Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı berkay78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az önce yukarı doğru çıkan bir virajda yavaşça giderken yeri öptüm bende ufak sıyrıklar var ama arka teker yalpa yapıyor hem de fena galiba kaldırıma çarptı diye hatırlıyorum baya sürüklendide bar çok ise yarıyor zincir falan gevşemiş frene basınca gacır Gucur ediyor acayip ses çıkartıyor 30un üstüne çıkamadım gittim bide tam tekerin ortası içe girmiş kampananın olduğu yer sol tarafı içe girmiş sordum jant yamuk dediler sizce öylemidir nolmuştur nasıl çözeriz kaça patlar yardımcı olun abi
    Resim cekip atarsan daha belirgin olur jant yamulduysa sifiri 180 190 lira bisey olmamis sana yaptiririsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Abiler bi kaç sorum var.
    Bilen bilir ben göstergeyi kırıp yan sanayi taktırmıştım delta force marka.
    Dün fark ettim Ani durduğumda hız göstergesi biraz yavaş düşüyor sanki ağır ağır iniyor böyle, Birde benzin göstergesi biraz ilgincime geldi, kazadan sonra fulleme şansım olmadı hep 10-20 tl lik benzin atıyorum; motoru salladığımda gösterge de sallanıyor bir gidip geliyor falan. Bu durumlar sizde de böyle mi acaba?

Bir de bakımdan çıkalı 150km falan oldu bu gün fark ettim vites attıktan sonra tak diye bir ses geliyor. sinir oldum durdum baktım sanırım zincir bollaşmış. Orda gergi ayarını yapmışlardı ama bu kadar bollaşması normal mi acaba? sürtme falan yok ama bana bol geldi. Ne dersiniz bu durumlara?

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar daha geçen motorum bakımdan sonra stop ediyor diye yazmıştım onu servise götürdüm tam bu sefer oldu derken dün garajda ışıklarımı açtığımda kıslar yanıyor fakat uzunu açtığımda yanmıyor yine servis yolu gözüktü fakat istanbulda avrupa yakasında önerebileceğiniz bir servis var mıdır? Her gittiğimden sonra motorun bir yerinden arıza çıkarması açıkcası beni şüphelendirdi satmayı bile düşündürdü istanbulda güvenilir bir servis bilginiz varsa söylerseniz şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler bi kaç sorum var.
    Bilen bilir ben göstergeyi kırıp yan sanayi taktırmıştım delta force marka.
    Dün fark ettim Ani durduğumda hız göstergesi biraz yavaş düşüyor sanki ağır ağır iniyor böyle, Birde benzin göstergesi biraz ilgincime geldi, kazadan sonra fulleme şansım olmadı hep 10-20 tl lik benzin atıyorum; motoru salladığımda gösterge de sallanıyor bir gidip geliyor falan. Bu durumlar sizde de böyle mi acaba?

Bir de bakımdan çıkalı 150km falan oldu bu gün fark ettim vites attıktan sonra tak diye bir ses geliyor. sinir oldum durdum baktım sanırım zincir bollaşmış. Orda gergi ayarını yapmışlardı ama bu kadar bollaşması normal mi acaba? sürtme falan yok ama bana bol geldi. Ne dersiniz bu durumlara?
    Dediklerin normal bendede oluyo durunca ibre yavastan dusuyo depoyu sallayinca benzin bi cok gosteriyo bi azaliyo samandiradan icindek sallandigi icin
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Arkadaşlar 20tl benzin aldım normal depodan benzin gelmiyor. Motoru hep yedekte mu kullanmak zorundayim? Bir de gösterge çok hareket etmiyor.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar motoruma perfprmans egzoz takmak istiyorum önerebileceğiniz bir egzoz varmıdır ayrıca susturucu takılıyken egzozdan fazla ses çıkmaz diyorlar amacım bar bar gezmek değil zaten bağırmasıda önemli değil sadece şekli biraz daha güzel olan bir egzoz istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar merhaba 19 yaşındayım aralık 2015 tarihinde motorumun sigortası sona erdi kullanılmadığı için yaptırmadım ancak geçen hafta motoru aldığımda sigorta yaptırdığım acenteye uğradım demir sigortaydı 2000tl fiyat çekti yaptırmadım tabikide neden böyle uçuk fiyat çıktığını anlayamadım.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı fatih581 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 19 yaşındayım aralık 2015 tarihinde motorumun sigortası sona erdi kullanılmadığı için yaptırmadım ancak geçen hafta motoru aldığımda sigorta yaptırdığım acenteye uğradım demir sigortaydı 2000tl fiyat çekti yaptırmadım tabikide neden böyle uçuk fiyat çıktığını anlayamadım.
    Sigortalara zam geldi baska sigortaya sor bende 450 tl yaptirdim anadolu sigortaya yapmak istemedikleri icin kimi sigortalar cok fazla cikariyolar yapmasinlar diye ama 400 den assagi yoktur gene

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bugun yaz bakimini yaptirdim motorum 10 binde buji on arka disli kaplin lastigi arka fren balatasi yag castrol degisttirdim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Saol mertcan

Motosikleti
    PCX 150
    istanbulda bu ürünü nerden bulabilirim acaba

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Gri rengi pek sevmiyorum.Motorun rengini değiştireceğim.Çok uygun olan Folyo veya karbonfiber kaplama yaparım,olmazsa depo hariç grenajı kırmızı ile değiştireceğim çünkü ön çamurluk biraz yamuk :D
    Neyse ben rengi hertürlü değiştiririmde Önemli olan resmiyet.Ruhsatta ki rengi değiştirme maliyeti ne kadar olur?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı DepDep37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gri rengi pek sevmiyorum.Motorun rengini değiştireceğim.Çok uygun olan Folyo veya karbonfiber kaplama yaparım,olmazsa depo hariç grenajı kırmızı ile değiştireceğim çünkü ön çamurluk biraz yamuk :D
    Neyse ben rengi hertürlü değiştiririmde Önemli olan resmiyet.Ruhsatta ki rengi değiştirme maliyeti ne kadar olur?
    Depoyu boyamadikdan sonra gerek yok diye biliyorum arkadas uzun sure kullanmisti ole sorun cikmamisti

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    benim 12bin oldu daha halen aynı balatalar var üstünde dişli zincir bile aynı hiç değiştirmedim sadece 4bin de buji değişti o kadar.Aküsü biten var mı ? benimki durduk yere bi anda bitmiş anlam veremedim

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 12bin oldu daha halen aynı balatalar var üstünde dişli zincir bile aynı hiç değiştirmedim sadece 4bin de buji değişti o kadar.Aküsü biten var mı ? benimki durduk yere bi anda bitmiş anlam veremedim
    Walla bende keyfi degistirdim sikinti cikmasin diye aku bitebilir belki bendede kontagi acinca arada basiyorum marsa elektirik kesiyor akuyu bitiriyor gibi biranda sonra motor isindimi duzeliyor arada yapiyo cok yapsa ne oldugunu anlicam serviste anlayamiyo cok yaparsa gel diyo

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla bende keyfi degistirdim sikinti cikmasin diye aku bitebilir belki bendede kontagi acinca arada basiyorum marsa elektirik kesiyor akuyu bitiriyor gibi biranda sonra motor isindimi duzeliyor arada yapiyo cok yapsa ne oldugunu anlicam serviste anlayamiyo cok yaparsa gel diyo
    konjektör den mi acaba

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Zincir, dişli, balata durumu iyiyse güzel kullanıcısınız.Bakımı yağı kaliteli iyi yapın. Bugün şu yağ yüzünden tam geçmeyen vites olayı yaşadım.Artçımla Yokuş yukarı çıkıyordum 2.vitesten boşa attı kendini.Fena korktum dişli şanzuman pert oldu dedim ama sağlam...
    Rölantide ve gaza bastığımda farın yanma şiddeti, sinyal yanma hızı değişiyor bende.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektör den mi acaba
    Olabilirmi nerde bu konjektor motorun sinir edici bu durum hep yapsa ne oldugunu anlicam ama servise gidiyorum tekde calisiyo bisey yok diyo gun icinde bu bikere oluyo gece birakiyorum motoru sabah binim biraz kapayim acim kontagi gene binim sorun yok bekleyince ertesi gun tekrardan oluyo

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilirmi nerde bu konjektor motorun sinir edici bu durum hep yapsa ne oldugunu anlicam ama servise gidiyorum tekde calisiyo bisey yok diyo gun icinde bu bikere oluyo gece birakiyorum motoru sabah binim biraz kapayim acim kontagi gene binim sorun yok bekleyince ertesi gun tekrardan oluyo
    dün gece sorunu hallettik eksi kutup başı pas yapmış söküp zımpara ile temizledik şimdi tek marş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)