gerek yok. Garanti için 1000 ve 10 000 değilmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum 12bin demişiniz ama? Birde her 3 binde yağ+yağ filtresi değişimi yapıyım da hava filtresi kaç binde değişiyor? birde bunun haricinde başka bir bakımı yok sanırım değilmi? 12bin yaparsam artık servise giderim ama okadar yapıcağımı pek sanmıyorum
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabii olursun RR aldın ben bakımdayken danısman sungerle motorunu yıkıyordu temızlenınce ayrı guzel gorundu yaawww
    kardesım keske ses etseydın,tanısırdık

maasallah hepımızın motoruna.valla cok ozlemısım.eskı garajıma koyduktan sonra o kadar yurudum felan , hıc koymadı

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saat kaçta, nerede buluşacaksınız ?

başta cıhancan ve cagdas olmak uzere gelen tum kardeslerıme tesekkurler.

sıteden ayrıca lutfı-can-anıl vs vardı. 2 RR , 3,5 250r , 1 chopper , 1 vespa

1 dahakıne cok daha guzel bulusma tertıpleyecegız
    cacique, seigen ve motosev2 bunu beğendiler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    selamlar;
    yeni motoru alış sürecim ve ankara ya dönüş notlarım aşağıdaki linkte beyler...

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2988062
    seigen, avcagatay, cacique ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım keske ses etseydın,tanısırdık

maasallah hepımızın motoruna.valla cok ozlemısım.eskı garajıma koyduktan sonra o kadar yurudum felan , hıc koymadı

başta cıhancan ve cagdas olmak uzere gelen tum kardeslerıme tesekkurler.

sıteden ayrıca lutfı-can-anıl vs vardı. 2 RR , 3,5 250r , 1 chopper , 1 vespa

1 dahakıne cok daha guzel bulusma tertıpleyecegız
    Aynn cok guzel bı bulusma oldu bunu sık sık tekrar edelım barıs abı oncülük eder nasılsa :D
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler