Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    resim süper olmuş lakin ben tek teker yapma özürlüsüyüm endruyu süper moto gibi kullanıyorum arazideve asfaltta şu sıralar sıkıntılar peşimi bırakmadı ya akıntısı kesmedi hala dün eksilen yağı tammaladık serviste bu gün işe geldimde zincir motorun altı filan nasıl yağdı anlatama halada damlatıyor arka frendende yağ gibi bişey gelmiş hidrolik olup olmadığını anlıyamadım frene bastığımda arka tekerri tutuyor keçe bulunamadı 22 34 7 keçe sanırım küçük dişlinin ordaki keçe kanımca hem küçük dişli keçesinden hemde vites keçesinden oringler patladı bakalım ne olucak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Banada sanki hiç tek tekere kalkacakmış gibi gelmiyor motor ama sanırım ben de özürlüyüm Millet YBR ile yaptığına göre bizde bir sorun var

Şu o ringlerin patlamasına ayar oldum ben. Motorda yağ tahliyesi diye birşey var... Bu tür durumları engellemek için. Ama yinede keçeler patlıyorsa bu işte bir terslik vardır demek... Hani göz göre göre bizimde başımıza gelirse ona çok üzüleceğim...
    #sürenadam

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Geçmiş olsun. Üzücü bir durum. en kısa zamanda düzeltilir inşallah.
    Benim babam 20 yaşında jawa sahibi olmuş. Mezar avlusunda tek teker gidermiş. hani düşersem yan tarafta hazır çukur var misali. Köye gittikçe tanımadığım adamlar bana bunu anlatır.
    Babam köyde meşhur adam. Biz jawaya 3. kişi binerdik. arkada arkadaş bi gaz verirdi. Babam tek teker mahalle turu attırırdı. Babasının oğlu derler ya o söz benim için geçerli değil.
    Hayatımda bisiklet harici hiç tek teker sürmedim. Babam adrenalin manyağı idi ama, kırık bacak, kol, kaburga, yerlerde sürünme gibi hobileri vardı.
    Çok şükür tek teker hevesim yok. 20 yıldır motor sürerim. hiç kazam yok. olduğum yerde yan yatırmışlığım var. oda gereksiz bir hareketten dolayı
    Böylede kalsın isterim.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Üzücü bir durum. en kısa zamanda düzeltilir inşallah.
    Benim babam 20 yaşında jawa sahibi olmuş. Mezar avlusunda tek teker gidermiş. hani düşersem yan tarafta hazır çukur var misali. Köye gittikçe tanımadığım adamlar bana bunu anlatır.
    Babam köyde meşhur adam. Biz jawaya 3. kişi binerdik. arkada arkadaş bi gaz verirdi. Babam tek teker mahalle turu attırırdı. Babasının oğlu derler ya o söz benim için geçerli değil.
    Hayatımda bisiklet harici hiç tek teker sürmedim. Babam adrenalin manyağı idi ama, kırık bacak, kol, kaburga, yerlerde sürünme gibi hobileri vardı.
    Çok şükür tek teker hevesim yok. 20 yıldır motor sürerim. hiç kazam yok. olduğum yerde yan yatırmışlığım var. oda gereksiz bir hareketten dolayı
    Böylede kalsın isterim.
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adına gonuş sözleşmeli meemur... saat 12de işe gidip 3,5 izin alıyorsun. 2 motür tamir et desem naz yapıyorsun... Beni biliyorsun, back it in 'e devam...
    olm 1 kere geldik ondanda 2 gün önce geç çıktığım için erken geldim ayrıca uyutmadınızda la bi biri arıyo bi biri arıyo valla en sonunda kalktım kursa gitmeye bindim motora
    donuma kadar ıslandım bizim evden kızılaya gidene kadar kızılaya gelmeden son çıkıştan döndün eve geldim abartmıyorum sana iç çamaşırlarım ıslanmıştı o derece...O gün vardı bi musibet üstümde...
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde de herkes oruçlu ama showdan geri kalan yok. Gerçi bizim modelden yok. diğer kullanıcı arkadaşlar öttürüyor.
    Birde yayla serin ondan olabilir Hafiften bi resim ile gaz vereyim. bakalım kaç kişi gaza gelecek
    http://e1208.hizliresim.com/10/8/bmls5.jpg
    sizin oralar serinse ondandır o Buraları yanıyorrrrrr

ahanda şu halimize bak...

benim motor çok yaktığı için böle bi çözüm yaptık ziya ile...
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Takkeler süpermiş. En azından başınıza güneş geçmez
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Düşünce hava yastığı patlıyor o takkelerden. Teknoloji...
    #sürenadam

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Evet fark ettim. Takkenin altından beyaz yastık kılıfı gözüküyor.

Motosikleti
    Aslında ordaki takkelerin anlamı biraz daha manevi hani motorcular kelle koltukta yaşayan insanlar ya sürekli bi ölük-kalım çizgisinde? işte ondan mütevellit kefenlerimizi taşıyoruz biz,
    Dikkat ettiyseniz polatınki kırmızı bilmiyorum artık...
    k4d1r bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ehemm ehem... Arkadaşlar burası önemli bir markanın çok muhterem bir modelinin bilgi paylaşım başlığı. Lütfen gereksiz muhabbetler ile konuyu dağıtmayınız, kirletmeyiniz.

Ya şu istanbul tayfasından hiç ses seda çıkmıyor? Naabıyonuz bebeler orada ? Adamlar 2 ev arkadaşı bir araya gelip "ilk Xtreme buluşmasını" gerçekleştiriyorlar, sonra tamamen kayıplar...
    #sürenadam

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Ya şu istanbul tayfasından hiç ses seda çıkmıyor? Naabıyonuz bebeler orada ? Adamlar 2 ev arkadaşı bir araya gelip "ilk Xtreme buluşmasını" gerçekleştiriyorlar, sonra tamamen kayıplar...
    istanbul tayfası ekonomik krizi atlatamadığı için isyanlarda bi süredir
    şaka bi yana biz geçen ufak bi trakya turu düzenledik. 400 km civarı. bi kısmı malum arkadaşın gps yerine içgüdülerine göre hareket etmesi sebebiyle köy yollarından oluşan bir gezi. fotolar da varda atarım bi ara.

uzun yolda motor çok keyifli, yorucu değil. max 120 gördük dahada gidermi bilmiyorum. ama gitse iyi olacak. ben zorlamadan sürdüm motoru, ortalama 80-90 la gittim km'de 13 kuruş yaktı. yani 2,96 lt/100 km oluyo galiba. gayet iyi.

titreşim yok denilecek kadar az . 100 ü geçince biraz hissedilmeye başlıyo.

sele bildiğiniz üzere taş gibi olunca, bizde alışamayınca daha seleye, baya bi kalça ağrısı çektik. hatta bi ara alt taraf uyuşmaya başladı

bu geziden sonra birde orman turu yaptık, hafif enduro tarzı. hafiften atladık zıpladık falan. motor arazidede gayet başarılı, tabi sm lastiklere bi yere kadar.

tüm bunlardan sonra motoru ilk bakıma götürdüm. içinden zift gibi yağ çıktı, yağın bir kısmıda kayıp
    nası becerdiysem arka fren diskini yakmışım. fren şişti. onu yaptırdım. mondial bi kaç civatamı çalmış onları taktırdım. filtreler temizlendi. motor bakımdan sonra bi canlandı kendine geldi, sesi falan değişti. ayrıca Tunç un bahsettiği hava filtresinden parça çıkarma olayı olmadı. ustaya sordum yok öyle bişey ilk defa duydum dedi. bence o parçayı geri takmalısın.
    zincir yağlanınca fena gevşedi. şangur şungur gidiyoz yolda. bir iki gün içinde onu da gerdircem.

Polat senin kilit durumu benimde başıma geldi. Hem de motoru aldıktan iki gün sonra olması lazım. Hala yaptırmadım. Kilit takılıyken gidonu çevirdim, bi baktım anahtar yerlerde
    Bi kaç gün sonra kuzeninkide kırılmış direk çilingire götürmüş. adam kilidi çektiği gibi gelmiş. direk çıkarmışlar kırık anahtarı içerden. biz kendimiz uğraştık benim motorda çıkartalım diye ama benim kilit gelmiyo. içerde tırnak var galiba. anlamadım olayı. mecbur çilingire gidecez.

bu arada alarmlı disk kilidi ve normal kilit almayı düşünüyorum. var mı bi tavsiyesi olan..

(fotolarıda atarım bi ara)

Motosikleti
    oo siz şuan benim zinciri görün kendilğinden zincir yağlama sistemi oluştu keçeden akan yağ direk zincirde :D onu bırakında fren merkezinden gelen hidrolik durumu sıkıcı bir durum çzölürmü acep çıldır çıldır cılbır oldum yok beni azıttıracaklar 3 günde yine müdür tunç bey allahınız var dicekler yerden yerevurmuşsunuz üzügünümn sizin var benim yok diyecem olucak bitecek

Motosikleti
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo siz şuan benim zinciri görün kendilğinden zincir yağlama sistemi oluştu keçeden akan yağ direk zincirde :D onu bırakında fren merkezinden gelen hidrolik durumu sıkıcı bir durum çzölürmü acep çıldır çıldır cılbır oldum yok beni azıttıracaklar 3 günde yine müdür tunç bey allahınız var dicekler yerden yerevurmuşsunuz üzügünümn sizin var benim yok diyecem olucak bitecek
    Tutmayın küçük enişteyi

ANGARAJ

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    250 Enduro bu alsam benimkini satıp diye düşünür dururdum. vazgeçirdiniz beni. Bu mondialin tüm motorları sorunlu mudur nedir ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İsimlere takılma bırak Mondiali, Sen bana TR de bu fiyata (hatta 1,5 katına) sorunsuz bir motor söylermisin...? Bakalım kaç tane var
    #sürenadam

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yamaha XT 660 R , Transalp 650, Dragstar 650 fiyatları 10.000 TL adamların hep yanındayım. hiç sorun yaşadıklarını görmedim.
    Hatta dün xt660 r sattık. arkadaşlar istanbul'a gitti. Suzuki V-Strom DL65o alıp gelecekler. Fiyat çok ucuk bir çinli için.
    Japonda ne dersen de sıkıntı yok. Ben motora bok atmıyorum. her motor arıza yapar. Ama bu kadar kısa sürede olmamalı. birde bakımdan sonra tekrarlaması ve parça bekleme insanı biraz deli ediyor. Neyse ben yine şimdilik çin çan çon motorumla mutluyum. Fakirim ama gururluyum.

Motosikleti
    hidrolik patlamamış fazla yağı tahliye hortumu yağı oraya sürüklemiş ohh
    Tolga Can bunu beğendi.

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    biz de buralarda takılabilir miyiz arkadaşlar bizim başlık ölü gibi
    En Güzel Çamur Tekerlerimdeki Çamurdur.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hidrolik patlamamış fazla yağı tahliye hortumu yağı oraya sürüklemiş ohh
    benim aklımdan geçmişti , neyse o kadar olsun

Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz de buralarda takılabilir miyiz arkadaşlar bizim başlık ölü gibi
    tüm çinliler kardeş
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @tolga ikinci elleri kastetmemiştim elbette

@tunç Motordan sızan yağ simsiyah diyordun. Arka frenin otaraflara sızan yağ daha mı temiz? hani o da siyah ise zaten fren hidroliği olamaz
    #sürenadam

Motosikleti
    @tolga ikinci elleri kastetmemiştim elbette

@tunç Motordan sızan yağ simsiyah diyordun. Arka frenin otaraflara sızan yağ daha mı temiz? hani o da siyah ise zaten fren hidroliği olamaz
    şimdide kontrol ettim arkadaş maşa olduğu gibi yağ boruyu başka yere çekmiştim arkaya doğru yayılıyor fazla yağı tahliy eederken serviste baktı abi yağ bu zaten maşanın altından yürümüş dedi maşanın altını boydan boya gösterdi şimid frene yağ gittiği için sıkıt tutmuyor borunun yerini değiştireceğim ve diski yağdan arındıracağım problem yok yola devam
    hatta hatta yağ akışı giderek azaldı dün cross motorları tamir eden bir arkadaş var demiştim atölyes,ine gittim keçe sordum onun elinde yokmuş ama sanayide bir yer söyledi arkadaşı motoru gördü bu mondialmi dedi elman dedi ktm le bire bir yapmışlar dedi amartisörlerde öyle dedi kaç para dedi elaman 8000 tl dedik adam yanlızca ktm min bu amortisörlerinin 6000 tl tutacağını söyledi bir şey daha öğrendim bu bizim ön maşada ayarların altında bir alyanla açılacak ufk bir civata var o civatayı bielirli sürelerde açıp havasını atmamız lazımmış amatisör içindeki hava birikince sertleşiyormuş bir apart la değiştire biliyoruz üstü düğmeli düğmeye basınca pıst edip havayı atıyormuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

gelelim arkadaşlar diğer mevzuya sanırım tolga arkadaşımız 250 bir motora yükselmek istemiş bu fiyata ala bileceğin sıfır enduro bu dur arkadaş 150 lik mondi de görüntü var ama eski uts ondan daha sağlam ve daha kuvvetli idi bir çok olayı ile xtreme endro cross ve sm modeli birçok hem cinsine fark atmakta başta fark attığı kısım görselliği 2 cisi kuvveti motorun binen için avantajsız yanı kısa boylu arkadaşlar için benim gibi çok yüksek olması ama çeşitli çözümler üreterek en azından parmak uclarınızı yada tek ayağınızın ön tabanını koya biliyorsunuz dönüş açısı radyatörden dolayı daha dar ama motoru yatırarak döndğün için pek problem yaratmıyor frenler sonderece başarılı tepkisi durma mesafesi güven verişi sonderece başarılı farlar yeterli sotop ve sinyallerden bahsetmiyorum bile çukurlardan geçerken bel ağrısı yapmıyor titreşim başarlı bundan iyisi şamda kayısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)