Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Arkadaşlar motorum satılıktır. Makyajlı kasa CBR 250R, 18000 km'de. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1051313/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

4000 km bakımı ile ilgili pek bir şey bulamadım arkadaşlar forumda. Çok detaylı arama fırsatım da olmadı.

Yağ ve yağ filtresi değiştirmek dışında neler yapılıyor genel olarak 4000 bakımında? Cumartesi günü servise gitmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 13bin de arka balatayı nasıl bitirdiniz yav.
    bende 2013 model var, şuan 16500 km de genellikle ön fren kullanmama rağmen ön balatalar orta seviyede, bi 5bin km daha gider.
    2014 kasalarda genel bir sıkıntı var sanırım, biri de yavaşlarken ses yapıyo die konu açmıştı
    Evet 2014 kasalarda birsey var.
    Motorumu 8000 bakimina goturdum ustabaşı 10000 bakiminda arka balatani degistirmemiz lazim az kalmis dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı shivers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 km bakımı ile ilgili pek bir şey bulamadım arkadaşlar forumda. Çok detaylı arama fırsatım da olmadı.

Yağ ve yağ filtresi değiştirmek dışında neler yapılıyor genel olarak 4000 bakımında? Cumartesi günü servise gitmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler
    Yag,yag filtresi degisimi genel kontrol zincir yaglama ve zincir temizleme 1 saat iscilik 40 tl toplamda 160 tl.

Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum satılıktır. Makyajlı kasa CBR 250R, 18000 km'de. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1051313/detay/
    Makyaj bunun neresinde bu motor senin mi yoksa ....

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajın birinde yara bandı var, makyajı o sanırım.

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Arkadaşlar motorum satılıktır". Dolayısıyla motor benim.

Yeni kasa demedim, 2011-2012 modellerden farklı olarak 2013'te gövdede ufak değişiklikler var.

Motosikleti
    CBR250R
    İstanbulda pirelli diablo rosso 2 satın alıp taktırabileceğim bi yer var mı?

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    arkadaşlar bunu açıklayabilecek biri var mıdır? Motoru 20binde aldım 18 bine kadar bakımları serviste yaptırılmış kaza kaydı falan yok. Bende hiç değiştirmedim grenajları. 2-3 gün önce böyle soyuldu şaşırdım. Başka cbryle yan yana koyduğumda da renk farkı hiç yok. anlam veremedim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EreN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bunu açıklayabilecek biri var mıdır? Motoru 20binde aldım 18 bine kadar bakımları serviste yaptırılmış kaza kaydı falan yok. Bende hiç değiştirmedim grenajları. 2-3 gün önce böyle soyuldu şaşırdım. Başka cbryle yan yana koyduğumda da renk farkı hiç yok. anlam veremedim.

http://www.imgim.com/img_9494.jpg
    http://imgim.com/image/img_9495.jpg
    Cok ilginc ilkkez boyle bisey goruyorum... normalde soyulsada siyah olmasi lazim...

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar bayadır buralara giremiyorum. Motorum 20 bine geldi ve artık bazı parçaların değişmesi gerekiyor. En başta zincir dişli takımı, o artık son demlerini yaşıyor. Bugün kma diye bir yer var orayı aradım fiyat almak için bana şöyle dediler
    Ön dişli; 44 Tl
    Arka dişli;99 Tl
    Zincir; 241 Tl
    Acaba bu fiyatlar nasıl?? Birde ön arka balata alıcam ama ne alıcağımı bilemedim bana genellikle ebc yi öneriyolar??
    Asıl zurnanın zırt dediği yere geldik... Dün ön frende hissizlik hissettim yani kimse yok gibiydi balatadan falan derken gözüme hidrolik kabı ilişti baktım içinde çok az kalmış biraz baktım sağına soluna hortumdan sızdırıyor... Yani buda demek oluyor ki hortum yalan olmuş :( şimdi aklıma çelik fren hortumu geldi acaba ondan mı alsam diye ama varmı yokmu bilmiyorum. Sizin önerileriniz nedir?
    ardacik bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    CBR250R
    Zinciri bir hafta once degistirdim orjinali ile, 480 tl odedim diye hatirliyorum. Yalniz zincir sesi.nasil olmalidir.hala ziril ziril ses geliyor ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben zinciri buradan aldım
    D.I.D Zincir

sizin dediğiniz zincirler hangisi acaba o fiyatlarda?

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Hiç bilmiyorum ki adama motorun markasını söyledim bu fiyatları verdiler. Arada bu kadar para farkı varsa sanırım zincirdede bi fark vardır diye düşünüyorum
    ardacik bunu beğendi.

Alıntı EreN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.imgim.com/img_9494.jpg
    http://imgim.com/image/img_9495.jpg
    Bence o grenajı boyamışlar, taktığın ağ ileri-geri yaparak boyayı kaldırmış.

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    benim anlamadığım boyayı nasıl tutturmuşlar orjinalinden farksız ve neden boyamışlar yani? aynı fiyat değil mi amaç ne

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bilmiyorum ki adama motorun markasını söyledim bu fiyatları verdiler. Arada bu kadar para farkı varsa sanırım zincirdede bi fark vardır diye düşünüyorum
    Hocam orjinal dişlileri ve zinciri ile değiştirdim. Ama hala zırıl zırıl ses geliyor.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    selam millet ben de artık aranızdayım. mondial 180 z one s ile 10 aylık bir deneyimden sonra cbr 250 aldım. Şuan gayet memnunum. ikinci el aldım ve 16.000 de şuan. Yalnız aldıktan sonra farkettim. zincir yağsızlıktan dolayı sıkışmış. bunu düzeltmek mümkün mü yoksa değiştirmek mi gerek. sıkışmıştan kastım da zincirin bazı parçaları hareket kabiliyetini yitirmiş. yağ çözücü vs denedim ama hepsi açılmadı.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar hangi yağdan en çok memnun kaldınız?
    Link atın da alıvereyim

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Debriyajı bıraktığımda demir sürtme sesi geliyor.
    sizce neden olabilir arkadaşlar?

Smdcvk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    Arkadaşlar merhaba, aküm bitti en iyisi olmasa da iyi kalitede ve uçuk olmayan fiyatta tavsiye edebileceğiniz akü markası/satış yeri var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler