Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    ilk gelen partide mi var bilmiyorum ama ben daha çok yeni aldığıma göre son partide de var.Sökersem iz kalır mı acaba diye merak ediyorum çünkü motorda tek hoşuma gitmeyen yer orası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    biz de bilgimiz güncelledik bu durumda

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    ne zor bu ehliye alma ya, basvuru icin 4 kere gitim allahtan gelisimden hocamizi gorduk yardimci oldu muracat olayi halloldu, dedilerki yarin 3 ile 5 arasi gel al belgeni bende o saatlerde ugramam zor ertesi sabh ise gitmeden ugrayayim dedim memur tamam dedi bu sabah gittim 9 da o memur yok baskasi var, alabilirmiyim dedim ehliyetimi yok 3 ile 5 arasi geleceksin ya biliyorumda ben o saatlerde gelmem zor oldugu icin konustum sordum sabah gelirsek veriyomusunuz evet dedinizde oyle geldik hatta ismini soyledim o memurun cevap aynen su o memur su anda burada yok 3 ile 5 arasi geleceksin napalim birazdan gitcem bakalim bu sefer ne olacak merak ettim.

Bu arada bizden kopru gecen pek yok galiba nekadar surer bilmem ama gecisler ucretsiz olmus sanirim arada bosluk dogdu yeni karar cikana kadar boyle heralde.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben yakında geçmeye başlayacağım xeros, epey guzel olacak bana

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar sakin yok kopru parasi kalmis da gecelim diye yola cikmayin. Oyle bir sey yok yersiniz cezayi. Mahkemeden cikan bir karar ver ama yururluge giren bir durum yok. Ayrica bedava da olmaz. Motosiklet suruyoruz diye kendimizi ayri yere koymayalim. Diger araclar parayla gececek biz beles gececegiz diye bir sey olmaz. Mahkemede belirtilen sey de zaten motosikletlerin otolarla ayni parayi odemesine karsilik. Zaten KGS de motosikletler icin 6.sinif yaptilar 2.10 ytl oduyoruz. belki bu mahkeme sonrasinda nakit odemede de bu uygulanir sadece kgsde kalmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    sonunda aldim ehliyeti

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ooo hayırlı olsun, verirsin artık bi tur atmalık :D

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha MT07
    sağolun arkadaşlar isallah hayirli olur, bi tur veririm tabi Gabe ne demek ne demek
    hararet gostergesi takan oldumu hic ben gerekli olacagini dusunuyorum ama cokta emin degilim bilhassa istanbulda trafik yogun oluyor bide yaz sicaklari basladi e motorda hava sogutmali devamli bir endiseye donusuyor bende motoru yakarmiyiz diye bilgi ve tavsiye lazim arkadaslar.

hava soğutmalı motorlar bildiğim kadarıyla gereğinden fazla ısındığında şişiyorlar ve performansından (azalmasından) motorun dinlendirilmesi gerektiği anlaşılıyor. Ama bu motorun çift silindirli olmasından dolayı çok çok zor şişeceğini düşünüyorum. Özellikle izmir antalya gibi çok sıcak şehirlerde şıkışık güneş altındaki trafikte hava soğutmanın su soğutmadan daha güvenilir olduğunu düşünüyorum

bubu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xeros hayirli olsunn ehliyetin
    ya hararet gostergesi deilde devir gostergesi taktirmayi dusunuyorum ben aslinda ama nasil olacak bilemiyorum. hos sesinden ve nazından vites gecis zamanalrını bılıyorum fakat arada kardesimde kullandıgı icin bazen problem olusturabiliyor..
    belli bi oneriniz varmi acaba? bu arada ayrica bisey daha sormak istiyorum kac kisi istanbulda ikamet ediyor acaba??
    bi bulusma-gorusme tertip edebilirmiyiz acaba?
    ne dersiniz..
    bubu®

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    bence fena olmaz hem buradan da yaptıgımız gibi fikir tecrube alışverişi yaparız hem tanışmış oluruz.

xeros, "Ben" , Nautilus, cinedev istanbul'dan

Motosikleti
    Yamaha MT07
    bubu bence devir saati gerekli degil gibi, sende demissin zaten anlasilir o sesten gidisten falan belki rodaj donemi icin gerekli olabilir ama oda kısa bir donem oldugundan arkasından ihtiyacın kalmıyacak sanki boşa masraf olacakmıs gibi, genede sen bilirsin tabi.
    bulusma yapalim tabi zaten simdilik sayimiz az rahat organize oluruz

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    vakit de var artık kendi namıma hafif buruk ve ruzgar kadar ozgur bir adamım an itibariyle

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet hayirli olsun. Guvenli keyifli surusler.
    Ben buralardayim (ist) bir haftasonu Masaiciler olarak bulusabiliriz. Zaten sayimiz da cok fazla degil.

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    geziye katılmaya her zaman varım ama malumunuz ehliyet yok çatalca taraflarına doğru hem trafiğin hem polislerin az olduğu bi bölgeye düzenlenirse tercih ederim

bubu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bugun egzoscuyla konustum..
    akabindede ılk parca susturucuları sokturdum...
    egzosu tamamıyle deıstırmekten cok daha uygun ve bı okdr da mantıklı oldugunu dusunuyorum...
    gayet tok ve kafayı sısırmeyecek sekılde bı sesı war..
    sunu da unutmayalım arkadaslar.. sıkısan gaz ısınmaya bu ısınmada kromajın dokulmesıne yol acabılıyor..
    boylece bunun da bıraz onune gecılmıs oluyor..
    gelelım performans kısmına .. performansın dustugunu pek soyleyemem notr durumda fakat ılerleyen dılımlerde motor bu rahatlamaya alıstıkca performansın da bıraz daha artabılecegını dusunuyorum..

walla ılerkı zamanlarda da genısledikce ve organizsayonu sagladıkca gezıler felan da duzenlerız.. neden olmasın
    bu arada arkadaslar bugun egzoscuya gittim..
    km rodajdan sora etkılemez dedi..
    ılk takım susturucuları sokturdum.. bu egzosu komple deıstırmekten cok daha ekonomık bir is acıkcası.. ayrıca sesın toklugu ve derecesıne de mukemmel dıyebılırım.. istedigim ve kafamdaki tona ulastım...
    gelelım performans kısmına .. her ne kdr servis performansın cartın curtun duser deselerde pek bı deısme olmadı aksine daha rahatlayacagını dusunuyorum
    egzoscu abinin soledigide motorun bona alısmasından sora performansın bıraz daha derlenip toparlanacagı yonunde..
    bı olay daha war arkadaslar bu sıkısan gaz asırı yuksek bır ısıya beraberındede kromajın sokulmesıne yol acabılıyor.. bu acıdan bu uygulama da olusabılecek dokulme ve deformasyonlara az da olsa bı mudahale edıcı..
    bubu®

ilginç bubu ben izmirde hangi ustaya sorduysam 4000 5000 den önce gelme dedi bana açıkcası bende bir kaç susturucuyu çıkarttırmak istiyordum bak şimdi ikilemde kaldım, ama izmirde ki ustayı da çok övüyorlar tahim usta izmir için neredeyse en iyi motor eksozcusu diyorlar.

umarım bir sorun çıkartmaz güle güle kullanman dileğiyle

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    bir haftadan beri ilk kez bindim motora. tur attık, benzin aldık, hıyarın teki ters yoldan girmiş gebertiyordu ikimizi de ama yine de epey keyif aldım. cok seviyorum motorumu ben, anladım bir kez daha bunu kapatıp eve cıkamadım 2 saattır, dolaşıyorum sagda solda

Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    arkadaşlar 2 gündür bişey yazan yok bütün Grand Eagle'cılar toplandı da biryerlere mi gitti de bana kimse haber vermedi yoksa herkesin işi gücü mü var?Biz niye organize olamıyoruz arkadaşlar,bir el atalım şu işe hep beraber artık.Sizce de zamanı gelmedi mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler