Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    quasermv204 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift 125-Bajaj Pulsar NS200
    Arkadaşlar merhaba, bu aralar bi sorun var motorumda.motor çalışırken yağ göstergesinde bazen yağ olmuyo, bazen motor çalışmasına ragmen gösterge yağı fullde gösteriyo sebebi nedir?böyle mi olması gerekiyo yoksa sorun mu var?yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı quasermv204 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bu aralar bi sorun var motorumda.motor çalışırken yağ göstergesinde bazen yağ olmuyo, bazen motor çalışmasına ragmen gösterge yağı fullde gösteriyo sebebi nedir?böyle mi olması gerekiyo yoksa sorun mu var?yardımcı olursanız sevinirim.
    Yag motorda dolastigi icin calisirken gostermez bendede ole oluyor yag incelince gosteriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gece sorunu hallettik eksi kutup başı pas yapmış söküp zımpara ile temizledik şimdi tek marş
    Benim sorun devam ediyor gece biraktimi sabah calismiyor servise gittim akuyu olctu sarj ediyo akuyu ama dedi sarji tutmuyodur aku bozulmus olabilir dedi

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag motorda dolastigi icin calisirken gostermez bendede ole oluyor yag incelince gosteriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Benim sorun devam ediyor gece biraktimi sabah calismiyor servise gittim akuyu olctu sarj ediyo akuyu ama dedi sarji tutmuyodur aku bozulmus olabilir dedi
    tamam işte aynı sorun kutup başlarını sök temizle kabloları kontrol et

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

beyler bide benim gidonu değiştirme düşüncem var cross gidon tarzında bi şey takmak istiyorum var mı bunun hakkında bilgisi olan

Motosikleti
    tamam işte aynı sorun kutup başlarını sök temizle kabloları kontrol et

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

beyler bide benim gidonu değiştirme düşüncem var cross gidon tarzında bi şey takmak istiyorum var mı bunun hakkında bilgisi olan
    Hocam motoru sağa sola yatırıyom çalışırken yağı hiç çekmiyo.çalışırken yağ göstergesi fule geliyo.ama çalşıyoda anlamadım ben bunu?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Hocam motoru sağa sola yatırıyom çalışırken yağı hiç çekmiyo.çalışırken yağ göstergesi fule geliyo.ama çalşıyoda anlamadım ben bunu?
    motor çalıştığı sırada yağlama yaptığı için göstergeden yağın miktarını göremezsin motoru stop ettikten sonra düz bi zeminde orta sehapay alıp yağın çökmesini bekleyin 3-4 dk içinde yağ oturur o zaman daha sağlıklı bakabilirsin

Motosikleti
    Mh Drift 125
    [QUOTE=ENİGMA;3891928]tamam işte aynı sorun kutup başlarını sök temizle kabloları kontrol et[COLOR="Silver"]

Wd40 daha onceden sildim onuda denedim ama olmadi simdi akunun arti kutbunu soktum yarin takicam bosaliyosa aku calismaz sabah motor akuden degilse calisirsa motorda belki sase yapan biyer vardir bakalim

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    [QUOTE=truck123;3892169]
    tamam işte aynı sorun kutup başlarını sök temizle kabloları kontrol et[COLOR="Silver"]

Wd40 daha onceden sildim onuda denedim ama olmadi simdi akunun arti kutbunu soktum yarin takicam bosaliyosa aku calismaz sabah motor akuden degilse calisirsa motorda belki sase yapan biyer vardir bakalim
    motor çalışırken gaz verdiğinde far ışığı canlanıyosa konjektörde bi şey yoktur.Yada senin akü kaput

Motosikleti
    Mh Drift 125
    [QUOTE=ENİGMA;3892338]
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor çalışırken gaz verdiğinde far ışığı canlanıyosa konjektörde bi şey yoktur.Yada senin akü kaput
    Canlaniyo aynen isik banada ole geliyo aku tutmuyo sarji led baglamistim ben cunku oncedrn belki bozmus olabilir akuyu ledlerde

Motosikleti
    Hocam motosiklet sehpada, şuan çalışır vaziyette yağ seviyesi bu.Normal mi?Burada benim bildiğim şuan hiç yağ olmaması gerekiyor.
    Yağımı pompalamıyor, sorun ne olabilir?
    Mondialin ankara servisleri beni yıldırdı artık.hepsi üçkağıtçı olmuş.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Hocam motosiklet sehpada, şuan çalışır vaziyette yağ seviyesi bu.Normal mi?Burada benim bildiğim şuan hiç yağ olmaması gerekiyor.

http://i.hizliresim.com/1vlmoY.jpg
    gaz verdiğinde azalması lazım

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://i.hizliresim.com/1vlmoY.jpg
    Yağ pompası bozulmuş olabilir veya yağ pompasına giden zincir vs atmış , çıkmış hasar görmüş olabilir.

Motoru bu şekilde kullanma. Motor çalıştığı anda oradaki tüm yağı alıp basması gerekirdi. Şu anda yağlama yapamıyor demek. Motor kilitlenebilir. Acilen bir motosiklet tamircisine gitmen lazım.

Ulus tarafındaki hırsızları saymıyorum zaten, onlardan uzak dur. Daha motoru açmadan 500 lira masraf çıkaran ipnelerden de uzak dur. Tanıdık usta lazım sana. Bir arkadaşın vs yok mu yada onun sürekli gittiği usta ?
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Beyler dün 1.000 km'yi devirdim hayırlısıyla. Yavaş yavaş tecrübeleniyorum.
    Yalnız motorun depoda benzin az iken ilk çalıştırdığımda motor soğuk iken rölantide gaz verdiğimde birden stop ediyor bu olay 3-4 sefer falan başıma geldi. depoda benzin az olduğu için mi soğuk olduğu için mi acaba? bir de şanzuman sıkışıyor bazen takılıyor debriyajı hafif bıraktığım zaman tak ediyor oturuyor vites. bide tam geçmiyor falan mondoil koyuyoruz motora. 2.Bin km de castrol koyalım istersen dedi nasıl yapalım aynı sorunlar sizde de var mı hocam?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler dün 1.000 km'yi devirdim hayırlısıyla. Yavaş yavaş tecrübeleniyorum.
    Yalnız motorun depoda benzin az iken ilk çalıştırdığımda motor soğuk iken rölantide gaz verdiğimde birden stop ediyor bu olay 3-4 sefer falan başıma geldi. depoda benzin az olduğu için mi soğuk olduğu için mi acaba? bir de şanzuman sıkışıyor bazen takılıyor debriyajı hafif bıraktığım zaman tak ediyor oturuyor vites. bide tam geçmiyor falan mondoil koyuyoruz motora. 2.Bin km de castrol koyalım istersen dedi nasıl yapalım aynı sorunlar sizde de var mı hocam?
    motor soğuk olduğu için birden gaz verdiğinde stop eder,vitesler takılı kalması ara ara bende de oluyor 13bine dayandı sanırım kronik,sana tavsiyem belki abartı kaçabilir ama yağ olarak ipone denemelisin havalar ısınıyor 15w50 koyabilirsin mondoil falan nedir ya zincire sürmem ben onu

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı okay kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar motoruma perfprmans egzoz takmak istiyorum önerebileceğiniz bir egzoz varmıdır ayrıca susturucu takılıyken egzozdan fazla ses çıkmaz diyorlar amacım bar bar gezmek değil zaten bağırmasıda önemli değil sadece şekli biraz daha güzel olan bir egzoz istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir acaba?
    http://urun.n11.com/egzoz/eksoz-ucge...g&gclsrc=aw.ds

Geçen bir zone-s 180 de gördüm. sustrucu var mı yok mu bilmiyorum ama çok hoş bir sesi vardı. ne bağırıyordu ne sessiszdi. güzel patırdıyordu ama yüksek sesi çıkmıyordu. bundan ben de planlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

motor soğuk olduğu için birden gaz verdiğinde stop eder,vitesler takılı kalması ara ara bende de oluyor 13bine dayandı sanırım kronik,sana tavsiyem belki abartı kaçabilir ama yağ olarak ipone denemelisin havalar ısınıyor 15w50 koyabilirsin mondoil falan nedir ya zincire sürmem ben onu
    motul 5100 nasıl olur hocam?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/egzoz/eksoz-ucge...g&gclsrc=aw.ds

Geçen bir zone-s 180 de gördüm. sustrucu var mı yok mu bilmiyorum ama çok hoş bir sesi vardı. ne bağırıyordu ne sessiszdi. güzel patırdıyordu ama yüksek sesi çıkmıyordu. bundan ben de planlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

motul 5100 nasıl olur hocam?
    bende motul 5000 kullandım bi süre bi nebze daha iyi ama motoruna uygun yağı deneyerek en iyi sen bulursun mesela shell advance koymuştum o daha hşuma gitti çoğunu deneedim en son ipone diyorum

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bende motul 5000 kullandım bi süre bi nebze daha iyi ama motoruna uygun yağı deneyerek en iyi sen bulursun mesela shell advance koymuştum o daha hşuma gitti çoğunu deneedim en son ipone diyorum
    Anladım ustam teşekkürler.

Bu arada motosiklette dişli büyüteniniz var mı kaç gidiyor en son memnunmusunuz ?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ön deki kucuk park far patladi bende gittim aldim aldiklarimda 6 v mus digerleri 4 voltu ikisi birden patladi kaldirmadi heralde yarin goturcem servise bakalim

Tavsiyedir Arkadaşlar far ayar vidasını en sağa doğru çevirin vida gıcırdayana kadar far ayarı güzel oluyor. Benim kısa acayip yukardaydı yolu hiç aydınlatmıyodu resmen kör gidiyomuşum şimdi yol aydınlık ve net.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Arkadaşlar birde avadanlık kutusuna neler koymalıyız. Anahtarsa kaç numara alyansa kaç numara buji ise ne marka ve cins yedek sigorta ise nasıl bir sigorta önerilerde bulunursanız çok sevinirim. Hafta sonu ilk uzun yol deneyimimi gerçekleştireceğim inşallah bu konuda da görüş ve öneri istiyorum. Yozgattan sızıra gideceğiz 160km gidiş 160km dönüş toplam 320 km.

Motosikleti
    Arkadaşlar bu yağlama sorunu motor soğukken olmuyo.sıcakken başlıyo.ustalar normal diyo.ama normal değil.bi kendi driftinizde baksanız nasıl oluyo bu olay.yoksa kendim sökecem pompayı.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaşlar bu yağlama sorunu motor soğukken olmuyo.sıcakken başlıyo.ustalar normal diyo.ama normal değil.bi kendi driftinizde baksanız nasıl oluyo bu olay.yoksa kendim sökecem pompayı.
    Motor sogukken cekmiyormu yagi bence yanlisin var yagi almasa hic soguk sicak farketmez bende soggukken tam cekiyor sicakken yag inceldigi icin biraz daha az cekiyo gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)