Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar önemli bir sorum var. Ön tekeri tutan somunlardan sol taraftaki sanki böyle çıktı çıkacak gibi duruyor. sağ tarafta civatanın ucu somunun dışında iken sol taraftaki somunun içi boş... işe giderken farkettim, anahtarla ancak 1 2 mm falan sıkabilmişimdir. Bu durum normal mi?

Bir de dün serviste taktırdığım alarm artık ne yaptıysa feribota bindim inerken akü ölüydü. Alarm bağlantılarını aküden çıkarttım. Çok az can gelir gibi oldu sonra vurdurdum çalıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkansız değil hocam. ben ilk aldığım gün istanbula gelirken 172 yaptım zaten dahasını yemedi arkamda yük vardı..
    ve, yaktığı doğru. çok aşırı devirsiz kullanırsan 4 litreyi geçebiliyor. ben 600 km yi 180 TL ye geldim.

fakat geçen hafta hafta sonu gezmeye gittiğimde, çok sakin kullanarak iki kişi 180 Kmyi tam 30 TL ye gittim geldim. buda 2,5 ltreden daha az gibi sanki.
    Ben 100kiloyum, kaskla kıyafetle falan 110'u bulurum. Otobanda fırsat bulduğumda azami hızı denerim

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On 130 arka 160 mi ? Yihaaaa o motor hizlanmiyodur bile ya...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

5bin devrin alti cbf 150
    öyle bi hızlanıyo ki yol tutuşuda arttı... dediğim gibi top speed de farkediliyor teker faktörü zaten bizde top speedi taksak 600 alırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Alıntı akteni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 100kiloyum, kaskla kıyafetle falan 110'u bulurum. Otobanda fırsat bulduğumda azami hızı denerim
    170 den aşağı düşmez son hızın rahat, tabi motorda zincirde sıkıntı yoksa...

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önemli bir sorum var. Ön tekeri tutan somunlardan sol taraftaki sanki böyle çıktı çıkacak gibi duruyor. sağ tarafta civatanın ucu somunun dışında iken sol taraftaki somunun içi boş... işe giderken farkettim, anahtarla ancak 1 2 mm falan sıkabilmişimdir. Bu durum normal mi?
    Sanırım normalmiş bu şekilde..

Sanırım normalmiş bu şekilde..
    dostum,pek normalmiş gibi gözükmüyor,sanki her iki taraf ta aynı çıkıklıkta olması lazım. en azından birbirine yakın olması gerek.sol tarafta hiç diş gözükmüyor.içeride kaç diş sıkıldığı belli değil. bence bir ustaya danış istersen

Bu fotoları internetten aldım. Benimki de aynı şekilde. Ayrıca dikkat ettim arka tekerde de sagda civata payı daha az. iş çıkısı bir servise göstereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Olay şuymuş, aks sol taraftan takılıyor sağ taraftan somun ile tutturuluyor. Sol taraftaki aksa dikey gelen civata ise aksı sabit tutmaya yardımcı oluyor. Durum tamamen normalmiş yani
    zapalka bunu beğendi.

Arkadaşlar Bende Honda Cbr 250 alacağım, resmi sitesine baktığım da fiyatı 14 bin TL yazıyor . Ama altında küçük yazıların içerisinde bayilerde fiyat değişibilir gibisinden bir yazı yazıyor. Birde plakası gibi benzer şeyler de müşteriye ayit miş . Bu motoru şu anda kapımın önüne koymak istesem ne kadar fiyatı gözden çıkartmam gerekir.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı 34Kahraman34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bende Honda Cbr 250 alacağım, resmi sitesine baktığım da fiyatı 14 bin TL yazıyor . Ama altında küçük yazıların içerisinde bayilerde fiyat değişibilir gibisinden bir yazı yazıyor. Birde plakası gibi benzer şeyler de müşteriye ayit miş . Bu motoru şu anda kapımın önüne koymak istesem ne kadar fiyatı gözden çıkartmam gerekir.
    lastikler hariç, ki bu motoru aldınmı değiştireceksin 14500-14750 arasına mal olur, bayide fiyat değişmez.

Düşük km temiz 2. el de bakın bence.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Kafanızı takmayın gayet normal bu çünkü ilk fotoğraftaki yani disk tarafındaki somun öteki tarafta gördüğünüzde komple saplama parçasının başı yani somun değil, sol taraftaki somunu söktüğünüzde sağ taraftan çektiğiniz bir uzun demir parça gibi düşünün, o da onun baş kısmı
    zapalka ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

Aynen o şekilde evet. HOnda milleti kıllandırmak için o somun tipli ucun içini boş bırakmış sanırım. ya da vardır bir bildiklerin capon mühendislerin..

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    2012 Model gri renkli jantlı olan moden CBR250 motosikletimin jantlarını güzelce siyaha boyatmak istiyorum. Bunu yaptıran, memnun kalan, referans verebilecek bir arkadaş mevcut mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Aynen o şekilde evet. HOnda milleti kıllandırmak için o somun tipli ucun içini boş bırakmış sanırım. ya da vardır bir bildiklerin capon mühendislerin..
    Nedeni somun açılırken eğer çok sıkılmış ise bu parçayı komple döndürebilir açılmaz böyle olunca da o tarafa da alyen anahtarı gibi aparatını takıyorsun tutuyorsan sabit somunu çeviriyorsun

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    [QUOTE=Razor999;3669933]2012 Model gri renkli jantlı olan moden CBR250 motosikletimin jantlarını güzelce siyaha boyatmak istiyorum. Bunu yaptıran, memnun kalan, referans verebilecek bir arkadaş mevcut mu?[COLOR="Silver"]
    Burak sen misin ?

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Çok acil yardımınıza ihtiyacım var motoru yıkadıktan sonra zincir folloş gibi oldu gerdirme yapıcam ama pek bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok acil yardımınıza ihtiyacım var motoru yıkadıktan sonra zincir folloş gibi oldu gerdirme yapıcam ama pek bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

Videolu anlatım var. Somunu gevşemetmekte zorlanırsanız ayağınızla anahtarın üstüne çıkın.

Mobilden girersiniz belki diye link; https://www.youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM

Videolu anlatım var. Somunu gevşemetmekte zorlanırsanız ayağınızla anahtarın üstüne çıkın.

Mobilden girersiniz belki diye link; https://www.youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM
    teşekkür ederim abi hallettik zinciri aslında kolaymış yapması.. buda bi tecrübe oldu
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim abi hallettik zinciri aslında kolaymış yapması.. buda bi tecrübe oldu
    Her zaman aklında olsun fazla gergin zincir ciddi sorunlara neden oluyor. En gevşek zincir bile, gereğinden fazla gerilmiş zincirden daha zararsızdır bana göre.
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman aklında olsun fazla gergin zincir ciddi sorunlara neden oluyor. En gevşek zincir bile, gereğinden fazla gerilmiş zincirden daha zararsızdır bana göre.
    Haklısın abi gerginlik konusunda çok titiz davrandım tam 25mm ye ayarladım. bide sabah motorcuya götürüp o kontrol etsin ne olur ne olmaz diye
    Sokollu bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    Cbr250r
    Arkadaslar 2014 model cbr 250 ile yotube kanali actim hepinizi beklerim. Bir bakin derim. Sorularinizi ve goruslerinizi bekliyorum

https://m.youtube.com/channel/UCMTarbwhWiVvTRvXIPCz39A

Link uygulamada olmuyor sanirim internet sitesi olarak acin.

Uygulamayla girenler icin

Eye of the biker

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Cbr250r 2014 kasaya yan çanta demirleri yaptim bilgisayarın basina gectigimde paylasicam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler