Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Alıntı fzt66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni beyaz renk driftimle aranızdayım. Far ayarını nasıl yapacağız biryerlerde resimli anlatım vardı ama şimdi bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz?
    Aramıza Hoşgeldin,Far ayarı için gidonu en sağa çevir ,,km saatinin altında farın arkasına dikkatlice bak sol tarafında yıldız uçlu bi vida görüceksin İşte ayar vidası odur,sağa sola çevirerek yükseklik alkçaklık ayarı yapabilrsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    http://www.zontes.co.uk/index.php/panther

Hemde arka disk fren

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de koruma demiri var nasıl takıldığını önceki sayfalarda fotoğrafını atmıştım nasıl yaptığımın
    abi bulamadım ya

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ara detaylı foto atarım
    Şu mesajlarınızdan sonrasına baktım ama bulamadım bi türlü

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar orta sehpaya alipda motoru 1ci vitesde calistirinca debriyaj sıkıliyken tekerlek donuyormu denermisiniz donmemesi gerekir diyorlar benim donuyor

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar orta sehpaya alipda motoru 1ci vitesde calistirinca debriyaj sıkıliyken tekerlek donuyormu denermisiniz donmemesi gerekir diyorlar benim donuyor
    Denedim dönüyor . hatta tüm viteslerde dönüyor, ayrıca debriyaj boşluğunu fazlaca aldım yine dönüyor, acaba neden ?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı DepDep37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedim dönüyor . hatta tüm viteslerde dönüyor, ayrıca debriyaj boşluğunu fazlaca aldım yine dönüyor, acaba neden ?
    Walla bilmiyorumki normalde donmemesi lazim ama bende anlamadim belki normal bi durumdur

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Merhaba arkadaşlar, gezinirken gördüm vitesteyken arka tekerin dönmesi normal hatta debriyajınız sıkı ise boşta gaz verince bile haraket etmeye niyetlenir arka tekerlek.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, gezinirken gördüm vitesteyken arka tekerin dönmesi normal hatta debriyajınız sıkı ise boşta gaz verince bile haraket etmeye niyetlenir arka tekerlek.
    Saolasin ded bi sorunmu var acaba dedim bende

boştayken dönmemesi gerekir diye biliyordum ben yanlış olmasında

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Arkadaşlar şu kaska takılan kameralardan aldım bugün de biraz kamerayı deneme amaçlı çekim yaptım .bugünkü mondial drift gezisinin bir parçası burda:https://www.youtube.com/watch?v=00izRDUeaDk

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı incimage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boştayken dönmemesi gerekir diye biliyordum ben yanlış olmasında
    Bostayken donmuyor zaten vitese 1 alip debriyaji sıkınca donuyor orta ayaklikda deneyiniz

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Bostayken donmuyor zaten vitese 1 alip debriyaji sıkınca donuyor orta ayaklikda deneyiniz
    O normal her motorda öyle zaten

Motosikleti
    Mh Drift 125
    15 gun sonra 10000 bakimina gidicem bi kac parca degisttiricem debriyaj balatasi komple buji hava filtresi ön arka disli arka fren balatasi kac para tutar tahminen arkadaslar

Arkadaşlar meraba
    Biraz uzun bir mesaj oldu şimdiden kusura bakmayın
    Öncelikle motosikletimi çalıştıramıyorum3 aydır yatıyodu daha öncede yazmıştım marşa basınca çıt çıt diye ses geliyo marş motoru titriyo baya bi ve bu çıt sesini tam tarif edemiyorum ama taramalı tüfek gibi çıt çıt dediğinizi düşünun oyle bi ses işte.Yarın ilk defa 3 ay once koydugum yerden çıkarıp motorcuya göturmeyi duşünüyorum.Merdivenden çıkardiğım için indirmesi zor oluyo diye çıkarmadım daha.
    Akü bitmiş olma ihtimali varmış.Daha önce akü şarj ettiren varsa ne kadar sürüyor ve fiyatı nedir acaba.
    İkinci olarak alarm takmayı düşunüyorum ama drift için sele altında tam olrak koycak bi yer bulamadım.Alarm takan varsa drifte o siyah aleti nereye yerleştirdi acaba.
    Bi de alarm gerekli mi sizce daha once drifti çalınan oldu mu yani genelde ss motorları çalıyo şerefsizler.Ama ilk motorum oldugu için baya bi endişeleniyorum.
    Bir diğer sorum ruhsat hakkında.Bu kendi ilçemden randevu almayi bi türlü beceremedim.Randevusuz gidip de emniyette işi görülen var mı.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar uğraştırdıysam kusura bakmayın.
    Bu arada geçen hafta direksiyon sınavıni gectim bi dahaki hafta belgelerim gelir herhalde sabirsizlikla bekliyorum yollara inip aranıza katilmayi.
    Okuyup cevap verene de üşenip okumayana da teşekkür ediyorum.
    Yazım hataları affola...

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba
    Biraz uzun bir mesaj oldu şimdiden kusura bakmayın
    Öncelikle motosikletimi çalıştıramıyorum3 aydır yatıyodu daha öncede yazmıştım marşa basınca çıt çıt diye ses geliyo marş motoru titriyo baya bi ve bu çıt sesini tam tarif edemiyorum ama taramalı tüfek gibi çıt çıt dediğinizi düşünun oyle bi ses işte.Yarın ilk defa 3 ay once koydugum yerden çıkarıp motorcuya göturmeyi duşünüyorum.Merdivenden çıkardiğım için indirmesi zor oluyo diye çıkarmadım daha.
    Akü bitmiş olma ihtimali varmış.Daha önce akü şarj ettiren varsa ne kadar sürüyor ve fiyatı nedir acaba.
    İkinci olarak alarm takmayı düşunüyorum ama drift için sele altında tam olrak koycak bi yer bulamadım.Alarm takan varsa drifte o siyah aleti nereye yerleştirdi acaba.
    Bi de alarm gerekli mi sizce daha once drifti çalınan oldu mu yani genelde ss motorları çalıyo şerefsizler.Ama ilk motorum oldugu için baya bi endişeleniyorum.
    Bir diğer sorum ruhsat hakkında.Bu kendi ilçemden randevu almayi bi türlü beceremedim.Randevusuz gidip de emniyette işi görülen var mı.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar uğraştırdıysam kusura bakmayın.
    Bu arada geçen hafta direksiyon sınavıni gectim bi dahaki hafta belgelerim gelir herhalde sabirsizlikla bekliyorum yollara inip aranıza katilmayi.
    Okuyup cevap verene de üşenip okumayana da teşekkür ediyorum.
    Yazım hataları affola...
    Merhaba.
    Büyük ihtimal akü zayıflamış bitmiştir ondan dolayı tık tık çıt çıt sesi yapar.Marş motoru sorunu çok zor.
    Aküyü sök götür motorcuya sadece motorumu çalıştırsın ben gezerek şarj ederim dersen yarım saat yeter artar.
    Full şarj istiyorsan sanırım biraz kalması lazım.Ben para vermiyordum ucuz bişeymiş zaten
    Alarm işi mantıklı ama selede boş yer yok.Hava filtresinin araya doğru deponun altında biraz pay var yetermi bilmem.
    bence gerekli bişey alarm.hatta maddiyat iyiyse GPS alınmalı
    Ruhsat ile ilgili hangi işlem ? Eğer motoru başkasından aldıysan geçici ruhsatı değiştirmeye gidiceksen randevuya gerek yok.Ama farklı işlem için gerek vardır ve kolay kolay işlem yapmazlar.
    Direksiyon sınavından sonra 10 gün içinde kurs dosyanı hazırlar gidip alırsın Allah Kazasız belasız kullanmak nasip etsin..

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bugun gezmeye diye ciktim arkaaslar motor ilk tekde aldi sonra kapadim actim mars basmiyor biranda sanki aku bitiyomus gibi oldu ayakla calistirdim sonra kapafim actim duzeldi gene kapadim gene mars basmadi tik tik yapiyor biranda ses kesoliyo hic basmiyor neden yapiyo olabilir led baglamistim motora ben ondan diye tahmin ediyorum sasi falanmi yapiyor acaba biyerden

Motosikleti
    mondial drift 125
    Dün driftimi 2000-2250 bakımına götürdüm motor servise girmeden gayet güzeldi taki bakımdan çıkana kadar bakımdan çıktıktan sonra devriyaj kavramasında değişiklik vardı fakat bugun okula giderken ve dönerken motor sürekli istop etti ve sürekli devri çok düşük ölü gibi sesi bile çıkmıyor vites geçişlerindede debriyajı sıkmadan yukarı doğru çektiğimde direk çıkıyor sizce ne yapmış olabilirler motorumada bu kadar bozabilirler motor durduğum anda yada giderken anında istop ediyor ve bu sürekli aralıksız en son itmek zorunda kaldım nolmuş olabilir motora ne yapmış olabilirler

voqka35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    http://www.kalyoncumotor.com/12-volt...earch=ak%C3%BC Linkteki akü , drift için uyumlu mudur arkadaşlar ?

Alıntı DepDep37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Büyük ihtimal akü zayıflamış bitmiştir ondan dolayı tık tık çıt çıt sesi yapar.Marş motoru sorunu çok zor.
    Aküyü sök götür motorcuya sadece motorumu çalıştırsın ben gezerek şarj ederim dersen yarım saat yeter artar.
    Full şarj istiyorsan sanırım biraz kalması lazım.Ben para vermiyordum ucuz bişeymiş zaten
    Alarm işi mantıklı ama selede boş yer yok.Hava filtresinin araya doğru deponun altında biraz pay var yetermi bilmem.
    bence gerekli bişey alarm.hatta maddiyat iyiyse GPS alınmalı
    Ruhsat ile ilgili hangi işlem ? Eğer motoru başkasından aldıysan geçici ruhsatı değiştirmeye gidiceksen randevuya gerek yok.Ama farklı işlem için gerek vardır ve kolay kolay işlem yapmazlar.
    Direksiyon sınavından sonra 10 gün içinde kurs dosyanı hazırlar gidip alırsın Allah Kazasız belasız kullanmak nasip etsin..
    Çok teşekkür ederim usta.
    Bu gün götürdüm servise çok komik bi se olmuş.
    Benzin musluğunu açmayı unutmuşum o yüzden ayak marşıyla çalışmamis.Götürdum adam basti ayak marsına çalistirdi.Bi de koruma demiri taktı.bi iki saat sürdüm böylelikle ilk 20 km mi yapmış oldum.Aku de az çok şarj olmuştur herhalde.Şimdilik ehliyet ruhsat bekliyorum.Haftaya çıkar inşAllah.
    Tekrardan teşekkür ettim DepDep37
    Allah size de kaza bela vermesin inşallah
    Tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bugun gezmeye diye ciktim arkaaslar motor ilk tekde aldi sonra kapadim actim mars basmiyor biranda sanki aku bitiyomus gibi oldu ayakla calistirdim sonra kapafim actim duzeldi gene kapadim gene mars basmadi tik tik yapiyor biranda ses kesoliyo hic basmiyor neden yapiyo olabilir led baglamistim motora ben ondan diye tahmin ediyorum sasi falanmi yapiyor acaba biyerden

Buji bu sekilde bujidenmi yapiyor acaba sagina soluna baktim sıktım akuyu falan gene yapiyor ara sira

Motosikleti
    mh drift
    Arkadaşlar az önce yukarı doğru çıkan bir virajda yavaşça giderken yeri öptüm bende ufak sıyrıklar var ama arka teker yalpa yapıyor hem de fena galiba kaldırıma çarptı diye hatırlıyorum baya sürüklendide bar çok ise yarıyor zincir falan gevşemiş frene basınca gacır Gucur ediyor acayip ses çıkartıyor 30un üstüne çıkamadım gittim bide tam tekerin ortası içe girmiş kampananın olduğu yer sol tarafı içe girmiş sordum jant yamuk dediler sizce öylemidir nolmuştur nasıl çözeriz kaça patlar yardımcı olun abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)