Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motul,Castrol,Iponone 10/30 (sentetik) sonrası Ipone 10/40 (sentetik olmayan) yağ deneyeceğim. Pazartesi değişim yapacağım yağ filtresi ile, şahsi fikirlerimi paylaşırım.
    kahve bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı OnNumero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250ye branda alıcam hangi beden daha uygun olur ?
    Ben L kullanıyorum ama sanki bir tık büyük geliyor dostum ama yerlere kadar tamamen kapatsın dersen L bu işi görüyor
    OnNumero bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt 07
    Arkadaşlar bu gün 100 km yol yaptım molasız. Motoru sıkıştırmadan 90-100 km/h ortalama hız hava da serin şekilde. Motoru stop ettikten sonra kontağı tekrar açtım motoru çalıştırmadan fan çalışıyordu. Normal bir durum mu bu motorun acemisiyim hararet göstergesi de 3 çizgide. Fan susana kadar motoru stop etmemek mi lazım anlamadım.

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    [/COLOR]
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün 100 km yol yaptım molasız. Motoru sıkıştırmadan 90-100 km/h ortalama hız hava da serin şekilde. Motoru stop ettikten sonra kontağı tekrar açtım motoru çalıştırmadan fan çalışıyordu. Normal bir durum mu bu motorun acemisiyim hararet göstergesi de 3 çizgide. Fan susana kadar motoru stop etmemek mi lazım anlamadım.
    Normal bişey fan açması. Motoru stop edebilirsin. Ama 3 çizgiyi geçerse sıkıntı var demektir
    forumcu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt 07
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]
    Normal bişey fan açması. Motoru stop edebilirsin. Ama 3 çizgiyi geçerse sıkıntı var demektir
    Tecrübesizlik işte teşekkürler. 3 çizgi hiç geçmedi çok şükür. Yakıt da beklediğimden iyi çıktı 3,5 L hiç geçmedi ortalaması. Kazasız belasız sürüldükçe satılacak bir motor değil gibi gözüküyor.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta honda cbr 250 r alarak aranıza katıldım.
    Yağ yağiştirmek istiyorum önceki sahibi Motül kullanmış.Motülle devam mı etsem yoksa başka önerebileceğiniz bir yağ var mı ?

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba,
    Pazar akşam üstü beykoz istikametinde, çengeldeki sürücülere selam ola.

Ayrıca
    Spontan kararla avrupa yakasından turlamaya gelen arkadaşa da buradan teşekkür

Deniz havası iyi geldi...
    mazixxx, keremkrmn ve Sokollu bunu beğendiler.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Mayıs 2013 te aldığım CBR250r mi 20.099 km kullanıp sattım. CBR250r Alan üzülmez. Tavsiye ediyorum.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı mazixxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar bende pazartesi 2012 model cbr ile aranıza katıldım motorun herşeyinden memnunum ama 5500 devirde o denilen ses geliyo. yağı yeni değişti 12 000 bakımında motor 12200 küsür kmde suan acaba motul veya iphone yağ koysam yada önerebileceğiniz bi yağ varmı bu sesi önlemek mümkün mü
    o sesi hiç karıştırma kardeşim, tam bir sene önce ilk aldığım 1000 kmdeki cbr250' mde aynı ses yüzünden birçok arkadaş edindim, birçok cbr denedim ama ses kronik, aynı ses yeni kasada sanırım yok, yada o kadar ses varki arada seçemiyorum :D
    ardacik ve kahve bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    CBR250R kullanıcıları olarak Whatsapp grubumuz var mı?

Merhaba arkadaşlar, haftasonu yeni aldığım motorumla yaklaşık 40 km şe

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Merhaba Arkadaslar haftasonu gezisinde motorumu yatırdım. Motor koruma demirleri olmasına rağmen vites kolum eğildi vites attıramadım. Vites kolunu korumak için bir koruyucu var mı acaba ya da vitesi korumak için neler yapmalı ?

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Yeni motosikletiniz hayırlı olsun ve kazanız için de geçmiş olsun. Sizde bir hasar yoktur inşallah??

Vites için koruma hiç duymadım şimdiye kadar belki bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler.

hayır ben de hiç birşey yok, tüm koruma ekipmanlarımı almıştım, zaten olduğum yerde düştüm ne olduğunu anlayamadan

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı Myteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ben de hiç birşey yok, tüm koruma ekipmanlarımı almıştım, zaten olduğum yerde düştüm ne olduğunu anlayamadan
    Korumaya gerek yok bence demirden olduğundan düzeltesi çok basit eğilse de sıkıntı olmaz

Motosikleti
    Yamaha mt09
    ardacik bunu beğendi.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    @agrasiwe
    pulsar ile cbr yi karşılaştırabilir misin ?
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sesi hiç karıştırma kardeşim, tam bir sene önce ilk aldığım 1000 kmdeki cbr250' mde aynı ses yüzünden birçok arkadaş edindim, birçok cbr denedim ama ses kronik, aynı ses yeni kasada sanırım yok, yada o kadar ses varki arada seçemiyorum :D
    eğer bi sorun etmezse alıştım sayılır 300 kmden fazla yaptım kulak alıştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @agrasiwe
    iki motosiklette bizde var cbr bende pulsar kuzenimde istanbula yolun düşerse gel dene. pek bi fark yok cbr nin performansı biraz daha iyi rüzgarı daha az yiyorsun frenleri daha iyi gibi malzeme kalitesi olarakta üstün. pulsarın vitesleri çok rahat parça cidden ucuz oturma şekli daha rahat ama debriyajı el ağrıtıyor.

not: iki mesajı birden alıntı yapamadım ondan böyle oldu kusura bakmayın
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @agrasiwe
    Pulsar daha atik geldi cbrden, ama sonra farkettimki benim debriyaj biraz zayıflamiş, ön fren bana pularda çok daha iyi geldi, oturuş puldarda çok daha rahattı, torku çok daha güzel hissettiriyor.

Honda tabiki japon kalitesi kokuyor, ama demek değilki pulsar yanına yaklaşamaz keşke imkan olsaydı pulsar alsaydıö dediğim çok kere oldu, benim pulsardanmı bilöiyorum ama cbr virajları çok dehşet güzei, rüzgardan dolayı denge daha düZgün geldi aralarında ahım şahım fark yok bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:17 ----------

beyler yeni kasa motoru olup gösterge buhar yapan varmı ? buhar yapıyor sonra uçup gidiyor ama bellide oluyor içten olduğu. Varmı başına gelen, gerçi gelsede çoğu arkadaşımız tek bendeymiş muamelesi yapar, bi arkadaşa avcılarda yeni kasa repsol bakmıştık onda da vardı sanki..

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yeni kasa motoru olup gösterge buhar yapan varmı ? buhar yapıyor sonra uçup gidiyor ama bellide oluyor içten olduğu. Varmı başına gelen, gerçi gelsede çoğu arkadaşımız tek bendeymiş muamelesi yapar, bi arkadaşa avcılarda yeni kasa repsol bakmıştık onda da vardı sanki..
    Kar kış yağmur kullandım yeni kasayı, hiç buhar yaptığını görmedim.
    agrasiwe bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bi arkadaşımda yeni kasası var hiç öyle bir şikayet ettiğini görmedim ama yinede akşam soracağım.

Bende bir şey danışayım sizlere, eski kasa far ampulu H4 mü oluyo acaba? Ayrıca xenon takmayı düşünüyorum takıp memnun yada memnun kalmayan var mı?
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler