Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben en son kontak anahtarını tutan vidaları sıktım. nasıl gevşediğini de çözemedim ama bunun dışında herhangi bir sorun yok.

bu paraya alınabilecek daha iyi bir makine oldugunu sanmıyorum. üstelik pek güzel ve güçlü bir başlangıç motoru. benim böyle dediğime bakmayın uzun yıllar binilebilir gibi geliyor; ama benim niyetim bozuk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    işte bende ona bakiyorum

ben de geliyorum

arkadaşlar ben de 10 gun icerisinde ilk motorumu alacagim.
    tüm yorumları okumaya çalışıyorum ama hala tam karar vermiş değilim ..

benim özellikle uzun yol yapanlara sormak istediğim ;
    artçı ile birlikte performansın ve güvenliğin nasıl olduğu?
    sehir içinde masai bu fiyata iyi olabilir ama uzun yolda da 3-5 milyar arası motorlar içinde tercih edilebilirmi.
    ben özellikle uzun yol için alacağım motoru ama istediğim hız değil , güvenli olması daha çok.. bu konuda pek bire şey bilmiyorum ama özellikle uzun yolda hızlanmak gerekebilir ve titreşim de öneli sanırım. bir de frenler açısından iyimidir ??

bir de konu dışı olacak belki ama gerelkli ekipmanlara ne kadar para gerekecek . ve hangi ekipmanlar şart ? iyi bir kask, mont .vs.

sanirim size daha çok sorum olacak. tabii beni çekerseniz
    herkese teşekkür ederim..

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben her hafta sonu mutlaka istanbul disina cikiyorum ve iki kisi olarak cikiyoruz daha dogrusu. Guvenlik ya da yolda gidisiyle ilgili bir sikintisi yok. Uzun yola cikmadan her zaman ufak bir kontrolden gecirmek gerek ne olur olmaz. Ama bence her yola gider. Uzun yolda tabii ki bir sure sonra titresim ve yol yorgunlugu oluyor ama makul seviyede. Tabii ki 15 milyarlik bir honda yamaha harley rahatligi yok ama paraniz buna yetiyorsa katlanilabilir bir durumda.

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    orcs selam uzunyol yapmadigim icin yonlendirici olamiyacagim ama cinedev zaten yazmis ttopchuda bu hafta 300 kmlik bir yola cikti ama henuz goruslerini alamadik. kiyafetlere ise verilecek para degisken kask mont eldiven bot cizme bellik hepsi gerekli genelde fiyatlarida yuksek oluyor ama dolaşmak gerek piyasa arastirmasi yapmak gerek, bu konuda tavsiyem alacagin kiyafet ve korumalar ozellikle kask icin kaliteli olmasina dikkat etmek gerekir derim

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    benim hiç frenlerden yana bi sıkıntım olmadı, zınk diye durabiliyorsun. ama ilk 100km 1-boş-2 vites geçişi biraz zorluyor. sonra ya düzeldi biraz ya da ben alıştım . Ben alırken yan çanta aldım armode marka 80 ytl (sosis dahil). Elcik (püsküllü) 14 ytl. Kask lazer vertigo dragon 125 euro. Alabileceğin (seni koruyacak) en ucuz kask caberg olur sanırım o da 75 euro civarı. Gerçi ben artçı kaskını Zeus aldım oda 60 euro idi. bi de kilit alman lazım, klasik zincirli bi kiliti 30 ytl ye fln aradan çıkarabilirsin. Disk kilitleri var 65 euro fln (alarmlı). Böle bakınca astarı yüzünden pahalıya gelio aslında ama bi de branda lazım oluyo ben onu babanneme diktirdim piyasada 40 ytl civarı yine

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    motorumun hiç resmini yollamadığımı farkettim, işte ilk geldiğinde naylonları çıkarılmamış herhangi bi aksesuar takılmamış hali ve ben.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    boyan asfalt gormesin amore, yakışmış motor be

sizin gibi gençleri yolda görmek isteriz

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    saol gabe
    umarım yakın zamanda çantaları, elcikleri fln taktıktan sonraki halini de çekip yollayabilirim. çünkü pek fazla binemiyorum motora ehliyetten dolayı, ağustosa kadar böle eziyet çekcez artık

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    evet arkadaşlar ilk kazamızı, düşüşümüzü yaşamış bulunuyoruz.

dün akşam uzeri kucukyalı'da seyrederken yolun a.k. geri zekalı belediyenin aniden icat ettiği bir yola girmek zorunda kaldım. hızım 20 civarında bile yoktu. donuse yaklasırken onumdeki araç aniden fren yaptı. yerler toz toprak mink taş parçaları fln var her yanda. inşaat alanı ya tüm istanbul, rahat rahat takılıyorlar. ondeki araç zınk diye durunca ben de fren yapmaya çalıştım. ön frene basmamla motorun hakimiyetini kaybetmem bir oldu. kaydım çünkü. toparlayamadım da zeminin lanet olmasından dolayı. devrildik yere motorla birlikte. sürüklendim şöyle bir 5 metre kadar. ben suruklenirken onumdeki fren yapan şerefsiz bir an da hareket etti ve bana kayabilecek alan bıraktı. şerefsiz diyorum zira şeyinin keyfine göre yapmış freni ortada bir şey yokken. motorun altında ana avrat sövüyorum. bi kalkabilsem saldırıcam uzadı gitti namussuz.
    o anda farkettim ki allahtan arkamdan bir araç gelmiyordu oyle kontrolsuz halde. direk ustumden geçerdi zira.

motoru kaldırdım. çizik var mı diye bakıyorum. kendime bakmadım bile. çalıştırdım kenara aldım motoru. her yanına baktım bir şey yok. o esnada kendime geldim. duserken ve yerde suruklenirken sag kolumdaki korumanın benı tuttugunu hissetmiştim. kontrol ettim. orada ciddi bir aşınma var.
    devam ettim yola. kadıkoy e vardım ama sinirler cok lacka. eskisi gibi kontrol ben de değil. bir yere çekip oturduygum da pantolondaki diz cıvarındaki deliği farkettim. pantolon altı dizlik giyiyordum ve pantolonum yırtılacak kadar aşındığı halde beni korumuştu. eldivenimin iç tarafı da epey bir sürtünmüş yola. resmen ucuz atlattım.

cıkarılacak ders, dersler:

1- motor üstündeyken orada değilsen hemen eve git. kafanda başka bir şeyle surme. ben bu yüzden düştüm.
    2- tam koruma olmadan hareket etme.
    3- her zaman yolu kolla. gerekli şekilde hareket et.
    4- motor koruma demiri bir motosiklet için en gerekli koruma. sürücüyü ve motoru koruyor. resmen sag ayağımı bana hediye etti. motorda tek bir çizik bile yok govdede. hesap edin!

dikkat ediniz

Motosikleti
    işte bende ona bakiyorum

geçmiş olsun

çok geçmiş olsun .. bu arada kaza tecrübelerini de aktardığın için sağol...

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    gabe;
    geçmiş olsun. işallah son kazan olur.

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    gabe geçmiş olsun iyi ki arkadan başka araba gelmiyordu en korktuğum şey,ucuz atlatmışsın umarım bu nazarlık olur da başka iş gelmez başına

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    saolun dostlar.
    motor koruma demirim yamulmuş şimdi farkettim

Grand sahipleri aman diim koruma demirini ihmal etmeyin. en onemli koruma oymuş ogrendim.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    geçmiş olsun kardeşim,
    gerçi şu an bunları yazarken bende 1 kaç saat önce ilk düşüşümü yaşamış durumdayım (allahtan hiç bişeyim yok mucizevi bi şekilde) ben viraj alırken bi anda arka tekeri yanında görenlerdenim (frene basmadım teker kaydı) birazda fazla yatmıştım.yan çantam koruma demiri görevi görmüş (ki koruma demiri taktırmamıstım ben ) açılıp yere çarparak tampon vazifesi görmüş. motor biraz sürüklenmesine ramen çizik bile yok. sadece ayaklığın plastiği biraz erimiş. Baska ne bende ne motorda bi hasar yok çok ballıyım yaa

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaslar gecmis olsun, hafta sonu lanetliydi galiba allahtan hic cikarmadim motoru hafta sonu, bu sabah ise geldim motorla cok ciddi ruzgar vardi ilk defa bu kadar cok hissettim ruzgari ama genede motor cok saglam duruyor ruzgarda.

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkese gecmis olsun.

Cok gecmis olsun arkadaslar aman biraz daha dikkat....
    Yeni motor alanlara da hayirli olsun gule gule kullanin.
    Para durumu tabii ki onemli ama elinizden geldigince korumalar konusunda en kalitelisni almaya calisin. Sonucta bunlari bir kere alacaksiniz ve motorunuz degistirseniz bile bunlari degistirmeyeceksiniz.

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    amore çok geçmiş olsun sana da, noluyor böyle ya arkadaşlar aman biraz daha dikkatli olalım ...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Amore ve Gabe kardeşler geçmiş olsun ya umarım ilk ve son kazalrınız olur. Bende de cruiser var ama Zealsun öle bi bakiim dedim foruma ama hepsini okudum ( motor aşkı naparsın ). Motor koruma demiri taktırın arkadaşlar benim motorda var. Geçenlerde bende düştüm ama ne bende nede motorda bişey yok. Adı motor koruma demiri ama aslında sizi daha fazla koruyor. Özellikle egsoz tarafına düşerseniz ve koruma demiriniz yoksa Allah muhafaza yanık et kokusu duyabilirsiniz. ( Allah kimsenin başına getirmez umarım.) Herkese ii sürüşler paylaşımınızın devam etmesi dileğiyle
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    saolun arkadaşlar, bende yada motorumda hiç bir şey olmaması geriye sadece bir tecrübe bırakmış oldu ki bu da ii bişey sanırım.

mka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO XVS 250
    geçmiş olsun,ben başka bi sayfadaydım,fym 250 almayı düşünüyorum,forumu incelerken çevirim içi olduğunu görünce meraba demek istedim

ben mustafa kemal,antalya da resim öğretmeniyim,ve bu aralar chopper'a fena halde kafayı takmış durumdayım.ben ilçedeyim ve burda fym 250 nin fiyatı 3,300 lira.fiyatlar heryerde aynı mı acaba.

arkadaşlar fym 250 nin ikinci el piyasası hakkında bi fikriniz varmı veya şu an satmayı düşünen varmı ?.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler