Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdide kontrol ettim arkadaş maşa olduğu gibi yağ boruyu başka yere çekmiştim arkaya doğru yayılıyor fazla yağı tahliy eederken serviste baktı abi yağ bu zaten maşanın altından yürümüş dedi maşanın altını boydan boya gösterdi şimid frene yağ gittiği için sıkıt tutmuyor borunun yerini değiştireceğim ve diski yağdan arındıracağım problem yok yola devam
    hatta hatta yağ akışı giderek azaldı dün cross motorları tamir eden bir arkadaş var demiştim atölyes,ine gittim keçe sordum onun elinde yokmuş ama sanayide bir yer söyledi arkadaşı motoru gördü bu mondialmi dedi elman dedi ktm le bire bir yapmışlar dedi amartisörlerde öyle dedi kaç para dedi elaman 8000 tl dedik adam yanlızca ktm min bu amortisörlerinin 6000 tl tutacağını söyledi bir şey daha öğrendim bu bizim ön maşada ayarların altında bir alyanla açılacak ufk bir civata var o civatayı bielirli sürelerde açıp havasını atmamız lazımmış amatisör içindeki hava birikince sertleşiyormuş bir apart la değiştire biliyoruz üstü düğmeli düğmeye basınca pıst edip havayı atıyormuş[COLOR="Silver"]
    Tunç şu resimdeki bizim arka amortisör biliyorsun. O haznenin altındaki küçük vidanın ne işe yaradığını da sorarmısın birdahaki sefere:

Ben amortisörü söktüğümde hafiften yokladım o vidayı, çok kolay dönüyordu...

Ön amortisörün altında da ayar yeri var doğrudur. Bende görmüştüm. Galiba ya sertlik ayarı yada geri sekme ayarı oradan yapılıyor... Yanlız nasıl bir aparat ile havası alınıyormuş onu anlamadım. Aparatı aşağıya mı takıyoruz, basınca alleni çevirip havasını mı alıyor ?

Onun dışında motoru alacak olan varsa daha da motoru anlatmıyorum. Zaten topikte 128 kere bahsettik özelliklerinde ve genel hallerinden. Daha da baydı beni artık, yok şurası şöyle burası böyle... Hani çinli teknolojisi işte, anlat anlat bitmiyor Ama titreşimin olmaması 10 numero
    Tolga Can bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz de buralarda takılabilir miyiz arkadaşlar bizim başlık ölü gibi
    Xtreme sayfamızda yaşayan ölü , Bu başlıkda Mondial xtreme-enduro-süpermoto-cross diyor. neden extra max dosyası açılmış anlamadım.
    Transfer ücretimi öderseniz bu kullanıcı sayfasına geçebilirim. Çılgın arge tekniklerimden yararlanırsınız. Ne dersiniz hoş olmaz mı ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xtreme sayfamızda yaşayan ölü , Bu başlıkda Mondial xtreme-enduro-süpermoto-cross diyor. neden extra max dosyası açılmış anlamadım.
    Transfer ücretimi öderseniz bu kullanıcı sayfasına geçebilirim. Çılgın arge tekniklerimden yararlanırsınız. Ne dersiniz hoş olmaz mı ?
    max bildiğin çakma extreme bu arada alttaki vidayla oynama arka amortisörde sanırım tüm havayı indirirsin sonra hava bastırmak zorunda kalırsın bu dediğim ön amortisörde yumuşalık sertlik ayarı olan vidanın altında alyan soka bileceğin yer onlar sökülüp düğme gibi aparat konuluyor ki bir ara bir kaç motorda görmüştüm ama ne iş olduğunu anlamamıştım dekoratif gelmişti .şunu diyelim 2006 skyteam vardı 200 lük 6000 tl ye kakalamışlardı ne radyatörvar ve dhoc motor var digital göstergede yoktu düşünün artık şuan çıkan asya rx 250 ile nasıl kıyaslarsınız bilemiyorum .

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    250 Enduro bu alsam benimkini satıp diye düşünür dururdum. vazgeçirdiniz beni. Bu mondialin tüm motorları sorunlu mudur nedir ?
    Motor sorunlu falan değil kim çıkarıyo bunları canavar gibi maşallah , çinli olduğu için malzeme kalitesi farkı var biraz. Motoru aldığımdan beri bi sıkıntı yaşamadım. İlk aldığımda arka fren hortumu patlakmış, onu değiştirmişler. Bide motorun montajını yapan eleman lambların kabloları yanlış bağlamış. Motoru aldım, dükkandan çıktım 20 metre sonra lambaları yaktım pat diye gitti bütün elektrik sistemi. Geri götürdük hemen dükkana . hallettiler, sigortalar değişti. bunların dışında bi sıkıntı yok şimdilik.

hata bende işi bilmeyen adamlara yaptırırsan olacağı bu. sonradan bulduk doğru ustayı.

yeni ustamız crosscu . motoru ilk götürdüğümde ustaya, adam içerde sesten anlamış cross motor olduğunu. dükkana girdim, ustanın ilk sözü " mondialin crossunumu aldın?"

"evet" dedim sonra "niye yaptın olum kendine bunu bu genç yaşta dedi" ulan bu lafın ardından oturup ağlayacaktım az kalsın zaten zor zekat almışım motoru bide böyle bi tepki mahvetti beni orda. sonra dışarı çıktık usta motoru görünce "haa bu muydu bende 150 ut aldın sandım " dedi de bi rahatladık .

sonra motoru inceledi baya yorumu şu oldu "bu fiyata nası satıyolar bu motoru anlamıyorum" şasesini, lastikleri, cantları, amartisörleri ve motor bloğunu çok beğendi.

birkaç işin ehli crosscuya daha gösterdik motoru. onlarda beğendiler, özellikle fiyatını. bize çok gelen fiyat ustalara göre az. mondialin bu motoru ilk başlarda satamamasının sebebi doğru düzgün tanıtamamasıdır ve markanın değerinin düşüklüğü. sonuçta japon diye bindiğiniz motorlarda çinde üretiliyor, kalitesiz mi onlar -hayır. parayı verince çinlide kaliteli yapar. bu fiyata daha iyisini alabileceğini sanmıyorum, bu motoruda alırsan pişman olmassın emin ol. 150 max serisi galiba baya sorunlu, kötü bir izlenim bırakıyor. ama bu motorda öyle bi durum yok. xt 660 r dediğiniz motorunda 2006 modelleri 10000-12000 civarı.

bu muhabbet de sıktı farkındayım ama bende bi açıklama getirmek istedim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    max bildiğin çakma extreme .
    Bu kadar aşağılama olmaz. şiddetle kınadım. sizi Gidicem suzuki vstrom alcam. Buraya yazacam bu da motor mu diye
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Bu kadar aşağılama olmaz. şiddetle kınadım. sizi Gidicem suzuki vstrom alcam. Buraya yazacam bu da motor mu diye
    ama bildiğin çakma yani xterem olması için zaten mondinin üretmemesi gerekiyor aynı fabrikadan çıkmış olmalı mondi 2011 de bu xtreme leri getirdiğinde bunlar yoktu baktı satış yerde sürünüyor hemen xtreme leri yavaş yavaş fiyatını düşürdüler hatta ilk baktığımda yanlış hatırlamıyorsam 9000 tl diyorlardı sonra max leri sürdüler bu arada ut ye laf söyleyen usta ayıp etmiş 7 senedir paralaya paralaya bindim hatta şuan ölüsünü satın almak bile isteyen var ki ben satmıyorum duygusal bağ oluştu ama arada üstüne biniyorum nostalji olsun diye ybr gibi geliyor o başka atan inip eşşeğe binmiş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

he bide v strom alıcaksınya kaç para o hani fiyatını geçim bir granaj yada ön amortisörlerden biri kaç para hadi onları da geçtim far kaç para hadi hadi onuda geçtim aynası kaça

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    abi adam çok çekmiş ut lerden. senin makina sağlammış demekki

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    ama bildiğin çakma yani xterem olması için zaten mondinin üretmemesi gerekiyor aynı fabrikadan çıkmış olmalı mondi 2011 de bu xtreme leri getirdiğinde bunlar yoktu baktı satış yerde sürünüyor hemen xtreme leri yavaş yavaş fiyatını düşürdüler hatta ilk baktığımda yanlış hatırlamıyorsam 9000 tl diyorlardı sonra max leri sürdüler bu arada ut ye laf söyleyen usta ayıp etmiş 7 senedir paralaya paralaya bindim hatta şuan ölüsünü satın almak bile isteyen var ki ben satmıyorum duygusal bağ oluştu ama arada üstüne biniyorum nostalji olsun diye ybr gibi geliyor o başka atan inip eşşeğe binmiş gibi ---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------
    he bide v strom alıcaksınya kaç para o hani fiyatını geçim bir granaj yada ön amortisörlerden biri kaç para hadi onları da geçtim far kaç para hadi hadi onuda geçtim aynası kaça
    Mondialin adı geçen hiç bir şeyi almak istemem. Zaten yavaş yavaş xtreme baştan yaratıyorum. Gerekirse motorunu da sökerim. Başka motor takarım.
    250 ve 660 cc japon makinalara binip, daha sonra xtreme bindikten sonra benzin döküp yakasım geliyor zaten. sayısalda tutmadı ki , yakıp videosunu youtube koyayım
    Yinede ayağımı yerden kestiği için memnunum. köprüyü geçene kadar xtreme geçtikten sonra......... diyorum. Vstrom düşerse zaten bende başında oturur ağıt yakarım
    Hayal etmek başarmanın yarısıdır. Bakarsınız xtreme satar klas motorlarınız 250 endurolardan alırım

Motosikleti
    motor 2 kere yandı bikere harbiden alev aldı bakımsızlıktan 2 ciside yağsız kulandım motoru yağsız halde baya bir yol yaptıktan sonra yazın kitledi kendini yani beni yolda bırkamdı hiç sebeb sizyere

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    motor 2 kere yandı bikere harbiden alev aldı bakımsızlıktan 2 ciside yağsız kulandım motoru yağsız halde baya bir yol yaptıktan sonra yazın kitledi kendini yani beni yolda bırkamdı hiç sebeb sizyere
    Motordan anlayan, hor kullanmayan, değer veren her daim temiz motoruna biner.
    Çinli yada meksikalı fark etmez. bakımını yaptıktan sonra tüm motorlar gider. bakımlı çin dandik motorda gider. tek farkı japon biraz daha uzun gider
    Bende kenbo vardı. 40. bin km kullandım. bir alırken yağını değiştirdim. bir 2.000 de birde satarken. bakımda adam çıldırmıştı. sağlam kablo kalmamıştı
    Ama yolda da kalmadı. 4 sene boyunca 3 kere yağ bir kerede buji değişti. Bakım dediğin böyle yapılır. Balata malata hak getire, düşün artık nasıl kullanmışım.
    2006-2010 seneleri

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    yakışıklılardan bi kaç foto ...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @e_trukz doğru söyle, arada bir karıştırıp yanlış bindiğiniz oluyor mu ?

Bu arada motorda hala birşeyler eksik gibi...Plaka olabilir mi acaba?))

Ustanın motoru beğenmesine de sevindim doğrusu....
    liverisk bunu beğendi.
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Gözünü seveyim şu aynalarınızı değiştirin yahu o kadar göze batıyorki,,
    çinli mühendisler ver tasarımcılar o işi becerememişler işte...

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

senin uyku saatin gelmiş moruk yat bence hani ben 12.30 da gidip 3.30 da izin alabiliyorum ama herkezde yok o toto hatta utanmadan o 3 saatin 1.30 saatinide iş yerinde uyuyarak geçirebiliyorum icabında..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Motordan anlayan, hor kullanmayan, değer veren her daim temiz motoruna biner.
    Çinli yada meksikalı fark etmez. bakımını yaptıktan sonra tüm motorlar gider. bakımlı çin dandik motorda gider. tek farkı japon biraz daha uzun gider
    Bende kenbo vardı. 40. bin km kullandım. bir alırken yağını değiştirdim. bir 2.000 de birde satarken. bakımda adam çıldırmıştı. sağlam kablo kalmamıştı
    Ama yolda da kalmadı. 4 sene boyunca 3 kere yağ bir kerede buji değişti. Bakım dediğin böyle yapılır. Balata malata hak getire, düşün artık nasıl kullanmışım.
    2006-2010 seneleri
    uzun giderden kastın ne kadar uzun 140 000 km yaptım ben o mondi ile ve hala giderim der kendileri
    Syanur bunu beğendi.

liverisk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200

motorlar aynı olsada ben bi de e_trkuz un ön çamurluktan, eksik vidalardan,benim sürekli çamurlu olan jant ve çamurluklardan bi de benim 3 defa gerdirmeme rağmen hala bol olan zincirden ayırtedebiliyorum

plakayı araya daha önce trafik tescilde çalışmış polis bi arkadaşı sokarak sigorta dahil olmak üzere istanbul gibi bir yerde toplamda 270 tl gibi cüzi rakama hiç bir boka karışmadan yarım saat gibi sürede aldım Hakkaten her kurumda bi dayın olacakmış

motoru aldığmdan beri cross motordan anlayan yaklaşık 20 kişiye test ettirmişimdir. gördüklerinde ilk dedikleri şey çinliye bu kadar para verilmez oluyor. fakat ufak bir test sürüşünden sonra daha yakın detaylı bir incelimenin ardından,
    herkezin fikri değişip hayırlı olsun, lastikleri değiştir beraber arazi de yaparız muabbetlerine yerini bırakıyor.

Motosikleti
    dikik kestane gaco benzine zam geliyormuş duydunmu

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözünü seveyim şu aynalarınızı değiştirin yahu o kadar göze batıyorki,,
    çinli mühendisler ver tasarımcılar o işi becerememişler işte...

La az para ver de koso marka ayna alah..

senin uyku saatin gelmiş moruk yat bence hani ben 12.30 da gidip 3.30 da izin alabiliyorum ama herkezde yok o toto hatta utanmadan o 3 saatin 1.30 saatinide iş yerinde uyuyarak geçirebiliyorum icabında..
    Olum adamların plakaları yok lan görmüyon mu, plakasız geziyorlar.. Apachi bunlar apachi, hepsini banlatcam forumdan!

Aynen devam tunç, sayende adam daha az yakacak daha "ufak tefek!" motorların peşine düştü bile, senin haberin yok...
    #sürenadam

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Aynasızım bende apaçiler gidi Allahım Yarabbim, bi haftadır ayna gelecek
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    hiç sorma 140k tunç benzine zam gelmeden ewwel sağolsun Full istasyonundan mesaj geliyor bana ve durduğum yere çömelip başlıyorum ağıda Sırf bu yüzden gidip yeni motor alıcam kendime en az yakanından
    ANGARAJ

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bir önceki seçimlerde akp ye oy atmamı isteyen şahsa benzin 5 lira olursa veririm oyumu demiştim, şaka maka olacak galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:50 ----------

benim motor daha yakışıklı, farkediliyo hemen

1000 km yi plakasız yaptık yeni aldım plakayı, artık ışıklarda durmak zorundayız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)