Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbon da olsa ses aynı olur.Karbon sadece çok daha az ısınır.
    google'a what is the difference between yazdığımda karşıma çıkan ilk cevapta bu oldu zaten..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ebay'den aldığım adam şu, http://myworld.ebay.com/sportbikeparts2u/. 5'inde sipariş vermişim, 12'sinde adam kargoya vermiş, 15'inde Türkiye'deydi, 19'unda teslim aldım. Oldukça çabuk geldi yani. USPS Priority Mail International Parcels olarak geçiyor. Satın almadan önce mesaj atıp sormuştum daha önce dediğim gibi, düşük ücret ve hediye olarak gösterebilir mi diye. 3-4 kişiye sordum bunun gibi, bu satıcı ok dedi, diğerleri hayır demişti. Açıkçası ben ses ve görüntü olarak beğendiğim için seçtim. Geri kalan performans artışı, ısınması, ağırlığı vs. gibi şeyleri pek irdelemedim. Karbon veya titanium olanı da var ama 100 usd farkı vermek istemedim.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebay'den aldığım adam şu, http://myworld.ebay.com/sportbikeparts2u/. 5'inde sipariş vermişim, 12'sinde adam kargoya vermiş, 15'inde Türkiye'deydi, 19'unda teslim aldım. Oldukça çabuk geldi yani. USPS Priority Mail International Parcels olarak geçiyor. Satın almadan önce mesaj atıp sormuştum daha önce dediğim gibi, düşük ücret ve hediye olarak gösterebilir mi diye. 3-4 kişiye sordum bunun gibi, bu satıcı ok dedi, diğerleri hayır demişti. Açıkçası ben ses ve görüntü olarak beğendiğim için seçtim. Geri kalan performans artışı, ısınması, ağırlığı vs. gibi şeyleri pek irdelemedim. Karbon veya titanium olanı da var ama 100 usd farkı vermek istemedim.
    hızlı forum net cevap çok teşekkürler..

Alıntı deveagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ama köprüden kaçak geçmek ile bakkaldan ekmek çalmak arasında hiçbir fark yoktur, ikisi de hırsızlıktır, tasvip etmiyorum insanları da iyi bir şeymiş gibi özendirmeyin.
    köprüden geçmiyorum da her ışıkta radar olunca, bir de o radarların hepsinden 100km+ ile geçince insandaki korku değerleri tavan yapıyor.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ama köprüden kaçak geçmek ile bakkaldan ekmek çalmak arasında hiçbir fark yoktur, ikisi de hırsızlıktır, tasvip etmiyorum insanları da iyi bir şeymiş gibi özendirmeyin.
    Kaçak elektrik açığınıda benim elektrik faturamdan çıkartıyorlar napak ? %70 vergi ile giden bir araça biniyoruz devletimizi çok seviyoruz bakınız

He para verdik hizmet alak diycez de paralı yola giriyoruz çukurda jant eğiliyo dövlet baba öder mi bizim jantın parasını ?
    Orhnsr, Zippo's ve destinee bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar bende yanlış anlaşılmak istemem. Hiç kimseye plakasız gezin veya köprüden kaçarak geçin demiyorum. Ben plaka takmıyorum ve bikaç defa ogs'den geçtim alarm çalmadı...

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçak elektrik açığınıda benim elektrik faturamdan çıkartıyorlar napak ? %70 vergi ile giden bir araça biniyoruz devletimizi çok seviyoruz bakınız

He para verdik hizmet alak diycez de paralı yola giriyoruz çukurda jant eğiliyo dövlet baba öder mi bizim jantın parasını ?
    Arkadaşım o halde evdeki elektriği de kaçak yap, nede olsa devlet kaçak elektrik parasını senden alıyor, Motorunun vergisini de ödeme ne de olsa devlet senin jantını yaptırmıyor. ne gerek var ogs'den de beleş geç nede olsa devlet hizmet vermiyor.. Kötü örnek örnek teşkil etmez.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşım o halde evdeki elektriği de kaçak yap, nede olsa devlet kaçak elektrik parasını senden alıyor, Motorunun vergisini de ödeme ne de olsa devlet senin jantını yaptırmıyor. ne gerek var ogs'den de beleş geç nede olsa devlet hizmet vermiyor.. Kötü örnek örnek teşkil etmez.
    Bu tamamen insanın kendi vicdanıyla alakalı.. Onun için bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok bence...

huseyin45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Arkadaşlar persembe gunu cbr 250 yi aldim ancak 20 km den fazla gidemiyorum korkunc bir bilek agrisi yapiyor ben mi yanlis kullaniyorum anlamadım sizlere fotomuda yolluyorum gorusleriniz nelerdir..

http://www.kolayresim.com/motor_27382.html

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı huseyin45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar persembe gunu cbr 250 yi aldim ancak 20 km den fazla gidemiyorum korkunc bir bilek agrisi yapiyor ben mi yanlis kullaniyorum anlamadım sizlere fotomuda yolluyorum gorusleriniz nelerdir..

Foto gözükmüyor, oturuş pozisyonu için ;

http://www.youtube.com/watch?v=QxIC7...ilpage#t=1248s
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R

Öncelikle hayırlı olsun.. Fotoğrafın görünmüyo ama yanlış kullandığından ziyade alışık olmadığındandır diye düşünüyorum. İlk bi hafta 10 gün kadar ağrıların devam eder alıştıktan sonra geçer. Yine de bileklerine fazla yüklenmemeyi dene.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @wolrath elcik,topuz ve manetler tam olarak ne kadar tuttu soleyeblirmisn?
    150+150+110

bu sekılde hatırlıyorum ama yanlıs da olabıllır, anes motordan bakabılırsın

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150+150+110

bu sekılde hatırlıyorum ama yanlıs da olabıllır, anes motordan bakabılırsın
    Anes Motor fiyatları
    Rizoma marka elcikler 49 €
    Rizoma marka elcik topuzları 49€
    Markasını tam olarak hatırlamıyorum ama tamamen TM manetler 175 TL (Boyası akıyo, sağ granajımda hala lekesi var)

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR

Hocam peglere parmak ucuyla bas(ayak top u denilen bölge),böylece kolaylıkla depoyu dizlerin arasında sıkıştırırsın,kollarındaki yük kendiliğinden azalır.hem rahat edersin hem de çok daha rahat kullanırsın...

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto gözükmüyor, oturuş pozisyonu için ;

http://www.youtube.com/watch?v=QxIC7...ilpage#t=1248s
    Cok Tesekkurler gercekten video çok yardimci oldu

---------- Post added at 02:44 ---------- Previous post was at 02:42 ----------

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peglere parmak ucuyla bas(ayak top u denilen bölge),böylece kolaylıkla depoyu dizlerin arasında sıkıştırırsın,kollarındaki yük kendiliğinden azalır.hem rahat edersin hem de çok daha rahat kullanırsın...
    Ancak anlayamadığım nokta parmak ucuyla basinca vitesi değiştirmek zor olmayacak mi ?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Cok Tesekkurler gercekten video çok yardimci oldu

---------- Post added at 02:44 ---------- Previous post was at 02:42 ----------

Ancak anlayamadığım nokta parmak ucuyla basinca vitesi değiştirmek zor olmayacak mi ?
    Her seferinde ayaklarınızı ileri geri yapacaksınız,ancak çok yavaş hızlarda trafikte sıkıcı olabilir o zaman ortaya alabilirsiniz.bunu tavsiye etmem,hertür istanbul trafiğine girdim bu yöntemi kullandım,kendiniz alıştırmakta fayda var.Madem gaza geldim pegleri tekrar baştan anlatayım.

Ayak topunuzun 1. faydasını zaten anlattım. 2.si normal kontra yetersiz kaldığı durumlarda bir elle gidonu iterken diğer elle çekersiniz bu da yetmediğinde dizinizi yatacağınız yönün tersindeki bacakla depoya kolayca basarsınız(bizim motorlarda gerek yok,o kadar yatınca arkayı bırakıyor.). 3. sü ise ayakların ortasıyla peglere basıldığında ayaklar yanlara açılır kaldırımlara yakın geçerken ya da motoru yatırırken(çok defa başıma gelmişti);ayağınız yere ya da kaldırıma sürter şansınız varsa kurtarırsınız yoksa takılır bileğiniz kırılır ve yere düşersiniz. Bu peg olayı çok ince bir nokta olsa da yine hayati öneme sahiptir.Bir an önce bir kitap alın ve bunların hepsini öğrenin. Reklam yapayım:http://www.motosikletmacerasi.com/ke...us-icin-kitap/

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Okuduğum kitaptanda bu konu hakkında link vereyin:http://donald.hypermart.net/Teori/19ELLER.htm

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Her seferinde ayaklarınızı ileri geri yapacaksınız,ancak çok yavaş hızlarda trafikte sıkıcı olabilir o zaman ortaya alabilirsiniz.bunu tavsiye etmem,hertür istanbul trafiğine girdim bu yöntemi kullandım,kendiniz alıştırmakta fayda var.Madem gaza geldim pegleri tekrar baştan anlatayım.

Ayak topunuzun 1. faydasını zaten anlattım. 2.si normal kontra yetersiz kaldığı durumlarda bir elle gidonu iterken diğer elle çekersiniz bu da yetmediğinde dizinizi yatacağınız yönün tersindeki bacakla depoya kolayca basarsınız(bizim motorlarda gerek yok,o kadar yatınca arkayı bırakıyor.). 3. sü ise ayakların ortasıyla peglere basıldığında ayaklar yanlara açılır kaldırımlara yakın geçerken ya da motoru yatırırken(çok defa başıma gelmişti);ayağınız yere ya da kaldırıma sürter şansınız varsa kurtarırsınız yoksa takılır bileğiniz kırılır ve yere düşersiniz. Bu peg olayı çok ince bir nokta olsa da yine hayati öneme sahiptir.Bir an önce bir kitap alın ve bunların hepsini öğrenin. Reklam yapayım:http://www.motosikletmacerasi.com/ke...us-icin-kitap/

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Okuduğum kitaptanda bu konu hakkında link vereyin:http://donald.hypermart.net/Teori/19ELLER.htm
    Çok teşekkürler kitabın siparişini verdim bile elime gecer geçmez okumaya ve dolayısıyla uygulamaya basliyacagim motor çocuk oyuncagi degil bu sebeble herseyi kuralina gore yapmaktan yanayım tekrardan teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Çok teşekkürler kitabın siparişini verdim bile elime gecer geçmez okumaya ve dolayısıyla uygulamaya basliyacagim motor çocuk oyuncagi degil bu sebeble herseyi kuralina gore yapmaktan yanayım tekrardan teşekkürler
    Kitap almaya karar vermeniz beni çok sevindirdi.Bazı şeyleri boşuna yapmadığımı görmek(yazımı okumanız ve inanmanız)devam etmek için cesaret veriyor.Ben teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Kitap almaya karar vermeniz beni çok sevindirdi.Bazı şeyleri boşuna yapmadığımı görmek(yazımı okumanız ve inanmanız)devam etmek için cesaret veriyor.Ben teşekkür ederim.
    Söz uçar yazı kalır denir, buraya yazılan her soru ve her cevap muhakkak ki birçok kisiye fikir veriyordur ancak size bir soru daha sormak istiyorum daha önce yazdim ancak bilgi alamadim motoru sifir aldim cevremdeki dostlarim otobana cik baya bir bas motor acilsin gibi soylemlerde bulundu sifir motor nasil acilir buna rodaj mi denir rica etsem bilgi verirmisiniz yanlis bir is yapmak istemem

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Söz uçar yazı kalır denir, buraya yazılan her soru ve her cevap muhakkak ki birçok kisiye fikir veriyordur ancak size bir soru daha sormak istiyorum daha önce yazdim ancak bilgi alamadim motoru sifir aldim cevremdeki dostlarim otobana cik baya bir bas motor acilsin gibi soylemlerde bulundu sifir motor nasil acilir buna rodaj mi denir rica etsem bilgi verirmisiniz yanlis bir is yapmak istemem
    Sakın öyle şeyler yapmayın,motorun geleceğiyle oynarsınız(çok ilginç bir tabir oldu:D).Rodajda ilk 1000 km boyunca ani hızlanmalar ve ani frenlemelerden kaçının.Ve motoru sürekli olarak 6000-7000rpm gibi devirlerde tutun.Yapacağınız hatalar,motorunuzun sağlığını etkiler yani parçaların bir arada uyum içinde çalışmasını engeller.Bu motorun ömrünü kısaltır ve keyifsiz bir sürüşe sebep olur.Top speed ini bile düşürür.Ayrıca motoru kullanmadan önce 1dk kadar rölantide bırakın,kullanmayın.Isınsın sonra kullanın.Rodaj bitince 1000 bakımına sokun sonra istediğiniz gibi gazlayın.(1dk rodajdan sonrada geçerli.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler