Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Arkadaslar gecen ayn 8 inde aldgm motorumla ilk dususumu gerceklestrmis bulunmaktayim.Daha dogrusu motoru dusurdum ben dusmedim. Tam lambalarda durmustum araba vardi onumde kavsak gibi bi yerde. Tam onumdeki araba yesil yaninca kalkti bende tam kaldiriyordum motoru daha ayagimi bile yerden cekmemistim onumdeki arabanin onune bir araba atladi oda aniden fren yapti ve kornaya falan basti gecen arabaya bende mesafem azdi on frene biraz hizli asildim ve kilitlendi teker kaydi. Ne kadar dusurmiyim diye diretsemde yerde islaklikta vardi kayinca ben sol ayagmn uzerinde ayakta kaldm ama motor dustu soluna dogru.sonra kaldirip kenara cekip baktm bisey oldumu acaba diye.yeni motorumla ilk dusmeydi o yuzden icim cız etti ama sonrasnda icim rahatladi sadece sol elcik topuzunda kucuk bi boya atmasi sol aynada derin olmayan kucuk ksa cizikler ve yanls gormedysem vites ayak koyma basamgnn orda biraz surtunme cizigi vardi baska birsey yoktu. Neyseki ufak birseydi.en acaibide 5 le falan dustum hiz olrk :-) Allah kaza bela vermesin herkese iyi geceler
    2 Teker bir başka !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Geçmiş olsun

Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gecen ayn 8 inde aldgm motorumla ilk dususumu gerceklestrmis bulunmaktayim.Daha dogrusu motoru dusurdum ben dusmedim. Tam lambalarda durmustum araba vardi onumde kavsak gibi bi yerde. Tam onumdeki araba yesil yaninca kalkti bende tam kaldiriyordum motoru daha ayagimi bile yerden cekmemistim onumdeki arabanin onune bir araba atladi oda aniden fren yapti ve kornaya falan basti gecen arabaya bende mesafem azdi on frene biraz hizli asildim ve kilitlendi teker kaydi. Ne kadar dusurmiyim diye diretsemde yerde islaklikta vardi kayinca ben sol ayagmn uzerinde ayakta kaldm ama motor dustu soluna dogru.sonra kaldirip kenara cekip baktm bisey oldumu acaba diye.yeni motorumla ilk dusmeydi o yuzden icim cız etti ama sonrasnda icim rahatladi sadece sol elcik topuzunda kucuk bi boya atmasi sol aynada derin olmayan kucuk ksa cizikler ve yanls gormedysem vites ayak koyma basamgnn orda biraz surtunme cizigi vardi baska birsey yoktu. Neyseki ufak birseydi.en acaibide 5 le falan dustum hiz olrk :-) Allah kaza bela vermesin herkese iyi geceler
    slymn93 bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şanşızlık işte
    dediğin gibi 10 bine alınan motoru dişarda bırakmak akıl işi değil
    kaskoya gelirsek ben antalyada sordum,istanbuldan çok dahas ucuz antalya plakalı arac kasko ve trafik sigortası.bana kasko 2600 lira
    trafik sdigortası makul 110 kusur lira çıkmıştı.kasko çok pahalı
    bu kasko işi benimde aklımı kurcalıyor, kaskonun ödeme şekli nasıl bu konuda bi fikrim yok bilgi alabilirsem süper olur... 2600 yıllık fiyat mı ömür boyu fiyat mı
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kasko işi benimde aklımı kurcalıyor, kaskonun ödeme şekli nasıl bu konuda bi fikrim yok bilgi alabilirsem süper olur... 2600 yıllık fiyat mı ömür boyu fiyat mı
    antaya fiyat bu yıllık.İstabulu düşünemiyorum
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antaya fiyat bu yıllık.İstabulu düşünemiyorum
    öhh maşallah... şuraya bak daha motor eskimeden bi motor parası çıkar...
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    öhh maşallah... şuraya bak daha motor eskimeden bi motor parası çıkar...
    ne kadar riskliyse o kadar uçuyor fiyatlar
    arabayı ilk yıl 1180 e 2. yıl 740 fcalan yaptırdım.bide 250 cc cıbırın kasko bedeline bak
    kakare bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Okadarcık çiziği millet, nazar değmesin diye kendi atıyor Ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    benim 30 temmuzda bitiyor kasko, anadolu sigortadan 1300 tl 6 taksit falandı,bu sene ilahi kaskodan geçinecez gibi görünüyor
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar;
    Foruma bugün üye oldum fakat yaklaşık bir haftadır okumaktaydım, özellikle bu konuyu.
    Ben de motor alma aşamasındayım.A2 ehliyetim yok öncelikle onu alacağım, en iyi ihtimalle temmuzda görünüyor.Size sormak istediğim birkaç soru var.
    1-Garajımız var ne de sitede oturuyoruz, motoru alırsam koyacak yerim yok.Bu beni tedirgin ediyor.Sizler nasıl muhafaza ediyorsunuz motorlarınızı ?
    2-İlk vitesli motorum olacağı için YbR125 gibi bir motor daha mı uygun olur ?(Buarada 10 senelik B ehliyetim var yani trafikte sıkıntı yok)
    Devamı gelecek tabi sorularımın, artık buralardayım
    ben kapalı ispark otoparkında muhafaza ediyorum.
    ybr 125 al kafan rahat olsun parçalarıda ucuz kullanımı kolay
    10 senelik B ehliyet ile yapmış olduğun trafik tecrübesi motosiklette işe yaramaz.motosiklet ile trafikte motosiklet sürmek araba gibi değilki.
    arabalar motosikleti araçtan saymadıkları için trafikte motosiklet ile trafik tecrübesi ayrı bir olay.kendini araba kullanıyormuş gibi trafikte yol alırsan sakata gelme ihtimali fazla.buna dikkat etmek lazım.
    ormankebabi ve jakiyamayess bunu beğendiler.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda dışarıda duruyor Çelik zincir ve özel kilidiyle elektrik direğine bağlıyorum cbr 250r alınca yine zincirle bağlayacağım bu sefer 2 zincir birde kasko yaptıracağım
    Kasko için bana 3.660TL fiyat vermişlerdi. Hırsızlık dahil değil!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Geçmiş olsun, benim de ilk devrilmem böyle olmuştu. Burada veya başka bir başlık altında birisinin daha çok benzer bir şekilde devrildiğini okumuştum. Öncelikle şunu söylemek isterim ki düşmekte olan motoru sakın ola ki kaldırma. Allah korusun belini sakatlarsan hayat zehir olur. Bir de hocamın tavsiyesidir "Beklerken; sağ ayak arka frende, sağ el gazda, sol ayak yerde, sol el debriyajı dört parmak ile tam sıkıyor, motor sol tarafa 80 derece açı ile yatıyor" Bunu uygularsan arka frene müdahale ederek dengeli bir şekilde durabilirsin. Tabii en güzeli önündeki aracın tepki vereceği durumları öngörüp tepki vermek için fazladan zaman kazanmak ama her zaman mümkün olmuyor işte. Tekrar geçmiş olsun, Allah başka kaza göstermesin.

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka bir alternatif olmadığından dışarı bırakıyorum bırakmaya da devam etmek zorundayım motor sevdasından vazgeçemiyeceğime göre yapacak birşey yok artı alarm disk kilit falan takabılırım ama kapalı yer veya otopark imkansız

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    herkese günaydınlar
    arkadaşlar motorumun gelmesine bir haftacık kaldı heycan dorukta
    agv k3 kask ve richa boomerang montum hazır lakin eldiven,bot ve pantolon almadım varmıdır bi öneriniz şunu al diyebilceginiz kalite olarak aldıgım mont ve kaska uygun olarak?

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Otoparka aylık mı yıllık ödeme yapıyorsun ücret hakkında bilgi verebilir misin
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kapalı ispark otoparkında muhafaza ediyorum.
    ybr 125 al kafan rahat olsun parçalarıda ucuz kullanımı kolay
    10 senelik B ehliyet ile yapmış olduğun trafik tecrübesi motosiklette işe yaramaz.motosiklet ile trafikte motosiklet sürmek araba gibi değilki.
    arabalar motosikleti araçtan saymadıkları için trafikte motosiklet ile trafik tecrübesi ayrı bir olay.kendini araba kullanıyormuş gibi trafikte yol alırsan sakata gelme ihtimali fazla.buna dikkat etmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Peki sadece hırsızlık için kasko yaptırılabilir mi.O şekilde bir poliçe var mı.Hiç bir şeyi karşılamasın sadece hırsızlığı karşılasın.Daha motor almadım ama çalınır diye şimdiden korkuyorum

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko için bana 3.660TL fiyat vermişlerdi. Hırsızlık dahil değil!!!

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı PatientZer0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sadece hırsızlık için kasko yaptırılabilir mi.O şekilde bir poliçe var mı.Hiç bir şeyi karşılamasın sadece hırsızlığı karşılasın.Daha motor almadım ama çalınır diye şimdiden korkuyorum
    Maalesef, keşke olsa herkes kasko yaptırırdı. Genellikle gece çalınıyor, gece güvenli bir yere bırakmaktan başka yapacak fazla bir şey yok. Ben AVM otoparklarına bırakırken bile disk kilidi ve zincir ile kilitliyorum. Allah'a şükür bizim buralarda birkaç yıldır hiç hırsızlık yapılmadı. O yüzden en büyük derdim sidikli kediler

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    en güzeli geceleri otopark

bu arada bizim cıbırlara bridgestone lastik takımı varmış bridgestone hakkında bilgisi olan var mı ?
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okadarcık çiziği millet, nazar değmesin diye kendi atıyor Ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun.
    Saolasın teşerkkürler
    Başta içim cız etti ama sonra rahatladım zaten 2 teker sonuçta mutlaka düşer yani önemli olan en az zararla atlatmak ki ucuz atlattım gerçekten 50-60 la giderken olmasından iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, benim de ilk devrilmem böyle olmuştu. Burada veya başka bir başlık altında birisinin daha çok benzer bir şekilde devrildiğini okumuştum. Öncelikle şunu söylemek isterim ki düşmekte olan motoru sakın ola ki kaldırma. Allah korusun belini sakatlarsan hayat zehir olur. Bir de hocamın tavsiyesidir "Beklerken; sağ ayak arka frende, sağ el gazda, sol ayak yerde, sol el debriyajı dört parmak ile tam sıkıyor, motor sol tarafa 80 derece açı ile yatıyor" Bunu uygularsan arka frene müdahale ederek dengeli bir şekilde durabilirsin. Tabii en güzeli önündeki aracın tepki vereceği durumları öngörüp tepki vermek için fazladan zaman kazanmak ama her zaman mümkün olmuyor işte. Tekrar geçmiş olsun, Allah başka kaza göstermesin.
    Saolasın kardeş.Aslında dediğin çok doğru bekleme olayında sağ ayakta değilde sol ayakta bekleme ve devamıyla ilgili olan.Ben lambalarda durunca boşa atıp kendimi bi doğrultuyorum vucudumu rahatlatıyorum boy 170 olunca birçok kişiye göre biraz daha fazla yatmak zorunda kalıyorum ve ister istemez bazen bilek çevresinin kasılmaya başladığını hissediyorum.onuda rahatlatmak için lambalara durmuşken şöyle vucudumu bi doğrultup rahatlatmayı seçiyorum e hemen kalkabilmek içinde sol ayağı viteste tutuyorum o yüzden arka fren tam anlamıyla motoru kaldırıncaya kadar iptal oluo :D yani anlıcağın benim ihmalim de bu düşmede büyük pay sahibi o yüzden önümdeki arabanın önüne atlayan arabaya kırmızıda geçmiş olmasına rağmen sövmedim :D kabahat bende ki Türkiye de yaşadığımı ve her an her yerden herşeyin çıkabileceğini unutmuşum :D Allah hiç birimize kaza bela göstermesin 2 tekerli olduğumuzu ve Türkiye de yaşadığımızı unutmadan yaşadığımız mutlu keyifli sürüşler dilerim
    barodi ve ugur.t bunu beğendiler.
    2 Teker bir başka !

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    [QUOTE=PatientZer0;3002017]Otoparka aylık mı yıllık ödeme yapıyorsun ücret hakkında bilgi verebilir misin
    aylık ücret veriyoruz yıllık verilmiyor fiyat 50 tl kapalı ispark otopark

[

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

[QUOTE=PatientZer0;3002017]Otoparka aylık mı yıllık ödeme yapıyorsun ücret hakkında bilgi verebilir misin
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

aylık abonman parası 50 tl

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Keşke burda da otopark olsa da 50 lira versem

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Orduevi kapalı otoparkı, hem bedava hem güvenli
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    2600 verdiğin zaman ömür boyu kasko, öbür dünyadada cennete gidiyormuşun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orduevi kapalı otoparkı, hem bedava hem güvenli
    Şimdi bide silahlı nöbetçi vardır onun başında.Bir araba bostan yan gel osman hesabı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler