Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yaw millet bugün farkettim; benim motorda sol yan granajda repsol yazısının altındaki kırmızı alanın kenarı çok çok çok küçük bir miktar açılmış. bugün daha önce motor yıkattığım yere yağ sorduğum zaman aklıma geldi sordum. "önünün alamazsın gider orası" dediler. bu sticker açılmasından bir kurtuluş yok mudur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

ha bir de şu krank mili muhabbetinden sonra içim elvermedi 10w-30 yağ aradım. motul ipone felan bulamadım Eni çıktı karşıma, sizce nasıldır iyi midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş zaten iş işten geçmiş. Bende diyorum bundan sonra kendi işini kendin gör vidalarında zarar görmesin
    bende zaten aynı şeyi söyledim, artık kendim yapmaya çalışıyorum tüm bakımları
    ramcixx bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende zaten aynı şeyi söyledim, artık kendim yapmaya çalışıyorum tüm bakımları
    Bende servise - ustaya gidiyordum herşeye ama artık, yapamadıklarımı ustaya götürüyorum. Bozarsam ben bozayım diyorum. Bu zamana kadar ustaların sı*t* araçlarımın içine Oktay usta dışında kimseye güvenmem.
    ramcixx bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw millet bugün farkettim; benim motorda sol yan granajda repsol yazısının altındaki kırmızı alanın kenarı çok çok çok küçük bir miktar açılmış. bugün daha önce motor yıkattığım yere yağ sorduğum zaman aklıma geldi sordum. "önünün alamazsın gider orası" dediler. bu sticker açılmasından bir kurtuluş yok mudur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

ha bir de şu krank mili muhabbetinden sonra içim elvermedi 10w-30 yağ aradım. motul ipone felan bulamadım Eni çıktı karşıma, sizce nasıldır iyi midir?
    Motul'da 10W-30 yağ var kardeşim;
    https://www.motul.com/tr/tr/products...iscosity%5D=38

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Eni dediğin Eneos ise o yağa bende pek ısınamadım. Sonradan türedi denemedim de piyasada lider markalar varken aynı para zaten... Kafada soru işareti olmaz hiç olmazsa...
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    MT-07 &MT125

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Eni dediğin Eneos ise o yağa bende pek ısınamadım. Sonradan türedi denemedim de piyasada lider markalar varken aynı para zaten... Kafada soru işareti olmaz hiç olmazsa...

eni başka bir yağ , eneos 1 senedir kullanıyorum Honda servisten alıyorum memnunum.
    http://www.eneos.us/eneos-racing/motogp/

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben tam tersi Eneos en eski yağlardan diye biliyorum.

Ipone piyasaya en son çıkan yağlardan, çok güzel reklam yapıyor ama bence iyi bir yağ değil.

Piyasada lider marka dediğin Motul ürünleri çok kaliteli ama Cbr 125 ve 250'de bana göre kullanılacak en yanlış yağ. Inazuma'da çiçek gibi olan yağ Cbr şanzımanını laternaya çeviriyor.

10-30 full sentetetik bir yağ (Ipone veya Motul) koyun bin km sonra nasıl debriyaj sıyırdığınızı görürsünüz.

Uzun lafın kısası : Herkesin yağına kimse karışamaz
    swordfish666 ve Malatya CBR bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Tavsiye edebileceğim kullandıklarım içinde Elf ve eneos

Motosikleti
    Castrol 10W-40 dan devam ediyorum bi sıkıntı olmadı bu zamana kadar. Sokollu kardeşimin dediği gibi herkes babadan ne gördü o

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana göre YARI SENTETİK IPONE 10/40'dan başka hiçbir yağa itibar etmeyiniz.

Sokollu Eneos diyorsa ki denenebilir vardır bir bildiği derim.

Motosikleti
    Yohhh
    ENEOS'u E30a koyuyorduk iyi gidiyordu. vuuuuutututututututututut

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zeytinyagi koydum vitesler pammmuk gibi

Motosikleti
    CBR 500 2015
    2000 km sonra benimde yağ değişimim var ne örerirsiniz ? şuan motul 10w 40 var. motul motul yazıyordu forumda bende motul koydurdum :D

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km sonra benimde yağ değişimim var ne örerirsiniz ? şuan motul 10w 40 var. motul motul yazıyordu forumda bende motul koydurdum :D
    Reçete yukarda yazılı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeytinyagi koydum vitesler pammmuk gibi
    Komili mi ?
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    şu motor kitlemesi olayını "krank yağlama yapmıyormuş" olaylarını duyduktan sonra kesinlikle 10w-30 koyacam. bugün pazarbaşı honda'yı aradım. MOBİL1 10w-40 koyarız sıkıntı olmaz diyorlar "ee 10w-30 yazıyor bunda" dedim. "öyle bir yağ yok" dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

bence bu bozuk para muhabbeti hep bu servislerin işinden
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motor kitlemesi olayını "krank yağlama yapmıyormuş" olaylarını duyduktan sonra kesinlikle 10w-30 koyacam. bugün pazarbaşı honda'yı aradım. MOBİL1 10w-40 koyarız sıkıntı olmaz diyorlar "ee 10w-30 yazıyor bunda" dedim. "öyle bir yağ yok" dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

bence bu bozuk para muhabbeti hep bu servislerin işinden
    Birde böyle sanki çok biliyorlarmış gibi kesin konuşmaları yok mu insanı deli edyor. " Öyle bi yağ yok"... bi s.. git.

Araştırıyorsun, "nan varmış ya ee bana böyle dediler" oluyorsun sonra...
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Yohhh
    Birde böyle sanki çok biliyorlarmış gibi kesin konuşmaları yok mu insanı deli edyor. " Öyle bi yağ yok"... bi s.. git.

Araştırıyorsun, "nan varmış ya ee bana böyle dediler" oluyorsun sonra...
    Sormayın hocam, valla kafayı yedirtirler insana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

bugün 10w-30 ENİ i-ride yağ aldım 2 litre, sadece yağ değişimi yapmak istediğim için ve 600-700 km sonra servise bakıma gidecek olmam sebebiyle yağı kendim koydum. Tapayı açıp kapatmak için dijital torkmetre kullandım. sonra motoru 10 dakikaya kadar rölantide bıraktım maksat yağ motorun içini dolaşsın.

3500-4000 devirde hafif rampa gördüğü zaman meydana gelen tak-tuk sesleri tamamen kayboldu. alt devirlerde çok iyi devirleniyor. 6000-7000 devir civarı motorun sesi daha bir kısık ve bu devir aralığında titreşim çok azaldı. diğer devirlerde titreşim aynı gibi. Vitesler inanılmaz yumuşak.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    mt07
    merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2013 cbr 250 alarak aranıza katıldım. depoyu opetten fulledim Ankarada agresif şehir içi kullanımda 213 km gittim yakıt tek dişe düştü ne kadar daha gider bilmiyorum enfazla 250 km bitecek gibi ortalama 5,4 litre yapıyor yakıt normalmi yanlız agresif kullanıyorum galiba gücü yetmiyor bana 5,4 litre yakarmı bu motor siz akresif kullanınca ne kadar yakıyo

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı harunk9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2013 cbr 250 alarak aranıza katıldım. depoyu opetten fulledim Ankarada agresif şehir içi kullanımda 213 km gittim yakıt tek dişe düştü ne kadar daha gider bilmiyorum enfazla 250 km bitecek gibi ortalama 5,4 litre yapıyor yakıt normalmi yanlız agresif kullanıyorum galiba gücü yetmiyor bana 5,4 litre yakarmı bu motor siz akresif kullanınca ne kadar yakıyo
    yanıp sönmüyor ise ve yeni tek dişe düştü ise yaklaşık 100km gidersin ama insan modunda sürersen. Bu arada 5.4 yaktıramazsın motora yada en azından yakında elinde kalır o şekilde kullanmaya devam edersen.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tam tersi Eneos en eski yağlardan diye biliyorum.

Ipone piyasaya en son çıkan yağlardan, çok güzel reklam yapıyor ama bence iyi bir yağ değil.

Piyasada lider marka dediğin Motul ürünleri çok kaliteli ama Cbr 125 ve 250'de bana göre kullanılacak en yanlış yağ. Inazuma'da çiçek gibi olan yağ Cbr şanzımanını laternaya çeviriyor.

10-30 full sentetetik bir yağ (Ipone veya Motul) koyun bin km sonra nasıl debriyaj sıyırdığınızı görürsünüz.

Uzun lafın kısası : Herkesin yağına kimse karışamaz
    Bende Çok yağ markası kullandım.
    Castrol olsun ipone olsun motul olsun.
    En boktanı motul
    ipone iyi. 4000 km kadar kullandım 4000de değiştim.
    cASTROL valla 2500 de değişcen. Çamur oluyor.
    Şu anda bende ENEOS KULLANIYORUM . vitesler sımdıye kadar en yumusak bu yağda oldu.
    ENEOS 10/40 DEVAM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanıp sönmüyor ise ve yeni tek dişe düştü ise yaklaşık 100km gidersin ama insan modunda sürersen. Bu arada 5.4 yaktıramazsın motora yada en azından yakında elinde kalır o şekilde kullanmaya devam edersen.
    115 KMH sabit hızla 106 km yol yaptım. 20 tl benzin aldı.TIKA BASA doldurdm depoyu.4,49 Litre yaktı.(4.45 tl 1 litresi) 2 kişi.
    80-100 kmh arası 100 kmde ise .17 tl yakıt almıstım.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Çok yağ markası kullandım.
    Castrol olsun ipone olsun motul olsun.
    En boktanı motul
    ipone iyi. 4000 km kadar kullandım 4000de değiştim.
    cASTROL valla 2500 de değişcen. Çamur oluyor.
    Şu anda bende ENEOS KULLANIYORUM . vitesler sımdıye kadar en yumusak bu yağda oldu.
    ENEOS 10/40 DEVAM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

115 KMH sabit hızla 106 km yol yaptım. 20 tl benzin aldı.TIKA BASA doldurdm depoyu.4,49 Litre yaktı.(4.45 tl 1 litresi) 2 kişi.
    80-100 kmh arası 100 kmde ise .17 tl yakıt almıstım.
    eneos 15.000 km olacak devam ediyorum.
    aynen ben de fazla yapıyorum ama herkes aynı şekilde süremeyebilir yanıltıcı bilgi vermemek adına öyle yazdım. Arkadaş yolda kalır bana sövmesin sonra.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler