Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Ne yazik ki denetleme konusunda biraz eksik kaliyor firmalar, yag degisimini surekli yapiyordum zaten bundan sonra da bilimum yedek parcasini alip kitabinda anlatildigi gibi ozen gostererek degistiririm. Bosuna servise gidiyoruz cunku kalifiye usta bulmak ne yazik ki cok zor bu kosullarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende Honda Artı'dan bayağı şikayetçiyim . Önceki motorum cbr 125'le yaptığım kaza sonrası honda artı'ya verdim motoru . Veriş o veriş biz size döneriz dediler birdaha ne aradılar ne sordular . Ben aradığımda eksper geldi baktı dönüş yapmadı siz bi arayın dediler eskperi aradım ben onlara dönüş yaptım dedi bu sefer honda artı'yı aradım yok mail atmadı mail atmadan yapmayız dediler . Abartısız 1 ay eksperle servis arasında telefon trafiği yaptım ikiside telefonda bana birbirini şikayet ediyor küfüre kadar vardırdılar işi. En sonunda isyan bayrağını çektim kardeşim ben sizin aracınız mıyım konuşun aranızda halledin ben motorumu istiyorum 2 ay oldu yoksa hukuki yollara başvuracağım falan diye tehdit ettim ondan sonra ancak hallettiler motoru .. O yüzden birdaha asla honda artı'ya gitmem asla . Esengül'ü tercih ederim ne kadar iyi tartışılır ama artı'dan kat kat iyi olduğu kesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2012 model 18.000 kmde cbr 250 sahibi 8,750 i ye olur dedi ben 8,500 teklif ettim alayımmı yoksa daha aşağı çekilebilirimiyim bu arada grenajında ufak çizikler mevcut

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Merhaba,

Herkese iyi forumlar, Aranıza CBR 250R Alarak katılacağım, ama 2.el piyasası gözümü çok kötü korkutmuş durumda,
    Bayiden alırken nakit indirimi yapıyorlar mı?
    Diablo Rosso 2 Lastikleri Aynı ölçülerde mi almak gerekir yoksa arka tekeri bi tık büyük takmak iyi olur mu?

ikinci el alıcak birisi için neleri önerirsiniz,

Teşekkür ederim,
    Hüseyin,

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Herkese iyi forumlar, Aranıza CBR 250R Alarak katılacağım, ama 2.el piyasası gözümü çok kötü korkutmuş durumda,
    Bayiden alırken nakit indirimi yapıyorlar mı?
    Diablo Rosso 2 Lastikleri Aynı ölçülerde mi almak gerekir yoksa arka tekeri bi tık büyük takmak iyi olur mu?

ikinci el alıcak birisi için neleri önerirsiniz,

Teşekkür ederim,
    Hüseyin,
    aynı ölçülerde diablo rosso 2 kullanıyorum, irc lere göre daha oval bi yapısı var, irc ler tabanı daha düz gibiydi, virajlarda daha çok nokta yere temas ediyor. bence ölçüleriyle oynama, ön 110 arka 140 al.
    Lightning ve sdirer bunu beğendiler.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı ölçülerde diablo rosso 2 kullanıyorum, irc lere göre daha oval bi yapısı var, irc ler tabanı daha düz gibiydi, virajlarda daha çok nokta yere temas ediyor. bence ölçüleriyle oynama, ön 110 arka 140 al.
    Tavsiye için teşekkür ederim
    ,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cbr a bugün bindim pek güzel gelmedi neden diye sorarsanız vitesler normal bir motora göre baya bi geride kalıyor. Sonrasında ise ne kkadar dik otorus pozisyonu olduğu idda edilsede pekte dik oturulmuyordu gidon turu çok azdı rahat dönüş sağlanamıyordu bu yüzden almaktan vazgeçtim bindim denedim pek rahat değil malasef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Burada sahibi motorun torkunun çok olmsından dolayı 1 inci viteste tak tak ses geldiğini söyledi bu durum motora özgü bir durummu yoksa o motorda problemmi var bence çok alakasız motorun torku çok olunca takmı edicek vites atarken.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    2 günde 847.5 km yol yapmışım ve toplam benzin tutarı 127 tl. Nasıl değer iyimi sizce?
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 günde 847.5 km yol yapmışım ve toplam benzin tutarı 127 tl. Nasıl değer iyimi sizce?
    1 kmde 0,15 kuruş yapmıs daha ne yaksın kardeş ?
    afyonlu003 bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakkaten diyorlar ya biraz daha zorlasa makine benzin üretecek diye.

Vay anasını arkadaş motor kendini amorti edecek cbr candır

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Cbr250 yeni kasası ile en iyi 250cc bence yakıt performans tip olarak çiçek gibi motor.

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kmde 0,15 kuruş yapmıs daha ne yaksın kardeş ?
    Bu kuruş hesabından anlamadığım için sordum ama saolsun gerçekten güzel yaktı hızım min 90 Max 120 falan maşallah diyelim o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cıbır candır ama popoda önemli abi ağrı gire gire mahvoldu
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah kardeşim, çok güzel değerler yakalamışsın..
    Yolun açık olsun, tekerin düz bassın.. Yarın bekliyorum..
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim, çok güzel değerler yakalamışsın..
    Yolun açık olsun, tekerin düz bassın.. Yarın bekliyorum..
    Teşekkür ederim abim nasip olursa yarın yanındayım
    Mitoqondri bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar,
    15 veya 16 bin bakımında;
    balatalar + hava filtresi + buji + genel bakım vb. şeyler değiştiğinde toplam ücret nedir?
    not; yağ değişimi ve yağ filtresi değişimi olmayacak

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,
    15 veya 16 bin bakımında;
    balatalar + hava filtresi + buji + genel bakım vb. şeyler değiştiğinde toplam ücret nedir?
    not; yağ değişimi ve yağ filtresi değişimi olmayacak
    Buji yi 24000 de deistiriolar arka balata 85tl on balata 68 tl hava filtreside 22 tl ydi en son

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    balatalarda belirli bir süre var mı?
    yani lastik gibi, 2 sene sonra muhakkak değiştirilmesi gerekir mi?
    eğer motosikleti frensiz kullanıyorsan, balataları erimemişse aynı balatalarla devam edilebilir mi?

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-bakimli-cc-yukseltmek-icin-satiliktir-220889109/detay/ Beyler satılıktır aslında satmak istemiyorum ama durumlar biraz sıkışık teker daha 8 temmuzda değişti sadece egzosta çizik var ön de Çakar led var arka stop lambası Çakar ledlidir. Motor kesinlikle resimlerdeki gibidir kefilim motoruma isteyen ordaki numaradan ulaşabilir ..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genelde amonyakla bile gider diyoruz biz ama

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Bugün motorum 3 yaşını doldurduğu için Kızıltoprak Tüvturk'te araç muaynesini yaptırdım. Muayne ücreti 93,22TL yaptıracak arkadaşlar için bilgi olması açısından yapılan işlemler;

1-Internet üzerinden randevu alındıktan sonra ilgili yere bi 30dk önce geldim
    2-Motoru bekleme alanına park ederek ruhsat ve kimliğimle beraber sıra numarası almak için içeri girdim
    3-İçeride işlemlere başlanınca muayne ücretini alıyorlar ve ruhsatın 2 yaprağını da alıyorlar kayıt açıyorlar
    4-Sıra gelince haber ettiklerinde kaskınızı takıp motorunuzu içerideki alana getiriyorsunuz ve yan ayağa alarak üzerinden iniyorsunuz
    5-Yetkili personel önce motor ve şase numaralarını kontrol ediyor
    6-Her türlü sinyal ve lambalar kontrol ediliyor
    7-Yetkili eleman motorun üzerine binerek ön arka fren testini gerçekleştiriyor
    8-Motoru bir alana alarak üzerindeyken tam sağ ve tam sola çevirerek gidonda boşluk var mı diye anlamaya çalışıyor hatta üzerine abanıyor gidonun amortisorleri de kontrol ediyor
    9-Ayaklık açıkken üzerine çıkıyor ve ayaklığa bakıyor adam bildiğin motorun üzerindeyken zıpladı ayaklık üzerinde :D
    10-Sonra sizi çağırıyor ve motorun üzerine binmenizi istiyor, ardından kısa ve uzun farlarınızı yakıyorsunuz ve far ayarınıza bakıyor
    11-Motoru dısarı cıkartıp evrakların çıkması için tekrar sıra aldığınız yere geçiyorsunuz ve rapor + ruhsat eklerini alıp muayneniz tamamlanıyor.

Benim kısa hüzmeli far aşağı, uzun hüzmeli far da yukarı baktığı için 2 tane hafif kusurla muayneden geçmiş oldum :D
    ardacik ve maydin02 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler