Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ben acayip kararsızım ya biri yardım etsin

Şu anda CBF 150 kullanıcısıyım

Önümde 2 tane seçeneğim var

1. si CBR 250
    2. si CBR 125

hangisini almalıyım?

benim için önemli olan aradaki hız farkı nedir?

ve full depo ile gidilen yol KM farkı?

bu yaz ayvalıktan bir tura başlıyacam ege sahilinden akdenize bağlıyacağım

her gün bi yerde misali. hangisini seçmeliyim. 125 ile yollar çok sıkıcı olur mu ki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı HCl adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. si CBR 250
    2. si CBR 125

hangisini almalıyım?

her gün bi yerde misali. hangisini seçmeliyim. 125 ile yollar çok sıkıcı olur mu ki?
    Motor yok nasıl alıyorsun ben 2 aydır bekliyorum sende 5-6 ay beklersin heralde delirdim kafayı kırdık hep beraber..

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah

1. si CBR 250
    2. si CBR 125

hangisini almalıyım?

Benim forumdan takip edebildiğim kadarıyla cbr125'ler 110'dan sonra vibrasyon (titreme) yaptığı, ideal koşullarda 140-150 km hızlara kadar çıkabildiği. 125'lik olmasından dolayı tabi 2.5 ile çok sıkıştırarak kullanımda 3.5 lt arasında yaktığı yönünde. Cbr 250'ler motor hacminden dolayı daha rahat bir şekilde 140 - 150 km'lere çıktığı ve vibrasyonun sadece ani hızlanmalarda hissedildiği yönünde. Yakıt konusunda yine anladığım kadarıyla 3.2 lt ile 4.2 lt arasında bir yakıt tüketimi söz konusu. 110'un üstünde pek sürmem diyorsan ekonomi açısından 125 daha mantıklı ama ben sollamaya çıkacam, performans mühim diyorsan tabi ki 250'lik daha iyidir.

Tabi yukarıda daha önce bahsedildiği gibi önce motoru bulmak lazım
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

Alıntı algilama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim forumdan takip edebildiğim kadarıyla cbr125'ler 110'dan sonra vibrasyon (titreme) yaptığı, ideal koşullarda 140-150 km hızlara kadar çıkabildiği. 125'lik olmasından dolayı tabi 2.5 ile çok sıkıştırarak kullanımda 3.5 lt arasında yaktığı yönünde. Cbr 250'ler motor hacminden dolayı daha rahat bir şekilde 140 - 150 km'lere çıktığı ve vibrasyonun sadece ani hızlanmalarda hissedildiği yönünde. Yakıt konusunda yine anladığım kadarıyla 3.2 lt ile 4.2 lt arasında bir yakıt tüketimi söz konusu. 110'un üstünde pek sürmem diyorsan ekonomi açısından 125 daha mantıklı ama ben sollamaya çıkacam, performans mühim diyorsan tabi ki 250'lik daha iyidir.

Tabi yukarıda daha önce bahsedildiği gibi önce motoru bulmak lazım
    anlayamadığım kadarıyla ) 125 ile 250 arasındaki hız farkı 20-30 km sanırım.

o kadarcık hız farkı için 4 milyar fazla para vermeye gerek yok hızlanırken titreme olayı benim midemi bulandırdı çünkü ani hızlanmaları severim...

cbf 150 imde hiç öyle bir sorun yaşamadığımdan olabilir.

bilgilendirme güzeldi teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 ----------

Alıntı OguzhanCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yok nasıl alıyorsun ben 2 aydır bekliyorum sende 5-6 ay beklersin heralde delirdim kafayı kırdık hep beraber..
    abi valla çok sinirliyim bu motoru tanıyalı 1 hafta oldu yaklaşık ...para var ama alamıyorum ne kadar kötü hissediyorum kendimi anlatamam....

cbf 150 mi almak için 5.000 tl kredi çektiğimi hatırlıyorum bankadan ne zor olmuştu :((

şimdi para var alamıyorum bu daha kötü bi duygu ))

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    hondaaa honda.nedir bu milletin çektiği yeni alan arkadaşların dikkatine bu arada yedek parça sıkıntısı da mevcut.aman dikkat ..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    cbr250r

1. si CBR 250
    2. si CBR 125

hangisini almalıyım?

dostum cbf150 den sonra cbr250 almalısın yoksa dediğin gibi sıkıcı olur.hız farkı son süratte en fazla 30km olur, fakat cbr250 15 saniyede 140km hıza ulaşırkan cbr125 heralde 30 saniyede ulaşır.yakıt durumu 100km de 1 litre fark olur, uzun yola belkide daha az olur.yinede karar senin arkadaş şimdiden hayırlı olsun.[COLOR="Silver"]

Alıntı halil2580 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum cbf150 den sonra cbr250 almalısın yoksa dediğin gibi sıkıcı olur.hız farkı son süratte en fazla 30km olur, fakat cbr250 15 saniyede 140km hıza ulaşırkan cbr125 heralde 30 saniyede ulaşır.yakıt durumu 100km de 1 litre fark olur, uzun yola belkide daha az olur.yinede karar senin arkadaş şimdiden hayırlı olsun.[COLOR="Silver"]
    iyi güzel çok hoş söylüyorsun da; azami hıza çabuk ulaşma ve 30 km hız farkı için 4 milyar fazla para verilmez be ustam bir de 1 litre az değil yakıt için

hem benim cbf 150 saatte 110km yapıyor alacağım cbr125r ise saatte 146 km yaparken gördüm bir videoda

kafadan 36 km hızlı gidecem yeterli benim için zaten tr yollarında hız demek ölüm demek kaymak gibi yollarımız yok ki

hoyrat79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600

Selam

Alıntı __sarsılmaz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ingilizce yazmana gerek yok sen türkçe yaz onlar çevirir,bu arada adana honda sucular ı aradım haziranda geleceklerin hepsi satılmış ama temmuz da gelecek olanlardan ayırtabiliriz dediler,hazirandakilerde 20 si ile 25 i arası gelecekmiş... Ninja kullanıcısı olarak banada hondayı arattınız yaa
    kardeşim o hazıran ayı içerisinde gelecek olan 3 adet motorda tek siyah olanda benım parasını 05 nisanda peşin vermiştim.suculara bende bugun aradım 10-15 hazıran arası dedıler teslimat

Motosikleti
    cbr250r
    iyi güzel çok hoş söylüyorsun da; azami hıza çabuk ulaşma ve 30 km hız farkı için 4 milyar fazla para verilmez be ustam bir de 1 litre az değil yakıt için

hem benim cbf 150 saatte 110km yapıyor alacağım cbr125r ise saatte 146 km yaparken gördüm bir videoda

kafadan 36 km hızlı gidecem yeterli benim için zaten tr yollarında hız demek ölüm demek kaymak gibi yollarımız yok ki
    karar senin arkadaş,yanlız cbr125 aldıktan bir müttet sonra keşke cbr250 alsaydım diyeceğine eminim.

Motosikleti
    yok

karşılaştırma açısından sadece hızı düşünmemek gerekir, daha üst sınıf ve daha kaliteli bir motosiklete bineceksin 250R aldığında. bunu söylerken git 250R al demiyorum, 125R sana daha uygunsa tabii ki ona git.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Sana CBR 125 hiçbir şekilde yetmez. Video'da gördüklerine kanma. Arkadan rüzgarı var, yolda eğimi var, modifiyesi var. Ayrıca CBR 125 ile 130-140 devamlılığı olan süratler değildir. Uzun süre yapamazsın. Bir süre sonra seni de motoru da yorar.
    Elinde paran varsa ikinci el CBF 250, CBF 500 falan bak. Eğer CBF 150'nin kullanım pozisyonundan memnunsan CBR'da rahat edemeyebilirsin. Hele CBR tarzı ile uzun yol, bence çok mantıklı değil.

Motosikleti
    cbr250r
    bakım masrafını merak eden arkadaşlar varsa,salı günü 1000km bakımını balıkesirde yaptırdım 30tl. ilk bakım ücretsiz sadece yağ parası alıyorlar.

Beyler bi kamuoyu araştırması yapalım mı Yeni gelecek CBR 125r KESİN alacak kaç kişiyiz bi sayalım mı?

acaba honda firması ihtiyacı karşılayabilecek mi?

Ben 1

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    honda karsilarda zammi herkes nasil karsilayacak
    anket sonucuna gore sayi arttikca honda bindirimi artirir
    ne kadar talep o kadar zAM

demin aradı beni honda merkezden 0 262 li bir numaradan birisi

ve temmuz başında gemi gelecek ve bayilere dağıtım yapılacak dedi

ben tr nin her yerindeki bayisini aradım bana kimse cbr 125 için söz vermiyor dedim sırada bekleyen çoktur dedi. Bi sonraki partiye kalırsın dedi

ha bi de yeni kanuna göre 2012 model motorlar 01 ağustos üretimli olması lazımmış.

onlar da ocak gibi gelmeye başlar dedi içimden yuh dedim

Honda ya BAD DUA edecem !!!!

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    ben 2................

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi 125 ci olarak bende biraz yazıyım. Performans konusunu biraz detaylandırıyım:

Düz yolda son sürat 5. viteste yapılıyor oda en fazla 125 belki 2-3 km fazlası(redline a girmeden) düz yolda 6. vitese atarsan motor hızlanmayı reddediyor hızlanmıyor çünkü 6 vites uzun yolda yakıt tüketimini kontrol altına almak için tasarlanmış. Ve her son sürat denemedende 5. viteste 127-128 gibi süratleri görmen olası değil senin hissedemeyeceğin rampada 110-112 gibi süratlerde kalabiliyor(4. viteste) anlıyosunki rampaymış ve ya önden gelen rüzgar seni baya tutuyo..Güzel bi bayır aşşagı bulursan ve üzerine yatarsan 145 i falan görürsün kasa kasa ama inan bunun ne sana ne motora faydası yok

Yani bana sororsan cbr125 in gerçek son süratini 120-125 derim. 250 cc ile arada ciddi tork farkı var. sen 125 km ye e gp pilotları gibi devirlerin tamamını kullanarak çıkıyosun(titresim harika) 250 lik teryağından kıl çeker gibi ulasıyo ve rampada bu hızı koruyor

Ben sürat hastası değilim 110-120 kafi ben yaptığım yola bakarım diyosan uzun uzun gezerim ekonomi severim diyosan 250 ye +3500 cidden gereksiz ama performans istiyosan birazcıkta olsa 250 lik verdiğn parayı fazlasıyla hak eder..

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi 125 ci olarak bende biraz yazıyım. Performans konusunu biraz detaylandırıyım:

Düz yolda son sürat 5. viteste yapılıyor oda en fazla 125 belki 2-3 km fazlası(redline a girmeden) düz yolda 6. vitese atarsan motor hızlanmayı reddediyor hızlanmıyor çünkü 6 vites uzun yolda yakıt tüketimini kontrol altına almak için tasarlanmış. Ve her son sürat denemedende 5. viteste 127-128 gibi süratleri görmen olası değil senin hissedemeyeceğin rampada 110-112 gibi süratlerde kalabiliyor(4. viteste) anlıyosunki rampaymış ve ya önden gelen rüzgar seni baya tutuyo..Güzel bi bayır aşşagı bulursan ve üzerine yatarsan 145 i falan görürsün kasa kasa ama inan bunun ne sana ne motora faydası yok

Yani bana sororsan cbr125 in gerçek son süratini 120-125 derim. 250 cc ile arada ciddi tork farkı var. sen 125 km ye e gp pilotları gibi devirlerin tamamını kullanarak çıkıyosun(titresim harika) 250 lik teryağından kıl çeker gibi ulasıyo ve rampada bu hızı koruyor

Ben sürat hastası değilim 110-120 kafi ben yaptığım yola bakarım diyosan uzun uzun gezerim ekonomi severim diyosan 250 ye +3500 cidden gereksiz ama performans istiyosan birazcıkta olsa 250 lik verdiğn parayı fazlasıyla hak eder..
    senim motor 2011 yeni kasa mı oluyor

bir de 250 likler max kaç a çıkıyor tabiki yeni kasa olcak o da

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senim motor 2011 yeni kasa mı oluyor

bir de 250 likler max kaç a çıkıyor tabiki yeni kasa olcak o da
    Evet yazdıklarım yeni kasa için.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alayımız yazsakmı
    ne ayaksınız siz niye bizi mağdur ediyosunuz diye.

biri ingilizce bi metin yazsın da biz onu kopyalayıp yapıştıralım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler