Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı mb-oracle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece pazar günleri çalışmadığım için plaka ruhsat peşinde koşturmam zor.O konuda sıkıntı yapmıyorum ama trafik sigortası
    kısmında baya yemişler beni demek Teşekkürler Morfy allah kazasız belasız güzel günler göstersin inşallah,hayırlı olsun..
    Öncelikle iyi dileklerin için teşekkürler. İnşallah sende gönlündekine kavuşursun.
    Ruhsat ve plaka işlemleri 30dk sürdü. 1 adet fatura fotokopisi 1 adet kimlik fotokopisi ve Motoru aldığın bayiden verilen evraklarla birlikte trafik tescile gitmen yeterli. Ancak istanbulda durum nasıl işler onu bilemiyorum. sigorta yaşadığın şehir, ruhsat sahibinin yaşına göre değişiklik gösterebilir bilginize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir yerde temassızlık var... dediğiniz gibi ayaklıkta problem olması muhtemel. peki boşta ve ayaklık açıkken nasıl...
    baya uğraştım demın hiç sıkıntı çıkarmadı anlamadım nerede problem

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    eveeeeet millet dediğinizi yaptım. Egzozu elimize aldık :D....

şaka şaka hocam o sarılar nasıl işlemişse bulaşık süngerinin sarı kısmı neredeyse hiç etki etmedi. bende şu yeşil telli kısmını hafif bastırmadan sürttüm görüntü bayağı bir matlaştı. sonra sarı olan kısmıyla devam ettim. en sonunda metylan ve sonax'ı bir dayadım o biçim oldu.

Ardacık abiye buradan teşekkürlerimi sunuyorum.
    ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eveeeeet millet dediğinizi yaptım. Egzozu elimize aldık :D....

şaka şaka hocam o sarılar nasıl işlemişse bulaşık süngerinin sarı kısmı neredeyse hiç etki etmedi. bende şu yeşil telli kısmını hafif bastırmadan sürttüm görüntü bayağı bir matlaştı. sonra sarı olan kısmıyla devam ettim. en sonunda metylan ve sonax'ı bir dayadım o biçim oldu.

Ardacık abiye buradan teşekkürlerimi sunuyorum.
    Faydam olduysa ne mutlu bana. guzel gunlerde sarart yine

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydam olduysa ne mutlu bana. guzel gunlerde sarart yine
    aynen o sarı rengi çok güzel oluyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

BuLTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar iyi günler 6 senedir motor kullanıyorum viteslisinden scooter'ına kadar en sson cbf 150 ve ninja 250 sahibi oldum büyütmek yerine 250 cc de kalmayı düşünüyorum. Yeni kasa cbr 250r almaya karar verdim titreşim muhabbeti var diyorlar birde cift silindirden sonra tatmin eder mi onu düşünüyorum sizce olay nedir

Alıntı BuLTürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler 6 senedir motor kullanıyorum viteslisinden scooter'ına kadar en sson cbf 150 ve ninja 250 sahibi oldum büyütmek yerine 250 cc de kalmayı düşünüyorum. Yeni kasa cbr 250r almaya karar verdim titreşim muhabbeti var diyorlar birde cift silindirden sonra tatmin eder mi onu düşünüyorum sizce olay nedir

Titreşimini bilmemde birçok bayide sadece threecolor CBR olması beni gerçekten sinir ediyo.İstemedende olsa o rengi alıcaz sonra yılbaşında yeni modelde patlatıcaklar kırmızıyı gelde yanma

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Elimden geldiği kadar geçmiş sayfaları da okumaya çalıştım fakat 1248 sayfa olunca bir yerden sonra kafa bulanıyor beyin almıyor. O yüzden sormak istediklerimi yeni mesajla sormak istedim.
    Yaklaşık 10 yıldır motor almayı planlıyorum, hadi aldım, hadi bu oldu, of para yok, of aile izin vermiyor, yok hanım dırdır yapıyor derken en sonunda tüm şartları sağladım.

NC 750X alacaktım, fakat uzun süreli bir krediye girmekten son anda vazgeçtim, ki kredi başvurum da olumlu sonuçlanmıştı, son dakika iptal ettim.

12-13.000 arası bir bütçem var. %90 Şehir için, %10 ise uzun yol gibi kullanmayı planlıyorum.

Uzun yollarda artçılı olacak, bu önemli bir kriter. Eşimle en büyük hayalimiz ailesinin köyüne gidip gelmek (Yunanistan - İskeçe). O yüzden bu yolculuğu kaldırabilecek bir araç lazım.

Yüksek hız, ani hızlanmalarla ilgilenmiyorum. Zaten yeteri kadar bu konuyla ilgili araştırma yaptım, herkes mutlu gayet.

1. sorum ise, artçılı kullanımda nasıldır ? Uzun yolda artçı perişan olur mu ? Ben 95 kiloyum, eşim 50-55 civarı. Sık molalarla çok sıkıntı olmaz diye düşünmekteyim. Tecrübe sahibi arkadaşların yorumu çok daha önemli tabi.

2. sorum, motoru ikinci el alacağım, bir tane 750 KM de buldum. Sahibinden.com takip eden arakdaşlar görmüştür zaten, siyah renk Yenibosna' da. Aile izin vermediği için satmak durumundaymış arkadaş. Az km yapıldığı için çok düşünecek birşey yoktur eminim ama, motoru oralarda bir ustaya göstermek isterim ne olur ne olmaz, o civarda tavsiye edebileceğiniz birisi var mıdır ? Hatta aranızdan abi ben bu işten anlarım diyen varsa onla bile gidebiliriz (tabi ki ücret karşılığında). 10 yıldır vitesli motor kullanmadım, en son motorum CBR 125 modeldi. O yüzden çok çok hakim değilim konuya, motorda ilk bakışta görülebilecek sıkıntıları hiç farketmeyebilirim.

Teşekkürler
    Sayın abim;
    Şayet maksadın %90 şehiriçi ve %10 şehir dışıysa ve evliysen sana yegane tavsiyem ya Yamaha Xmax 250 yada Suzuki İnazuma F modelini düşünebilirsin.

Neden CBR 250 demiyorum 15 bin km tecrübemde bu motosiklet eşinizle binebileceğiniz bir makina değil. Arka sele rahatsız ve çırpma yapıyor. Bu motosiklet bekar motosikleti. Yada genç olup arkana kız arkadaşı alıp şehiriçinde hava atacağın bir motor. Bende geçen sene yazın evlendim şimdi cbr a eşimle binemiyorum.

Konforlu bir 250 cc araştırmasına girersen daha sağlıklı olur sizin için. Nc 750X ideal sizin için fakat maddiyatı zorlamak istemiyrsunuz anladığım kadarıyla. Dediğim gibi konfor ve artçılı binebileceğiniz modellere bakmanızdan yanayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı BuLTürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bizce olay şudur;
    250 cc çift silindir bir motordan 250 cc tek silindir bir motora geçmek abes kaçabilir.Vibrasyon seni rahatsız edecektir. Belki cbr 250 den ninjaya geçmiş olsaydın bu kadar tuhaf olmazdı.

Ha! Avantajın olur, şöyle ki;
    Yakıtın düşer. Mesela ben bir depo yakıtla 400 km gidiyorum, sen ninja ile 350 yaparsan dua et.
    Şehir içinde daha pratik ninja kadar hantal kalmaz. Gaza dokundun mu anında tepki alırsın.
    Yedek parça ve servis desteği oldukça iyi, dilin yanmaz.
    Çabuk alır çabuk satarsın. Piyasası hareketli.
    ... gibi gibi.

Eğer farklı bir 250 cc denemek istiyorsan çift silindirde R25 tavsiye ederim. CBR ın yıldızı sonraki versiyonu çıkana kadar pek parlak değil şu sıralar. R25 gölgeledi biraz.
    kahve bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 250 basligina ikinci vedami ediyorum

Genel yorum : 250cc en optimum makine yakit , performans ve bakim maliyetini en iyi karsilayan motosiklettir.

Herkese kazasiz belasiz surusler, yine buralardayim tabi
    ardacik, kahve ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    arkadaşlar 2013 model siyah bir tane almak üzereyim, sizce bir alt kasa 2013 modelmi tercih edeyim yoksa yeni kasamı alayım? bu arada önümüzdeki yıl yeni kasamı çıkacak? 2013 modeli 11 bin civarına alıcam.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genel yorum : 250cc en optimum makine yakit , performans ve bakim maliyetini en iyi karsilayan motosiklettir.

Hadi bakalm hayirlisi olsun
    Sokollu bunu beğendi.

Eveeet Arkadaşlar.

Öncelikle herkese merhabalar. Cümleten Selamınaleyküm

Motor konusunda yaklaşık 8-9 yıldır tüm motor kullanan arkadaşlarıma;

'' Lan olum manyakmısınız 2 teker'',
    '' Olum kaporta sensin akılsızlık yapma'',
    '' Yazın bineceksin kışın binemeyeceksin bence çok saçma'' diye diye bu zamanlara kadar direndim.

Adrenal isteğimden dolayı Allah!ım nolur bu motorun merağını bana verme diye çok dua ettim.Ama artık bıraktım kendimi yıktım gemileri
    Yaklaşık 2-3 aydır forumu takip ediyorum. 1249 sayfa yorum yapan tüm arkadaşların ellerine sağlık insan aradığı her şeyi sayfalar arasında kaybolup bulabiliyor.
    Alacağım motor konusunda kafamda sayenizde hiç soru işareti kalmadı . CBR 250
    Fakat ekipman konusunda neyin ne olduğu hakkında bana bilgi verecek bir kaç arakdal varsa berhudar olurum.
    Örneğin 4 mevsim mont,yazlık ya da deri farkları
    Kask farkları
    Eldiven alırken neye dikkat etmeliyim gibi.

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
    Güvenli sürüşler ...
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı M.Biklic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeet Arkadaşlar.

Fakat ekipman konusunda neyin ne olduğu hakkında bana bilgi verecek bir kaç arakdal varsa berhudar olurum.
    Örneğin 4 mevsim mont,yazlık ya da deri farkları
    Kask farkları
    Eldiven alırken neye dikkat etmeliyim gibi.

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
    Güvenli sürüşler ...
    Merhaba,
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/165767-bir-aceminin-gunlugu-2.html
    aslında yazının hepsi iyi ama 2. sayfada ki 23. entry belki fikir verebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sırada ne var ?
    скиталец

Motosikleti
    Yohhh
    Yaw millet hem bayram sebebiyle hem de stajımın 1 ağustosta başlayacak olması sebebiyle eve motorla gitmek istiyorum ama eve uzaklığım 920 km
    lastiklerim 7100 km de, 1.5 yıllık IRC; ve bu sebeple 110-120 yi geçmemeyi düşünüyorum. ortalama hızım da 80-90 olacak. Yolda yorulduğum yerde de durur yatarım diye düşünüyorum. Acaba Bi tafsiyeniz var mıdır? Sizce gitmeli miyim?
    ramcixx bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Cbr 250
    Selam arkadaşlar,
    25 gün önce cbr 250 aldım ve şu an 1400 km de. Önümüzdeki hafta İstanbul-Selanik yapmayı düşünüyorum ancak tecrübem olmasına rağmen kendime ait ilk motorum ve mekanik anlamda hakim Değilim konuya. Karşılaşabileceğimi düşündüğünüz kronikleşmiş sıkıntılar var Mıdır ?
    Yanıma zincir yağı, lastik tamir aparatı vs alıcam. Tavsiyeleriniz için teşekkürler, ayrıca katılmak isteyen olursa beklerim 👍

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Merhabalar,

2015 model 2.700km de motorumu bugün almış bulunmaktayım. Güngören' den Maslak' a geldim. Epey büyük risk aldım zira 10 yıldır motorsiklet kullanmadım hiç önceki motorum CBR 125R idi, ne yazık ki çaldırdım.
    Acemiliği baştan yaşadım resmen, ayrıca yazın hiç motor kullanmamıştım ve su gibi oldum açıkçası. Çok özlemişim motor kullanmayı, motoru bilgisizlikten ve acemilikten test edip şusu iyi busu kötü diyemeceğim. Yarın epey süre kullanırım zaten, artık eve gelir miyim bilmem

Herkese hayırlı sürüşler.
    ramcixx bunu beğendi.

Hayırlı olsun sakıncası yoksa kaca aldınız acaba.

Burak Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    merhabalar arkadaşlar
    1-) Buji kaç km de değiştirmeliyiz ?
    2-) Hava filtresini kaç km de değiştirmeliyiz ?
    Kataloğumuz 12 bin de bir diyor bu mesafede fazla geliyor gözümüze yüksek km kullananlar bir zahmet yardımcı olunuz
    Herkese İyi Gazlamalar...
    motorum 14 binde yağ ve yağ filtresi değiştireceğim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Burak Çetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar
    1-) Buji kaç km de değiştirmeliyiz ?
    2-) Hava filtresini kaç km de değiştirmeliyiz ?
    Kataloğumuz 12 bin de bir diyor bu mesafede fazla geliyor gözümüze yüksek km kullananlar bir zahmet yardımcı olunuz
    Herkese İyi Gazlamalar...
    motorum 14 binde yağ ve yağ filtresi değiştireceğim
    benim motor 20 binde henüz buji değiştirmedim. kitapçık 24 binde kontrol 48 binde değişim diyor.
    hava filtresini de 10 bin km de bir değiştiriyorum. şu an üzerindeki filtreyi 11-12 bin km gibi takmıştım.
    eğer çok tozlu yollarda kullandıysanız hava filtresini daha erken değiştirmenizi öneririm. ama sadece kuru asfaltta kullanıyorsanız daha uzun süre idare eder.
    zaten hemen selenin altında kolay bi yerde, çıkarıp durumuna bakabilirsiniz, iyice kararmışsa değiştirirsiniz.
    ramcixx ve Burak Çetin bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Yaw millet hem bayram sebebiyle hem de stajımın 1 ağustosta başlayacak olması sebebiyle eve motorla gitmek istiyorum ama eve uzaklığım 920 km
    lastiklerim 7100 km de, 1.5 yıllık IRC; ve bu sebeple 110-120 yi geçmemeyi düşünüyorum. ortalama hızım da 80-90 olacak. Yolda yorulduğum yerde de durur yatarım diye düşünüyorum. Acaba Bi tafsiyeniz var mıdır? Sizce gitmeli miyim?
    Benim IRC ler 4 yıllık Motorum 20.000 km de. 920 km bir yolu göze alabilirm. Geze geze git kardeşim işte... Altında ki 150 lik olsa yada 125 çekilmez derim 100-110 km hızlarda sürüşün keyfini çıkar. Bu soruyu sorman hata yolun açık olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı Do'urden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    25 gün önce cbr 250 aldım ve şu an 1400 km de. Önümüzdeki hafta İstanbul-Selanik yapmayı düşünüyorum ancak tecrübem olmasına rağmen kendime ait ilk motorum ve mekanik anlamda hakim Değilim konuya. Karşılaşabileceğimi düşündüğünüz kronikleşmiş sıkıntılar var Mıdır ?
    Yanıma zincir yağı, lastik tamir aparatı vs alıcam. Tavsiyeleriniz için teşekkürler, ayrıca katılmak isteyen olursa beklerim ��
    Usta yeni kasa sibiarlarda kronikleşmiş o kadar çok sorun var ki hangi birini anlatayım... deyip yüreğini hoplatmayayım.

Sevgili kardeşim. CBR çok büyük bir mesele olmadığı sürece seni yolda koymaz.
    Benzinini katıp sürüşten keyf almaya bakacaksın.

Yanına lastik tamir kiti al tabi ki yalnız zincir yağını 300-400 km de bir zincire uygulamayı unutma. Tripmetreni yola çıkmadan sıfırla gözün tripmetrede olsun. Motoru 300 km sonra kenara çek hayvan soluklansın biraz lastiklerin soğusun.

200 km de bir kısa kısa molalar ver(Wc lovabo yemek v.s)

6. vites 6-6,5 devir / 100 110 km de rahat seyir edebilirsin. Arada asılmak sana kalmış (110+)

Bunların dışında bakacağın başka birşey yok.

Ha bu arada yola çıkmadan lastik havalarına bak mutlaka;
    Değerler;
    ÖN: 29psi ARKA:29psi
    İki Kişiysen:ÖN 29psi ARKA 33psi

İyi yolculuklar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler