Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Işte sonunda oldu. 9000km de motorla 1250 km deki motor tabi ki aynı gitmeyecek. Ben 77kiloyum. Boyum 1.85 belki de rüzgarı bloke ediyordur vücudum.

Jantları siyaha boyayan arkadaş hala resimler çıkmadı mı? Heyecanla bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben size önden biraz gaz veriyim siyah jantla ilgili

---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki CBR 200 km yaptı. Sonrada uçmaya başladı. Hafta sonu Boing ve Airbus'larla yarıştım. Uçakların kalkışları iyiydi ama düz yolda onları yakaladım.
    sen ukalalık yapmadan önce biraz doğru düzgün araştırmasını öğrensene
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    çok güzel olmuş ,gayet başarılı
    Her asker yeşil bereli olamaz

[/COLOR]Arkadaslar motorum 1600 km de ilk bakımını 1000 kmde yaptırdım ve su ana kadar 5000-6000 devirde kullandım hep. Bugun motoru yoklayim dedim ve limitlerini zorlamak icin ciktim düz yola ve her sekilde hız yaptım. Rakamlar sunlar:
    Düz yol yatmadan 154 gördüm.
    Düz yol yatarak 162 gördüm
    Egimli yol yatmadan 164 gördüm
    Egimli yol yatarak 168 gördüm

Bu arada bugun bu hızları yaptıktan sonra motor bayağı serilesti gibi geldi bana. Sizce motor ılerde açılırmış daha. Benim icin onemli olan düz yolda yatmadan 160 gormesiydi ama 154 gördü onuda Bidefa gördüm bidaha çıkmadı Sizce motoru acmak icin daha neler yapmak lazım_? Var mı öneriniz.

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sapancaya gittim gecen haftaki gibi. bu sefer kilit 150-160 yerine, ortalama 100km/s ile gidip geldim. gecen hafta 4.9litre/100km harcamistim, bu hafta 3.34litre/100km.. toplamda 43tl para verdim benzine yaptigim yol 296km
    Hocam 100 km ortalama giderken kaçıncı viteste ve kac bin devirde gittin ortalama? Aklımda bazı soru işaretleri varda onu netlestirmek adına soruyorum. İlk vitesli motor tecrumbem bu motor benim

fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    bayır aşaa 169 =)) zormaladımda vallaa
    millet jantları yapıcam bekliyorum boyacı ustam şehir dışında bi gelsin kara kediyi salcam sokaklara =))))

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

bu k&n hava fıltresı ve ırıdyum bujı takan varmı?
    bursadan kaç kişi var?bi ara hep beraber gazlayalım

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    6. viteste 5500-6500 devirleri arası. 95-115km falan bu aralarda.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

honda ve mugen kelimeleri aynı cümlede geçiyorsa duracaksın.Bu adamlar gerçekten otomobilide motosikletide çok iyi yapıyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

CBR 250 Su sekilde satisa sunulsa,ninjaymis hyoymus cartmis curtmus yalan eder

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    kırmızı siyah olanı gerçekten çok güzel.

cbr125'i satıp ninja almadan önce keşke cbr'ın 250'liği olsa düşünmeden alırım diyordum, tabi o zaman bu motorun duyurusu bile yapılmamıştı. VFR'e benzediği için içim gidiyor her gördüğümde ama ninja'dan inipte cbr'a biner miyim emin değilim...

bana daha konforlu bir yol makinası lazım

---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

Alıntı mctsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam 100 km ortalama giderken kaçıncı viteste ve kac bin devirde gittin ortalama? Aklımda bazı soru işaretleri varda onu netlestirmek adına soruyorum. İlk vitesli motor tecrumbem bu motor benim
    3.34lt çok iyi bir değer. ben eski kasa cbr125 ile uzun yol yaptığımda 90 - 100km hızı koruyabilmek için sürekli dip gaz yaptığımda alet 3.5lt tüketiyordu alet.

bu arada son süratteki 5 - 10km'lik farklara çok takılmayın. motorlar henüz çok yeni daha açılmadı. ikinci yağ değişiminden sonra, 10bin km'lere yaklaştığında motor tamamen açılacaktır. tabi arada bir uzun yol yapmanızda lazım. şehir içinde kullanmaktan sağır oluyor aletler. uzun yola çıktıktan sonra motorun çalışma sesi bile değişiyor
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    honda
    millet ön cam vidalarını bol bol kontrol edın sıkmak gerekıyor sesi çok etkiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

servisle konustum,jantı sök tak boya 2 gün 300 lira =))

bu araca uyacak k&n hava filtresini nereden bulabiliriz? Türkiye de var mı? varsa satan siteler neler?

iridyum buji 26hp lik bir araçta fark yaratmaz sanırım performans olarak, belki 0.1hp oynar gibi geliyor bana ancak yabancı bir forumda ECU ile oynayarak araca 1hp kazandırılabildiğini okudum...tabii ki bu sefer de araç çok yakmaya başlıyor...

Motosikleti
    honda
    valla arkadaslar bu motoru adam öle yapmıs ki en ufak oynamada motorun gücünü alıyorsun,debriyajın ömrünü azaltıyorsun...en iyisi sadece görselde oynamak

buldum bahsettiğim video yu..adam 174 e çıkmış...stock
    http://www.youtube.com/watch?v=SboYr...eature=related

bu arada şöyle bir video buldum çok hoşuma gitti...bu forumdanmış sanırım çekip koyan arkadaş...kim olduğunu merak ettim...bir de videoda kullandığı müziğin adını bilen var mı?
    http://www.youtube.com/watch?v=P2NRS...eature=related

ARkadaşlar. km 980. 1000 km bakımı için Fetihye-Kıvrak motora 200 km yol gideceğim. Yağ seviyeme baktım neredeyse minimum çizgisinde. orada yağ değişecek ama ben gene de biraz yağ ekleteyim mi? Mİnimum seviye yeter mi 200 km ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu ikinci videodaki (E5 turu) kadar anlamsız bir sürüş tarzı olamaz. Motor gelmiş 140 km'ye 10 bin devirde yırtınıyor, arkadaş 5 dakika sonra üst vitese geçiyor. Bu nasıl bir sürüş tarzıdır ? Sonra yavaşlayınca 7 - 8 bin devirlere düşüyor, hop arkadaş vites küçültüp 10 bin'e dayıyor yine motoru. Sanırsınız MotoGP yarışı.

Şu motorları yanyana getirip aynı yolda yarıştırmadığınız sürece sürat deneme sonuçları sizi yanıltır. Birbirinin aynısı iki motordan bir 174, diğeri 160 yapıyorsa burada motor gücünden çok dış etkenler (yokuş, rüzgar) rol oynuyor demektir. Çünkü bu kadar sürat farkı motor güçleri arasında yaklaşık %28 fark anlamına gelir ki bu da ellenmemiş motorlarda mümkün değil.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    1 tane begenmeyen arkadas vardı onuda bulduk sonunda 2 aydır motor kullanan birisi olarak çekmiştim o videoyu

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Benimki 1280de yağ değişimi yapmadım daha. Bişey olmadı. Ama garantisi yok tabi bu işin. Benim yağ seviyesi henüz minimumda değildi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yok, o beğenmeyen ben değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki 1280de yağ değişimi yapmadım daha. Bişey olmadı. Ama garantisi yok tabi bu işin. Benim yağ seviyesi henüz minimumda değildi
    Yağ değişimi yapmayınca görünürde birşey olmaz ki zaten. Zararı ilerleyen km'lerde görürsün. Bir de yağ seviyesi neden minimuma insin ki ? Normal olan inmemesi. İlk bakımını geciktirmeden yap.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler