Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

biraz öyle görünüyor..ama bu durum hem ikinci elde hem de 2012 bahar aylarında, su an motor alanlara avantaj sağlayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

değerli cbr 250 r kullanıcıları..motoru sürerken kullandığımız ekipmanların kask,mont vs. marka ve modellerini ve memnuniyet seviyenizi yazar mısınız rica etsem...
    bu, motor kullanımına ve özellikle cbr250 r kullanımına yeni başlayacak birçok arkadasa yol gösterecektir...
    ornegin, deri mont kullanıyorum ama ağır veya soğuk havada zor oluyor. yada tekstil kullanıyorum ama bütçem olsaydı deri alırdım, shoei pahalı ama şu yönleri için bu fiyata deger, shark daha uygun ve yeterli gibi...

kıymetli yorumlarınız ve tecrübeleriniz için teşekkürler....
    sevgiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı fall_racer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar adını vermek ıstemedıgım bır bayıde 2012 motorumu ayırttım (sız gıdıp kapmaayın dıe ısım vermıorum ) 9000 altına ınmıyorlar hersey dahıl daha ucuzunu arıyorum ama pek umut gorunmuyor
    hayırlısı olsun motorunuzu alacağınız zaman bayiiye siz mi gidip alacaksınız yoksa bayiinin size motoru getirme gibi bir durumu var mı ?
    bir arkadaşımdan öyle bir şey duydum da motorunu aldığında bayii evlerine kasa içinde getirmiş
    teşekkürler

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    bu havalarda motora binilmiyo buralarda donuyorum resmen sanırım koyucam garaja yatıcak mart - nisana kadar çok soguk çünki

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Motoru kasa içinde eve getirmezler çünkü kasa içinde aküsü takılmamış ve birçok ayarı yapılmamış şekilde geliyor. Servis kasa ile yurtdışından gelen motoru açıyor. Montajlı kısımları var ise montaj yapıyor akü vs. Yağ seviyelerini kontrol ediyor. Test sürüşü yapıyor. Ancak bu şekilde garanti kapsamında olur motorunuz. Belki küçük ilçelerde satıcı bayinin yeterli stok yeri yoksa motoru geçici olarak alıcıda tutup servis için bekletmesi olabilir diye düşünüyorum. Gerçek şu ki kasa ile gelen motoru kasadan çıkartıp benzin koyup binemessiniz.

Motosikleti
    MT 07
    benim bildiğim deri ile tekstil arasında farklı avantaj ve dezavantajları var
    tekstil kullanımı temizlemesi kolay
    deri ise güzel duruyor ama yağmurda tek etkili olacağını düşünmüyorum ve bakımı temizlemesi tekstile göre daha zor olmadı
    fakat cbr 250r aldıktan sonra deri ceketin daha güzel duracağını düşünüyorum

hoyrat79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    [IMG]376907_205852136157757_178914778851493_446229_4919 80129_n.jpg[/IMG]
    [IMG]377311_205850042824633_178914778851493_446207_9978 41566_n.jpg[/IMG]
    [IMG]379523_199715866771384_178914778851493_431742_2133 332208_n.jpg[/IMG]

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Tolga Bey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz öyle görünüyor..ama bu durum hem ikinci elde hem de 2012 bahar aylarında, su an motor alanlara avantaj sağlayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

değerli cbr 250 r kullanıcıları..motoru sürerken kullandığımız ekipmanların kask,mont vs. marka ve modellerini ve memnuniyet seviyenizi yazar mısınız rica etsem...
    bu, motor kullanımına ve özellikle cbr250 r kullanımına yeni başlayacak birçok arkadasa yol gösterecektir...
    ornegin, deri mont kullanıyorum ama ağır veya soğuk havada zor oluyor. yada tekstil kullanıyorum ama bütçem olsaydı deri alırdım, shoei pahalı ama şu yönleri için bu fiyata deger, shark daha uygun ve yeterli gibi...

sevgiler...
    Selamlar;

Ben kask olarak Shoei tercih ettim ve oldukca memnunum.Ruzgar olayinda cok basarili.Montu secerken tekstil aklimdan gecmisti fakat derinin koruma konusunda daha dayanikli oldugu sanirim tartisilmaz.Tek dezavantaji soguk havalar,onun cozumu de iclik giymek bir de alisana kadar oldukca agir geliyor Mont olarak Revit markasini sectim.Kask,mont ve eldiven icin en cok hangi rakamlara cikabilirsin?Bunu yazarsan urun tavsiyesi hakkinda daha detayli oneriler yapabiliriz.Keyifli forumlar ;)

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı sushida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;

Ben kask olarak Shoei tercih ettim ve oldukca memnunum.Ruzgar olayinda cok basarili.Montu secerken tekstil aklimdan gecmisti fakat derinin koruma konusunda daha dayanikli oldugu sanirim tartisilmaz.Tek dezavantaji soguk havalar,onun cozumu de iclik giymek bir de alisana kadar oldukca agir geliyor Mont olarak Revit markasini sectim.Kask,mont ve eldiven icin en cok hangi rakamlara cikabilirsin?Bunu yazarsan urun tavsiyesi hakkinda daha detayli oneriler yapabiliriz.Keyifli forumlar ;)
    yağmurlu havalarda nasıl ? birde derinin koruma konusu daha dayanıklı derken neyi kastettiniz ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurlu havalarda nasıl ? birde derinin koruma konusu daha dayanıklı derken neyi kastettiniz ?
    Yagmurlu havada herhangi bir dezavantajini gormedim.Bugune kadar gordugum tek dezavantaji az once yazdigim gibi soguk havalarda iclik yoksa altinizda gercekten usutuyor.Tahminimce yazin da deli gibi terletir.Bu sebeple yazlik montta sart .Daha dayanikli derken tekstil urunlerde ekstrem materyaller haricinde, deri montlar dusme olayinda daha fazla dayaniklilik gosteriyor.(yirtilma,surtunme vs..gibi durumlar acisindan)

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    hayırlısı olsun motorunuzu alacağınız zaman bayiiye siz mi gidip alacaksınız yoksa bayiinin size motoru getirme gibi bir durumu var mı ?
    bir arkadaşımdan öyle bir şey duydum da motorunu aldığında bayii evlerine kasa içinde getirmiş
    teşekkürler
    kasayı size vermezler çünkü demir aksam
    onlar geri gönderiliyor
    zaten bizim motor açıkta geliyor
    kutu içerisinde filan olmuyor sadece demir bir profilden ibaret kasa

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Benim mont Revit Ignition. Almadan önce çok düşündüm ama çok memnunum. Deri montların düşme anında asfalt üzerinde kayarken dayanıklıkları var. Tekstillerin ise nefes almaları , sıcak tutmaları , yağmur geçirmemeleri , hafif olmaları gibi avantajları var. Revit Ignition hem deri , hem tektil kullanılarak tasarlanmış. Düşme anında asfalt ile temas edecek bölgelerde kalın deri kullanılmış, bunun haricindeki yerlerde hafif ve konforlu kumaş file kullanılmış. İçinde 2 farklı çıkarılabilir astarı var. Biri çok soğuk havalarda sıcak tutması için diğeri ise yağmur geçirmez tabaka. Sırt koruması yeterli değildi. Ama sırt korumasını değiştirilebilir şekilde tasarlamışlar. Alır almaz motomaxdan knox sırt koruma ile değiştirdim. Tek sorun montun pahalı olması ve kendinden daha ucuz montlara göre daha az fiyakalı durması Eğer ille de deri olsun gibi bir takıntın yoksa (benim var) Revit'in pantalon - mont takım yapabileceğin çok kullanışlı tekstil - file modelleri var. "Sand" gibi. Hem koruması iyi, hem termal özellikleri süper, hem de kullanışlı birçok cepleri filan var. Eldiven olarak yine Revit Zenith h2o aldım. Biraz pahalı ama koruma özellikleri süper , su geçirmez vs.... Tek sıkıntısı çok soğuk havalarda elin sıcacık olmuyor. Sıcak da tutsun diyorsan daha fazla para verip goretex malzemeden mamul modellere kayacaksın. Ben yazın da kullanabileyim hafif olsun diye düşünmüştüm. Sıcak tutmasından çok koruma özellikleri benim için daha önemliydi. Kask olarak Nitro Aikido aldım. 200TL'ye türkiyede motomax satıyor. Güvenlik açısından Sharp testinden 5 yıldız almayı başarabilen 30 küsur modelden biri hem de bu fiyata ! Buğulanma yapıyor bu günlerde soğuk havalarda ama pinlock düzeni ayarlamışlar vizörde 70TL'ya internneten ingiltere'den sipariş verdim o gelince buğulanma problemi de sıfıra inecek. Ama arkadaşlar kaskta konfor konusunu da çok dillendiriyorlar. Daha pahalı bir kask hiç kullanmadım dolayısıyla kıyaslama yapamayacağım.

Dizlik olarak ne önerirsiniz arkadaşlar ? Dizliksiz kullanıyorum motoru hala karar veremediğimden dolayı. Knox'un pantalon üstü dizliği var internette 70TL'ya ... Ne dersiniz?

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tolga Bey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sevgiler...
    t olarak bu üründen çok memnunum..http://www.feyizoglu.com/Prohel-6262...#0..yağmur,kar soğuk dinlemiyor bu mont..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

deriye hep soğuk baktım.özllikle kokusu hiç içime sinmemiştir ve çabuk yıpranması..kasktan sonra mont en önemli şey..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar diğer 2 parça carbonuda yaptırdım bugün.Fakat deponun önünü carbonla değiştirmedim vazgeçtim hoş olmadı.Ön kafa grenajınıda değiştirmedim.Elimde 3 parça orjinal carbon aksesuar kaldı çok uygun bi fiyattan vericem isteyene.Ben tri color a yakıştıramadım sadece yan panel güzel oluyo tüm set siyaha güzel gider diye düşünüyorum.Ben 370 liraya aldım 5 parçayı 2'sini taktım.Diğer 3'ünü satıcam isteyen bana ulaşsın.Parçalar 250'ye de uyumlu.

Fotoğraflar :

Motosikleti
    yok :(
    teşekkürler
    açıkçası oyle birsye sormadım ama acemı bırı oldugum ıcın ılk kullanısta motorunda yabancıuyım eve nasıl getırcem dıye aklımdan gectıde hıc zannetmıyorum kasayla evın onune getırceklerını hatta kırmızı kurdele taksınlar hedıye paketı gıbı olucagı cogu cogu servısten bır eleman eve teslım eder harclıgını almak ıcın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

aldıgınız takımları yazarsanız deri mont dusunuyorum nolan kask dusunuyorum birde eldiven max limit 550 falan dıye aklımda tekstillere bakıyorum cok pahalı tekstiller dısında dıgerleri kebapcı cıragı gıbı duruyor race tarzında bıraz dıs gorusunus onemlı tabi ıst ıcınde kısa mesafelere gıdıp gelıcegım ıcın yagmuruda pek takmıyorum yanı cok cogu o gun motorla cıkmam

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Kıyafet seçimi kullandığınız motorsiklet cinsine, kullanım şekline, yaşadığınız bölgeye ve bölge iklimine göre değişir. Eğer CBR250 R için kıyafet alınacaksa bir kere racing motorlarda görüntü olarak deri çok şık duruyor. Öncelikle bütçe iyi ise yazlık ve kışlık takım yapın derim. Herkesin bildiği gibi yazlık kıyafetler kışın, kışlık kıyafetlerde yazın giymek problem yaratıyor. Bende 4 mevsim richa mont var mont+rüzgarlık+yağmurluk . Kullanışlı ama kışın bütün katlarını takınca çok ağır oluyor. Kask olarak açılır çene Cox kullanıyorum ama açılır kasklar racing motora uygun değil, hem çok ses yapıyor büyük hemde çok ağır. Motor Tricolor olduğu için şöyle gönlümde mavi yada beyaz tonlu deri ceket ve janjanlı bir kask almak var. CBR250R gerçekten kendine baktıran bir motor tek eksik ona uygun giyinmek. Şu anki kıyafetlerimle emanet gibi duruyorum motorun üstünde. Utanıyom desem yeridir. para biriktiriyorum yemicem, içmicem yaza havalı giricem.

dostlar kıymetli yorumlariniz için teşekkür ederim...Ekteki ürünler konusunda yorumlarınızı rica ediyorum...

Kask;
    http://www.anesmotor.com/?urun-1160-...ool-Red.html** Fiyatı 847 TL*
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...li-kask.aspx** Fiyatı 1.266 TL Havale
    http://www.ozenmotor.com.tr/Kapali/SHOEI_br_13-26*** Shoei kask 550 € yaklaşık 1.330 TL
    Mont:
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...eri-mont.aspx* // 1.153 TL – havale 1.095 TL
    Piyasa fiyatı genel olarak 475 €
    Bot:
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...ing-cizme.aspx TCX Touring 311 TL
    http://www.feyizoglu.com/SS-Performa...44104.html#0** TCX 438 TL *
    http://www.ozenmotor.com.tr/Bot/TCX_br_18-46 TCX Aynı racing bot 185 € yaklaşık 447 TL
    http://www.anesmotor.com/?kategori-9...slmt=1&mrk=34* SIDI Air Yazlık 750 TL
    Pantolon:
    http://www.feyizoglu.com/Pirate-Kevl...n_46964.html#0
    Piyasa fiyatı 200 -220 TL aralığında
    *
    *
    Son tahlilde;
    Bot: TCX’in 438 TL’lik ürünü
    Mont: Revit deri
    Pant: Tech 90
    *
    Kask Shark olursa toplamda yaklaşık 2.500 TL , Shoei olursa 3.100 TL oluyor…
    Genel olarak yorumlarıniz nedir.?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kaskta isim sattıklarını düşünüyorum ikiside güzel marka
    bütçenizi bilmiyorum
    sharkta çok tercih edilen bir marka

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    evet istanbul avrupa yakasındaki arkadaşlar pazar günü neler yapıyorsunuz bi buluşmaya ne dersinizz
    honda cbr 250r siyah

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskta isim sattıklarını düşünüyorum ikiside güzel marka
    bütçenizi bilmiyorum
    sharkta çok tercih edilen bir marka
    üstat , açıkcası bir defa almak ve olabilecek en optimum ve iyi ürünleri almaktan yanayım... 2.500 -3.000 tl ayırdım..mont bu olacak büyük ihtimal ... pant ve Bot da büyük olasılıkla belli.. tech 90 ve tcx ss performance...

en cok kask da kararsız kaldım... shoei bu fiyat farkına deger mı... shark da iyi ve yeterli bir kask mıdır?
    sevgiler...

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Arkadaslar bizim motor icin arka teker icin sehpa (bikelift) onerebilecek var mi?
    Motorcularda falan satiliyor ama 150-200 lira arasi fiyatlari var. Cok pahali degil mi sizce?
    http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=2108

Su linkteki gibi arka tekeri bosa cikaracak birseyde olur.
    http://www.youtube.com/watch?v=RZOdh...eature=related

Zinciri temizlemek yaglamak, jantlari silmek falan bayagi zor oluyor orta sehpa olmadan. Siz nasil hallediyorsunuz bu isleri?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler